Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsevanemad-Kuidas te tööl kavatsete käia?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Lapsevanemad-Kuidas te tööl kavatsete käia?

Postitas:

Alles lasteaiaaeg algas ja juba saadetakse iga pisemagi aevastus või nohisemise pärast koju.
Mul juba kogemus olemas ja mitmed tuttavadki(maalasteaedades) hädas.Laps hommikul nohuta,lähevad nt õue, tuul, õhuvahetus ja seegi tõmbab kohe nina tatiseks.
Meie kliimas ju on lasteaia lapsed tihtilugu lihtsalt kergelt nohused. Siis peavad kõik vanemad end paariks aastaks töötuks võtma kuni see koroona hullus lõpeb?!

+23
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 16:58; 07.09 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käime, kuni saame.
Lasteaiaõpetajana kinnitan, et ei, ma ei helista vanemale, et ta lapsele järele tuleks, kui lapsel mingit nohu pole, läheme õue, ja tal seal nina kergelt tilkuma hakkab. Mul endal hakkab jahedate ilmadega ka, samuti õuest tuppa tulles, ja nii on see vist enamikul inimestest.
Ma helistan vanemale, kui laps korduvalt aevastab ja nuuskab, kui tal on pidevalt nina umbes või aina tilgub midagi välja. Kui laps päeva jooksul 2-3 korda nuuskab, siis jälgin last, kas ta hakkab haige(ma)ks jääma või saab tal organism algavast viirushaigusest jagu ja nohu suuremaks ei lähe. Kindlasti helistame vanematele, kui laps tundub vähesele nohule vaatamata loid ja kaebab halba enesetunnet (aga sealjuures ka jälgime lapse käitumist, sest vahel nad simuleerivad ka enne lõunast puhkepausi, lootes, et siis tuleb emps enne und järele ja ei tulegi puhkama minna).
Ühesõnaga: me oleme paindlikud ja lähtume individuaalselt, aga väga raske on leida optimaalset lahendust, kui kõrgemalt poolt tulevad instruktsioonid on, et ka kergelt nohuseid lapsi sel aastal me lasteaias vastu võtta ei tohi, sama on ka osa vanemate selge ootus, samuti pole küsimus ainult teiste laste nakatamises, vaid kui õpetajad haigestuvad, siis samuti töö rühmades on väga häiritud või pannakse rühm kinni – ja teisalt mõistan täiesti, et iga atsih või 2-3 korda päevas kerge nuuskamine ei tähenda veel haigust ja vanematel võib tööalaselt olla väga keerulisi olukordi. Aga me oleme ÜHEL JA SAMAL POOLEL: suur osa õpetajatest on ka lapsevanemad, meil on samuti keeruline. Kõigil on. Ja praegusel perioodil tundub tõesti, et tuleb mitme kehva valiku hulgast valida see kõige vähem kehv, sest päris head varianti laual polegi.

+40
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles lasteaiaaeg algas ja juba saadetakse iga pisemagi aevastus või nohisemise pärast koju.

Mul juba kogemus olemas ja mitmed tuttavadki(maalasteaedades) hädas.Laps hommikul nohuta,lähevad nt õue, tuul, õhuvahetus ja seegi tõmbab kohe nina tatiseks.

Meie kliimas ju on lasteaia lapsed tihtilugu lihtsalt kergelt nohused. Siis peavad kõik vanemad end paariks aastaks töötuks võtma kuni see koroona hullus lõpeb?!

