Esileht Kodunurk Kuidas teete rohelist teed?

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Kuidas teete rohelist teed?

Postitas:

Tere!
Küsimus rohelise tee joojatele.
Kuidas teie seda valmistate? Mul kipub ta alati kibedaks minema. Ma tean, et vesi ei tohi olla keev, vaid 80-kraadine. Kuna mul ei ole sellist termomeetrit, millega vee temperatuuri mõõta, siis kui kaua peale vee keemist peaks ootama, et see oleks 80 kraadi? No ütleme, et keedan umbes liitri vett, siis valan teekannu ja kaant peale ei pane.
Ja kas te joote kohe esimest tõmmist või valate kõigepealt kuuma vee peale, siis valate selle ära ja kui uue vee peale valate, siis joote? Lugesin ( http://evakook.blogspot.com/2008/02/roheline-tee.html ), et esimest vett ei jooda, vaid see n-ö äratab lehed üles ja juuakse alles teist. Ja kui kaua peaks tal tõmmata laskma?
Tee, mis mul on, peaks küllalt kvaliteetne olema, toodi Hiinast lausa, jasmiinitee on. Lõhn on imehea ja jooks hea meelega, kui ta ainult nii kibedaks ei läheks. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on kibe, siis oled ilmselt lasknud veel liiga kaua lehtede peal seista.
Temperatuuriga on nii, et kui vesi keema tõuseb, siis võta tulelt ja oota mõnikümmend sekundit, enne kui teelehtede peale valad.
Tõmmata lased 3-4 minutit (eks ta maitse asi ole). Siis valad tee lehtede pealt ära.
Samadele lehtedele võid veel 2 korda uue vee peale valalda. Järgmised korrad on tõmbamisaeg lühem ja tee maitse mõrkjam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Kodunurk Kuidas teete rohelist teed?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.