Esileht Hobinurk Kuidas te suudate seda AnnE sarja vaadata?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Kuidas te suudate seda AnnE sarja vaadata?

Postitas:

Peategelane kogu aeg röögib, nutab või teeb mõlemat korraga. Kohutav!

+5
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on nii lamp küsimus. Need kes seda vaatavad, neid ilmselgelt ei häiri.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See peategelane on hüsteerik tõesti, mind ka alguses väga häiris. Äärmiselt väsitav inimene, sellist enda vahetusse lähedusse ja oma ellu ei sooviks. Süžee justkui meeldis, aga peategelane oli antipaatne.

Sarja edenedes läheb veidi paremaks, natuke nagu rahuneb justkui. Aga jah, mina ka alguses mõtlesin, et appi, kui ebameeldiv tüdruk.

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 17:05; 17.02 17:26; 06.03 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ju lasteseriaal, nii ongi.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd julgen häbelikult tunnistada, et ka minu jaoks on/oli see peategelane antipaatne. Kuidagi häirivalt energiline. Ja üldse, päriselus mulle ka ei meeldi sellised ninatargad, ülinaksakas-hakkajad-väga-tublid-viielised lapsed. Ei oska nagu paremini sõnastada. Tegelikult, tublid ja hästi õppivad lapsed meeldivad, aga just see kombinatsioon koos ninatarkuse, liigse aktiivsusega ja: “Ma olen nii tubli, tubli, tubli, vahva ja tark!” millegipärast häirib.

+13
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle see seriaal ka ei meeldi. Peategelane jätab ninatarga mulje ja on hüperaktiivne. Aga mõnele teisele inimesele meeldib jälle väga – nii, et iga osa vaadatakse ära.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mõnele teisele inimesele meeldib jälle väga – nii, et iga osa vaadatakse ära.

Mina olen yks selline inimene, kellele see sari meeldib väga! Algusest peale.

Olles ise tyypiline rahumeelne s6nn, ei häiri mind peategelase energilisus: erinevus rikastabki! (on huvitav vaadata sellist emotsioonide virvarri; isegi pisaraid olen poetanud varasemates osades..ei ole häbi tunnistada)

Reaalses elus klapin pigem endasuguste rahuliku loomusega inimestega.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on südamega lugemise oskus, et püüad näha välisest/ pealiskaudsest kaugemale – vaatad, mis inimese sees on, milline inimene ta on. Ann on ilmselgelt õiglane ja suure südamega inimene, tundliku natuuriga – märkab oluliselt rohkem, kui keskmine kohalik laps. Ja ka kannatab rohkem, kahjuks kõike raamidesse suruvad inimesed lörtsivad sellised otsiva vaimuga lapsed ära, neid peaks suunama ilma neid katki tegemata.

Ilmselt on Anniga suhtlemine oluliselt huvitavam kui nii mõnegi teise selle seriaali tegelasega, enamus on ju õkva tuimad. Noh, nagu Toots on kuidagi huvitavam natuur kui Tõnisson. Tõnisson on muidugi hea rahulik tuim laps, mugib kindlas kohas paigal olles – aga kui peaks sellisega päevade viisi pikemalt suhtlema, siis läheks igavaks ju.

+19
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ann on ilmselgelt õiglane ja suure südamega inimene, tundliku natuuriga – märkab oluliselt rohkem, kui keskmine kohalik laps. Ja ka kannatab rohkem, kahjuks kõike raamidesse suruvad inimesed lörtsivad sellised otsiva vaimuga lapsed ära, neid peaks suunama ilma neid katki tegemata.

