Esileht Kodunurk Kuidas teie oma prügi sorteerite?

Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Teema: Kuidas teie oma prügi sorteerite?

Postitas:

toidujäätmed lähevad kompostikasti rott Larissale sorteerimiseks. : ) See on nii ülbe, et ei roni isegi eest ära enam, vahib silmi punnitades vastu, kui heeri

See pidi vaimukas olema? Parasiitide kolooniate kasvatamine on kõige hullem, mida teha saab. Kas tõesti ei ole siiani kuuldud, et sellised “kompostikastid”, kuhu närilised ligi saavad, on keelatud.

Muideks, mina olen ka rott Peetri olemasolu üle ülimalt rahul. Mingit kolooniat ei ole. Ainuke isend, keda näinud olen, ongi Peeter. Järas tugevast plastist kompostrist end läbi. Kuid kuna ta on ainuke ja tema sorteerimise ning komposti pidevalt kobestamise/ümber paigutamise tõttu valmib kompost ülikiirelt, siis tema juurdepääsu kompostikastile likvideerinud ei ole.

Muidu:
Eramaja, kõik sorteerivad.
Kraanikausi all asub: Suurem prügikast pakendite jaoks, pisike prügikast, millesse mahub see väike läbipaistev puuviljakilekott, on olmeprügi jaoks ja siis ca 5 l kompostiämber.
Pakendite ja kompostiämbrit tühjendame üle päeva, olmeprügi ca 1x nädalas
Bio- ja aiajäätmed – kompostikasti
Oksad – oksapurustisse ja siis multšina vaarikate alla
Pakendid – kollane kilekott
Panditaara – taarapunkti
(pakendi- ja taarakotid asuvad garaažis)
Vanapaber ja papp paberikonteinerisse
Linnaosaleht – kaminas tule alustuseks
Patareid – kogume kummutisahtlisse suurde karpi ja aeg-ajalt viime ära
Riided/jalanõud – kas üldprügi, Uuskasutuskeskus või FB “Tasuta kraam” gruppi. Sinna viimasesse saab igasuguseid asju pakkuda – mööbel, tehnika, raamatud jms
Katkised kodumasinad, vanametall, võimalikud tekkivad ehitusjäätmed, kasutuskõlbmatu mööbel jms – jäätmejaama

P.S. Kuivõrd lapsed on juba väiksest peale sorteerima pidanud, siis nad ei kujutagi enam ette, et sorteerimata saab. Nt õpib vanem poeg hetkel Riias ülikoolis ja tema oli alguses ikka väga hädas, et ei saanud sorteerida – nende elurajoonis on ainult olmeprügikonteinerid, Lätis puudub panditaarasüsteem jms

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei sa muidugi aru, sest sa ilmselt ei tea, mis toimub.

Ma tegin pappkastiga näiteks katse: see oli täiesti tühi, põhi oli 20cm ulatuses kaetud nende tasuta reklaamlehtedega, mida Omniva vägivaldselt kõikidele postkastidesse topib.

Kas on raske omnivalt see tasuta kleebis postkastile tellida? Nad kleebivad selle isegi ise postkastile, sul vaja ainult netis oma aadress kirja panna

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 00:45; 20.02 09:41; 20.02 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingit kolooniat ei ole. Ainuke isend, keda näinud olen, ongi Peeter. Järas tugevast plastist kompostrist end läbi. Kuid kuna ta on ainuke j

Sa päriselt arvad ja elad teadmises, et kui sina näed seda ühte, siis ongi üks? On teada fakt, et kui näed ühte, siis on ilmselt saja meetri raadiuses neid vähemalt 10 veel ja kusagil pesitseb see koloonia, mida te kasvatate. Kui sa elad tiheasustusega piirkonnas, siis on see täiesti uskumatu hoolimatus naabrite suhtes, kes võivad samal ajal nende parasiitidega julmalt hädas olla.
Mõistetamatu on see, et kasside peale kiljatatakse, et appi, kõndis minu hoovist läbi, aga parasiitloomade, haigustekandjate kolooniate loomisele aidatakse kaasa ja tehakse veel pluti-pluti ka.
Kas prussakad sinu elamises on ka ok?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 07:47; 20.02 09:47; 20.02 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingit kolooniat ei ole. Ainuke isend, keda näinud olen, ongi Peeter. Järas tugevast plastist kompostrist end läbi. Kuid kuna ta on ainuke j

Sa päriselt arvad ja elad teadmises, et kui sina näed seda ühte, siis ongi üks? On teada fakt, et kui näed ühte, siis on ilmselt saja meetri raadiuses neid vähemalt 10 veel ja kusagil pesitseb see koloonia, mida te kasvatate. Kui sa elad tiheasustusega piirkonnas, siis on see täiesti uskumatu hoolimatus naabrite suhtes, kes võivad samal ajal nende parasiitidega julmalt hädas olla.

