Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas teid hakkab mõjutama tulevane peretoetuste kärbe?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 373 )

Teema: Kuidas teid hakkab mõjutama tulevane peretoetuste kärbe?

Postitas:
Kägu

Kahju, et lihtsalt ei muudetud süsteemi selliselt, et kaotada peretoetused ja jätta ainult lastetoetus.
Vot siis saaksid ehk 3-lapselised ka aru, millise vōi sees elatakse võrreldes 1-2 lapselise perega.
Kui 1 laps peab saama 80€-ga hakkama, siis kuidas suuremas peres ei saa üks laps 80€-ga vajadused rahuldatud. Samas 1-2 lapselises peres peab suutma laps 80€-ga toetusega hakkama saada.
Miks üldse mõnitati 20€ suuruse toetuse tõstmisega? Selle oleks saanud ju ka veel sellele tuhandele otsa panna 🙂

+30
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need kes kõige suuremaid lubadusi ja toetusi lubavad siis neid kukutakse kohe valima aga keegi ei mõtle kust see raha võetakse??? Valige edasi reformi… Nad ju lubasid ja saategi parema elu..

Näita palun, kus reformierakond oma valimisprogrammis suuri toetusi lubas. Minu mälu järgi oli see hoopis üks teine partei, kes lubas raha kõigile ja palju jagada. Kordagi mainimata, kust ja kellelt see raha võetakse.

+20
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reform lootis siuski jätkata ja laste arvel valitsust mitte kukutada, see oleks olnud väga halb renomeele. Siis tehtigi see absurdne toetus. Noh, kesk tuli uute hullustega välja, et aga ekreike teha ja saigi Reformist lahti. Siis ekreike laostas riigi rahakoti headel aegadel nii, et nüüd maksame kõik seda aastaid.

Ja just sellises järjekorras toimusidki asjad?

Mulle meenutab Eesti elu-olu Loomade farmi. Algus polnud seal ju väga vigagi, kui loomad juhtimise üle võtsid. Sead olid päris targad. Aga järjest rohkem kiskus kiiva. Lambad seevastu määgisid edasi: neli jalga hea, kaks jalga halb. Hiljem, kui vaja, õppisid isevalitsejatele uue meelepärase laulu ära ja jätkasid toetamist. Ma loodan, et meil siiski nii ei lähe.

0
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse ei mõjuta, on üks laps ja enne oli peretoetus 60, nüüd on 80 eurot ja see 20 eurot tõusu ka midagi ei mõjuta.

muidugi ei mõjuta, kui sa ei ole peretoetust kunagi saanudki. Milleks siis kommenteerida?

Jah, õige küll – ühe- ja kahelapselised ei olegi ju pered, kes vääriksid toetamist. Meie peame ise hakkama saama.

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse ei mõjuta, on üks laps ja enne oli peretoetus 60, nüüd on 80 eurot ja see 20 eurot tõusu ka midagi ei mõjuta.

muidugi ei mõjuta, kui sa ei ole peretoetust kunagi saanudki. Milleks siis kommenteerida?

Jah, õige küll – ühe- ja kahelapselised ei olegi ju pered, kes vääriksid toetamist. Meie peame ise hakkama saama.

Inimene ei saa ometi enda elu üles ehitada peretoetuste näol. Kui raha pole siis ära sigi.. Teed endale ja teistele teene.

+10
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse ei mõjuta, on üks laps ja enne oli peretoetus 60, nüüd on 80 eurot ja see 20 eurot tõusu ka midagi ei mõjuta.

muidugi ei mõjuta, kui sa ei ole peretoetust kunagi saanudki. Milleks siis kommenteerida?

Jah, õige küll – ühe- ja kahelapselised ei olegi ju pered, kes vääriksid toetamist. Meie peame ise hakkama saama.

Inimene ei saa ometi enda elu üles ehitada peretoetuste näol. Kui raha pole siis ära sigi.. Teed endale ja teistele teene.

