Esileht Kodunurk kuidas teha maitsvaid ja kohevaid vastlakukleid?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: kuidas teha maitsvaid ja kohevaid vastlakukleid?

Postitas:

Olen erinevaid retsepte proovinud, aga alati jäävad minu kuklid sellised kõvad ja üldsegi mitte nii õhulised kui nt. poe kuklid. Mis ma valesti teen?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja meie peame huupi pakuma hakkama, mida sa void valesti teha (sest neid asju on kymneid, mis voib valesti minna saiateol).
Pane kõigepealt retsept kirja, mida kasutad. Siis saab edasi vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud ei lase saiadel kerkida enne ahju panekut. See jätabki kõvaks. Kas sa lased kerkida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jahu paned liiga palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

50gr.pärmi lahustada 0,5 l soojas piimas. Lisa kaks munakollast, 200 gr.sulatatud võid, veidi soola, maiste järgi panen suhkrut, veidikene kardemoni(võid ka ära jätta,mina jätan, mulle ei meeldi)800-900 gr. jahu.Sega kõik kokku ja pane kerkima sooja kohta. Kui on kerkinud, vajuta alla ja lase veelkorra kerkida. Siis tee kuklikesed ja pane ahju, määri peale munaga. Ja küpseta.
Alati tulevad välja!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.toidutare.ee/retsept.php?id=6868
Proovi selle järgi teha, samm sammult õpetusega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen viimasel ajal kõik oma pärmitaina-asjad selle retseptiga teinud.
http://www.toidutare.ee/retsept.php?id=7848

see sobib suurepäraselt ka vastlakuklite tegemiseks. kauem peab kergitama, aga samas mul on alati hästi õhulised küpsetised tulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kerkis pärmitainas väga kenasti jälle, ahjus ka ilusad ümmargused kuklid. Kui välja võtsin, siis vajusid jälle lössi. Mis ma teen valesti ahjust välja võtmisel?
Võtan alati kiirelt välja ja jätan sellesama ahjuplaadi peale jahtuma, katan käterätiga ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus suurele ringile, kas valmis pärmitaigent võib külmikuse panna? meil pidid külalised tulema, aga ei tulnud.. kui nüüd kõik need kuklid ära küpsetada, siis asi lõpeb kiirabi väljakutsega 🙂
kas ma tohin üleliigset taigent külmikusse panna ja homme nt kukleid või saiakesi juure teha? kuidas see külm pärmile mõjub?

alati kui teen lastega koos, millegi pärast taigen on mitu korda magusam kui peab.. kust see küll tuleb 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Cobra kirjutas:[/small]
[tsitaat]Küsimus suurele ringile, kas valmis pärmitaigent võib külmikuse panna?[/tsitaat]mitte külmikusse, vaid sügavkülma. vormi kuklid valmis ja pane sügavkülma. sealt pole muud kui teineord otse jäätunult pannile ja ahju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 19:47; 21.02 19:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul kerkis pärmitainas väga kenasti jälle, ahjus ka ilusad ümmargused kuklid. Kui välja võtsin, siis vajusid jälle lössi. Mis ma teen valesti ahjust välja võtmisel?
Võtan alati kiirelt välja ja jätan sellesama ahjuplaadi peale jahtuma, katan käterätiga ka.[/tsitaat]pehmed kuklid vajuvadki lössi. 🙂 lössi ei vaju vaid need pealt kõvema koorikuga tavalise saia taignast kuklid – see on siis taigen, kus on vähe või üldsegi mitte rasvainet, pole muna ega piima, vaid vedelikuks vesi. ja kus on ka jahu rohkem. sellisest taignast tehakse odavuse mõttes sageli poekuklid.

kui aga on vähe parem taigen, sisaldab kohevust ja pehmust lisavaid mune, võid ja piima ja vähem jahu, siis tuleb leppida kuklite kokku kukkumisega ahjust võttes. kuid pole hullu – kui vahukoor vahel, siis näeb kõrge ja uhke ikka välja. 🙂

see vähem jahu nipp on ka oluline pehmete kuklite saamiseks aga selleks peab olema osavate kätega – sõtkuda tuleb kauem ja vormida tuleb kiiresti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 19:47; 21.02 19:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aitäh kiiretele vastajatele. ma nüüd kukleid vorpima, teen vist plaaditäie saiakesi ka valmis ja sügavkülma. sügavkülmas nagunii tühjus, ongi hea nüüd kukleid laduda, ei kleepu kokku. Veel kord aitäh 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Kodunurk kuidas teha maitsvaid ja kohevaid vastlakukleid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.