Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas teie lastega ringi käite?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kuidas teie lastega ringi käite?

Postitas:
fruitland

Just saabusin koju apteegist, mille juures noor ema koos kaaslasega last kelgu peal enda järel vedas. Kuna ta nägi autot tulemas, kus me sees istusime, jäi ta kõnniteele ootama, kuid temaga kaasas olnud daam marssis edasi. Vaatas siis emagi, et ah, mida ma ikka ootan ja kõndis ka teele, laps kelgu peal järel lohisemas. Mul abikaasa oli roolis, andis törtsu signaali, et miks niimoodi vales kohas auto ette joostakse, mille peale naisterahvas vaid laiutas käsi ja ütles, et \”sa ju näed…\”. Nüüd ma siin mõtlen, et jah, tõepoolest me kõik näeme, kuid väljas on ikkagi talv – kas ka pidama saame?
Või ongi normaalne sedasi lapse elu ohtu seada vales kohas auto ette tormates?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Kuidas teie lastega ringi käite?

Nii jube tunne on, kui oled pimedas või tihedas lumesajus ülekäigu juures seisma jäänud, et keegi üle lasta ja valmistud juba startima, siis näed pimedas mingit varju: lumevalli tagant lohiseb välja kelgul järgi veetav laps. Ausalt. Isegi praegu sellele mõeldes hakkab jube. Kõik ülekäigud pole nimelt heledalt valgustatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ise palju omakeskis arutanud ja mõelnud, miks Eestis kogu see helkurikasutus nii vaevaliselt tuleb. Ja, et kui üks rippuv julla inimesel küljes on, siis arvab, et on maailma teisse otsa kõigile nähtav ja võib teha mis tahab. Samas, ka ise ei mõelnud sellest ühest helkurist kaugemale, isegi ei tulnud selle peale, kuni Eestist ära kolisin. Elan maal ja siin on tõsiselt võimatu pimedal ajal leida inimest liikumas teel ilma helkurvestita. Kui see haruharva juhtub, on see ikka väga üllatusena, sest no kohe üldse ei näe neid tumedaid kogusid. Koertel on samamoodi vestid seljas.

Mina olen vaadanud neid kelgul järel lohistatavaid lapsi ja mõelnud, et ma ei julgeks elusees oma lapse eluga niimoodi riskida, või vähemalt ülekäiguradadel leiaks mingi lahenduse, et autojuht KINDLASTI saaks aru, et mul on ka \”järelhaagis\”. Ülihea oleks, kui oleks olemas helkurkelgud:). Üleüldse võiks keegi andekas tulla võimaluse peale, et kõik üleriiete materjal on pimedas helkiv.

Please wait...
Postitas:
Kägu

samad mõtted. meil maja ees kena kõnnitee, ometi veavad vanemad kelke millel lapsed ikkagi sellel alal, kus autod liiguvad. vaatab, näeb, et auto tuleb, siis tõmbab veidi kõrvale. aga kui ma mööda sõidan, siis on ikka kõhe tunne, et laps kuskil maapinna lähedal otse autorataste kõrval.

teine situatsioon on see, kui karatakse sõbrale sebrale, vanker pikalt ees, veendumata enne, kas ikka on ohutu.

mõistetamatu

Please wait...
Postitas:
rotsik

[small]fruitland kirjutas:[/small]
[tsitaat]Just saabusin koju apteegist, mille juures noor ema koos kaaslasega last kelgu peal enda järel vedas. Kuna ta nägi autot tulemas, kus me sees istusime, jäi ta kõnniteele ootama, kuid temaga kaasas olnud daam marssis edasi. Vaatas siis emagi, et ah, mida ma ikka ootan ja kõndis ka teele, laps kelgu peal järel lohisemas. Mul abikaasa oli roolis, andis törtsu signaali, et miks niimoodi vales kohas auto ette joostakse, mille peale naisterahvas vaid laiutas käsi ja ütles, et \”sa ju näed…\”. Nüüd ma siin mõtlen, et jah, tõepoolest me kõik näeme, kuid väljas on ikkagi talv – kas ka pidama saame?
Või ongi normaalne sedasi lapse elu ohtu seada vales kohas auto ette tormates?[/tsitaat]
minu jaoks on kummaline hoopis see, et kelgule pandud lapsega üldse üle autotee lohisetakse. Mis mõttega,nagu? Autoteed on enamasti täiesti lumevabad ja selline lohistamine ohtlik isegi juhul, kui seda tehake foori rohelise tule all. Ma kamandan lapse kelgult püsti – niikuinii pole liiga pikk maasistumine lapse terviselegi hea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