Ilmselt on Anniga…

“Ann” rõhutab spetsiaalselt, et tema nimi kirjutatakse AnnE, E lõpus 😉 See on talle väga tähtis asjaolu, ära lörtsi üht tegelase isiksuse keskset ideed nimelt valesti kirjutades

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 09:34; 25.02 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatan seda sarja, aga olen ka mõelnud, et päriselus nii intensiivse inimesega nagu Anne, suhtlemine on väga väsitav. Mulle tundub ka ebareaalne, et 19.saj lõpus võis olla kaks inimest, Marilla ja see tema vend … (nimi ei meenu), kes suutsid armastada ja leppida niisuguse ninaka ja ebahariliku lapsega, nagu Anne. Kas ma olen õigesti aru saanud, et seriaali aluseks on biograafiline romaan? Siis tegelikkuses ikkagi olid need inimesed nii head ka tol ajal, aga harilik see küll ei olnud. Tollel Annel vedas tohutult, et selliste inimeste juurde sattus.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.02 10:51; 19.02 11:53; 24.02 14:25; 19.03 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Mulle jääb mulje, et Annel on tähelepanuhäire (mul endal on diagnoositud ja samastun). Seega mõistan teda ja ei pane pahaks. Ka (esimene) kodune elu oli tal ju väga keeruline, vägivaldne.</p>
Nüüd paremas kasvukeskkonnas on tore näha, kuidas ta õpib enda kirglike tunnetega paremini toime tulema ja hetke ajel tekkivaid ideid natuke rohkem kaaluma. Arenguruumi muidugi on ???? Ka minu lugu sarnaneb sellele.

Eks seda mitte meeldimist tajub selline laps/täiskasvanu ka päris maailmas. Heal juhul oskab ta mitte välja teha ega südamesse võtta (kui mitte meeldimist väljendatakse).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on südamega lugemise oskus, et püüad näha välisest/ pealiskaudsest kaugemale – vaatad, mis inimese sees on, milline inimene ta on. Ann on ilmselgelt õiglane ja suure südamega inimene, tundliku natuuriga – märkab oluliselt rohkem, kui keskmine kohalik laps. Ja ka kannatab rohkem, kahjuks kõike raamidesse suruvad inimesed lörtsivad sellised otsiva vaimuga lapsed ära, neid peaks suunama ilma neid katki tegemata. Ilmselt on Anniga suhtlemine oluliselt huvitavam kui nii mõnegi teise selle seriaali tegelasega, enamus on ju õkva tuimad. Noh, nagu Toots on kuidagi huvitavam natuur kui Tõnisson.

Mina aga arvan, et kui nimetad Tootsi huvitavaks ja Tõnissoni tuimaks ja ebahuvitavaks, siis sa küll südamega lugeda ei oska. Tõnissonisugused natuurid on vastupidi palju raskemini loetavad kui tootsid, paljud ei vaevu seda tegema, ah mis, tuim tükk, igav. Aga vaata, kus Toots on selline põnev ja riukalik, äge vend, temaga juba igav ei hakka. Minu arvates just see on pinnapealne suhtumine. Sa ju justkui ise tunnistad, et sa ei viitsi tõnissonide sisse vaadata ega saada teada, mis inimesed nad on? Just see on pealiskaudsus.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 17:05; 17.02 17:26; 06.03 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma olen õigesti aru saanud, et seriaali aluseks on biograafiline romaan?

Sari on L. M. Montgomery “Anne of Green Gables” (“Roheliste viilkatuste Anne”) ainetel, aga võrreldes raamatuga on see sari hoopis teine asi.

Ühist on sellel raamatuga vaid niipalju, et tegelased on samad, aga põhimõtteliselt kõik muu on sarja loojate enda väljamõeldis.
Raamat ise ei ole samuti biograafiline, küll põhineb peategelase edasine elu raamatu järgedes osaliselt autori enda elul.

1985.a film “Anne of Green Gables” Megan Followsiga peaosas on väga ligilähedane originaalile nagu ka selle järg, samas kui filmisarja kolmas osa eemaldub originaalteostest, kuid on siiski fännidele nauditav. Megan Followsi Anne on loomulik ja täpselt nii nagu teda raamatus on kujutatud koos kõigi oma tugevuste ja nõrkustega ning tema hingeline ja emotsionaalne areng on märgatav, samas kui selles sarjas on Anne tõesti kuidagi hüsteeriline – raamatus on ta küll alguses emotsionaalne, aga see on tema toimetulekumehhanism, millest ta siiski lõpuks välja kasvab.

