Esileht Ajaviite- ja muud jutud kuidas teha tutvust oma naabritega?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: kuidas teha tutvust oma naabritega?

Postitas:
Kägu

Ostsime hiljuti korteri korrusmajja, sooviks tuttavaks saada oma naabrinaisega,ise ka noorem naine ja hetkel palju vaba aega. Kuidas olete teie naabritega tutvunud, vaadates välismaa filme nagu nt. meeleheitel koduperenaised tundub kõik nii lihtne, lähed aga oma muffinitega kohale ja oledki kohe sõbrannastunud aga tegelikus elus?

Please wait...
Postitas:
vareenik

RE: kuidas teha tutvust oma naabritega?

Aga miks Eestis nii tutvust teha ei võiks?

Võtadki oma muffinud või koogi kaasa ja ütled, et oled uus ja tahtsid end tuttavaks teha.
Mu arust pole seal midagi imelikku.

Samas seda, et sind kohe ka sisse, kohvile kutsutakse, ma eriti ei usu. Eesti inimene on selleks liiga privaatne, et siiski võõraga nii käituda. Aga algus on vähemalt tehtud:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina marssisin ise ligi ja tegin tutvust, kui uued naabrid tulid.
Kui me ise siia külla kolisime, siis naaber tuli pojaga ukse taha, sest oli tähele pannud, et meil ka poeg.
Me suhtleme naabritega väha tihedalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina tegin ükskord nii..läksin ukse taha ja küsisin et kas saaks tulla appi juukseid värvima:)oli nõus.jõime värvimise ajal veini ja kõik oli tore;)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Enne võiks välja uurida, kas naaber ka on huvitatud sellisest suhtlusest. Mina kolisin ka uude kohta ja peagi olid ukse taga mingid mammid kookidega, pressisid tuppa ja olid terve õhtu meil külas. Andke andeks, aga ma ei saa midagi parata, kui mulle ei meeldi võõraste inimestega niimoodi suhelda. Ma ei otsi endale võhivõõraste hulgast sõpru. Mul on oma tutvusringkond, ma ei leia, et pean kellegagi sõbrustama lihtsalt seetõttu, et me juhuslikult lähestikku elame. Ma ei oska võõraste inimestega midagi rääkida, mul puudub nendega kokkupuutepunkt. Jah, ma teretan hea meelega ja kui keegi abi vajab, aitan. Aga mul on omad sõbrad ja las see jääda nii.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mnjah, see viimane võtab ideaalselt kokku eestlasliku endassehoidmise. no iga sõber on ju kunagi olnud võhivõõras!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Enne võiks välja uurida, kas naaber ka on huvitatud sellisest suhtlusest. Mina kolisin ka uude kohta ja peagi olid ukse taga mingid mammid kookidega, pressisid tuppa ja olid terve õhtu meil külas. Andke andeks, aga ma ei saa midagi parata, kui mulle ei meeldi võõraste inimestega niimoodi suhelda. Ma ei otsi endale võhivõõraste hulgast sõpru. Mul on oma tutvusringkond, ma ei leia, et pean kellegagi sõbrustama lihtsalt seetõttu, et me juhuslikult lähestikku elame. Ma ei oska võõraste inimestega midagi rääkida, mul puudub nendega kokkupuutepunkt. Jah, ma teretan hea meelega ja kui keegi abi vajab, aitan. Aga mul on omad sõbrad ja las see jääda nii.[/tsitaat]

sellise suhtumise puhul ei tasu ise ka üllatuda, kui sina kedagi atraktiivseks ja potentsiaalseks toredaks tuttavaks pead ning too su kui tülika pealepressija, kõrvale tõukab.