see aasta on igalpool karm kord. laps jah ei jää raskelt haigeks aga personal jääb. ja ega ainult ju emad ei pea lapsega kodus olema. Minul oli ka laste vanaema nendega vahest kodus. Töötav vanaema sdaab hoolduslehe lapse perearstilt. Ja usaldage laste isasid.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka sellise olukorraga värske kokkupuude. Minu töökaaslane lahkus eile hommikul töölt, sest ta laps olevat lasteaias ebatavaliselt loid ning saadeti kohe koju. Laps on terve kui purikas. Ei palavikku, köha ega nohu. Kodus toimetas aktiivselt, ütles lihtsalt, et oli unine. Töökaaslase perearst ütles, et ta ei saa haigustunnusteta lapse vanemale hoolduslehte välja kirjutada. Homme viib lapse tagasi lasteaeda ning loodab, et paari tunni pärast tagasi ei kutsuta. Kuna töötame ka ise lasteasutuses ning kodukontori võimalus puudub, siis ei saa tööandja haigus- või hooldusleheta ka töötasu maksta. Kõige hullem on see, et kui näiteks lapse lasteaias on koroonajuhtum ning lapsed (ja vanem/-ad) peavad eneseisolatsioonis olema, ei pruugi perearst tervetele inimestele haigus- või hoolduslehte väljastada. Tööandja ütles, et kahjuks ei ole tal siis seaduse järgi õigust töötasu maksta …

Jah, kavatsen ise olla vastutustundlik ning tõesti iga pea- või kurguvaluga koju jääda (nagu tööandja palus), kuid majandusliku poole pealt on tõsine hirm. Kuna peres on ka lapsed, kes köhivad haiguste korral tavaliselt pikalt, siis ilmselt tuleb kodusistumist palju. Perearst on nad tavaliselt siiski paari nädala möödudes kooli/lasteaeda lubanud, sest nii pika aja möödudes ei ole nad üldjuhul nakkusohtlikud. Kardan, et sel aastal saadetakse nad kerge (vana) köhaga aga koju tagasi ning istumegi kuu või pooleteise kaupa kodus.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 17:32; 05.09 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil vaadatakse ka individuaalselt. Näiteks minu laps köhis juulist kuni praeguseni, vahel rohkem, vahel vähem. Jooksin mööda arste, midagi ei leitud. Last hoidsin kodus nädala, siis viisin lasteaeda, kuna arstid väitsid, et ei nakka. Teavitasin õpetajaid ja ei nähtud probleemi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma töötan kodus, varem töötasin nii kontoris kui kodus, aga otsustasin, et nüüd jään täielikult koduseks töötajaks. Seetõttu miski ei muutu ja kel vähegi võimalik, soovitan samuti küsida kodus töötamise võimalust.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh….valus teema jah! Iga nurga pealt, tegelikult.

Ise viisin lapse lasteaeda siin augusti keskpaigas ja ta sai 4 päeva?!?!! käia ning siis õhtul järele minnes nina juba tilkus. Enne seda on pool aastat (koroona aeg + mais paar nädalat lasteaeda) täiesti 100% terve olnud, sest kokkupuuted võõraste lastega puuduvad (ainult oma pere lapsed, kelle vanemaid usaldan). Jah, seekord läks kergelt mööda, aga ma ei saa aru, kas kumbki õpetaja ei märganud seda tilkumist päeva jooksul? Miks ta mind kohe järgi ei kutsunud? Laps on ju vedela tilkuva nohuga (ehk algava haigusega) kõige nakkusohtlikum ja vaesed teised, keda ta kõiki nakatada jõudis juba. Töötava naisena on ka teistest lapsevanematest kahju ju. Lisaks, mida varem lapsevanemana jaole saan sellele tilkumisele ja kähku plaastrid, jalavannid, aurud ja korralik pikk uni peale, seda kiiremini kõik see möödub.

Ja siis teine küsimus, mis mul siiski ka meele mõruks tegi – kelle laps see selle haiguse ikkagi tõi sinna rühma kohe esimesel paaril nädalal….kas hoolimatu vanem või on tõesti nii, et kõik teised rühma lapsevanemad saavad käsi südamel vanduda, et ei, minu lapsel pole isegi kerget külmetusnähtu olnud. Millegipärast ma seda viimast varianti ei usu seda…. Aga mis teha, eksole! Eks ma tegelikult saan kõigist osapooltest ju aru, aga lihtsalt tüütu on ja hirm ka, kui 1 jama pärast jällenlasteaed kinni pannakse.

