Esileht Kodunurk Kuidas teha head (hakkliha, salaami) pitsat?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kuidas teha head (hakkliha, salaami) pitsat?

Postitas:
Kägu

Olen algaja kokkaja. Kuidas teha head pitsa põhja, mida head peale panna, kuidas küpsetada?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina teen pärmitaignaga põhja (200g jahu, 1/2 pk kuivpärmi, 125 ml soojemat vett, veidi soola, 1 spl õli) – sõtkun mikseriga, siis paariks tunniks kerkima.

Kerkinud taigna rullin õhukeselt (tuleb ahjupanni suurune), peale tomatikaste (Salvesti ketšup on väga hea), oregano, riivjuust, pepperoni vorst, ananass või mis iganes. Kõige peale rebin mozzarellat, ca 250g. Veidi veel kergitan koos täidisega ja siis hästi kuuma (250 kraadi) ahju. 10-12 minutit ja valmis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige lihtsam on teha pitsajahust. Hakkliha praen enne ära, nõrutan. Rullitud taignale läheb  minul tomatitükid, hakkliha, oliivirattad, vahest ka paprika või praetud seened, mozzarella juustu,  hallitujuustu, tavalist juustu, küpsetan kuni on kuldne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas pitsapõhja peab alguses ahjus veidi küpsetama, enne kui kraam peale panna? Proovisin korra pulbrist põhja teha, aga ei saanud üldse hea, kõva ja imelik. Ise tehes on vist see õigem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas pitsapõhja peab alguses ahjus veidi küpsetama, enne kui kraam peale panna? Proovisin korra pulbrist põhja teha, aga ei saanud üldse hea, kõva ja imelik. Ise tehes on vist see õigem.

Kui teed pitsapulbrist, siis vett ja õli tuleb panna nii nagu õpetuses on, võid ka vedelama teha, aga siis rullida ei saa, vaid mätsid vormi. Mina panen toorele taignale kohe katte peale, ka juustu, sest üksi asi neist ei küpse kauem kui tainas. Hakkliha ja seened praen eelnevalt läbi. Hea on ka suitsukana-tomati- ja ananassikate, erinevate juustudega. Mozzarella asemel kasutan ka naturaalset kodujuustu mõnikord.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui Lidl läheduses siis seal on rullis täiesti ok pitsapõhjatainas juba.  Pulbrist valmistatud põhja ma tavaliselt küpetan ahjus enne ära, muidu vastupidi kippus just vettinud ja saiane jääma kattest. Enne küpsetades annab pärast tomatipasta nö niiskuse tagasi.

Aga asju peale lihtsalt maitse järgi – ja proovida kuidas meeldib – kas tomatipasta+juust alla (nt riivjuust ja/või mozzarella) või juust kõige peale.

Minu lemmik on peekon+virsik/ananass+sinihallitujuust (lisaks siis tomatipastale ja mozarellale), krevetid sobivad ka. Hakklihaga ja muu lihaga nt salaami meeldib pigem marineeritud kurk, pärlsibul, jalapenod jmt kombo. Pärast ka nt sriracha või tabasco kastet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pulbrist valmistatud põhja ma tavaliselt küpetan ahjus enne ära, muidu vastupidi kippus just vettinud ja saiane jääma kattest. Enne küpsetades annab pärast tomatipasta nö niiskuse tagasi.

Mina tomatipastat ei kasutagi ja taigna rullin õhukeseks ja pole iialgi vettinud jäänud ja alati panen katte toorele taignale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma tahan õiget pitsat (krõbe põhi, krõbe ja õhuline serv), siis ma teen ikka ise pärmitaina. Aga pulbrit kasutan vahel küll –  plaadisaia saamiseks. Lisan rohkem vett, segan sisse kõik pitsasse minevad komponendid (peeneks hakituna) ja määrin ahjuplaadile laiali. Väga hea plaadipirukas tuleb. Valmis pitsapõhja pulbrit olen paar korda katsetanud ka vaid põhja tegemiseks, aga ei meeldinud üldse. Aga saia küpsetamiseks on väga hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see pärmitaignaga põhi on ju imelihtne, milleks valmissegusid kasutada?  Küsi mõnelt itaallaselt, mida nad arvavad sellisest segutaignapõhjast.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsi mõnelt itaallaselt, mida nad arvavad sellisest segutaignapõhjast.

