Esileht Koolilaps Kuidas teha vahet, kas on depressioon või puberteedi hormoonidemöll?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kuidas teha vahet, kas on depressioon või puberteedi hormoonidemöll?

14-aastane poiss on juba ligi aasta aega meeleolude kõikumisega hädas. Õnneks räägib meiega. Ütleb ise ka, et päeva jooksul võivad tujud järsult vahetuda: on rõõmus, aga korraga tuleb eimillestki kurbus peale ja siis pole tahtmist midagi teha, kõik tundub igav ja mõttetu. Sõpradega on samuti tekkinud arusaamatusi – tundub, et sellises vanuses on nad kõik nii ebastabiilsed ja kiuslikud, toimub võimuvõitlus ja tülid on kerged tekkima.

Talvel oli pojal kohati ka ärevust, käisime paar korda psühholoogi juures ja tundus, et nendest vestlustest oli abi. Ise üritan teda ka pidevalt turgutada – nii jutu kui erinevate vitamiinidega. Kohati on siiski üle mõistuse raske see positiivsuse süstimine, tundub, et mu jutt on nagu hane selga vesi. Poiss on ka kohutavalt hajameelseks muutunud.

Kas see on teismeea normaalne hormoonidemöll või ikkagi juba depressioon? Ei taha midagi kahe silma vahele jätta, samas liiga palju teda torkida samuti mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui psühholoogist oli abi, siis võiks ju seda teraapiat jätkata. Vahet pole kas saab diagnoosi kirjutada või mitte, kui rääkimine aitab, siis tore ju!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi asjalikku mul öelda pole, aga väga hea, et sul lapsega selline suhe on – ta räägib ja ei kapseldu, lisaks veel suudab end analüüsida – see on ju super ja seda polegi nii vähe. Ja tõesti, kui psühholoogiga klappis, siis jätka seda, küll tema sotti saab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See hea kui abi saab ja muret jagab.
Aga mul küsimus, kas koolil on õigus küsida millise psühholoogi juures laps käib ja millal on järgmine minek?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See hea kui abi saab ja muret jagab.

Aga mul küsimus, kas koolil on õigus küsida millise psühholoogi juures laps käib ja millal on järgmine minek?

Kui tal on ka koolis käitumisega probleeme, siis teeb kool psühholoogiga koostööd. Vähmalt meil on niimoodi. Iga kord kui psühholoogi juurde läheme, saadab klassijuhataja selleks päevaks psühholoogi e–mailile ka omapoolse nägemuse vahepealsest kooliajast. Kuidas on õppimine läinud, suhlemine klassikaaslaste ja õpetajatega, millised probleemid on lapsel koolis lahenenud, millised hoopis võimendunud jne. Tavaliselt loeb psühholoog selle meile ka ette ja siis arutleb lapsega koos loetu üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ju vahet pole, tulemus on sama. Hormoonide möll võib ka depressiooni põhjustada.
Sport aitab kehakeemiat tasakaalustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Koolilaps Kuidas teha vahet, kas on depressioon või puberteedi hormoonidemöll?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.