Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas teie 10-12kuused lapsed magavad?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kuidas teie 10-12kuused lapsed magavad?

Postitas:

Ma olen hullumas, mu 11.kuune laps ärkab terve öö iga tunni tagant, et rinda saada. Muud moodi magama uuesti ei jää. Magama õhtul jääb, kas rinnal või siis jaurab tunnike ja siis kaisus suure hädaga. Päeval on ka väga halvaks magajaks hakanud, ühe uinaku teeb (max tunnike) ja vahest õnnestub ka õhtupoole väikese uinaku teha.
Kuidas teistel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 20:06; 15.01 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnist saadik 20.00-8.00, ilma ärkamisteta

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldse mitte paha pärast aga miks nii vanad lapsed veel öösel sööma peavad ?
Mul endal saab laps kuu lõpus 6 kuud ja plaanin vaikselt siis hakata öisest söömisest võõrutama. Kaaluga on korras ja lisatoiduga harjutamine läheb hästi.

Eelmise lapsega sai umbes samamoodi tehtud.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 21:26; 15.01 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps võib öösiti süüa kui tahab, vastuseks kägule kes küsis, miks nii suur laps sööb öösiti. Minu lapsel oli nt kaaluiive kogu aeg madal, nii et ma ei kavatsenudki öist imetamist ära jätta. Praegu laps 1a 3k, sööb öösiti 2korda, päeval 1 kord. Võõrutama hakkan 1,5aastaselt, kui ise selleks ajaks ei loobu.

10-11 kuuselt oli meil 4-5 ärkamist öösiti, mis ka kõik muudmoodi ei lõppenud kui rinna andmisega. Ja uinus ka rinna otsas. Kuskil 10kuu vanuses otsustas minu laps, et hakkabki ühte uinakut tegema. Kui varem oli kaks uinakut ja kumbki 30min, siis ühe uinaku tegi ta pikema, 2-3h. Mina olin rahul 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks iga olukord ongi erinev, kuna kaal korras, siis mulle tundub see varajane öise söömise võõrutamine lihtsam kui hiljem. Järgmine kuu näen siis ????

Imetamist plaanin muidu jätkata vähemalt aastani. Esimene laps sai vist 1a ja 2 kuud vms.

Esimese lapsegaa läks asi suht valutult, ta alles kahene aga ega ma täpselt ei mäletagi. Pakkusin vist vett ja kallistasin niisama ja nädal aega ehk sebisime ja oligi korras.

Eesmärgiks oli lihtsalt saada rahulikumad ööd ja endale ja lapsele pikem uni.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 21:26; 15.01 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldse mitte paha pärast aga miks nii vanad lapsed veel öösel sööma peavad ?

Mul endal saab laps kuu lõpus 6 kuud ja plaanin vaikselt siis hakata öisest söömisest võõrutama. Kaaluga on korras ja lisatoiduga harjutamine läheb hästi.

Eelmise lapsega sai umbes samamoodi tehtud.

Veel mõne kuu eest ärkas mu laps 2-4 korda öösel, siis mõtlesin, et praeguseks oleme öise söömise seljatanud.
Hetkel ma lihtsalt ei osakaks ega suudakski teda öisest rinnast võõrutada, kui ta koguaeg ärkab ja rinda tahab… See tundub võimatu olevat. Kui teda piisavalt kaua üritan muud moodi uinutada ärkab ta hoopis täielikult üles ja jääbki paariks tunniks, siis ei aita isegi rind enam. Vabalt võib nõuandeid anda, ma väga vajan abi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 20:06; 15.01 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 10-kuune magab päeval kas 1 pika une, või 2 lühemat. Kokku magab päeval u 2,5 tundi, muidu on viril. Lõunase une ja õhtuse magamamineku vahe on u 5-6 tundi, siis on omadega läbi. Ööuni on kuidas kunagi. Varem magas paremini, nüüd viimased kuu või 2 on öösel tihemini ärkama hakanud. Kui tuttu läheb, siis u 3 tundi magab, seejärel tahab piima(alates 6-ndast kuust on pudelil), joob piima ära ja tudub edasi. Vahel ärkab veel kuskil 4 paiku üles kisaga, siis annan luti, kui ei mõju, annan veel pooliku pudeli piima. Tundub, et kuskil sellises vanuses hakkavadki mõned rohkem öösiti ärkama, mäletan, et esimesel oli ka selline iga. Varsti juba rahulikum(ennast proovin vähemat nii lohutada) 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 12:59; 15.01 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellele söömise jutule lisaks veel, et mida kiiremini tegutseda, seda tõenäolisemalt magab ta edasi. Kui kauaks jokutama jään, siis ärkab täitsa üles ja siis on juba suht keeruline teda jälle magama saada. Olen proovinud teda öösel kussutada ja voodit kiigutada jne, aga täiesti lootusetu. Ikka lõppeb see piimaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 12:59; 15.01 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ööd läksid nõks rahulikumaks, kui võõrutasin öisest söömisest just umb 11-kuuselt. Muidugi võõrutuse algus oli raske, mehega koos tegima. Üks võimalus on kohe järsult ära lõpetada. Meie aga leidsime, et mulle endale on leebem 1 h kaupa nihutad toitmist. Kõige raskemad olid alati need ööd, kui taas tunni edasi lükkasime, järgnev öö oli juba parem.