Oma kodus teeb igaüks nagu ise tahab, itaallaste arvamusest hoolimata. Muuseas, Itaalias toodetakse ja müüakse valmissegusid samuti.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma kodus teeb igaüks nagu ise tahab, itaallaste arvamusest hoolimata. Muuseas, Itaalias toodetakse ja müüakse valmissegusid samuti.

muidugi võib, aga see pole siis pitsa vaid lahtine pirukas.

pärmitaigen koosneb 4 koostisosast, segu koostis aga ei kannata kriitikat:

NISUJAHU, sool, rasvasegu(palmirasv, glükoosisiirup, modifitseeritud tärklis), VADAKUPULBER, NISUlinnasejahu, emulgaatorid e471, e472e, suhkur, LÕSSIPULBER, happesuse regulaator askorbiinhape, ensüümid), küpsetuspulber ( NISUJAHU, kergitusained, söögisooda, e450i;happesuse regulaator:sidrunhape), sool.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas pitsapõhja peab alguses ahjus veidi küpsetama, enne kui kraam peale panna? Proovisin korra pulbrist põhja teha, aga ei saanud üldse hea, kõva ja imelik. Ise tehes on vist see õigem.

Kui teed pitsapulbrist, siis vett ja õli tuleb panna nii nagu õpetuses on, võid ka vedelama teha, aga siis rullida ei saa, vaid mätsid vormi. Mina panen toorele taignale kohe katte peale, ka juustu, sest üksi asi neist ei küpse kauem kui tainas. Hakkliha ja seened praen eelnevalt läbi. Hea on ka suitsukana-tomati- ja ananassikate, erinevate juustudega. Mozzarella asemel kasutan ka naturaalset kodujuustu mõnikord.

Proovisin teha pitsajahust. Põhi tuli pude ja saialaadne, kuigi jälgisin pakil olevaid õpetusi. Kogu tulemust ei saanud nimetada pitsaks ja pidin ära viskama, sest oli üsna söögikõlbmatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kasutada mingit jahusegu, siis soovitan Vilma õhukese pitsapõhja pulbrit. Seda saab ikka normaalselt rullida ja ei jää liiga kõva. Vilma tavaline pitsapõhja pulber on täielik jama. Taigen tuleb sellise konsistentsiga, mida ei saa kuidagi normaalselt pitsakujuliseks vormida ning ahjus läheb see ebameeldivalt kõvaks.

Veel parema maitsega on Eesti Pagari külmutatud taigen.

Aga enda tehtud ikka kõige parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovisin teha pitsajahust. Põhi tuli pude ja saialaadne, kuigi jälgisin pakil olevaid õpetusi. Kogu tulemust ei saanud nimetada pitsaks ja pidin ära viskama, sest oli üsna söögikõlbmatu.

Ma ei kujuta ette, mida sa valesti teed, aga olen aastaid teinud pitsat erinevatest pitsajahudest ja mitte iialgi pole midagi taolist juhtunud. Ma muidugi rullin taigna imeõhukeseks ja kasutan taignas oliiviõli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valmis pitsapõhjapulbrit teemegi meie nö plaadipitsat aka kodust pitsat. Eriti see paksupõhjalise või nö tavalise pitsapõhjapulbriga. Jääbki selline saiane. Aga katet talub palju. Kui enne põhi ära küpsetada saab käte vahel süüa, kui kohe ahju panna nagu õpetuses siis pigem noa ja kahvliga.  Ehk mõnikord ongi just taolise isu.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valmis pitsapõhjapulbrit teemegi meie nö plaadipitsat aka kodust pitsat. Eriti see paksupõhjalise või nö tavalise pitsapõhjapulbriga. Jääbki selline saiane. Aga katet talub palju. Kui enne põhi ära küpsetada saab käte vahel süüa, kui kohe ahju panna nagu õpetuses siis pigem noa ja kahvliga. Ehk mõnikord ongi just taolise isu.