+4
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.09 18:08; 02.09 18:46; 02.09 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea küsimus, aga vastust kahjuks ei tea.
Meil on olukord juba käes. Laps sai eelmisel nädalal peale suvepuhkust 3 päeva aias käia ja juba on nohu.
Ta on üldiselt harva haige (palavikus max 2 korda aastas), aga nohu ikka on mõnikord. Koroonaeelsed perearstide juhised seda probleemiks ei pidanud ja varem käis nohuga lasteaias kui enesetunne muidu hea oli.
Hoolduslehega kaasnevast raha kaotusest hirmutab mind rohkem see, et lasteaialaste vanemad ei suuda endisel moel tööd teha. Kellel on vaja töötajat, kes pool aega hoolduslehel on, sest laps köhatas või nuuskas? Keegi (loe lastetu või vanemate lastega töötaja) peab ju töö ära tegema. Seega on oht, et lasteaialaste vanemad jäävad tööturul ebasoodsasse seisu. Tahaks tööd teha, aga ei saa.
Loodan, et testimine muutub tulevikus kiiremaks ja lihtsamaks ja peale negatiivset testi saab laps kollektiivi tagasi. Iga köha ja nohu pole ju koroona!

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.09 18:20; 02.09 21:32; 02.09 22:29; 03.09 12:01; 08.09 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea küsimus, aga vastust kahjuks ei tea.

Meil on olukord juba käes. Laps sai eelmisel nädalal peale suvepuhkust 3 päeva aias käia ja juba on nohu.

Ta on üldiselt harva haige (palavikus max 2 korda aastas), aga nohu ikka on mõnikord. Koroonaeelsed perearstide juhised seda probleemiks ei pidanud ja varem käis nohuga lasteaias kui enesetunne muidu hea oli.

Hoolduslehega kaasnevast raha kaotusest hirmutab mind rohkem see, et lasteaialaste vanemad ei suuda endisel moel tööd teha. Kellel on vaja töötajat, kes pool aega hoolduslehel on, sest laps köhatas või nuuskas? Keegi (loe lastetu või vanemate lastega töötaja) peab ju töö ära tegema. Seega on oht, et lasteaialaste vanemad jäävad tööturul ebasoodsasse seisu. Tahaks tööd teha, aga ei saa.

Loodan, et testimine muutub tulevikus kiiremaks ja lihtsamaks ja peale negatiivset testi saab laps kollektiivi tagasi. Iga köha ja nohu pole ju koroona!

Just täpselt!!! Meil ei ole täna mehhanismi, et saaks mina oma lapse lõppeva nohu või köhaga tagasi viia, keegi ei ole ju testinud ja kedagi ei huvita, et sa ise arvad, et midagi tõsist pole! Ja näed olengi lollilt kohusetundlik, et ei vii ka tagasi ja ravin nii nagu lasteaed on ette näinud – 0-tolerants haigusnähtudele. Ja siis piisab ühest lapsevanemast, kes 0-tolerantsi ei järgi ja ongi olemas jälle, piisab ju ainult sellest, kui ta minu last käib ja kallistab või paitab korra, isegi, kui õpetaja poolelt päevalt koju saadab. Põhiliselt kannatavad korralikud ja vastutustundlikud. Aga eks see on igas eluvaldkonnas nii…

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.09 18:08; 02.09 18:46; 02.09 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, mul on ka hirm. Laps alles hakkab oktoorbist lasteaeda harjutama, aga teised temavanused läksid nüüd augustis ja samamoodi 2/3 päeva lasteaias ja juba haiged. Mõtlen, et kas nii üldse on mõtet tööle minna. Esialgu oli plaan töötada poole kohaga, loodan ainult, et saan teha tööd endale sobival ajal, siis annaks ka klapitada kui laps haige ja teda vaja tohterdada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheb keeruliseks. Haun plaani, et mõne teise lapsevanemaga hakata kuidagi jagama neid hoidmisi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nohu ei ole ju määratud koroona sümptomiks? Kui lapsel enesetunne tavaline ja nohu ei ole meeletult tilkuv, ei saa ma tehtud paanikast aru. Mul endal on ka terve sügise nina rohkem või vähem koguaeg tatine.

