Esileht Kodunurk Kuidas teha mahlast kanafileed?

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: Kuidas teha mahlast kanafileed?

Postitas:

Väiksemad kanafileetükid (suurus selline, nagu eespool nimetatud õrnsoolatud variandis).
3 minutit ühelt, kolm teiselt poolt. Mul on induktsioonpliit, millel kasutan kuumust 6 ja 7.
Ei kuiva ära, ei jää toores, tulemus mahlane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa üldse rinnafilee ülistamisest aru. Pole juba aastaid ostnud ja teen ainult kintsuliha – prae, küpseta, voki – tee mis tahad, ei jää kuiv ega vintske. Kui te mingid fitness-tibid ei ole, siis unustage see rinnafilee ära ja ostke kintsuliha. Rinnafileed polegi võimalik nii pehmet ja mahlast teha, mida te sellest tallanahast nätsutate.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa üldse rinnafilee ülistamisest aru. Pole juba aastaid ostnud ja teen ainult kintsuliha – prae, küpseta, voki – tee mis tahad, ei jää kuiv ega vintske. Kui te mingid fitness-tibid ei ole, siis unustage see rinnafilee ära ja ostke kintsuliha. Rinnafileed polegi võimalik nii pehmet ja mahlast teha, mida te sellest tallanahast nätsutate.

Nõustun. Rinnafilee kipubki tuim tükk kanast olema, tee kuidas tahad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa üldse rinnafilee ülistamisest aru. Pole juba aastaid ostnud ja teen ainult kintsuliha – prae, küpseta, voki – tee mis tahad, ei jää kuiv ega vintske. Kui te mingid fitness-tibid ei ole, siis unustage see rinnafilee ära ja ostke kintsuliha. Rinnafileed polegi võimalik nii pehmet ja mahlast teha, mida te sellest tallanahast nätsutate.

Nõustun. Rinnafilee kipubki tuim tükk kanast olema, tee kuidas tahad.

olen teiega täiesti samal nõul, aga lapsed, kurivaimud, leiavad, et kintsuliha on pekine :O

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 10:08; 03.10 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile tegin seda soolvee varianti, panin fileed õrna soolvette, hoidsin oma paar tundi külmutuses, siis õhtul paneerisin ja pole veel nii head ja mahlast kana söönud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 10:44; 03.10 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile tegin seda soolvee varianti, panin fileed õrna soolvette, hoidsin oma paar tundi külmutuses, siis õhtul paneerisin ja pole veel nii head ja mahlast kana söönud.

Kuidas küpsetasid/praadisid, kui kaua?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina avastasin, et filee jääb pehme ja mahlane, kui seda marineerida kiiviga või toore ananassiga. Jätangi ca tunniks kiiviviiludega (mõnikord on mõni kiivi, mis ei lähegi pehmeks ega magusaks, on kõva ja hapu kuni krimpsu kisub, nende jaoks ostangi kanafileed 😛 ) seisma. Väga pikaks ajaks ei tasu jätta, sest siis muutub kanaliha juba liiga pehmeks, lausa pudruseks.
Ja muidugi on filee puhul kõige tähtsam mitte üle küpsetada.
Aga muidu olen minagi kintsuliha “parteis” ja eelistan seda. Isegi ahjukana jms jääb rind järele ja seda keegi ei taha..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 11:53; 03.10 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile tegin seda soolvee varianti, panin fileed õrna soolvette, hoidsin oma paar tundi külmutuses, siis õhtul paneerisin ja pole veel nii head ja mahlast kana söönud.

Kuidas küpsetasid/praadisid, kui kaua?

Paneerisin enne jahus, siis muna-piima segus ja siis riivsaias. Praadisin lihtsalt keskmise kuumusega panni peal õlis. Kui kaua se oleneb kanatüki paksusest. Mul olid sellised paksemat sorti ja praadisin kuni mõlemalt poolt kuldsed, ca 4 min. Kuumus ei tohi liiga kõrge olla muidu läheb kõrbema.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 10:44; 03.10 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paneerimiseks-praadimiseks oleks hea rinnafilee pikkupidi pooleks lõigata, et oleks võimalikult ühepaksune igalt poolt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 11:53; 03.10 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta enne praadimist kana toasooja. Algul pruunista kõrgel kuumusel, lisades soola-pipra. Kui mõlemalt poolt pruun, siis võta kuumus madalamaks ja pane pannile kaas peale.
Tihtilugu lõigatakse kana väikesteks tükkideks, aga see teebki kana kuivaks. Prae tervet fileed.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tihtilugu lõigatakse kana väikesteks tükkideks, aga see teebki kana kuivaks. Prae tervet fileed.

Ei tee. Kuivaks teeb liiga pikk küpsetamine. Kui kanafilee seibe või tükke praadida paar minutit üsna kõrgel kuumusel, jäävad täitsa mahlased ka ilma paneerimata või eelnevalt marineerimata.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.09 22:59; 01.10 08:53; 03.10 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks lehekülge vastuseid ja mitte keegi pole välja toonud võtit – õiget sisetemperatuuri. Osta omale lihatermomeeter, küpseta, kuni kõige paksemast kohast on temp 71-72C ja saadki mahlase filee.

Jagan oma lemmikut lollikindlat retsepti, kahjuks on tegu inglisekeelse retseptiga, aga sama head eestikeelset mina leidnud ei ole. Samas postituses on link sidrunita versioonile.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.10 00:02; 06.10 11:23; 06.10 12:09; 06.10 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks lehekülge vastuseid ja mitte keegi pole välja toonud võtit – õiget sisetemperatuuri. Osta omale lihatermomeeter, küpseta, kuni kõige paksemast kohast on temp 71-72C ja saadki mahlase filee.

