Esileht Tööelu, raha ja seadused. kuidas teie aktsiaporfellidel läheb?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )

Teema: kuidas teie aktsiaporfellidel läheb?

Postitas:
Kägu

89 tuhande eest on väärtpabereid. Korterite rendist tuleb 5800.- igas kuus. Laene ei ole.

Oled vist see kes siin ikka krüptosid taevani kiitnud (paljukest siin uhkeldavaid miljonäre ikka on), kuidas nendega õitseb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled vist see kes siin ikka krüptosid taevani kiitnud (paljukest siin uhkeldavaid miljonäre ikka on), kuidas nendega õitseb?

Mul ei ole ühtegi krüptot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

89000 pealt saad 5000 divikaid? Mis altsiad sul on? Mul 15000 eest aktsiaid ja divikad on aastas alla 200 euro.

Ah ära usu muinasjutuvestjat!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

89000 pealt saad 5000 divikaid? Mis altsiad sul on? Mul 15000 eest aktsiaid ja divikad on aastas alla 200 euro.

Kui see raha oleks sul nt Sampo all, saaksid juba üle 600 euro. Tallinna vee puhul 700.

Mul on kõige suuremad summad Sampo, Swedi, Tallinna vee ning Telia Lietuva all-sealt tuleb juba 3000+sel aastal. Lisaks tuleb kenasti Merkolt, Enefitilt, Tallinna Sadamalt. Mul on vaid 14 erinevat.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub küll, et vähemalt Eestis on kinnisvara tulusam ja kindlam viis raha paigutada. Ostsin oma esimese investeerimiskorteri ligi 7 aastat tagasi, maksis 15k euri, remont läks umbes 4k. 7 aastaga olen üüritulult korteriraha kuhjaga tagasi teeninud ja sellised korterid praegu turul 40-45k eurot. Aktsiatega ei julge riskida.

See on seetõttu, et sa aktsiamaailma ei jaga.

Juba see “Eestis olles” näitab seda. Mis vahet seal on, kus sa oled? Nii aktsiate kui ka kinnisvara puhul sooritad oste ju ükskoik millisest maailma paigast, mis tulu toob. Ega ma ei eitagi, ka mul kolm rendikorterit on, aga põhiline on ikka aktsiamaailm.

Tulukust ei anna võrreldagi, aktsiatega mängimine on palju tulusam. Eeldus on, et tead, kuhu investeerid. Ja pole neid “pesumasin ei tööta, kas te saate tulla” ja ” kas ma saan maksta järgmine nädal” ei ole tüliks kaelas. Iga üürnik kuigivõrd lagastab, remonditeemad jne.

Ühe kodulinna üürikaga tegelevad vast siiski ainult need, kes rohkemaks ei küündi.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just. Mulle tiksub iga-aastaselt 3000-5000 dividendi. Iga aasta kevadel meeldiv lisatulu.

Mitme miljoni eest sul aktsiaid siis on? Mina saan kolmelt väikekorterilt igal kuul üüri 310+295+170(seada peaksin tõstma) ja ei pea üldse pabistama, et palju väärtus langeb. Ostetud laenuvabalt.

Kui teil just USA sõjatööstuse aktsiaid ei ole, siis võib taastumine võtta aastaid. Euro langeb pidevalt USD suhtes.

https://www.swedbank.ee/private/d2d/payments2/rates/archive

Ma pole kyll see, keda tsiteerid, aga miks sa arvad, et näiteks mina euroaktsiatesse investeerin? Mul eranditult USA, Austraalia ja muu Ameerika aktsiad.

Ja 5000-7000 aastaseks dividendiks ei pea kaugeltki miljonites portfelli omama, sulle teadmiseks. Suudad leida õiged aktsiad, tuleb sul 5000.- aastas 60,000.- portfelli pealt taskusse ka väga pessimistliku prognoosi kohaselt.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitme miljoni eest sul aktsiaid siis on? Mina saan kolmelt väikekorterilt igal kuul üüri 310+295+170(seada peaksin tõstma) ja ei pea üldse pabistama, et palju väärtus langeb. Ostetud laenuvabalt.

89 tuhande eest on väärtpabereid.

Korterite rendist tuleb 5800.- igas kuus. Laene ei ole.

89000 pealt saad 5000 divikaid? Mis altsiad sul on? Mul 15000 eest aktsiaid ja divikad on aastas alla 200 euro.

Järelikult oled osanud investeerida kõige välistatumatesse divikaaktsiatesse. Selliste poole ei vaataks ise küll kunagi.