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nohu ei ole ju määratud koroona sümptomiks? Kui lapsel enesetunne tavaline ja nohu ei ole meeletult tilkuv, ei saa ma tehtud paanikast aru. Mul endal on ka terve sügise nina rohkem või vähem koguaeg tatine.

Asi on selles, et lasteaed ja vald kehtestab reegli, et lapsed käivad lasteaias 0-tolerants reegel haigusnähtudega – lasteaia juhataja saadab kurje kirju kõigile. Mis tähendab seda, et nohu on sümptom – mina ka ei tea, mille oma, aga sellega igal juhul lasteaeda ei tulda. Ja siis pahaseks teebki teebki see, et osad lapsevanemad tõlgendavad seda valikuliselt ja tundub, et ka õpetajad. Varsti hakkan ise ka viima last lasteaeda nohuga ja siis loodan, et ehk läheb õnneks, sest no päriselt ka, pean siis tõesti olema ainuke loll, kes täpselt reegleid järgib ja lapse 100% terveks ravib, kui kedagi teist ei huvita? Endal kogu aeg stress töö tegemise pärast lapse kõrvalt kodus jne…

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.09 18:08; 02.09 18:46; 02.09 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nohu ei ole ju määratud koroona sümptomiks? Kui lapsel enesetunne tavaline ja nohu ei ole meeletult tilkuv, ei saa ma tehtud paanikast aru. Mul endal on ka terve sügise nina rohkem või vähem koguaeg tatine.

Asi on selles, et lasteaed ja vald kehtestab reegli, et lapsed käivad lasteaias 0-tolerants reegel haigusnähtudega – lasteaia juhataja saadab kurje kirju kõigile. Mis tähendab seda, et nohu on sümptom – mina ka ei tea, mille oma, aga sellega igal juhul lasteaeda ei tulda. Ja siis pahaseks teebki teebki see, et osad lapsevanemad tõlgendavad seda valikuliselt ja tundub, et ka õpetajad. Varsti hakkan ise ka viima last lasteaeda nohuga ja siis loodan, et ehk läheb õnneks, sest no päriselt ka, pean siis tõesti olema ainuke loll, kes täpselt reegleid järgib ja lapse 100% terveks ravib, kui kedagi teist ei huvita? Endal kogu aeg stress töö tegemise pärast lapse kõrvalt kodus jne…

Ma ükskord proovisin, viisin ka lapse pooltõbise ja natuke nohu-köhasena lasteaeda (palavikku ei olnud). Täpselt sama mõttega, et kedagi nagunii ei huvita. Meil lõppes see kopsupõletikuga – pärast seda enam ei olnud isu proovida. Istusimegi päris tervenemiseni kodus ja istume nüüd ka päris palju, kuigi laps juba koolis. Mõnel läheb nii si*****i kah…

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.09 21:07; 02.09 21:09; 03.09 22:14; 04.09 01:18; 09.09 00:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on küsimus hoopis kõigile neile, kel lapsed on sel hooajal juba tõbised olnud. Kas perearst kohe suunab koroonatestile, kui on nohu? Mulle on tundunud, et see nii kipub praegu olema.
Ja laps kardab niigi arste, kuna on palju torgitud, minevikus palju haige olnud…

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.09 21:07; 02.09 21:09; 03.09 22:14; 04.09 01:18; 09.09 00:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on küsimus hoopis kõigile neile, kel lapsed on sel hooajal juba tõbised olnud. Kas perearst kohe suunab koroonatestile, kui on nohu? Mulle on tundunud, et see nii kipub praegu olema.