jah. see on oluline teema. inimesed on mõtlematud. ise olen väga ettevaatlik. üle tee läheme nii, et mees nööriga ees siis laps kelguga ja mina viimasena lippurina taga. kui üksi olen, hoian nööri lühikesena ja käe ees nii, et kelk minu enda kõrval oleks. enda järel oma last maad mööda üle tee lohistada ei julgeks ma ealeski!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jagan ka arvamust, et sõiduteel ei tohiks laps kelguga järgi lohiseda, olgu seal siis ülekäigurada või põlegu fooris roheline tuli. Ise võtsin küll lapse kelgult ära, bõi kui oli väiksem, siis võtsin koos kelguga sülle. Üldse kõnnin ka tänaval nii, et kelk lühikese nööri otsas. lapsel muuseas on komme nalja teha ja ennast suvalises kohas kelgult maha veeretada. Väga ohtlik asi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

lugege nt seda rääkimata loo teemat, seal nii mitmedki peavad täiesti loomulikuks, et autojuhid peavadki olema alati valmis, et kui järsku mõni kuju suvalises kohas teele ilmub, siis on juht süüdi kui pidama ei saa.

mis puutub kelguga liiklemisse, siis mina püüan seda linnas vältida, sest see on nii pagana ebamugav, et laps igal ristmikul kelgult maha kamandada, kelk kaenlasse ja laps näpu otsa võtta ning üle tee kõngiga ja siis taas laps kelgule sättida ning hiljemalt 5min pärast kõike taas korrata. ei, pigem käin käruga või üldse jala. nüüdseks on lapsed sellest east väljas kah, seega pole probleemi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Algatajale vastuseks, et sel aastal pole laps kelgul veel liigelnud (laps raske ja mina rase). Aga eelmisel kahel talvel sai seda tihti tehtud, alati kõnniteel ja alati üle sõidutee minnes kamandasin lapse püsti.

Esiteks on kelgul ohtlik. Autojuht ei pruugi märgatagi, et mul mingi lohisti taga on. Teiseks ei pea laps kelgul tingimata oma tagumikku jäässe istuma. Ongi parem kui vahepeal korra püsti tõuseb ja ennast liigutab. Kolmandaks ei ole mõeldavgi mitmetest kohtadest sõiduteele otse sõita – tuleb hoopis üle lumevalli enne ronida.

Please wait...
Postitas:
maiiii

Alati last kelgutades, ajan ta enne sebrat püsti ja võtan kelgu käe kõrvale ja lapse teise käe kõrvale, veendume, et autod jäävad seisma ja seejärel ületame ülekäiguraja. samamoodi kui laps rattaga vms. õnneks ta on ise ka väga tähelepanelik ja tubli ja mingi vastu jorinat sealt küll ei tule.

Please wait...
Postitas:
Vaarikamari

Mina oleks autost välja tulnud ja päris tõsiselt selle emaga riielnud. \”Kuidas sa saad lapse eluga riskida? Lisaks õpetad talle vales kohas teeületamist?\” Kui ikka natuke karmimalt emaga rääkida, ehk siis jõuab ka midagi kohale.

PS. Tean last, kes sai autolt löögi, kuna ületas võõra täiskasvanu eeskujul teed punase tulega. Me kõik võiks ikka teada, et liikluses oleme lastele eeskujuks. Iga meie samm. Lasteaias ja koolis räägitust ei ole kasu, kui laps täiskasvanuid teisiti toimimas näeb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]fruitland kirjutas:[/small]
[tsitaat]Just saabusin koju apteegist, mille juures noor ema koos kaaslasega last kelgu peal enda järel vedas. Kuna ta nägi autot tulemas, kus me sees istusime, jäi ta kõnniteele ootama, kuid temaga kaasas olnud daam marssis edasi. Vaatas siis emagi, et ah, mida ma ikka ootan ja kõndis ka teele, laps kelgu peal järel lohisemas. Mul abikaasa oli roolis, andis törtsu signaali, et miks niimoodi vales kohas auto ette joostakse, mille peale naisterahvas vaid laiutas käsi ja ütles, et \”sa ju näed…\”. Nüüd ma siin mõtlen, et jah, tõepoolest me kõik näeme, kuid väljas on ikkagi talv – kas ka pidama saame?
Või ongi normaalne sedasi lapse elu ohtu seada vales kohas auto ette tormates?[/tsitaat]

Kuidas te autosse kuulsite, mida see naine ütles?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja millises kenas gaasipilves veel need autoteede juures kelgul istuvad lapsed on.

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas teie lastega ringi käite?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.