Esileht Imetamine Kuidas tean, et piima piisavalt

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kuidas tean, et piima piisavalt

Postitas:

Kuidas ma tean, et laps saab rinnast piisavalt piima, et talle piisaks, et ta juurde võtaks?

Oli keiser, piima juba natuke on, aga annan veel natuke lisa juurde.

Aga kuidas ma tean, et enam lisa andma ei pea? Ma iga söögikord ei annagi, lapsel tekivad gaasid sellest (saab gaasirohtu).

Praegu sööb kuskil tunni-kahe tagant. Ikka nii, et panen ühele rinnale, sööb, vahepeal tukub, seni krooksutan, et ta üles jälle ärkaks, siis panen samale rinnale tagasi ja hakkab uuesti sööma. Hääle järgi ikka neelatab ka, seega piima peaks sealt tulema. Nii kestab üks toidukord kuskil 45 minutit kuni tund. Söömine lõppeb jälle sellega, et ta jääb tuttu, kui üles ajada, siis enam sööma ei hakka. Samas kui rinnalt võttes teeb ikka oma imemisliigutust-otsimisliigutust, aga rinda lihtsalt ei taha. Siis olengi 15-20 ml lisa andnud süstlaga.

Oskab keegi midagi soovitada või rääkida miks tita nii teeb? On see normaalne, on tal kõht tühi või lihtsalt suur imemisvajadus, mida tuleks lutiga rahustada? Rinna otsas 24/7 ka ei tahaks, et ta oleks, sest rinnad on juba katki, nahk on maas. Mul lamedad nibud ja lapsel haaramisega raskusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 13:41; 18.03 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastsündinud otsivadki ja tahavad palju imeda. See on täitsa loomulik ja ainuüksi selle märgi peale küll lisa juurde andma ei pea. Vastsündinut, kellel ei ole veel välja kujunenud kindel ja korralik rinnast haaramine, ei tohiks lutiga üldse segadusse ajada. Samuti lutipudeliga.

Kindlasti kontrolli lapse imemisvõtet. See, et nahk on päris maas võib viidata lapse valele rinnast haaramisele.
http://siet.ee/imetamisest

Sealt saad veel muudki asjakohast lugeda.

Ja kui võimalik, laenuta beebikaal. Kaalu näiteks ülepäeviti, et jälgida, et laps enam kaalu ei kaotaks. Selle järgi saabki vaadata, kas ta saab piisavalt süüa. Ja muidugi pissimine – see peaks olema sage.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke asi, mille järgi saad 100% teada, kas laps saab piisavalt rinda või ei, on kaalumine.

Teiseks saad teada selle järgi, kas laps pissib-kakab. Laps peaks päevas mingi x arvu mähkmeid märjaks tegema. Oli see 6? Ehk keegi mäletab.

Kui rinnad katki, siis soovitaks imemisvõtet korrigeerida. Rinnad ei lähe katki, kui laps on rinnal õigesti.

Aga miks sa lapsele süstlaga toitu juurde topid, sellest ei saanud päriselt aru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 23:11; 19.03 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiglas öeldi, et tuleb lisa juurde anda, sest kolmandal päeval polnud mul pisavalt piima ja laps kaotas kaalu. Ta oli 300g kergem kui koju saime.
Ega ma üldse ei tahaks lisa anda, nii kahju on vaadata gaasivaludes last.

Imemisvõte on jah kehva, sest nibud on lamedad. Läheb natuke aega enne kui ta õigesti rinnaotsa saan. Lõpuks on ta õigesti rinna otsas, aga kui ta uniseks muutub, siis ise liigutab rinna suus valesti ja hakkab ikka nibu kõrvale teist nibu tegema… Ma ei oska seda kuidagi parandada ka. Haiglas sai ämmakatega igat moodi proovitud ja katsetatud, aga ikka tulemus on see, et mul on halvad nibud ja midagi nagu teha pole. Kaitsmega sai proovitud- laps keeldus.

Aga ma katsun mitte lisa anda. Tänaseks piima juures ka, ei tea, kas tegi piimapaisuga või mitte, aga rinnad palju suuremaks läinud ja natuke nagu valutavad. Samas nibud ka tulitavad ja rinnad kivikõvad pole. Siis vist piimapais ka pole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 13:41; 18.03 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne õnnelik emme!

Esiteks soovin kummutada fakti, et sul on halvad nibud. Nagu ma aru saan annad sa esimest korda rinda ja nibud polegi harjunud sellega. Usu,et sul on head rinnanibud ja igasuguste nibudega saab last toita.
Lisaks võid sa ise või paluda oma kaasal rinnanibusid mudida ja \”kruttida\” nii et need muutuksid suuremaks. Seda jah saab teha vast siis, kui sul on see valulikus kadunud.

