Esileht Tööelu, raha ja seadused. kuidas teie aktsiaporfellidel läheb?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Teema: kuidas teie aktsiaporfellidel läheb?

Postitas:

Kas meie seas on ka aktsiainvestoreid? Kuidas teie portfellidel läheb ja kuidas meeleolu on, kas ostate, hoiate või juba müüte?

Ise olen suhteliselt noor investor, tegelenud sellega umbes pool aastat, portfell on pisike ja hetkel kahjuks miinuses ca 3%

+3
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Soovitan kuulata: https://vikerraadio.err.ee/1608594469/kristi-saare-investori-narvikava-peab-olema-korras

Ta ütleb, et viit viimast aastat vaadates pole praegune langus midagi erilist. Ja et 100 aasta börsiajaloo jooksul pole kunagi olnud perioodi, kus kõik jääkski põhja.

Mina ei närvitse, kuna investeerin vähemalt 10 aasta plaanis, ostan praegu näiteks krüptot juurde. Aga kasvukonto ja pensionifondid ning mõningad aktsiad on samuti languses nagu krüptogi. Nagu Saare ütles, õige aeg osta.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5% juures oli hommikul. Olen üksikaktsiatesse investeerinud 3a 5k ja mida punasem on, seda suurema ostupeona seda võtan. Mis juba ostetud, seda naljalt maha ei müü (osta&hoia). Igal kuul läheb kõrvale kindel summa, praegu saab selle eest lihtsalt rohkem aktsiaid. 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti loll küsimus, vabandage, aga kui ostad ja hoiad, siis millal ja kuidas teenid?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti loll küsimus, vabandage, aga kui ostad ja hoiad, siis millal ja kuidas teenid?

Teatud valdkondades on oodata kasvu pikas perspektiivis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti loll küsimus, vabandage, aga kui ostad ja hoiad, siis millal ja kuidas teenid?

Teatud valdkondades on oodata kasvu pikad perspektiivis.

 

arusaadav, aga selleks peab ju ikkagi siis millalgi müüma?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti loll küsimus, vabandage, aga kui ostad ja hoiad, siis millal ja kuidas teenid?

Siis kui portfell on piisav, et sellest enamvähem 100a sünnani ilma tööta ära elada. Tavalistel inimestel siis kuskil pensioniea paiku, tublimatel 40 aastaselt. Kuni portfell täis pole, ei ole ju mõtet seda ära müüa, et niisama ära laristada. Investeeritakse pigem selleks, kui mingil põhjusel enam tööga sissetulekuid teenida ei suuda, aga elada veel on vaja. On ka teisi investeerimisstrateegiaid kui osta ja hoia, näiteks spekulatiivne kus püütaksegi ajastada mõne aktsia tippu, et kiirelt natuke ostu-müügi aja vahelt teenida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti loll küsimus, vabandage, aga kui ostad ja hoiad, siis millal ja kuidas teenid?

Osa on siin juba selgitatud, aga teenin ka dividendidest natukene. Täna öösel jälle tuli 40eur kanti otse minu kontole, saaksin seda soovi korral kohe laristama hakata. Mul on aga komme enamasti kõik dividendid suunata otse uute aktsiate ostuks. Igapäevakulusid aktsiatest saadud tuludega ei plaani kanda veel lähemad 20a. Kogun tuleviku tarbeks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen investeerinud mõned aastal. Hetkel hoian ja võimalusel ka ostan, aga selle pärast küll midagi ei müü, et parasjagu langus on. Samas tänased numbrid on mul pea kõik rohelises. Ja kokkuvõttes olen ka omadega tugevalt plussis.

Samas miinuste pärast ei pabista üldse. Pikaajaline protsess ja mis seal ikka, rahulik peab olema.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas meie seas on ka aktsiainvestoreid? Kuidas teie portfellidel läheb ja kuidas meeleolu on, kas ostate, hoiate või juba müüte?

