Esileht Koolilaps Kuidas teie lapsed valmistuvad ülikooli sisseastumiseks?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kuidas teie lapsed valmistuvad ülikooli sisseastumiseks?

Postitas:
Kägu

Kuidas teie lapsed, kes on just lõpetamas või varem lõpetanud gümnaasiumi, valmistuvad ülikoolidesse sisseastumiseks.
Huvitab just see, kus on vajalik akadeemilise testi tegemine.
Mul endal gümnaasium ammu lõpetatud, aga nüüd tahaks õppima minna. Vajalik akadeemilise testi läbimine ja etteütlus. On selleks testiks üldse võimalik kuidagi eraldi ette valmistuda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tartu Ülikooli akadeemilise testi tegi ära, see oli vist juba märtsis.
Hetkel ootab riigieksamite tulemusi ja ega tal siin muud enam teha polegi.
Kuna testi tulemus oli väga kõrge, ligi 90 punkti, ja emakeele ja matemaatika eksamite tulemused on ka ilmselt üle keskmise, siis ilmselt on jäänud ainult sisseastumisdokumentide esitamise vaev.

Tartu Ülikooli akadeemiliseks testiks lapse sõnul eraldi õppida poleks olnud võimalik.
Selle testi edukas sooritamine eeldab lihtsalt laia silmaringi ja üleüldist haritust.
Kui gümnaasiumi õppekava on omandatud, siis ei tohiks selle testi sooritamine kellelegi probleem olla.
Ülikooli kodulehelt saab natuke lugeda, mis teemasid nende testil käsitleti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On selleks testiks üldse võimalik kuidagi eraldi ette valmistuda?

test läheb ju mingil hetkel avalikuks, siis saad vaadata küsimusi. otseselt õppida pole võimalik, aga mõne punkti võidaksid kindlasti, kui ül tüüpi ette tead.

Selle testi edukas sooritamine eeldab lihtsalt laia silmaringi ja üleüldist haritust.
Kui gümnaasiumi õppekava on omandatud, siis ei tohiks selle testi sooritamine kellelegi probleem olla.

nii optimistlik ma küll ei oleks ja minu arvamust toetab ka statistika – ca 1500 gümnasiumilõpetajast tegid testi edukalt vaid ca 400. kui 90 oleks tavalise gümnaasiumilõpetaja tase, siis ei oleks sissesaamise piir 65 p.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

laps lõpetas eelmisel aastal. läks TTÜsse.
ei pidanud tegema mingit akadeemilist testi. sissesaamiseks piisas RE tulemustest (kõik 90+).

tegelikult enamikel erialadel on see test vajalik vaid siis, kui RE tulemused on liiga nirud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

etteütlust on ju küll võimalik harjutada.
tegelikult ei tee ka testide harjutamine paha, igal juhul tasub vanu teste läbi teha, et asjas paremini sees olla. kuna seal on kiirus ka oluline, siis seda otsustamist, kas hakata vastust pusima või jätta vahele, õpib ikka kogemusega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tegelikult ei tee ka testide harjutamine paha, igal juhul tasub vanu teste läbi teha, et asjas paremini sees olla.

vanu teste ei ole minu teada enam üleval ju? pealegi on akadeemilise testi sisu oluliselt muutunud võrreldes nt 10 a taguse ajaga (ja muutunud on ka lävend).

Please wait...
Postitas:
Kägu

laps lõpetas eelmisel aastal. läks TTÜsse.

ei pidanud tegema mingit akadeemilist testi. sissesaamiseks piisas RE tulemustest (kõik 90+).

tegelikult enamikel erialadel on see test vajalik vaid siis, kui RE tulemused on liiga nirud.

ma saan aru, et teemaalgatajal ei ole RE tehtud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen ise elus kaks korda akadeemilist testi teinud. Esimene kord peale keskkooli ja ei õppinud selleks eraldi. Teine kord oli juba õpingutesti üksjagu möödas ja tuletasin endale meelde matemaatika erinevad valemid. Kõik muu on seotud silmaringiga ja haritusega. Matemaatika osa nõudis ikkagi konkreetse valemi teadmist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu abiturient hakkas valmistuma juba paar aastat tagasi, kui hakkas süvendatult õppima üht oma lemmikainet. sai selle olümpiaadil eesti esimese viie hulka ning see kindlustab katseteta pääsu tartu ülikooli

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu abiturient hakkas valmistuma juba paar aastat tagasi, kui hakkas süvendatult õppima üht oma lemmikainet. sai selle olümpiaadil eesti esimese viie hulka ning see kindlustab katseteta pääsu tartu ülikooli

teemaalgatajat ei aita see küll kuidagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tegelikult ei tee ka testide harjutamine paha, igal juhul tasub vanu teste läbi teha, et asjas paremini sees olla.

vanu teste ei ole minu teada enam üleval ju? pealegi on akadeemilise testi sisu oluliselt muutunud võrreldes nt 10 a taguse ajaga (ja muutunud on ka lävend).

see ei olegi oluline. Tähtis on testitegemise vilumus. võid ükskõik milliseid IQ teste harjutamiseks teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no teemaalgatajal pole ju võimalik kooliõpilaste olümpiaadidel osaleda

Akadeemiline test harjutamiseks – https://www.ut.ee/et/akadeemiline-test-harjutamiseks

Etteütlust ja eesti keelt on ka võimalik harjutada https://keeleabi.eki.ee/?leht=11

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Akadeemiline test harjutamiseks – https://www.ut.ee/et/akadeemiline-test-harjutamiseks

seda ei saa ju praegu veel teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

seda ei saa ju praegu veel teha.

Siis, kui avatakse, siis saab ja mitte kogu aeg. Piiratud aja jooksul saab harjutada. Oleksin võinud selle tõesti lingi juures juba lahti nämmutada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas tänapäeva koolilõpetajad on nii hädised, et emmed ajavad ka kõrgkooli sisseastumise asju?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas tänapäeva koolilõpetajad on nii hädised, et emmed ajavad ka kõrgkooli sisseastumise asju?

pigem on tänapäeva käod (emmed tõenäoliselt) nii hädised, et oskavad küll tähtedest sõnad kokku panna, aga aru ei saa, mida loevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tartu Ülikooli akadeemilise testi tegi ära, see oli vist juba märtsis.

Hetkel ootab riigieksamite tulemusi ja ega tal siin muud enam teha polegi.

Kuna testi tulemus oli väga kõrge, ligi 90 punkti, ja emakeele ja matemaatika eksamite tulemused on ka ilmselt üle keskmise, siis ilmselt on jäänud ainult sisseastumisdokumentide esitamise vaev.

Tartu Ülikooli akadeemiliseks testiks lapse sõnul eraldi õppida poleks olnud võimalik.

Ülikooli kodulehelt saab natuke lugeda, mis teemasid nende testil käsitleti.

Kas seda testi kusagil näha ka saab? Tahaks vaadata kui lai silmaring jne mul endal on. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas seda testi kusagil näha ka saab? Tahaks vaadata kui lai silmaring jne mul endal on. 🙂

anti ju link, alates 20.06. saad näha ja lahendada.

Please wait...
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Koolilaps Kuidas teie lapsed valmistuvad ülikooli sisseastumiseks?