Ja laps kardab niigi arste, kuna on palju torgitud, minevikus palju haige olnud…

Kuna sel korral õnnestus lapsehoid ilma hooldusleheta lahendada, siis ei tea. Pakun, et kui palavikku jms pole, siis ainult nohuga ei suunata koroonatestile.
Mis on tegelikult probleem. Mu lapse nohu on kestnud nädala. Teiste nakatamise faas on möödas. Kaua ma pean teda aiast eemal hoidma?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.09 18:20; 02.09 21:32; 02.09 22:29; 03.09 12:01; 08.09 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb erakordselt raske aasta, töötus süveneb, lapsed saavad tervisehirmud, juba näen seda laste pealt, inimesed låhevad vaimselt lihtsalt kord hulluks selle koroonaga. Elu jääb elamata tülikat aega. Kelle jaoks see üldse ilma psüühiliste kahjustustest m66dub?
Tundub, et see on alles algus ja majanduslik pauk tuleb ikka meeletu.
Imelik on vaadata, kuidas iga päevaga lisandub mitukümmend haigestunut aga kevadega vorreldes haiglasse endiselt keegi eriti ei satu. Samas ei räägi keegi praeguse laine sümptomitest ka? Kas ja kui haige keegi on, kas see haigus enam ongi nii ohtlik jne?
Ajame aga inimesed hulluks, lapsed eesotsas.

+14
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 21:54; 02.09 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik on vaadata, kuidas iga päevaga lisandub mitukümmend haigestunut aga kevadega vorreldes haiglasse endiselt keegi eriti ei satu. Samas ei räägi keegi praeguse laine sümptomitest ka? Kas ja kui haige keegi on, kas see haigus enam ongi nii ohtlik jne?

Mõtlesin eile just sama. Kevadel inimsesed surid ja olid ventileerimisel. Suvekuudest meenub 1 surm (vanem naine). Parandage kui eksin.
Meditsiiniasutustes on ukse pealt kadunud desovahendid ja maske antakse ainult neile, kes registratuuris tunnistavad, et on reisinud. Ehk siis reeglid on väga lõdvad võrreldes näiteks juuni keskpaigaga.
Aga lasteaedades on ikka nulltolerants …

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.09 18:20; 02.09 21:32; 02.09 22:29; 03.09 12:01; 08.09 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on küsimus hoopis kõigile neile, kel lapsed on sel hooajal juba tõbised olnud. Kas perearst kohe suunab koroonatestile, kui on nohu? Mulle on tundunud, et see nii kipub praegu olema.

Ja laps kardab niigi arste, kuna on palju torgitud, minevikus palju haige olnud…

Minu laps tõi lasteaiast nohu, ise jäin ka tatiseks. Jah, kui perearstile helistasin, suunas ta kohe meid mõlemaid COVID,
-testi tegema. Laps oli väga vapper.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru kiks mingi tühipalja nohu pärast arsti tüütama peaks ja mingit tobedat ebameeldivat testi jõudma? Ku lapsel on mohu, mul ka tekkinud nyyd, aga ega seetõttu arstile pole kunagi jooksnud. Oleme kodus, tööd teen peamiselt ka kodus,ongi kõik. Saan aru, et oleks kõva kurhuvalu, körge palavik?!
Isegi kunagi 5a tagasi raskelt haige olles ja roninud ma arstile, pödesime kogu perega ära ja elu läks edasi.
Nüüd on välja mõeldud ikka kõva sõna inimeste ohjes hoidmiseks.
Ausalt, mina kes terve kevade värisesin ja riigi poolset tegutsemist ootasin pean praegust olukorda idiootseks. Eriti selle lasteaia teema suhtes. Oeh.
Mida aega edasi, seda selgemaks mõned asjad saavad, lõpuks saabki sellest ilmselt uus tatitõbi, aga hoiame teemat üleval, sest kellele ometi need kõik aretatavad vaktsiinid muidu maha müüakse? 😀
Ma ei ole vandenöuteoreetik, kuid ajapikku hakkab mõte teist rada liikuma, paratamatult.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 21:54; 02.09 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru kiks mingi tühipalja nohu pärast arsti tüütama peaks ja mingit tobedat ebameeldivat testi jõudma? Ku lapsel on mohu, mul ka tekkinud nyyd, aga ega seetõttu arstile pole kunagi jooksnud. Oleme kodus, tööd teen peamiselt ka kodus