Ega meil elu odavamaks ei lähe. Kui praegu ei saada hakkama siis kuidas kavatsed tulevikus? Kas lapsed kasvavad vb tahavad ülikool minna.. Millega sa neid õppemakse maksad? Inimesed nagu üldse ei mõtle ja siis pärast kurdavad. Kes selles süüdi on? Jälle Kallas?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse ei mõjuta, on üks laps ja enne oli peretoetus 60, nüüd on 80 eurot ja see 20 eurot tõusu ka midagi ei mõjuta.

muidugi ei mõjuta, kui sa ei ole peretoetust kunagi saanudki. Milleks siis kommenteerida?

Jah, õige küll – ühe- ja kahelapselised ei olegi ju pered, kes vääriksid toetamist. Meie peame ise hakkama saama.

Inimene ei saa ometi enda elu üles ehitada peretoetuste näol. Kui raha pole siis ära sigi.. Teed endale ja teistele teene.

Ega meil elu odavamaks ei lähe. Kui praegu ei saada hakkama siis kuidas kavatsed tulevikus? Lapsed kasvavad vb tahavad ülikool minna.. Millega sa neid õppemakse maksad? Inimesed nagu üldse ei mõtle ja siis pärast kurdavad. Kes selles süüdi on? Jälle Kallas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse ei mõjuta, on üks laps ja enne oli peretoetus 60, nüüd on 80 eurot ja see 20 eurot tõusu ka midagi ei mõjuta.

muidugi ei mõjuta, kui sa ei ole peretoetust kunagi saanudki. Milleks siis kommenteerida?

Jah, õige küll – ühe- ja kahelapselised ei olegi ju pered, kes vääriksid toetamist. Meie peame ise hakkama saama.

Inimene ei saa ometi enda elu üles ehitada peretoetuste näol. Kui raha pole siis ära sigi.. Teed endale ja teistele teene.

Sa vist ei saanud kommentaarist üldse aru.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teete mingeid ettevalmistusi selkeks? Kogute praegu raha?

Ettevalmistused on juba varasemalt tehtud. Sünnitasin nii palju lapsi kui ise, ilma riigi abita suudan üles kasvatada.

Kokku kolm last, esimene neist tänaseks täiskasvanu.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma loodan, et see on provotseerimiseks tehtud teema, mitte et päriselt elavad pered nii, et see põgus suurem toetus kohe elustiili muutma pani ja korraga pere kulud nii palju suuremad, et hakkama ei saa. Kärbe ei ole ju kuigi oluline, peretoetused on nii või naa suuremad kui eelmisel aastal, nii et pered on võitnud igal juhul. 1- ja 2-lapselised ilmselt niikuinii riigi toetusega väga ei arvesta, sätivad oma tulud ja kulud nii, et teavad, et ise hakkama saavad. Lasterikaste toetused olid juba suured enne seda populistlikku toetustevangerdust.

Toetus on küll suurem, aga kui lugeda alles hiljaaegu ilmunud artiklit siis võib järeldada et ka kulud on suuremad. Täpsemalt siis, kus üks nelja lapseline perekond kaebas, et ei saa enam kookigi omale lubada ja ainult toidu peale kulub poes 600 eurot. Kõige suurem sigadus meie valitsuse poolt ongi see, et nähakse ainult “põgenikke”, aga oma rahvas virelegu.

+2
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige suurem sigadus meie valitsuse poolt ongi see, et nähakse ainult “põgenikke”, aga oma rahvas virelegu.

Virelejaid on meil tõesti palju, sellega olen nõus, aga paljulapselised on siiski üks vähestest gruppidest, kes on kuninglikult toetatud. Seega nendepoolne virin on täiesti kohatu.

+23
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellel neljalapselisel oli häda, et ei saa enam poesalateid ja poekooke lubada. Sellise majandamisoskuse juures on toetuseks ka 2000 vähe.

+23
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma loodan, et see on provotseerimiseks tehtud teema, mitte et päriselt elavad pered nii, et see põgus suurem toetus kohe elustiili muutma pani ja korraga pere kulud nii palju suuremad, et hakkama ei saa. Kärbe ei ole ju kuigi oluline, peretoetused on nii või naa suuremad kui eelmisel aastal, nii et pered on võitnud igal juhul. 1- ja 2-lapselised ilmselt niikuinii riigi toetusega väga ei arvesta, sätivad oma tulud ja kulud nii, et teavad, et ise hakkama saavad. Lasterikaste toetused olid juba suured enne seda populistlikku toetustevangerdust.