Please wait...
Postitas:
vareenik

[tsitaat]Enne võiks välja uurida, kas naaber ka on huvitatud sellisest suhtlusest. Mina kolisin ka uude kohta ja peagi olid ukse taga mingid mammid kookidega, pressisid tuppa ja olid terve õhtu meil külas. Andke andeks, aga ma ei saa midagi parata, kui mulle ei meeldi võõraste inimestega niimoodi suhelda. Ma ei otsi endale võhivõõraste hulgast sõpru. Mul on oma tutvusringkond, ma ei leia, et pean kellegagi sõbrustama lihtsalt seetõttu, et me juhuslikult lähestikku elame. Ma ei oska võõraste inimestega midagi rääkida, mul puudub nendega kokkupuutepunkt. Jah, ma teretan hea meelega ja kui keegi abi vajab, aitan. Aga mul on omad sõbrad ja las see jääda nii.[/tsitaat]

Aga kohe ei peagi end ju sisse pressima vaid arvestamagi sellega, et esimene kohtumine lõpeb kõigest külakosti üleandmisega(juhul kui see on) ja enda tutvustamisega. Eks siis naaber ise otsusta, millist suhet ta teie vahele soovib. Vähemalt on teemaalgataja enda poolse suhtumise välja näidanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naabritega tutvumiseks ei pea ainult kooke viima. Piisab kui lased uksekella js ütled, palun keerake muusika vaiksemaks.

Please wait...
Postitas:
vareenik

[tsitaat]Naabritega tutvumiseks ei pea ainult kooke viima. Piisab kui lased uksekella js ütled, palun keerake muusika vaiksemaks.[/tsitaat]

Eks kõik oleneb, milliseid suhteid sa nende naabritega soovid. Aga jah, see on ka üks võimalus:)

Please wait...
Postitas:
Mariica

Koogiga võõra inimese ukse taha ma küll ei läheks:)

Me ise jäime mõne korral naabritega (nad on meist kümmekond aastat vanemad) koridori juttu ajama. Ükskord ütlesin, et külm on, lähme räägime meil toas edasi – ja nii see läks. Nüüd käime vastastikku päris tihti külas, mõnikord teeme ühiseid poetuure ja käime koos kinos.

Please wait...
Postitas:
Biiatch-

Ma suhtlen päris paljudega seetõttu, et nad samuti koeraomanikud ja satume ühel ajal jalutama.

Uksetaha päris minna ei julge, kook näpus, aga kui miskit abi vaja, siis olen ikka käinud ja niimoodi see suhtlus tasapisi alguse saabki, nüüd juba kui nähakse, et samuti liigun tuppa oodatakse ja hoitakse alt ust lahti et saaksin ka sisse ja paar sõna juttu vesta. 🙂

Please wait...
Postitas:
rotsik

enda külla pressimine ei ole õige viis, kutsu naaber hoopis ise külla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no alati on võimalus midagi laenata (tööriist vms) ja siis tänutäheks kook vms viia. see tiba eestlaslikum.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minul oli naabriks mu üüriline. väga jutukas ja tore naine oli esialgu. ajapikku tutvus ta mu sõbrannadega ja lõpuks klatsis mind neile, sest ta oligi väga seltskondlik ja jutukas, sulas kiiresti seltskonda.
nüüd tänaval näehs teda, ma olen väga napisõnaline. aga ikka on tal oma arvamus mu kohta, mida ta mu sõbrannadele jagab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma kohe küllaminekust ei alustaks, enne teeks trepikojas tutvust, et näha, kas inimene on üldse suhtlemisest huvitatud. Algul tervitaks sõbralikult ja siis teeks juttu. Kui olete mõlemad lapsega või koeraga, siis muidugi eriti lihtne jututeemat leida. Muidu võib nt. küsida, kuidas ta oma Toyotaga rahul on, sest plaanid ise ka uue auto ostmist, või küsida, kas eelmisel talvel ka radikad vaevu leiged olid. vastusest saab ju aru, kas inimene on rohkem omattehoidja või ei.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]mina tegin ükskord nii..läksin ukse taha ja küsisin et kas saaks tulla appi juukseid värvima:)oli nõus.jõime värvimise ajal veini ja kõik oli tore;)[/tsitaat]Ma küll ei tahaks, et minuga nii tutvutakse.
Pigem siis jääda koridoris või õues juttu ajama ja kui tundub, et oleme ühisel lainel inimesed, võiks midagi ka koos ette võtta, esialgu neutraalsel pinnal, näit läheks koos jalutama.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

koputa siis kõvasti, mul kahekordsed uksed. kas panen kohve tulele või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ju te ikka kokku satute vahetevahel, ma siis arendaks jutukest ja muuhulgas ka ytlekski, et mul on igav ja kui ta viitsib tulgu kylla. ma ei roniks ise kylla sest ma ei salli kui tullakse ette teatamata, aga ma kutsuks ta enda juurde. siis ta saab valida kas tahab tulla v mitte

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]mnjah, see viimane võtab ideaalselt kokku eestlasliku endassehoidmise. no iga sõber on ju kunagi olnud võhivõõras!![/tsitaat]
Aga ma ju olengi eestlane. Imelik ka, kui ma käituksin joviaalselt nagu prantslane.