Arsti peab tüütama, kui pole võimalik kodus töötada ja oled haige, tahad töölt puududa ja haigusrahasid ka saada. Või kui tunned end kergelt haigena (väike külmetus) või puutusid kokku haigega ja tahad kindlaks teha, et pole koroona, et ei peaks isolatsiooni jääma. Kõige teravam probleem tundub mulle ikkagi see, kui lasteaialaps ei saa rühma minna, sest sealt kellelgi leiti koroona, aga vanem ei saa hoolduslehte. Siia on juba eos sisse kirjutatud stsenaarium, et keegi vanainimene hoiab seda last, kuna vanem ei taha töökohast ju praegusel kriisiajal ilma jääda, ja see ei ole hea stsenaarium.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.09 04:45; 03.09 23:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastetutele ja suuremate lastega inimestele paneb see kõik samuti topeltkoormuse. Suvi läbi ei saanud meie asutuse lastetud puhata, suvekuud on broneeritud väikelaste vanematele. Nüüd on juba kolm lapsevanemat hoolduslehe võtnud ja tööd muudkui kuhjub. Töö ei ole ka selline, et tänavalt inimesi appi võtta.
Ausalt, üle hakkab juba viskama. Lastetu ei ole ka ori, puhkuseta ütleb tugevaimgi tervis üles.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik on vaadata, kuidas iga päevaga lisandub mitukümmend haigestunut aga kevadega vorreldes haiglasse endiselt keegi eriti ei satu. Samas ei räägi keegi praeguse laine sümptomitest ka? Kas ja kui haige keegi on, kas see haigus enam ongi nii ohtlik jne?

Mõtlesin eile just sama. Kevadel inimsesed surid ja olid ventileerimisel. Suvekuudest meenub 1 surm (vanem naine). Parandage kui eksin.

Meditsiiniasutustes on ukse pealt kadunud desovahendid ja maske antakse ainult neile, kes registratuuris tunnistavad, et on reisinud. Ehk siis reeglid on väga lõdvad võrreldes näiteks juuni keskpaigaga.

Aga lasteaedades on ikka nulltolerants …

Surmasid ei ole, sest hooldekodud on karantiinis ja teisi vanainimesi eriti ei külastata. Haigestuvad noored.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No lapse esimene lasteaia aasta oligi nii. Pidevad hoolduslehed mehega kordamööda.

Kui tõesti oled 100% kindel, et tatt tekib tuule tõttu ja toas ei ole, siis tuleb lihtsalt rääkida õpetajaga sellest, vajadusel direktoriga. Õpetajad ju näevad ise ka, kas lõunaune ajaks on tativool lõppenud või mitte. Nt kunagi saadeti mul laps koju silmapõletikukahtlusega, kuna vett jooksis silmas, oli siis päeva kodus ja kõik nagu oli korras, selguski, et lapsel läksid tuulekäes silmad märjaks ja selgitasin õpetajatele, rohkem sellega probleeme ei olnud.

Üldiselt oskavad õpetajad väga hästi vahet teha, kas tegemist on hetkelise köhatusega või siiski on näha, et lapsel on köha. Ka nohuga on nii, et kui lapsel ikka õues konkreetselt nina jookseb ja kutsutakse lõunaks järgi, siis lähed järgi ja kui kodus on laps korras ja terve õhtu korras ja öö jahommik ka terve, siis viid lasteaeda ja ütledki, et ei olnud enam. Õpetajad ju näevad ise ka, kui lapsel terve hommiku kuni õueminekuni nina ei tilgu.

kahjuks tuleb leppida, et see sügis on natuke teistmoodi ja tõesti, kui lapsel on ka väiksem köha või nohu, kuid siiski köha-nohu, mitte tuulest korraks tingitud asi, tuleb laps koju jätta igaks juhuks. Ei ole mõtet vaielda ja ohkida, et sa ei saa tööl käia. Kui selgub, et tegelikult on just sinu laps see õnnetu, kes koroonat põeb, siis lõpuks pead ikka koju jääma, ainult et terve ülejäänud rühm ka ja õpetajad.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 08:46; 03.09 09:36; 04.09 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh….valus teema jah! Iga nurga pealt, tegelikult.