Huvitav on aga see, et “Anne with an E” produtsent Miranda de Pencier oli 1985.a filmis ja selle järgedes nipsaka ja ennasttäis Josie Pye rollis.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 19:38; 24.02 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anne’i lapsepõlv ja elu enne Avonleasse sattumist on olnud kohutav ja draamaatiline. Mina olen mõelnud, et selline ülienergilisus ja fantaasiad on teatud mõttes kaitserefleks. Minule Anne’i Netflixi versioon meeldib, parem, kui see 1985. aasta oma.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 09:23; 25.02 17:01; 03.03 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkis nüüd tahtmine ka seda 1985. aasta varianti näha.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.02 10:51; 19.02 11:53; 24.02 14:25; 19.03 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sari mulle väga meeldib, Anne inimesena on kahtlemata väsitav, aga ma küll ei saa öelda, et ta mulle ei meeldi. Billy ei meeldi, mõni külamutt ei meeldi, aga Anne on ju tore inimene, lihtsalt ta peab minust natuke kaugemal olema 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üks lastest selline – intensiivne, emotsionaalne, energiline, loominguline jne. Jah, ta on väsitav, juba väikesena oli, samas kompenseeris seda mingil määral see, et ta ajas suure osa ajast omi asju ja leidis ise tegevust – sekeldas pidevalt mingite sõpradega, käis korraga paljudes trennides/huviringides jne. Aga see emotsionaalsus – mul on vahel nii kahju temast, just teismelisena on tal nii raske endaga hakkama saada. Ja ma ei saa teda eriti aidata ka, sest ma ei mõista teda lõpuni, ma ei oska seda maailma niimoodi näha nagu tema.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule see sari algul meeldis, tundus täitsa põnev ja huvitav oli jälgida. Aga mida edasi, seda igavamaks minu jaoks muutus ja ma loobusin. Üheks põhjuseks oligi see, et Anne on nii “väsitav” tegelane. Algul oli teda huvitav jälgida, aga mingil hetkel muutus asi minu jaoks ülepingutatuks.

Ja lisaks ei meeldi mulle teemaarendus.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks oli samal teemal veel Kanada seriaal “Tee Avonleasse” (1990-96), mis mulle ka meeldis. Anne sari alguses meeldis mulle, kuigi kohati käis peategelane ka natuke närvidele, aga mitte ka väga hullusti. Pigem mind hakkas häirima see pidev geiteema seal. Ma muidu olen ka geisarju vaadanud, aga see kooslus tundus mulle liiga veider.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oli natukene ebaloogiline see, kui üks poiss ütles Annele, et ta on teistsugune… Anne sai kohe aru, mida see tähendab. Ei imestanud üldse ega uurinud ka rohkemat asja kohta. Sellel ajal?

Paar osa hiljem tuli teemaks rasedaks jäämine. Üks tüdruk ei olnud nõus tantsima, kuna uskus, et poisi puudutus teeb ta rasedaks. Ja kogu ülejäänud kamp eesotsas Annega ehmus ja oli veendunud, et niimoodi jäädaksegi rasedaks. Arvestades seda, kui nutikas ja tark Anne on, siis ei tundu eriti loogiline, et ta 16-aastaselt veel ei teadnud neist teemadest midagi, vist polnud isegi pähe tulnud uurida, kuidas need asjad käivad.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus on teie empaatia? Sel tüdrukul oli mõnitamist, alandamist, peksmist ja halvustsmist täis lapsepõlv, kus tal puudus kõige tähtsam – vanemad ja nende armastus. Fantaasiamaailm oli ta lohutus.

Mu meelest on Anne väga lahe erakordne ja suure hingega tegelane.

+9
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 23:02; 05.03 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus on teie empaatia? Sel tüdrukul oli mõnitamist, alandamist, peksmist ja halvustsmist täis lapsepõlv, kus tal puudus kõige tähtsam – vanemad ja nende armastus. Fantaasiamaailm oli ta lohutus.