See on pigem üks vigu, mida teha. Torkad oma termomeetri sisse, saavutad õige temperatuuri, aga väljast on selleks hetkeks juba kummistunud.
Seega, siin välja toodud – et lõika õhemaks – on mõistlikum.

P.S. Sinu lemmikretseptis on ju samuti see soolvees marineerimine, mis siingi ammu juba ära mainitud on.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 27.09 18:46; 27.09 18:48; 29.09 00:37; 29.09 14:24; 01.10 08:01; 06.10 09:30; 06.10 11:34; 06.10 12:19; 06.10 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks lehekülge vastuseid ja mitte keegi pole välja toonud võtit – õiget sisetemperatuuri. Osta omale lihatermomeeter, küpseta, kuni kõige paksemast kohast on temp 71-72C ja saadki mahlase filee.

See on pigem üks vigu, mida teha. Torkad oma termomeetri sisse, saavutad õige temperatuuri, aga väljast on selleks hetkeks juba kummistunud.

Seega, siin välja toodud – et lõika õhemaks – on mõistlikum.

P.S. Sinu lemmikretseptis on ju samuti see soolvees marineerimine, mis siingi ammu juba ära mainitud on.

Temp on tähtsam, ma tavaliselt ei viitsi leotada. Teine asi kummisus: ei juhtu seda, ma ei tea mis sa oma kanaga teed, kui see ahjus on, kuid mul ei ole seda kordagi juhtunud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.10 00:02; 06.10 11:23; 06.10 12:09; 06.10 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Temp on tähtsam, ma tavaliselt ei viitsi leotada. Teine asi kummisus: ei juhtu seda, ma ei tea mis sa oma kanaga teed, kui see ahjus on, kuid mul ei ole seda kordagi juhtunud.

Mina tean, mida sina teed, sest ma olen sinu juurest kummist kana proovida saanud. Ma ise ei olegi Caesarit kunagi teinud.

Aga reede õhtul tegin rinnafileed küll, marineerisin 1X2cm tükke tund aega sojakastme ja munavalge segus küüslauguga, siis tärklisest läbi ja õliga kuumale pannile u. 10 min.
Need said küll uskumatult pehmed ja väljast krõbedad samal ajal.
Magushapu kaste peale.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 27.09 18:46; 27.09 18:48; 29.09 00:37; 29.09 14:24; 01.10 08:01; 06.10 09:30; 06.10 11:34; 06.10 12:19; 06.10 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean, mida sina teed, sest ma olen sinu juurest kummist kana proovida saanud. Ma ise ei olegi Caesarit kunagi teinud.

Loe kommentaare, vaevalt, et inimestel massipsühhoos on ja keegi meist ei tea, mis on mahlane kana ???? Kui kana saab ainult kahvliga süüa, siis on tegu mahlase fileega, kummist fileed ei lõika mingi valemiga kahvliga.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.10 00:02; 06.10 11:23; 06.10 12:09; 06.10 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kummist fileed ei lõika mingi valemiga kahvliga.

No näed, tead küll, mis see on, kuigi “sul pole kordagi juhtunud”

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 27.09 18:46; 27.09 18:48; 29.09 00:37; 29.09 14:24; 01.10 08:01; 06.10 09:30; 06.10 11:34; 06.10 12:19; 06.10 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kummist fileed ei lõika mingi valemiga kahvliga.

No näed, tead küll, mis see on, kuigi “sul pole kordagi juhtunud”

Sest ilmselgelt püüdsin ma ahjus kanafileed teha ka enne selle retsepti leidmist. Veel midagi, mille kallal nokkida tahad?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.10 00:02; 06.10 11:23; 06.10 12:09; 06.10 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel midagi, mille kallal nokkida tahad?

Selle kallal, et sina just nokkimisega siin üles astusidki.
Ehk siis taas see igivana tõde, et “kest teisele ütleb, see ise on” peab paika.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 27.09 18:46; 27.09 18:48; 29.09 00:37; 29.09 14:24; 01.10 08:01; 06.10 09:30; 06.10 11:34; 06.10 12:19; 06.10 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Marineerimine teeb jah paremaks. Happeline marinaad teeb liha pehmemaks ja mida kauem marinaadis hoida, seda parem. Ma olen hoidnud marinaadis umbes 24h, paaritunnine hoidmine minu arust nii hästi ei mõju. Mina tavaliselt kasutan kintsuliha, on vähem mässamist ja ootamist, mahlane jääb igal kujul tehes.

Enamus söögikohad kasutavad lihapehmendajaid, mistõttu ongi liha mahlane ja pehme. Kodus saab vasardades teha, kui masinaid pole, aga kui teha ei oska, siis ei aita see vasardamine ka eriti fileeliha puhul ja seda mitte ainult kanafilee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mahlast ei saa kanafileed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa üldse rinnafilee ülistamisest aru. Pole juba aastaid ostnud ja teen ainult kintsuliha – prae, küpseta, voki – tee mis tahad, ei jää kuiv ega vintske. Kui te mingid fitness-tibid ei ole, siis unustage see rinnafilee ära ja ostke kintsuliha. Rinnafileed polegi võimalik nii pehmet ja mahlast teha, mida te sellest tallanahast nätsutate.

Filees pole praktiliselt üldse rasva, aga kintsiliha on umbes sama nagu süüa sealiha. Fitnessi tibidel on vahe sees, tavainimesel pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )


Esileht Kodunurk Kuidas teha mahlast kanafileed?