Oligi siis nii, et lihtsalt jälgisin kella ja rahustasin muul moel last. Aga sülle ei võtnud. Nuttis voodis, mina silitasin jne. Enda kaissu ka ei võtnud – sest kaisus ei tulnud rahustamisest midagi välja, liiga palju piimalõhna ilmselgelt 😀 Kui ma ise tundsin, et ei jaksa enam, siis võttis mees üle ja mina pikutasin, kuniks vastav kell saabus, mil süüa andsin. Selline tunnikaupa nihutamine võimaldas meil ikka hommikuks suht normaalses konditsioonis olla, kuigi samas muiudgi pikendas seda lõplikku võõrutusperioodi. Lõpliku võõrutuse tegime, kui öine söömine oli jõudnud 04.30 peale. Umbes 3-4 päeva järel nihutasime öist söömist, see oli aeg, mil meie laps enam-vähem kohanes uue olukorraga, st magas ise juba selle n kellani.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mõlemad lapsed ärkasid ka selles vanuses 3-4 korda öö jooksul ja ainult rinnaga jäid uuesti magama. Ma ei teinud sellest probleemi.
1a ja 2k vanuses loobusid ise päevapealt rinnast ja sellest ajast magasid läbi öö oma voodis.
Ma tean, et olukord tundub sulle hull, aga kannata paar kuud veel ja usu – see muutub!
Kui laps tahab rinda, siis anna. Ja ära kuula jutte, et “nii suur laps ei tohi öösel süüa ja mis kõik veel”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps hakkas 9-kuuselt iga tunni-kahe tagant ärkama ja lõpuks nägid need vähesedki unetunnid, mis ma sain, välja nii, et lamasin mingis täiesti ebanormaalses poosis, et laps jumala eest üles ei ärkaks. Olin nii väsinud, et ärritusin juba absurdsete asjade peale ja otsustasin lõpuks lapse rinnast võõrutada. Hakkasin öösiti pudelist rpa-d andma ja laps hakkas juba mõne päevaga palju paremini magama, kuskil nädala-kahega saime nii kaugele, et ärkas ainult korra või kaks ja pärast pudelit magas kohe edasi, ei mingit kussutamist. Ma ise olen pärast seda nagu uus inimene, korralik uni loeb ikka väga palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endal sama jama kodus. Kui enne 10. kuu täitumist magas laps aina paremini, ärgates 1 või 2 korda öö jooksul, siis pärast 10-kuuseks saamist on ööuni läinud palju kehvemaks. Nüüd aasta kandis on samasugune trall, et laps ärkab ikka iga paari tunni tagant üles ja rahuneb ainult rinnal. Olen ise seda kehva und seletanud sellega, et alates 10. kuust on nii füüsiline kui vaimne areng väga kiire (lisandub palju uusi oskusi vaat et igapäevaselt), siis muudab see ka nende une rahutumaks. Ootan isegi, kuna see rahunemine toimub. Ei osanud arvata, et minu lapse uni aastasena võiks olla kehvem, kui näiteks 6- või 7-kuuselt 🙂

Siit loen, et paljudel on ikka võõrutamine aidanud. Peab ka vist selle teekonna ette võtma, kuigi hirm on sees, et endale muutub palju koormavamaks teistel viisidel rahustamine, kui peaksid lapsel tulema hambad, jääma haigeks vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas teie 10-12kuused lapsed magavad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.