Mu meelest on Anne väga lahe erakordne ja suure hingega tegelane.

Jah. Mis ei muuda olematuks seda, et tegelikus elus on Anne tüüpi inimene surmväsitav ja ärritav.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkis nüüd tahtmine ka seda 1985. aasta varianti näha.

See on parim asi, mis mina kunagi näinud olen. 1985 a Anne’i sari on imeline, väga ilusti järgib raamatuid, lisaks ei ole seal Anne üldse hüsteeriline või väsitav. Väga loogiline on kõik (ei ole homo teemat, ei ole peaaegu mitte midagi, mis selles uues Anne’is on). On Anne ja Gilbert’i imeline ja loogiline armastus, õppimine, sõprus, ….

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas see õpetaja on Anne sugulane? Kuidagi väga sarnased, käitumine, kõnepruuk ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem vist rõhutabki see film seda, kui erinevad on inimesed ja et kõik nad on siiski oma positiivsete külgedega, kuigi igaühel on ka negatiivseid. Anne ise vist on õnneseen, aga mulle tundub et õde-venda hakkasid ka nagu “elama”, kui nende ellu tuli rõõmu. Erinevus rikastab jah. Introverte võib vist Anne sugune inimene lämmatada küll. Aga elavaloomulistel on jälle nende uimasematega raske – kisu sõnu suust ja mõistata, mida ta nüüd mõtleb, kui midagi ei ütle.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 23:05; 26.02 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

raske – kisu sõnu suust ja mõistata, mida ta nüüd mõtleb, kui midagi ei ütle.

Ega Anne moodi oma emotsionaalsust väljendavatega ka ei ole selge, mida ta ikka tegelikult mõtleb – prahvatab kõik sõnadesse ja hiljem, kui järele mõelnud, rahunenud, tuleb vabandama, et ikka tegelikult ta nii ei mõelnud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anne ise vist on õnneseen,

Tundub, et kirjutaja ei tea selle mõiste tähendust.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.02 10:51; 19.02 11:53; 24.02 14:25; 19.03 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas see õpetaja on Anne sugulane? Kuidagi väga sarnased, käitumine, kõnepruuk ka.

Ei olnud.

See õpetaja on kõnealuses sarjas hoopis teistsugune kui raamatus. Raamatus ta oli Anne’ile mentoriks, aga sarjas on temast tehtud justkui täiskasvanud Anne’i versioon. Olen ise suur Roheliste Viilkatuste Anne’i fänn, aga see on üks saja viiekümne tuhandest põhjusest, mis selle uue sarja ära rikkus, kuigi ma selle siiski lõpuni ära vaatasin.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 19:38; 24.02 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind häirib järjest enam, et üritatakse olla väga (meie ajaga) kaasaegsed, ei usu lihtsalt, et nii kõvad feministid ja iseteadlikud tol ajal oldi?
Mitmed asjad tunduvad veel ebaloogilised – miks peaks tolle linnapreili rikas pere tahtma väimeheks (tublit ja kena, aga kesise seisusega maapossi) Gilbertit? Ei suuda nende “suhtele” pihta saada, poiss tundub palju noorem kui see noor naine. Omavahelist keemiat neil ka ei ole, mingit arusaadavat põhjust ei näe, miks nad peaks paar olema, see on nii sunnitud kuidagi.
Üldiselt sari siiski meeldib ja eks küsitavate kohtade kõrval sisaldab piisavalt ikka ajaloolist tõepärasust, näiteks põgus põige indiaanlaste koolide teemasse, mis andis juba tunde kätte kõhedast reaalsusest, mis sai osaks tuhandetele indiaani lastele.
Konkreetse kooli puhul selles sarjas võib küll ennustada, et AnnE marsib kohale ja laseb kooli kinni panna:)

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 09:34; 25.02 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkis nüüd huvi. Kust/kuidas seda 1985. aasta versiooni (sarja) näha saab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 09:23; 25.02 17:01; 03.03 08:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Hobinurk Kuidas te suudate seda AnnE sarja vaadata?