Esileht Tööelu, raha ja seadused. kuidas teie aktsiaporfellidel läheb?

Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )

Teema: kuidas teie aktsiaporfellidel läheb?

Postitas:
Kägu

Kas mahamüüdud aktsiate pealt ka dividende makstakse?

ei, nõks ongi selles, et müüa vahetult enne EX päeva kui hinnad veel kõrgel. Pärast seda tavaliselt aktsia hind koheselt langeb ja paar päeva hiljem ostad odavamalt tagasi. Võidad sama palju, aga vaheltkasu ei lähe investeerimiskonto süsteemi kasutades tulumaksuvaba summat muutma ega vähenda kõlblikust elektri ja gaasikulude kompensatsiooni saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1) dividendid lähevad juba päris mitu aastat tulumaksustava tulu arvestuse sisse. kui saad liiga palju dividende, pead äkki hakkama osa oma tulumaksuvaba tulu pealt riigile TM; tagasi maksma. seda eriti siis, kui palk ja muud tulud ületavad 1200€ kuus.

ma pakun, et need, kes märkimisväärses summas divikaid saavad, ei saa nii ehk naa mingit tm vabastust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma pakun, et need, kes märkimisväärses summas divikaid saavad, ei saa nii ehk naa mingit tm vabastust.

Päris elukauge jutt oli tõesti-loomulikult läheb dividend maksustatava tulu hulka ning suhtelielt tõenäoliselt dividendisaaja sotsiaaltoetustele ei kvalifitseeru.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mahamüüdud aktsiate pealt ka dividende makstakse?

ei, nõks ongi selles, et müüa vahetult enne EX päeva kui hinnad veel kõrgel. Pärast seda tavaliselt aktsia hind koheselt langeb ja paar päeva hiljem ostad odavamalt tagasi. Võidad sama palju, aga vaheltkasu ei lähe investeerimiskonto süsteemi kasutades tulumaksuvaba summat muutma ega vähenda kõlblikust elektri ja gaasikulude kompensatsiooni saada.

Minu jaoks arusaamatu, mismoodi dividend samas situatsioonis su deklarit muudab, niikaua kui raha kontolt välja ei võta? Tulumaksu maksmise kohustus tekkib alles siis, kui investeerimiskontolt rohkem raha välja võetud, kui sinna pandud+ juba makstud tulumaksuga dividend.

Ehk et ma ei saa aru, miks mängida myymise ja tagasi ostmisega?

Energiatoetust osas tõesti ei tea, ei ole kunagi taotlenud. Kuigi loogika on ju investeerimiskonto puhul ikka seesama – raha muutub tuluks alles siis kui sa ta välja võtad. Eeldusel, et võtad välja rohkem kui sisse oled pannud pluss raha, millelt tulukas makstud. Ja energiatoetust taotledes on teised reeglid? Juba investeerimiskontole kantud dividend on tulu???

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

dividendid on mõnusad asjad, aga siin on 2 suurt AGA:

1) dividendid lähevad juba päris mitu aastat tulumaksustava tulu arvestuse sisse. kui saad liiga palju dividende, pead äkki hakkama osa oma tulumaksuvaba tulu pealt riigile TM; tagasi maksma. seda eriti siis, kui palk ja muud tulud ületavad 1200€ kuus.

2) dividendid läksid energiatoetuse arvestuse korral tulude hulga arvesse.

nii et neil, keda need 2 punkti puudutavad, on mõistlik kasutada investeerimiskontot ja ENNE dividendide maksmist aktsiad vahepeal maha müüa ja pärast dividendide maksmist, kui hinnad divika võrra langenud, odvamalt uuesti tagasi osta.

Balti aktsiatega võid ju üritada oma suht mõttetu sahmimisena tunduvat ideed rakendada, aga USA turul kaubeldes maksad nii ostu kui müügi pealt kopsaka teenustasu ja valuutavahetuse eest veel ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks, kui sa oled nii vaene, et saad elektriarve toetust, siis mina sinu asemel ei mängiks oma viimaste veeringutega aktsiaturul. Investeerimiseks kasuta ainult ja ainult seda raha, millest oled valmis ilma jääma. Mitte lükkad kõik turgu ja masu korral jääd kodutuks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks, kui sa oled nii vaene, et saad elektriarve toetust, siis mina sinu asemel ei mängiks oma viimaste veeringutega aktsiaturul. Investeerimiseks kasuta ainult ja ainult seda raha, millest oled valmis ilma jääma. Mitte lükkad kõik turgu ja masu korral jääd kodutuks.

Energiatoetuse saamiseks ei pea puruvaene just olema. Meie saime, kuna 3 täiskasvanu kuu keskmine netosumma jäi alla energiatoetuse piiri (2250€). Meil on peres 2 töölkäijat ja täisealine õppur. Selle “vaesusetoetuse” saamiseks piisab sellestki, kui kumbki vanem 1300 bruto teenib.

Hoolimata sellest puruvaesusest on mul olemas aktsiad, sest mul on valida, kas hoida raha lihtsalt kontol ja maksta säästude eest ulmelisi gaasikütte arveid. Või investeerida aktsiatesse, neid aegajal ostes-müües, teenides nii lisatulu, et järgmine kütteperiood lahedamalt üle elada. Arvestades, millised oli aprillikuus gaasi hind arvel, ennustan, et juhul kui üldse järgmisel talvel gaasi on, siis 2022/2023 talvel tulevad  gaasikütte arved juba 1000 euro kanti kuus. (hakka või puudega köetavat kaminat kiiresti ehitama)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praeguste hindade juures 1300 eurot kuupalgaga inimene ongi vaene ju.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Energiatoetuse saamiseks ei pea puruvaene just olema. Meie saime, kuna 3 täiskasvanu kuu keskmine netosumma jäi alla energiatoetuse piiri (2250€). Meil on peres 2 töölkäijat ja täisealine õppur. Selle “vaesusetoetuse” saamiseks piisab sellestki, kui kumbki vanem 1300 bruto teenib.

Kui inimese kohta on kuus kasutada alla 750 euro, siis ongi ju asi suht hapu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kuidas teie aktsiaporfellidel läheb?