Ise olen suhteliselt noor investor, tegelenud sellega umbes pool aastat, portfell on pisike ja hetkel kahjuks miinuses ca 3%

No minul ka see osa väike ja kerge miinus ikka jookseb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inflatsioon on 20%, siis ei ole kahjuks aasta lõpuks vahet, kas olla 5 või 10 % miinuses või sama palju plussis, kahjumis ollakse ikka. Ma müüsin eelmisel aastal enamuse aktsiatest maha ja ostsin kinnisvara, tundus tol hetkel, et õige otsus, aga kes seda sõja tõttu julgeb 100% öelda mis on praegu õige paigutus.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus – kui inflatsioon ka kõik läheb kallimaks – miks need aktsiad siis ofavaks peaks jääma?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin krüpto ostuks konto, aga kahtlen, kui väikese summaga on üldse mõtet alustada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inflatsioon on 20%, siis ei ole kahjuks aasta lõpuks vahet, kas olla 5 või 10 % miinuses või sama palju plussis, kahjumis ollakse ikka. Ma müüsin eelmisel aastal enamuse aktsiatest maha ja ostsin kinnisvara, tundus tol hetkel, et õige otsus, aga kes seda sõja tõttu julgeb 100% öelda mis on praegu õige paigutus.

See on nüüd küll väga rumal jutt, et aasta lõpuks pole vahet, kas olla 10% miinuses või 10% plussis, sest inflatsioon vähendab vara väärtust niikuinii. Oletame, et inflatsioon on 15%. On ju ilmselgelt vahe, kas su vara väärtus aasta lõpuks on aasta algusest vähenenud 25% või 5%.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub küll, et vähemalt Eestis on kinnisvara tulusam ja kindlam viis raha paigutada. Ostsin oma esimese investeerimiskorteri ligi 7 aastat tagasi, maksis 15k euri, remont läks umbes 4k. 7 aastaga olen üüritulult korteriraha kuhjaga tagasi teeninud ja sellised korterid praegu turul 40-45k eurot. Aktsiatega ei julge riskida.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu portfell on päris kõvasti plussis tänu u 7 a tagasi ostetud hunnikule LHV aktsiatele. A muud ostud on kerges miinuses või nullis. Ma ikka loodan, et see loll sõda ja energiaprobleemid ûhel hetkel lahenevad ja hakkab see portfell ka kosuma.. Midagi müünud pole, mu silmis peaks kõik ettevõtted, kuhu olen paigutanud, olema hetkel elujõulised ka pikemas plaanis. Jälgin mängu!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin krüpto ostuks konto, aga kahtlen, kui väikese summaga on üldse mõtet alustada?

Mina ostan iga kuu 150 eest näiteks. Ei ole ka eriti suur summa. Ostan kaht eri krüptot, seega 75 ühe peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alustasin ka suhteliselt äsja üksikaktsiatesse investeerimist, tänane seis -22% . Siiski kogu aeg tunnen, et tahaks juurde osta sest nii odavalt saadud. Müüa hetkel küll ei plaani.

Kasvukontol seis parem -2%.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasvukonto -20%, aktsiad -40%, pension -10%.

Ei kavatse midagi enne müüa kui uuesti rohelisse läheb. Säästud on tagavaraks olemas ja see raha võib seal rahulikult kinni istuda.

Aasta alguses olid mu protsendid suht sama numbriga, ainult miinuse asemel oli numbri ees pluss.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aktsiaportfelliga kasumis +8,71%

Kokkuvõttes olen kaotanud vimase kahe kuuga 7000.-(7%), see peaaegu kõik Silvano arvelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aktsiad hetkel 4,5% miinuses, indeksid 28% plussis. Aktsiatega alustasin ka hiljem kui indeksitega. Ei näe põhjust müümiseks. Pensionifondid ka plussis, v.a. üks, millega eelmisel kuul alustasin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

U aasta tegelenud. Hetkel on aktsiad kogumis mingi 5-6% plussis (eraldiseisvalt on 1 neljast miinuses, aga hea “tulemuse” on andnud ka ipodes märkimine). Samas nt kasvukonto on miinuses. Aga see ei heiduta mind, kuna ei võta veel välja raha.