Mul oli ka keiser ja teine laps kellel rinda annan. Ja nüüdki oli algul ikka palju harjutamist ennem, kui saime õige võtte kätte ja me üksteist mõistma saime.
Minu pisi oli nii kannatamatu näiteks, et kui kohe rinda korralikult ei saanud hakkas nutma väga valjult ja liigutas oma peakest nii kiirelt, et sinna oli raske rinda vahele panna. 🙂

Kui sul rinnad läksid kõvaks, siis tuli piima rinda. Piimavabrik läks tööle :). Küll see varsti läheb pehmemaks ja olemine kergemaks.
Kuid jah võib tõesti jälgida, et seda paisu ei tuleks.
Mulle soovitati haiglas, et kui tuleb rinda kõva kuum tükk siis seda jahutada. Soovitati veel jälgida, et muidu külma ja tuul ei saaks. Nt palja kaelusega akna peal vms. Samuti ükskõik kui kõva on rind anda ikka beebil see tühjaks teha, rinnapumbaga täitub see kohe varsti uuesti ja kahekordselt.
Soovitan algul andagi nii rinda, et ise pigistad rinna parajaks. Raske on seda võtet kirjas kirjutada. Aga umbes nii, et hoiad pöidla ja nimetissõrme vahel rinda koos pruuniga siis proovid anda talle rinnanibu nii palju pruuni osaga suhu kui võimalik.(Mina pidin nii tegema mõned nädalad, kuni seda enam üldse vaja ei olnud).

Kui lapsed magavad siis nad teevadki seda imemis liigutust. Kui laps magab siis soovitan, omast kogemusest, tal magada lastagi. Kui ta on näljane, küll ta siis sellest teada annab. Kui on üleval siis pakkuda talle rinda. Algul on see imetamine pisidele väga suur töö ja nad väsivadki ruttu ning võivad jääda magama ja siis mõne aja, kui puhanud tahavad jälle ise süüa.
Mäletan, et kui ise esimest korda rinda andsin siis oli ta kaua rinnal, sest enamus ajast oli rinnanibu vaid tal suus ja siis ei tulnudki talle piima. Kui hakkasin niimoodi rinnast kinni hoidma nagu eelpool õpetasin sai ta ka korralikult süüa ja aeg rinna otsas vähenes kohe.

Rindadega seoses soovitan määrida rinda rinnapiimaga ja lasta õhu käes kuivada natuke. Näiteks peale toitmist. Muidugi vältida tuuletõmbust. Rinnapiimas on imelised tervendavad rasvad, mis ravivad.
Kui mul olid lõhed esimesel korral, siis sain selle ravitud nii, et peale toitmist, kui lasin ära kuivada, panin tsinksalvi (mida ka soovitatakse beebipepudele) rinnale. Teine söögikord andsin teisest rinnast – seni sai kreem ravida ja kui oli jälle selle rinna kord, siis tõmbasin vatipadjaga, mida võib niisutada väljavoolava piimaga ja puhastasin kreemijääkidest.
Niipalju kui võimalik ära kasuta rinnapatju, sest need tekitavad niiske keskonna ja hädad on kerged tulema. Mina kasutasin neid, kui pidin nn esinduslik välja nägema (arstil või külalised jne) Kasvõi lihtsalt riidest lapp panna, kui väga palju voolab piima välja.
Nii palju kui on arste, on ka õpetusi. Mulle just öeldi et pane last tihti rinnale, siis tuleb ka piim ja kui hakata andma lisatoitu lutipudeliga, siis ta enam toitu üldse piisavalt ei võta. Usu, küll su pisike paneb varsti sul masinavärgi tööle ja piima hakkab tulema nii palju kui vaja. Ise võid juua näiteks apteegitilli teed, mida soovitatakse rinnaga toitvatele emadele – aitab piima juurde toota ning vähendab gaase nii emal kui piima kaudu ka beebil.

P.S. rinnapiima võib panna beebi pepule, kui peaks tulema mähkmehaudumus või ninna, kui tuleb nohu. Ravib imekiirelt kõik terveks.

Soovin, et peatselt saab rinna andmisest sul imeline kogemus, mis ühendab teid beebiga.

Ilusat päeva!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]P.S rp-a määrimine pepule või ninna on nö vana kooli, kui paremat vahendit võtta polnud, soovitus. Selle miinus on bakterite paljunemine, mida nö seisev piim, põhjustab. Mina küll ei soovitaks tänapäeva vahendite kõrval rp-a pepule või ninna panna.[/tsitaat]
Seisev piim küll kuid sisaldab palju antioksüdante ja immunoloogiliselt aktiivseid aineid, mis ei lase baktereid vohama sugugi mitte kiiremini kui kasvõi seesama looduslike komponentidega pepukreem, mida Sina soovitad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Purelani ja Bephanteni soovitatakse ka valusale rinnale. Mul bephanten aitas hästi, purelan peaks veelgi tõhusam olema.

Mulle tundub, et sa ei saanud haiglas väga head imetamisnõu. Siet.ee lehelt leiad imetamisnõustajate kontakte, kust saad paremaid nõuandeid. Nemad oskavad konkreetselt sinu ja su lapse põhjal ka soovitada, kas ja kui palju lisa anda. Annavad ka telefonis nõu, soovi korral tulevad koju.

See, kas 300g on väike või suur kaalukaotus, sõltub lapse sünnikaalust. Kuni 10% kaalukaotust on väga tavaline.

See, et rinnale saamine võtab algul aega, on väga-väga tavaline. Minu nibude kohta öeldi, et need on väga head, aga ikkagi mässasin u 2n igal toidukorral lapsega, et ta imema saada.

Nibukaitsel on minu meelest 2 miinust. Esiteks peab seda kummijullat pidevalt otsima, keetma jne. Teiseks sai mu laps sellega tunduvalt halvemini piima kätte (haiglas anti, kui laps hästi ei haaranud). Kui muidu ikka 5-6g sai rinnast teisel päeval, siis nibukaitsega oli 0, mis 0 kaaluiive.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 23:11; 19.03 09:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Imetamine Kuidas tean, et piima piisavalt

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.