Ise viisin lapse lasteaeda siin augusti keskpaigas ja ta sai 4 päeva?!?!! käia ning siis õhtul järele minnes nina juba tilkus. Enne seda on pool aastat (koroona aeg + mais paar nädalat lasteaeda) täiesti 100% terve olnud, sest kokkupuuted võõraste lastega puuduvad (ainult oma pere lapsed, kelle vanemaid usaldan). Jah, seekord läks kergelt mööda, aga ma ei saa aru, kas kumbki õpetaja ei märganud seda tilkumist päeva jooksul? Miks ta mind kohe järgi ei kutsunud? Laps on ju vedela tilkuva nohuga (ehk algava haigusega) kõige nakkusohtlikum ja vaesed teised, keda ta kõiki nakatada jõudis juba. Töötava naisena on ka teistest lapsevanematest kahju ju. Lisaks, mida varem lapsevanemana jaole saan sellele tilkumisele ja kähku plaastrid, jalavannid, aurud ja korralik pikk uni peale, seda kiiremini kõik see möödub.

Ja siis teine küsimus, mis mul siiski ka meele mõruks tegi – kelle laps see selle haiguse ikkagi tõi sinna rühma kohe esimesel paaril nädalal….kas hoolimatu vanem või on tõesti nii, et kõik teised rühma lapsevanemad saavad käsi südamel vanduda, et ei, minu lapsel pole isegi kerget külmetusnähtu olnud. Millegipärast ma seda viimast varianti ei usu seda…. Aga mis teha, eksole! Eks ma tegelikult saan kõigist osapooltest ju aru, aga lihtsalt tüütu on ja hirm ka, kui 1 jama pärast jällenlasteaed kinni pannakse.

Palun loe natuke materjale nohu leviku kohta. sa üllatud kui näed, et nohu on nakkav juba enne sümptomite tekkimist! Seega võib vabal tolla, et su laps sai selle kelleltki, kes eelmisel päeval oli ka pealtnäha terve kui purikas. ja tõenäoliselt nakatas ka sinu laps teisi juba eelmisel päeval.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 08:46; 03.09 09:36; 04.09 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Surmasid ei ole, sest hooldekodud on karantiinis ja teisi vanainimesi eriti ei külastata. Haigestuvad noored.

Nõus. Noored haigestuvad ja põevad kergelt.
Aga mille pärast siis see jant lasteaedade ümber? Et vanemad töö kaotamise hirmus lapsed vanaemale või vanavanaemale viiks?
Kui eesmärk pole just lasteaialaste vanemate tööturult tõrjumine, siis oleks lahenduseks
koroonatestide kättesaadavamaks muutumine ja see, et lasteaed võtab testi tulemust arvesse.
Ehk siis kui on nohu, kerge köha vms teeme kiirelt testi ära. Kui test on negatiivne siis lähtume perearstide aasta tagasi välja antud juhistest:
https://patsiendid.ee/uudised/millal-jatta-haige-laps-koju-millal-voib-lasteaeda-viia

