Esileht Kodunurk kuidas tehakse mustõstra mahla?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: kuidas tehakse mustõstra mahla?

Postitas:

Toodi mulle siin suur ämbritäis marju, pole õrna aimu ka kuidas seda teha. Netist ka ei leidnud:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mahlaauruti on olemas?
Kunagi tegin ka ilma aurutita, aga siis tuleb marjad purustada ja nõrutada marlis – ei viitsinud enam. Kergem oleks moos teha, kui mahlaaurutit pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen mahla nii, nagu tehti enne mahlaaurutite leiutamist 🙂
Lasen marjad keema, keeran tule alt ära ja lasen potis edasi haududa, siis valan suurele sõelale ja lasen tund aega nõrguda. See, mis alla valgub, on mahl. Sinna lisan suhkrut, kuumutan läbi, eemaldan vahu ja panen pudelitesse.

See plöga, mis jääb sõela peale, selle hõõrun sõela peal kuivaks ja tekib moos. Sinna lisan suhkrut, kuumutan läbi ja panen purkidesse. Selle moosi sees on väiksemad seemned ka, kestad ja marjarootsud jäävad sõela sisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Ritabell kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina teen mahla nii, nagu tehti enne mahlaaurutite leiutamist 🙂
Lasen marjad keema, keeran tule alt ära ja lasen potis edasi haududa, siis valan suurele sõelale ja lasen tund aega nõrguda. See, mis alla valgub, on mahl. Sinna lisan suhkrut, kuumutan läbi, eemaldan vahu ja panen pudelitesse.

See plöga, mis jääb sõela peale, selle hõõrun sõela peal kuivaks ja tekib moos. Sinna lisan suhkrut, kuumutan läbi ja panen purkidesse. Selle moosi sees on väiksemad seemned ka, kestad ja marjarootsud jäävad sõela sisse.[/tsitaat]
Kas sa vett ka marjadele potti lisad? Mina teen samuti nagu sa kirjeldad, kuid lisan ka vett. Muidu kardan, et hakkab kiirelt põhja kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke ikka panen põhja alguses

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks küsimust, kui viitsid selgitada:) Vabandan, kui napakad küsimused, sest olen ise alles üsna võhik:)

et kõigepealt – miks mahla pärast uuesti läbi
kuumutad? tean, et peab ka vahtu riisuma, aga alati on mul olnud küsimus, et miks seda tehakse?

teine küsimus selle moosi etapi kohta – et kui sõelale jääb see paksem osa, kuidas siis sealt need rootsud ja kestad eralduvad?

Ja veel – kas keegi on marliga proovinud?

[small]Ritabell kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina teen mahla nii, nagu tehti enne mahlaaurutite leiutamist 🙂
Lasen marjad keema, keeran tule alt ära ja lasen potis edasi haududa, siis valan suurele sõelale ja lasen tund aega nõrguda. See, mis alla valgub, on mahl. Sinna lisan suhkrut, kuumutan läbi, eemaldan vahu ja panen pudelitesse.

See plöga, mis jääb sõela peale, selle hõõrun sõela peal kuivaks ja tekib moos. Sinna lisan suhkrut, kuumutan läbi ja panen purkidesse. Selle moosi sees on väiksemad seemned ka, kestad ja marjarootsud jäävad sõela sisse.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On sul äkki mõnel tuttaval/ sõbral mahlaaurutaja? Uuri järele ja laena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sa paned need marjad sinna sõela või marli peale nõrguma, siis kogu see kupatus ju jahtub, aga purki-pudelisse tuleb kindlasti panna kuumalt, muidu ei säili.

need ülejäänud marjad sutud läbi sõela- moosiks kasutad ainult selle osa, mis läbi sõela läheb, need kestad-rootsud, mis jäävad sõela peale, viskad minema.

vahtu tuleb võtta, sest koos sellega eralduvad ka kogu jama (mustus, jäägid), mis mingil moel on sisse sattunud.

marli sobib ka, aga olenevalt marlist, võib võtta selle 2x

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine on juba vastanud ja ma oleks ka samamoodi vastanud 🙂

Ja keemisel tekkiva vahu kohta on mind õpetatud, et igasugune vaht (liha keetmisel, kartulite keetmisel jne) eemaldatakse alati.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

purustan nuimikseri plenderi vmt. köögiriistaga, pressin läbi sõela ja kuumutan siis. Nii ei ole vaja mitu korda kuumutada ja vitaniime-mineraale säilub rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk kuidas tehakse mustõstra mahla?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.