Toetus on küll suurem, aga kui lugeda alles hiljaaegu ilmunud artiklit siis võib järeldada et ka kulud on suuremad. Täpsemalt siis, kus üks nelja lapseline perekond kaebas, et ei saa enam kookigi omale lubada ja ainult toidu peale kulub poes 600 eurot. Kõige suurem sigadus meie valitsuse poolt ongi see, et nähakse ainult “põgenikke”, aga oma rahvas virelegu.

Põgenikud käivad tööl nagu kõik teised inimesed ja saavad samasuguseid toetusi võrdselt eestlastega.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse ei mõjuta, on üks laps ja enne oli peretoetus 60, nüüd on 80 eurot ja see 20 eurot tõusu ka midagi ei mõjuta.

muidugi ei mõjuta, kui sa ei ole peretoetust kunagi saanudki. Milleks siis kommenteerida?

Jah, õige küll – ühe- ja kahelapselised ei olegi ju pered, kes vääriksid toetamist. Meie peame ise hakkama saama.

Inimene ei saa ometi enda elu üles ehitada peretoetuste näol. Kui raha pole siis ära sigi.. Teed endale ja teistele teene.

Väga hästi öeldud

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige suurem sigadus meie valitsuse poolt ongi see, et nähakse ainult “põgenikke”, aga oma rahvas virelegu.

Virelejaid on meil tõesti palju, sellega olen nõus, aga paljulapselised on siiski üks vähestest gruppidest, kes on kuninglikult toetatud. Seega nendepoolne virin on täiesti kohatu.

Sellega olen nõus, et paljulapselistel head toetused. Kuid miks peab karistama teisi kodanike maksutõusudega, et kinni maksta teiste riikide võlgasid. Ei vinguks kui mu maksud jääksid Eestisse, aga muulastest on kõrini.

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei vinguks kui mu maksud jääksid Eestisse, aga muulastest on kõrini.

Loodetavasti on soomlastel samamoodi Eesti kalevipoegadest ja lindatütardest kõrini. Ka sinu tuttavatest.
Või peab eestlane ennast jälle natuke paremaks?

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei vinguks kui mu maksud jääksid Eestisse

Sa muidu toetad Eesti majandust tublisti? Või vingud, et Eesti tootjate kaup kõik on nii kallis ja ostad pigem Hiinast, Saksamaalt, Poolast? Vasta ausalt, aga iseendale, sest mina tean vastust niigi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind näiteks väga mõjutab. Suurem laps on 19, mis tähendab, et hakkan saama sama palju kui 2 lapselised. Ausalt, mina ei tea, kuidas teie 2 lapselised hakkama saate. Jäin hiljuti ka töötuks ja kasvatan lapsi üksi. Laste isa põgenes välismaale ja lapsi rahaliselt ei toeta. Samas ma ei süüdista kedagi, tean väga hästi, et ise olen oma elu keeruliseks elanud ja olen väga tänulik, et mul on võimalik aasta lõpuni 2/3 suurperetoetusest veel saada.

Ei saa ju aasta lõpuni. Kui see 19-aastane lõpetas gümna, on septembris viimane makse.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hästi mõjutab, taastab veidi õiglustunnet. Päris õiglane ei ole, aga parem kui vahepeal.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis seal ikka, nii mõnigi asi jääb edaspidi lastele lubamata. Käisime sel suvel reisil ära, vaevalt, et enam niipea saab. Järgmisel aastal saab järgmine laps täiseamiseks ja lõpetab kevadel kooli, siis pean nagu kahelapselised hakkama saama. Väga kahju, et valitsus nii õel on. Kuidas edaspidi hakkama saada, ei teagi.

0
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siis pean nagu kahelapselised hakkama saama

Valitsus on tõesti õel, et teie pere reise ei toeta ja peate nagu kahelapselised hakkama saama. Nöör kaela, mis muud.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siis pean nagu kahelapselised hakkama saama

Valitsus on tõesti õel, et teie pere reise ei toeta ja peate nagu kahelapselised hakkama saama. Nöör kaela, mis muud.