Iseasi, kui oled investeeringud neisse kui kasvuaktsiatesse ja varane sendidividend on plaaniväline boonus. Ka neid aktsiaid on. Siis sul kõik ju hästi.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitme miljoni eest sul aktsiaid siis on? Mina saan kolmelt väikekorterilt igal kuul üüri 310+295+170(seada peaksin tõstma) ja ei pea üldse pabistama, et palju väärtus langeb. Ostetud laenuvabalt.

89 tuhande eest on väärtpabereid.

Korterite rendist tuleb 5800.- igas kuus. Laene ei ole.

89000 pealt saad 5000 divikaid? Mis altsiad sul on? Mul 15000 eest aktsiaid ja divikad on aastas alla 200 euro.

See on küll natukene vähevõitu kui dividendiaktsiatesse panustad. Kui kasvuaktsiaid ostad ja dividendid vaid boonuseks, siis veel. Lapse kontol on 4200eur eest aktsiaid ja temal tiksub dividende 2x rohkem aastas. Kusjuures palju on balti börsi aktsiaid, kuna alles õpib ja katsetab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lahja, mul tuleb 5 milli päevas!

Millised on need inimesed, kelle jaoks on see kõva nali ning laovad plusse? Hämming.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole kyll see, keda tsiteerid, aga miks sa arvad, et näiteks mina euroaktsiatesse investeerin?

Aaah? Miks arvad, et keegi sinust rääkis?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et need, kes siin selle 5000 eurot aastas dividende saava investori üle imestavad ja eeldavad, et tal on miljonitesse kõrguv portfell, jätsid lihtsalt selle summa taga seisva arvutuskäigu tegemata. Kui see ära teha, on selge, et juttu pole üleüldse mingitest ulmelistest miljonitest:

Tallinna börsilt leiab mitmeid aktsiaid, mille dividenditootlus viimase 10 aasta peale on keskmiselt 5-7% aastas (nt Tallink Grupp, Baltic Horizon Fund, Tallinna Vesi, Tallinna Kaubamaja). See tähendab, et 5000 euro teenimiseks tulekski neid aktsiaid omada umbes 80 000 euro eest.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et need, kes siin selle 5000 eurot aastas dividende saava investori üle imestavad ja eeldavad, et tal on miljonitesse kõrguv portfell, jätsid lihtsalt selle summa taga seisva arvutuskäigu tegemata. Kui see ära teha, on selge, et juttu pole üleüldse mingitest ulmelistest miljonitest:

Tallinna börsilt leiab mitmeid aktsiaid, mille dividenditootlus viimase 10 aasta peale on keskmiselt 5-7% aastas (nt Tallink Grupp, Baltic Horizon Fund, Tallinna Vesi, Tallinna Kaubamaja). See tähendab, et 5000 euro teenimiseks tulekski neid aktsiaid omada umbes 80 000 euro eest.

jap, ja kui osata investeerida väljaspoole eestit ning baltikumi, siis tuleb see 5000.- dividend lausa 30-40 tuhandelise portfelli pealt.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitme miljoni eest sul aktsiaid siis on? Mina saan kolmelt väikekorterilt igal kuul üüri 310+295+170(seada peaksin tõstma) ja ei pea üldse pabistama, et palju väärtus langeb. Ostetud laenuvabalt. Kui teil just USA sõjatööstuse aktsiaid ei ole, siis võib taastumine võtta aastaid. Euro langeb pidevalt USD suhtes.

Üks pankur ka sama aru saanud mida mina siin kirjutasin https://arileht.delfi.ee/artikkel/120008079/investeerimispankur-naeb-ahvardavaid-pilvi-kerkimas-meid-voib-ees-oodata-piinarikas-periood

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks pankur ka sama aru saanud mida mina siin kirjutasin https://arileht.delfi.ee/artikkel/120008079/investeerimispankur-naeb-ahvardavaid-pilvi-kerkimas-meid-voib-ees-oodata-piinarikas-periood

Mi vahet seal on? Mina see dividendisaaja. Mul oli 2008 majanduslanguse alguses 110 000.- eest väärtpabereid, mis kukkusid vahepeal 33 000.- peale. Ei pannud kulmugi kergitama. Kõik taastus ja pealegi.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisele postitusele lisaks: eurodest räägin.

Toona hävisin palju üürikorteritega-hinnad sai langetatud ca 30-35% ja vot nende hindade taastumine võttis oluliselt kauem aega. Õnneks laenuvaba, aga maja ülalpidamine nõuab ikka samasuuri investeeringuid sõltumata üüripindade tootlusest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal on üürihinnad Eestis langenud? Mina annan üürile remontimata 1-toalist Tartus Annelinna lõpus ja iga järgmise üürnikuga olen hinda tõsta saanud. Vahetuvad vähemalt 1 x aastas.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal on üürihinnad Eestis langenud? Mina annan üürile remontimata 1-toalist Tartus Annelinna lõpus ja iga järgmise üürnikuga olen hinda tõsta saanud. Vahetuvad vähemalt 1 x aastas.

