Esileht Kodunurk Kuidas tehakse praekartuleid?

Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Teema: Kuidas tehakse praekartuleid?

Postitas:

mul pragu ahjus küpseb kartul,millel peale on pantud peekoniviilud.see lõhn juba võtab ila tilkuma.
minule maitseb rohkem eelmisel päeval keedetud kartul.see siis ketasteks lõigata ja krõbedaks praadida mõlemalt poolt.samamoodi nagu üks kirjeldas,et üksteise kõrvale ilusti ja ükshaaval pöörata.ja mina panen maitseaine alles lõpus ja peale maitserohelist.
aga mees eelistab toorelt praetud,siis teen tavaliselt kuubiku moodi.panen rohkem õli ja mina hautan alguses kaane all ja pärast lasen krõbedaks ja maisestan ka hiljem.
teemaalgatajale head katsetamist:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need inimesed, kes siin teemaalgatajat mõnitavad (munakeetjad ja veekeetjad), on ilmselt piiratud empaatiavõime ja silmaringiga. Mina just eile tegin praekartuleid. Teen neid umbes korra või kaks aastas lapsepõlvenostalgiast. Ja siis eile tegin ja mõtlesin sinna juurde, kuidas meie, eestlaste jaoks, on kartulipraadimine midagi enesestmõistetavat. Käitume nendega üsna vabalt: praeme kas keedetult või toorelt, lõigatuna kas tükkideks või viiludeks või kangideks, lisame kas peekonit, sinki, muna, sibulat – erinevaid variante lõputult. Nt mul üks tuttav lisab tilgakese piima praadimise lõpupoole ja siis tekib kartulite oma tärklisega koos nagu kaste kartulite juurde. Meie jaoks on see aga kõik ikka üks praekartul, mille valmistamist me peame enesestmõistetavaks oskuseks.
Võtame nüüd aga pasta: pasta tomatikastme ja hakklihaga (bolognese), pasta muna ja singiga (carbonara), pasta kanaga, pasta seentega, pasta juustuga jne jne. Meie jaoks on need kõik erinevad toidud ja tegemisel ajame näpuga kokaraamatust järge. Olen kindel, et ühe elupõlise itaallase jaoks on see üks pasta kõik, mille valmistamine on ju enesestmõistetav, variatsioone on lõputult ja neid kombineeritakse omavahel üsna vabalt. Aga meie vaatame retsepti: oi siin on öeldud, et natuke parmesani, kui palju see olla võiks? Tegelikult võiks ju pastaga sama vabalt ja muretult mässata, nagu praekartulitega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõuna-Ameerikas näiteks pakuti liha ja riisi kõrvale keedetud köögivilju – porgand vist ja paprika ja kindlasti oli mdiagi veel, ja nende hulgas oli ka kartul. Ja siis imestati, miks ma ainult köögivilju söön. Seletasin siis, et minu jaoks sama, mis riisi makaroniga pakkuda. 🙂

Mina teinekord praen kartuleid nii, et panen toored kartulid puljongisse ja kõrgele kuumusele pannile, kui vesi kadunud, lisan õli ja praen veel veidi, et krõbedam saaks.

Aga ahjukartuli isu sain nüüd siit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )


Esileht Kodunurk Kuidas tehakse praekartuleid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.