Mul ongi vähe sõpru. Valin neid hoolikalt. Ei lase juhututtavaid endale lähedale. Reeglina saan inimestega sõbraks pärast pikka tutvust, mitte nii, et keegi kolib mulle naabriks ja plaks olen sõber.

Please wait...
Postitas:
timberland

elan ise samuti korterelamus. Vahel nagu tahaks kellegiga suhelda, siis jälle mõtlen, kas üle ukse \”naabrimutt\” on kõige parem. Äkki ongi selline, kes hakkab pea igaõhtu kohvitamas käima või oma probleemidele abi otsima. Ma selline, et ei julge prõmm ust nina ees kinni lüüa, kui tahan üksi või ainult oma perega olla. Nii et ma ainult teretan naabreid ja nii möödaminnes paar sõna.

Please wait...
Postitas:
sanshain

kui on sama vana ja tundub meeldiv inimene, siis kasutaks just seda koogi varianti. Head suhted naabritega pole kunagi kellelegi kahjuks tulnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil tahtsid lapsed naabritega tutvust teha ja küpsetasime koos vahvleid ja läksime pidulikult ukse taha ja mammi tegi ukse lahti ja enne kui jõudsime suu lahti teha, virutas ukse kinni ja ütles et tema midagi osta ei soovi..ehh.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hakka ühistu esimeheks/naiseks ja on sul sõbrannasid küllaga..kutsutakse ise ennast sinu juurde kohvile ja igal võimalusel tahetakse juttu ajada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja siis on ving, et pole tugivõrgustikku….

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elan uues majas ja siin paistavad ainult noored inimesed olevatki, kõigiga võiks suhelda. Olen ise sama mõelnud, et imelik on end sõbraks pressida, samas oleks tore vahel kellelgi oma majas külas käia või teisi enda poole kutsuda.

Please wait...
Postitas:
Valvejoodik

[tsitaat]Ostsime hiljuti korteri korrusmajja, sooviks tuttavaks saada oma naabrinaisega,ise ka noorem naine ja hetkel palju vaba aega. Kuidas olete teie naabritega tutvunud, vaadates välismaa filme nagu nt. meeleheitel koduperenaised tundub kõik nii lihtne, lähed aga oma muffinitega kohale ja oledki kohe sõbrannastunud aga tegelikus elus?[/tsitaat]
Tegelikus elus Eestis on heaks tavaks otsida põhjus ja kutsuda naabrile algul politsei, hiljem Võsa-Pets. Nii saadaksegi tuttavaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]meil tahtsid lapsed naabritega tutvust teha ja küpsetasime koos vahvleid ja läksime pidulikult ukse taha ja mammi tegi ukse lahti ja enne kui jõudsime suu lahti teha, virutas ukse kinni ja ütles et tema midagi osta ei soovi..ehh.
[/tsitaat]

pai.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Ja siis on ving, et pole tugivõrgustikku….[/tsitaat]Ma ei leia, et võhivõõrad mulle mingiks võrgustikuks peaksid olema. Mul on oma sugulased ja sõbrad. Kui keeruline on aru saada, et ma ei tunne kokkukuuluvust inimestega paljalt sellel pinnal, et nad on mu naabrid? Ma pean inimesi nö \”omadeks\” maailmavaate järgi, eriala järgi jne. Ma ei kujuta üldse ette, mida ma peaksin võhivõõraste inimestega rääkima või mis vajadus mul peaks olema neile külla minna? Mul ei ole suhtemispuudust.

Please wait...
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud kuidas teha tutvust oma naabritega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.