Kolmelapseliste kulud on tunduvalt suuremad, miks nad peaksidki nagu kahelapselised hakkama saama?

+2
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind näiteks väga mõjutab. Suurem laps on 19, mis tähendab, et hakkan saama sama palju kui 2 lapselised. Ausalt, mina ei tea, kuidas teie 2 lapselised hakkama saate. Jäin hiljuti ka töötuks ja kasvatan lapsi üksi. Laste isa põgenes välismaale ja lapsi rahaliselt ei toeta. Samas ma ei süüdista kedagi, tean väga hästi, et ise olen oma elu keeruliseks elanud ja olen väga tänulik, et mul on võimalik aasta lõpuni 2/3 suurperetoetusest veel saada.

Ei saa ju aasta lõpuni. Kui see 19-aastane lõpetas gümna, on septembris viimane makse.

Saab küll, aasta lõpuni kehtib veel vana seadus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolmelapseliste kulud on tunduvalt suuremad, miks nad peaksidki nagu kahelapselised hakkama saama?

Kas teised maksumaksjad peavad kõik su kulud ja reisid kinni maksma või? Häbi võiks olla niimoodi viriseda. Toetused on rikkalikud juba niigi. Kahelapselised maksavad ise oma laste kulud kinni, sama võiks soovitada ka kolmelapselistele.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siis pean nagu kahelapselised hakkama saama

Valitsus on tõesti õel, et teie pere reise ei toeta ja peate nagu kahelapselised hakkama saama. Nöör kaela, mis muud.

Kolmelapseliste kulud on tunduvalt suuremad, miks nad peaksidki nagu kahelapselised hakkama saama?

Kuidas need tunduvalt suuremad on?

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahaks ka teada, kuidas ühe lapse lisandumine suurendab tunduvalt kulusid, et enam kuidagi toime ei tule. Ehk kui varem olid kulud 80 eurot lapse kohta, siis ühe lapse lisandumisel tõusid kulud 300 eurot lapse kohta. Kolmekapseline ei vaja uut autot, kuna autod on nagunii 5-kohalised.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga tehke 3+ last ja siis küsige uuesti. Ei ole vaja rääkida asjast, millest midagi ei tea

+2
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga tehke 3+ last ja siis küsige uuesti. Ei ole vaja rääkida asjast, millest midagi ei tea

Miks ei või küsida asja kohta. Kui sul on kolm last, siis palun selgita.

Minul esimene laps oli kõige kallim pidada, teine on suurusjärgu võrra odavam. Kannab osaliselt samu riideid, sai tänu vennale lasteaiakoha rutem, metsik kokkuhoid esimestel aastatel selle pealt, kogemuse pealt teadsin ka palju asju ostmata jätta nooremale. Sööb sama palju kui vend samas vanuses. Ma oletaksin et klmas laps on sama kallis kui teine – osaliselt tarvitab samu asju kui vanemad ees ja osaliselt vajab uusi, kui pole terviseprobleeme sööb sama peretoitu.

Kas kolmandal lapsel on ortopeedilistel põhjustel eine luustik ja ta ei kanna tavapoe rõivaid ning teed tuleb teha eritelimusel?
Kas Kolmas laps ei saa magada tavavoodis ja talle tuleb valmistada Bali kõrkjatest mahekäsitöövõrkkiik kaks korda aastas?

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga tehke 3+ last ja siis küsige uuesti. Ei ole vaja rääkida asjast, millest midagi ei tea

Kes käskis sul neid tittesid vorpida, kui hakkama ei saa? Omad vale otsused

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis seal ikka, nii mõnigi asi jääb edaspidi lastele lubamata. Käisime sel suvel reisil ära, vaevalt, et enam niipea saab. Järgmisel aastal saab järgmine laps täiseamiseks ja lõpetab kevadel kooli, siis pean nagu kahelapselised hakkama saama. Väga kahju, et valitsus nii õel on. Kuidas edaspidi hakkama saada, ei teagi.

Kuidas sa enne hakkama said?

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 373 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas teid hakkab mõjutama tulevane peretoetuste kärbe?