Müüa ei plaani midagi, pigem sihin pikaajalist investeeringut ja vaikselt ostan, kui parasjagu sobival ajal (kui raha on) langeb.

Olen rahulik investeerija ja paanikamüügiga ei tegele.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti loll küsimus, vabandage, aga kui ostad ja hoiad, siis millal ja kuidas teenid?

Alati ei ole eesmärk teenida hullu kasumit vaid, et raha ei kaotaks väärtust. Pikas perspektiivis hinnad alati tõusevad – vahepealsete järskude kõikumistega. Nt täna on aktsia 5 eur, 10a pärast 15 eur – jah, ostujõud võib siis olla 15 euril sama, mis täna 5 eur. Aga kui oleksid koguaeg seda 5 euri sukasäöres hoidnud, oleks ostujõud 10 aasta pärast 3x väiksem

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti loll küsimus, vabandage, aga kui ostad ja hoiad, siis millal ja kuidas teenid?

Alati ei ole eesmärk teenida hullu kasumit vaid, et raha ei kaotaks väärtust. Pikas perspektiivis hinnad alati tõusevad – vahepealsete järskude kõikumistega. Nt täna on aktsia 5 eur, 10a pärast 15 eur – jah, ostujõud võib siis olla 15 euril sama, mis täna 5 eur. Aga kui oleksid koguaeg seda 5 euri sukasäöres hoidnud, oleks ostujõud 10 aasta pärast 3x väiksem

Dividendidelt saab teenida sel perioodil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Dividendidelt saab teenida sel perioodil.

Just. Mulle tiksub iga-aastaselt 3000-5000 dividendi. Iga aasta kevadel meeldiv lisatulu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just. Mulle tiksub iga-aastaselt 3000-5000 dividendi. Iga aasta kevadel meeldiv lisatulu.

Mitme miljoni eest sul aktsiaid siis on? Mina saan kolmelt väikekorterilt igal kuul üüri 310+295+170(seada peaksin tõstma) ja ei pea üldse pabistama, et palju väärtus langeb. Ostetud laenuvabalt.

Kui teil just USA sõjatööstuse aktsiaid ei ole, siis võib taastumine võtta aastaid. Euro langeb pidevalt USD suhtes.

https://www.swedbank.ee/private/d2d/payments2/rates/archive

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitme miljoni eest sul aktsiaid siis on? Mina saan kolmelt väikekorterilt igal kuul üüri 310+295+170(seada peaksin tõstma) ja ei pea üldse pabistama, et palju väärtus langeb. Ostetud laenuvabalt.

89 tuhande eest on väärtpabereid.

Korterite rendist tuleb 5800.- igas kuus. Laene ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korterite rendist tuleb 5800.- igas kuus. Laene ei ole.

Lahja, mul tuleb 5 milli päevas!

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lahja, mul tuleb 5 milli päevas!

Mida iganes. Mina ei teinud nalja, aga noh tüüpiline Perekool ju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitme miljoni eest sul aktsiaid siis on? Mina saan kolmelt väikekorterilt igal kuul üüri 310+295+170(seada peaksin tõstma) ja ei pea üldse pabistama, et palju väärtus langeb. Ostetud laenuvabalt.

89 tuhande eest on väärtpabereid.

Korterite rendist tuleb 5800.- igas kuus. Laene ei ole.

89000 pealt saad 5000 divikaid? Mis altsiad sul on? Mul 15000 eest aktsiaid ja divikad on aastas alla 200 euro.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kuidas teie aktsiaporfellidel läheb?