Esileht Kodunurk Kuidas teha lihakonserv maitsvaks toiduks??

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kuidas teha lihakonserv maitsvaks toiduks??

Postitas:

Meil on kodus hunnik lihakonserve sea/kana omad.
On nii riisi kui tatart. Mulle see konserv eriti ei maitse. Raskel ajal aga peab kuidagi hakkama saama ja pere tahab süüa. Kuidas saaks aga seda konservi maitsavamaks muuta toidus. Mõtlesin ka korra, et ehk hunnik küüslauku lisada ehk aitab, aga tütrele ei meeldi eriti küüslauk. Ehk teab siis keegi mõnda head nippi 🙂
Tänud juba ette

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maitsvama saab, kui nt sibulat, porgandit juurde panna. Praed sibula, riivid porgandi ka pannile, praed kergelt läbi, siis lihakonserv otsa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

turisti einet olen seljankasse pannud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii riisi- kui tatrahautisesse saab lisada porgandit, sibulat, porrut, suvikõrvitsat, peeti. Riisi ja tatra kõrvale võib teha konservist kastme, kuhu samuti saab lisada eelnimetatud aineid.
Erinevaid kartulihautisi ja pastatoite saab ka konserviga teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://foorum.perekool.ee/teema/lihakonservid-mis-poes-muugil/
Meil on sahvris paar Rannarootsi küülikukonservi ja lihaveise liha, mõnikord ka hirveliha ja metssealihakonserve, kui on soodukas või proovimise pärast. Paljudesse toitudesse, kuhu käiks hakkliha, võib sobitada ka konservi. Tomat aitab taskaalustada vast seda konservist maitset. Makaronid “mereväe moodi/po flotski” muidugi klassika jne.
Aga kui on tõesti viletsatsi maitsestatud mingi odav poekonserv, siis selle maitselist s66ki ma ei hakkakski endale sisse vägistama, vastimeelne maitse muudab toidu enda ka vastikuks, kui just millegi sisse ei uputa, mis maitse päris ära tapab (tomatikonserv?, karri?vms), parem siis juba ilma lihata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 11:16; 05.12 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

poekonserv? siis ei saagi. Minuaurts on neile lisatud enamsuel emingit rõvedat maitseainet, mis muudab kogu toidu jälgiks.

teine asi, kui on kodune konserv(purk) ja pole maitseainetega liialdatud. Sisi saab kõike teha, makaronidega, tangainetega jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lisanud nii kartuli- kui ka mulgipudrule, teinud riisihautist (porgand, sibul, riis, rosinad, konserv), hautanud pannil koos paki külmutatud juurviljadega. Mingil ajal tuli neid konserve uksest ja aknast, siis sai igasugu nippe välja mõelda.
Nt rohke paprikaga läbi hautamine andis linnulihale täitsa hea maitse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte kyyslauk, vaid ingver või muskaat või loorber. Yrdid nagu till & petersell. & muidugi juba mainitud porgandid, porrud, mis iganes, nöögivili on praegu õige odav. Seened sobivad samuti. Riisi puhul mais, herned, oad, tomatid, kui juhtud allahindlusele. (Halvimal juhul uputa kõik odavaimasse ketshupisse & proovi homme teistmoodi.)

Kuna konservliha on juba kyps, siis lisa ta söögi sisse alles päris lõpus, muidu keeb lögax.

Pioneeriajast mäletan, et ‘tapetud turist’ oli meeletu delikatess. See kaunistas õhkõhukeselt viilutatuna peolaudu, ei argipäeval sellist rooga antud. Ajad muutuvad . . .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna konservliha on juba kyps, siis lisa ta söögi sisse alles päris lõpus, muidu keeb lögax.

Õudselt, õudselt halb on su y-de ja x-dega “rikastatud” sõnasousti lugeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Segad tatraga, juurde aga paku palju värsket salatit, hiina kapsast näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kodus hunnik lihakonserve sea/kana omad.
On nii riisi kui tatart. Mulle see konserv eriti ei maitse. Raskel ajal aga peab kuidagi hakkama saama ja pere tahab süüa. Kuidas saaks aga seda konservi maitsavamaks muuta toidus. Mõtlesin ka korra, et ehk hunnik küüslauku lisada ehk aitab, aga tütrele ei meeldi eriti küüslauk. Ehk teab siis keegi mõnda head nippi ????
Tänud juba ette

Sea/kana vihjab toiduabipakile, milles sisalduvaid konserve peaks olema häbi konserviks nimetada. Mis ei ole absoluutselt Sinu süü ja ei oska ka muud soovitada, kui millessegi segada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need on tõesti täielik saast. Endalegi üllatuseks kvalifitseerusin sel sügisel toiduabi saajate nimekirja ja nii ma neid konserve nägingi… Nad olid nagu toore maitsega, mingit söödava asja maitset neil tegelikult polnudki. Andsin ära, sest mina neid süüa ei suutnud ja inimeste aitamiseks mõeldud toitu koerale anda tundus häbematu. (Too teine inimene oli väga rahul.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on lugu nii, siis mina otsiksin ka (suure õue)koeraga tuttava, kellele need konservid ära anda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 11:16; 05.12 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain ka mina sel aastal Euroopa toiduabi konserve. Mõtlesin, et praen veiseliha konservi läbi ja lisan makaronidele. Ma ei oskagi kirjeldada seda lõhna mis sellest konservist kuumana ülesse lõi. Kuigi söön kõike ja ei ole toidu suhtes valiv, siis neid makarone ei suutnudki süüa ja viskasin minema. Maitse ja lõhn olid kohutavad.
Kahetsesin, et olin üldse konservi makaronidega ära seganud, sest makaronid läksid ka raisku.
Ainuke viis kuidas ma neid konserve süüa saan on külmalt. Näiteks teen tatrapudru valmis ja võtan natuke külma konservi kõrvale või söön konservi koos leivaga (leivakattena). Parem kui mitte midagi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

poekonserv? siis ei saagi. Minuaurts on neile lisatud enamsuel emingit rõvedat maitseainet, mis muudab kogu toidu jälgiks.

teine asi, kui on kodune konserv(purk) ja pole maitseainetega liialdatud. Sisi saab kõike teha, makaronidega, tangainetega jne

Sina, lohakas kirjaoskamatu inimene, ei tohi mitte toitu jälgiks ja rõvedaks nimetada. Tühja pada leele, kui nii labane oled!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina suudan ka neid ainult külmalt süüa. Just pidin vastama ja keegi jõudis ette.
Nii kui ma konservi ülejäänud toiduga kokku segan (olen proovinud makaronidega, omletiga, hautatud köögiviljasegudega, tatraga ja supipõhjadega), siis kohe enam ei maitse.
Kusjuures mitte kõiki ei söö, ainult “turisti einet” ja mõningaid lõhekonserve. Teisi maitsvaid pole kohanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suppi saab teha, paned tomatipasta, kartulid, sibula, porgandi puljongisse ja muud mida leiad ning lõpuks konserv sisse.
Ahjuvorm, segad makaronide või kartuli viiludega ära ja muna piima segu peale ja riivitud juust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen võileiva peale pannud – külmalt, viilutatuna.
Supi sisse – liha asemel. Kui on rasvane, siis rasv sulab ära ja tuleb rammus puljong.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Kuidas teha lihakonserv maitsvaks toiduks??

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.