Esileht Veebikonstaabel kuidas teavitada politseid liiklushuligaanist?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: kuidas teavitada politseid liiklushuligaanist?

Postitas:
Kägu

Tere! Kui helistan 110 siis saadetkse patrull välja, aga kui huligaan sõidab läbi mitmetest maakonddest ja asulatest ning hulgaan jääb tabamata, siis kas politsei saadud informatsiooni puhul, auto nr, värv, võtab siis auto omanikuga ühendust ja määrab talle trahvi

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
andero-

RE: kuidas teavitada politseid liiklushuligaanist?

Selleks, et määrata trahv tuleb eelnevalt rikkumine tõendada. See tähendab, et vaja oleks vähemalt 1 tunnistaja üle kuulata. Seejärel on võimalik rakendada ka seadusest tulenevaid karistusmeetmeid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tegelikult seda ma enam-vähem mõtlesingi, aga Aitäh vastamast

Please wait...
Postitas:
Kägu

Liiklusliini telefon on 14900

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui kiiresti reageerib politsei sellisele kõnele. Mõni päev tagasi oli juhus, kus mulle vastutulnud autojuht oli kindlalt purjus. Eemalt nägin kuidas sõitis peaaegu teepiirdesse ja siis keeras äkitselt rooli nii, et auto kaldus vastassuunda. See ehmatas mind ikka nii, sest napilt pääsesin ise kokkupõrkest. Ei jõudnud ma märgata mingit numbrit, jäi meelde ainult auto värv. Tahtsin helistada, aga kui ei tea nr ega marki, siis nad ei tea ju ka otsida ja seda enam , et auto sõitis linna.

Please wait...
Postitas:
andero-

Tere

Sellisele kõnele reageerimise kiirus sõltub väga paljudest asjaoludest. Neist peamine on kõne tegemise asukoht ja selle kaugus lähimast politseipatrullist. Ehk siis kui lähima patrulli kaugus on 30 km kusagil maakonnas siis läheb kahjuks ka aega vastavalt. Kindel on see, et kui saadeta öelda vähemalt joobekahtlusega sõiduki liikumissuuna ja sõiduki värvi ning ehk ka ka keretüübi, saadetakse patrull seda sõidukit otsima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mina olin eile pettunud politseis.Helistasin 2 korda sinna,kuna mööda paldiski mnt.sõitis kaubik millel esiteks polnud taga nr.plus istusid 2 last niisama autos koos ema ja isaga.Kõigepealt helistasin ja andis teada kuhu sõidavad.lubasid patrulli saata.Sõitsin kaubikule järgi.Nad peatusid poe juures ja jätsid mõlemad lapsed üksi autosse ja läksid poodi.Helistassin uuesti politseisse ja andsin teada kus nad on.Ootasin 20 minutit ja politsei ei tulnud.lõpusk tulid vanemad ja soitsid rahulikult minema.Ma ei näinud politseid mitte kuskil,kuigi tiirutasin veel natuke ringi.Väike pettumus jäi hinge,sest üks lastest kohati nuttis.Sõbranna läks isegi sinna kaubiku juurde ja lohutas teda a mitte kedagi ei huvitanud…

Please wait...
Postitas:
Janne-

Ehk siis jäi informatsioonist väheseks?

Please wait...
Postitas:
Maarja

Oluline on, et Teid see huvitas! Veel hullem oleks, kui tõepoolest mitte kedagi liiklusrikkujad ei huvitaks. Tõenäoliselt olid lähimad patrullid hõivatud ja ei saanud sekkuda. See, et inimesed niisama kaubikus olid, tähendab, et neil ei olnud turvavööd õigesti kinnitatud? Kui endal vähegi hakkamist on, võib alati juurde astuda ja öelda viisakalt: \”tunnen Teie laste ohutuse pärast muret, palun, kas Te võiksite nende turvavööd kinnitada\”. Sel juhul on suurim oht laste tervisele eemaldatud (tõenäoliselt ka lastevanemate tervisele ka) ja hiljem saab politsei reg.numbrite puudumise teemaga juba ükskõik millisel hetkel tegeleda. ga veelkord: helistada tasub alati. Vahel veab ja lähim patrull on kohe järgmise nurga taga ning vaba ja seega saab probleem kiiresti lahendatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Liiklusliini telefon on 14900[/tsitaat]

See kehtib ainult Lõuna-Eestis!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on majas üks naisterahvas pidevalt oma auto nii parkinud,et kohe aru saada,et ta on seda täis peaga teinud, no nii ei saa lihtsalt parkida,et esiots on muruplatsi peal ja auto tagumine ots paneb pea pool könniteed kinni.Kahjuks ei saa ma midagi ju teha,kuigi olen kindel,et naine alkohoolik. Autol on muide küljeaken sisse löödud ja tagumine ots on ka sisse söidetud.Tegemist siiski kalli autoga.Masendav on lihtsalt,et teda ei ole siiani rajalt maha vöetud.

Please wait...
Postitas:
Maarja

Joobes juht on ohtlik kõikidele. Saatke e-posti kiri maarja.punak@politsei.ee selle inimese nimega ja ma saan vastava info edastada piirkonna kontaablile, kes saab võimalusel teda patrulli ajal kontrollida. Meeldivat päeva jätku!

Please wait...
Postitas:
Kägu

To Maarja. Mis mõttes ma saadan tema nime, kust mina tema nime tean, ta ei tule minu juurde ennast tutvuistama,tean,et elab meie majas.Teine lugu,olen näinud,kuidas purjus seltskond passib ümber auto ja ükshetk on auto ja kogu seltskond kadunud.Täiesti masendav,et niimoodi söidetaksegi täis peaga ringi.Kuidas ma seda tõestada saan?Ega politsei midagi ei tee,kui mul fakte ei ole?Vöi olen ma millegist valesti aru saanud?Et piisab autonr?

Please wait...
Postitas:
Maarja

Joobes juhtide avastamine on olnud juba aastaid politseil prioriteediks ja igasugune abi on teretulnud. Üks võimalus on anda teada kas-või üldises plaanis, et x linna x tänava x maja naabermajas elav meesterahvas pidevalt sõidab joobes olekus. Kui piirkonnakonstaabel teda veel ei teadnud, siis nüüd saab patrulli ajal teda ja ta autot ka kontrollida. Ükskord ta jääb ikka vahele. Teine võimalus on helistada 110 või lõuna-Eesti piirkonnas 14900 ja anda tead, et nägite just seltskonda alkoholi tarvitamas ja nüüd nad sõitsid autoga ära x teed pidi z küla suunas. Võimalik, et neil on kaine autojuht olemas, aga kui ei ole, võite oma infoga päästa kellegi elu. Kui juht on kaine, siis politsei ütleb head aega ja ongi kõik. Helistaja, kes infot andis, jääb politsei silmis sellest hoolimata heasse valgusesse, sest hoolis teiste inimeste turvalisusest.

Please wait...
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Esileht Veebikonstaabel kuidas teavitada politseid liiklushuligaanist?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.