Esileht Kodunurk kuidas te wokke teete?

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: kuidas te wokke teete?

Postitas:

Ei oota siia retsepte, vaid üldisemaid soovitusi. Mis lihaga (kana, siga vm) mis kastet kokku panete – hoisin, teriyaki, kalakaste jne, kas teil on eelistused, millise liha ja muu kompotiga mida kokku panete? Mida kastme tegemiseks veel kasutate peale aasia kastmete – nt ketšupit, apelsini- või ananassimahla, kookospiima …? Milliseid köögivilju millega kokku panete? Kas köögiviljadel on üldse vahet või sobib kõiki kõikides kooslustes kasutada? Kas saab nt öelda, et paprika sobib kana ja hoisin kastmega wokkidesse, aga kuhugi mujale jällegi ei sobi? Kas muudate muid koostisosi sõltuvalt sellest, kas serveerite koos riisi või nuudlitega?
Ma ise olen üsna algaja wokkija, tahaks osata komponentidega vabamalt ümber käia. Kaua kasutasin Santa Maria valmis kastmesegu, aga sellel oli mingi ebameeldiv kõrvalmaitse. Arvasin, et mina teen midagi valesti. Lõpuks sain aru, et see kaste ongi sellise maitsega. Enam seda ei kasuta, teen ise kastme. Hetkel on kapis teriyaki kaste, sellele olen lisanud tomatipastat ja natuke vett ka. Seda wokki teen nuudlite ja sealihaga. Köögiviljadest seened, paprika, porgand, porru.
Teine minu wok on kanaga. Seda serveerin riisiga, kaste on soja, ketšupi ja ananassimahlaga. See on selline poolmagus wok. Köögiviljadest porgand, porru, paprika. Retsept näeb ette ka suvikõrvitsat, aga kuna peres teised seda ei armasta, jätan selle välja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis panni kasutate, tavalist või spets? Mis vahe neil on (toidul siis, mitte panni kujul)?

Olen ka algaja vokkija ja üritan tarkust koguda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Kodunurk kuidas te wokke teete?