Ju siis üürisid aastal 2008 alla turuhinna, kui ei langenud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal on üürihinnad Eestis langenud? Mina annan üürile remontimata 1-toalist Tartus Annelinna lõpus ja iga järgmise üürnikuga olen hinda tõsta saanud. Vahetuvad vähemalt 1 x aastas.

Üürihinnad langevad alati, kui majanduskriis on.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen üürileandja aastast 1995 ja alati olen saanud uue üürniku võtta sama või kõrgema hinnaga ja hinna langetust ka ükski olemasolev üürnik ei ole küsinud. Ok, ma ei ole ka üle turuhinna koorinud, ikka mõistlikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen üürileandja aastast 1995 ja alati olen saanud uue üürniku võtta sama või kõrgema hinnaga ja hinna langetust ka ükski olemasolev üürnik ei ole küsinud. Ok, ma ei ole ka üle turuhinna koorinud, ikka mõistlikult.

Ega mul ka kõik korterid allapoole ei küsinud, 11-st 3.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen üürileandja aastast 1995 ja alati olen saanud uue üürniku võtta sama või kõrgema hinnaga ja hinna langetust ka ükski olemasolev üürnik ei ole küsinud. Ok, ma ei ole ka üle turuhinna koorinud, ikka mõistlikult.

Oled ikka Tallinnas?

https://arileht.delfi.ee/artikkel/19393899/korterite-kullus-tekitab-uurihindade-langust

https://tarbija.postimees.ee/1813455/uus-maa-tallinna-korterite-hinnalangus-jatkub

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen jänes ja oman praegu ainult investeerimiskinnisvara. Muidugi on võimalik praegu ka väärtpaberitega hästi teenida, aga on perioode, kus see on lihtsam ja pingevabam.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina siin see 89 000 väärtpaberitega-Sampo maksis pea 2 korda enam, kui pidi- aktsiaid mul 16 600 eet, divikad tulid praegu arvele peale tulumaksu 1394 eurot(lubati 700, tulid mingid preemiad veel juurde). Ikka väga korralik.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enefitilt tuli ka hetkel just dividend. No seda ostsid vast enamik eestlastest.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jajah, ostsid-ostsid enamik eestlastest. Kui reaalsusest irdunud peab olema, et nii arvata?

ENAMIK eestlastest ei tegele üleüldse investeerimisega. ENAMIKUL eestlastest ei ole sääste isegi rohkem kui üks-kaks kuud.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jajah, ostsid-ostsid enamik eestlastest. Kui reaalsusest irdunud peab olema, et nii arvata?

60 000 eraisikut ostsid, tohutul hulgal osteti läbi ettevõtete.

Milleks selline kibedus ning ving?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ENAMIKUL eestlastest ei ole sääste isegi rohkem kui üks-kaks kuud.

Samas needsamad inimesed suitsetavad ning joovad, kuukulu ca 200 eurot. Valikute küsimus.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jajah, ostsid-ostsid enamik eestlastest. Kui reaalsusest irdunud peab olema, et nii arvata?

ENAMIK eestlastest ei tegele üleüldse investeerimisega. ENAMIKUL eestlastest ei ole sääste isegi rohkem kui üks-kaks kuud.

Enamik investeerivatest eestlastest, oli ilmselt mõeldud… tegelikult tuli investoreid Enefitiga kõvasti juurde.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

dividendid on mõnusad asjad, aga siin on 2 suurt AGA:

1) dividendid lähevad juba päris mitu aastat tulumaksustava tulu arvestuse sisse. kui saad liiga palju dividende, pead äkki hakkama osa oma tulumaksuvaba tulu pealt riigile TM; tagasi maksma. seda eriti siis, kui palk ja muud tulud ületavad 1200€ kuus.

2) dividendid läksid energiatoetuse arvestuse korral tulude hulga arvesse.

nii et neil, keda need 2 punkti puudutavad, on mõistlik kasutada investeerimiskontot ja ENNE dividendide maksmist aktsiad vahepeal maha müüa ja pärast dividendide maksmist, kui hinnad divika võrra langenud, odvamalt uuesti tagasi osta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ENNE dividendide maksmist aktsiad vahepeal maha müüa ja pärast dividendide maksmist, kui hinnad divika võrra langenud, odvamalt uuesti tagasi osta.

Kas mahamüüdud aktsiate pealt ka dividende makstakse?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kuidas teie aktsiaporfellidel läheb?