Siis sa lihtsalt jätad selle põhja liiga paksuks, minul jääb põhi maksimaalselt 0,5 cm ja saab näpu vahel süüa ja katet on rohkem kui alust. See saiane jutt on müstika minu jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valmis pitsapõhjapulbrit teemegi meie nö plaadipitsat aka kodust pitsat. Eriti see paksupõhjalise või nö tavalise pitsapõhjapulbriga. Jääbki selline saiane. Aga katet talub palju. Kui enne põhi ära küpsetada saab käte vahel süüa, kui kohe ahju panna nagu õpetuses siis pigem noa ja kahvliga. Ehk mõnikord ongi just taolise isu.

Siis sa lihtsalt jätad selle põhja liiga paksuks, minul jääb põhi maksimaalselt 0,5 cm ja saab näpu vahel süüa ja katet on rohkem kui alust. See saiane jutt on müstika minu jaoks.

Oma ebaõnnestunud kogemusest ütlen, et ostes õhukese pitsapõhja pulbri (pakil kirjas), arvadki ju, et õhuke on tulemus. Rullisin küll enda arvates õhukeselt, võimalik, et mitte 0,5 cm, aga umbes  alla cm? Pakil pole aga kirjas, et nimetatud pulbrist taigen kerkib ahjus saia suuruseks ja tulemus pole kaugeltki õhuke ega pitsa ja tulemus on hoopis kummistunud saialaadne kärakas. Kuna mulle ei meeldi toitu ära visata, otsustasin, et seda pulbrit enam ei osta. Siit lugedes aga on ju võimalik teha kodust pitsat, aga milline pulber seda ikkagi siis võimaldab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valmis pitsapõhjapulbrit teemegi meie nö plaadipitsat aka kodust pitsat. Eriti see paksupõhjalise või nö tavalise pitsapõhjapulbriga. Jääbki selline saiane. Aga katet talub palju. Kui enne põhi ära küpsetada saab käte vahel süüa, kui kohe ahju panna nagu õpetuses siis pigem noa ja kahvliga. Ehk mõnikord ongi just taolise isu.

Siis sa lihtsalt jätad selle põhja liiga paksuks, minul jääb põhi maksimaalselt 0,5 cm ja saab näpu vahel süüa ja katet on rohkem kui alust. See saiane jutt on müstika minu jaoks.

Erinevad pulbrid? Igasugu erinevaid proovinud ja vilma enda pitsapildil on täpselt see samasugune saiapõhi https://vilma.kalev.eu/retsept/kodune-pitsa/

Aga kui küpsetamata põhjale panna peale palju asju, mis annavad vedelikku välja (tomatipasta, ananass jne) ja üldse palju katet siis tekibki olukord, kus juust peal sulanud ja pitsa justkui valmis, aga see saiane põhi jääb kohati toores-vedel-nätske.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ongi see nö kodune pitsa, päris pärmitaignast pitsapõhja ei meenuta kuidagi ja pärast kõiki oma katsetusi tuleb see ikka ja alait just selline  https://vilma.kalev.eu/retsept/mozzarellapitsa/

Ma ei  ütle, et see halb on, vaid kui ongi koduse pitsa isu siis teen sellega. Ongi natuke rohkem sellise pitsapiruka maiguga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Erinevad pulbrid? Igasugu erinevaid proovinud ja vilma enda pitsapildil on täpselt see samasugune saiapõhi

Saiaseks võib jääda siis kui lased taignal enne küpseda. Sellepärast tulebki toorele taignale kate panna ilmselgelt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Kodunurk Kuidas teha head (hakkliha, salaami) pitsat?