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.09 18:20; 02.09 21:32; 02.09 22:29; 03.09 12:01; 08.09 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jäin äsja sünnituspuhkusele, mis tähendab, et olen küll kodune, aga ikkagi läheb raskeks, kui kaks lasteaialast on pikalt kodus. Ma olen praegu väsinud lõpurase. Juba kasvõi kõikide söögikordade kodus pakkumine ja vastavas koguses toidu varumine käib üle jõu, sest kanda ja püsti seista ma ei jaksa nagu varem. Rääkimata 101 pisimurest, mis väikestel lastel ikka kogu aeg on umbes iga 2 minuti tagant. Beebi kõrvalt saab olema veel keerulisem. Ju erinevad ekraanid aitavad selle aja üle elada.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jäin äsja sünnituspuhkusele, mis tähendab, et olen küll kodune, aga ikkagi läheb raskeks, kui kaks lasteaialast on pikalt kodus. Ma olen praegu väsinud lõpurase. Juba kasvõi kõikide söögikordade kodus pakkumine ja vastavas koguses toidu varumine käib üle jõu, sest kanda ja püsti seista ma ei jaksa nagu varem. Rääkimata 101 pisimurest, mis väikestel lastel ikka kogu aeg on umbes iga 2 minuti tagant. Beebi kõrvalt saab olema veel keerulisem. Ju erinevad ekraanid aitavad selle aja üle elada.

Jeerum. Sa räägid oma kirjelduses nagu laste saamine oleks paratamatus ja veel nende väikese vahega saamine. Ja algusest peale oled lapsi sedasi tehes arvestanud, et küll lasteaed ja ühiskond neid aitab kasvatada-õpetada? Sulle endale käivad paljud asjad üle jõu ju. Ja ikka tuleb lapsi juurde. Miks elada siis üle oma võimete? Nagu näha võib maailmas juhtuda paljugi, koroonakarantiin, sõda vms. Kus ei hoolitse keegi teine sinu laste eest kui sa ise.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.09 21:07; 02.09 21:09; 03.09 22:14; 04.09 01:18; 09.09 00:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum. Sa räägid oma kirjelduses nagu laste saamine oleks paratamatus ja veel nende väikese vahega saamine.

Jeerum, tal on need lapsed juba olemas ju. Üks on küll veel sündimata, aga ta jäi juba sünnituspuhkusele. Mida sa talle nüüd õigupoolest üritad siin soovitada?

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.09 04:45; 03.09 23:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum. Sa räägid oma kirjelduses nagu laste saamine oleks paratamatus ja veel nende väikese vahega saamine.

Jeerum, tal on need lapsed juba olemas ju. Üks on küll veel sündimata, aga ta jäi juba sünnituspuhkusele. Mida sa talle nüüd õigupoolest üritad siin soovitada?

Soovitan mitte halada ja edasi teenida, kui kõik valikud on tal teadlikult-soovitult tehtud! Soovitan mitte loota üksnes lasteaiale või ühiskonnale vms kellelegi teisele omaenda laste kasvatamisel. Tema postitusest õhkub ju vaid “üle jõu”, “ei jaksa” jne. Karm öelda, aga ma tõesti ei saa aru, miks neid lapsi siis juurde teha. Tundub päriselt, et paljud teevad neid rohkem seepärast, et küllap ju lasteaed ja keegi aitab vahepeal hinge tõmmata ning toime tulla. Kui lasteaeda ja kooli aga ühtäkki ei eksisteeriks – kui palju siis üldse laps saadaks? (seda hala ju distantsõppe ja lasteaiast-koolist nohuga kojujäämise tõttu ei jõua viimasel ajal ära kuulata). Mina arvan, et enne pereplaneerimist peaks just sellele küsimusele mõtlema. Sellele, kuidas ma saan hakkama päris üksi oma (väike)lapsi kasvatades-õpetades? Sest igaüks meist võibki sellega jääda üksi – koju nelja seina vahele. Peaks olema ikka mingi reaalsustaju inimesel, palju ma suudan välja kanda igas olukorras. Enamusel pole sellest halli aimugi, kõik elavad mingis “lihtsa elu” mullis. Ja kui siis on midagi teisiti, mingid piirangud-nõuded, siis on mega kisa lahti. Ei saa oma väikelastega enam hakkama ja nagu tahaks selles kedagi teist süüdistada.

+12
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.09 21:07; 02.09 21:09; 03.09 22:14; 04.09 01:18; 09.09 00:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsevanemad-Kuidas te tööl kavatsete käia?