Mõistetamatu on see, et kasside peale kiljatatakse, et appi, kõndis minu hoovist läbi, aga parasiitloomade, haigustekandjate kolooniate loomisele aidatakse kaasa ja tehakse veel pluti-pluti ka.

Kas prussakad sinu elamises on ka ok?

Ee, sa vist ei saa aru – rotid on võimelised ka hermeetiliselt kaanetatud plastmasstünnidesse pääsema (endal kogemus olemas – kaas näriti ühe ööga lihtsalt puruks). Ainus rotikindel komposter peaks olema täisbetoonist valatud ja roostevabast terasest kaanega – aga sel juhul juhul on see komposti tegemiseks täiesti mõttetu.
Need tänapäevased kompostrid suudavad eemale hoida ainult rumalaid kasse – nutikad suudavad end ka kaane all nihverdada, et toidujäänustega maiustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olmeprügi, taara ja papp. Muud eraldi ei sorteeri, sest meie kortermaja lähistel ei ole teisi konteinereid ja ma ei näe mõtet hakata omale kitsasse kööki veel lisaks mingeid eraldi prügikaste tekitama.
Papi veame maale, selle põletame lõkkes või pliidi all ära, taara korjan rõdul suurde kotti ja vean kord paari kuu tagant ära.
Kahjuks meie korteriühistu ei ole suuteline ajaga kaasas käima ja kui tegin ettepaneku pakendikonteineri tellimiseks, siis see laideti maha. No mis seals ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ee, sa vist ei saa aru – rotid on võimelised ka hermeetiliselt kaanetatud

Ee, ma tõesti ei saa aru. Nimelt sellest, kuidas saab sellega leppida ja rõõmustada, et rotte toidetakse. Minu sõnavõtt käis selle kohta, mitte selle kohta, kas nad on võimelised närima või mitte. Ma olen kindel, et sellised on erandjuhtumid ning kui komposter on katki, siis peab uue ostma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 07:47; 20.02 09:47; 20.02 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa aru sinu loogikast. kui te ei sorteeriks, siis täituks olmeprügi konteiner kolm korda kiiremini ja esimene auto külastaks teid kolm korda sagedamini – see teeks ju sama välja.

Sa ei sa muidugi aru, sest sa ilmselt ei tea, mis toimub.

Ma tegin pappkastiga näiteks katse: see oli täiesti tühi, põhi oli 20cm ulatuses kaetud nende tasuta reklaamlehtedega, mida Omniva vägivaldselt kõikidele postkastidesse topib.

Viskasin õhtul, hilja sinna peale vanu kartuilkotte (tead, neid pruune, hiidvanu). Noh, ilmselt kujutasin sel hetke ette, et teevad ka selle WC paberiks.

Hommikul vaatasin uuesti, see 20cm paberit oli varahommikul minema viidud ja minu kartulikotid olid olmeprugisse ümber tõstetud. (see oli veel enne tühjendatud)

Ehk siis minu loogika on selline: nad käisid suure autoga seda paberipõhja ära viimas. (nad ju ei tea, kas on täis või tühi, tulevad kohale ikka)

Milline on sinu loogika?

minu loogika on teistsugune, jah. see suur auto, mis viis ära sinu reklaamlehed (ja tõstis ümber hiidvanad 😉 kartulikotid, mis on muidugi imekspandav, sest nad oleksid võinud selle ka tegemata jätta) viis ära vanapaberi ka sinu naabermaja konteinerist ja üllatus-üllatus, veel paljude sinu tänaval ja kaugemalgi asuvate majade paberikonteineritest. usu mind, nad ei sõitnud selle 20 cm paberi järgi spetsiaalselt. täpselt samamoodi käib teine prügiauto tühjendamas teie omeprügi konteinerit, teadmata, kas see on täis või pooltühi (no ilmselt ei ole pooltühi, sest reeglina võetakse prügivedu ikka minimaalse tihedusega, et saaks vähem maksta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 23:42; 20.02 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle teemaga meenub, kuidas viimati keegi tark oli oma vetsupoti viinud prügikastide juurde seisma. Järgmine päev seda vetsupotti seal enam polnud. Ma veel mõtlesin, et kas tõesti viidi minema. Kui prügi läksin ära viima, avastasin olmeprügi konteinerit avades, et vetsupott oli sinna sisse tõstetud! Paar kuud varem oli selles samas konteineris kontoritool. Jube kaval muidugi, sest teised viskavad oma prügikotid sinna peale ning prügivedaja tühjendab konteineri pahaaimamatult ära.
Ahjaa, vetsupotiga koos oli vist viidud veel mingisugused vanad aknaklaasid. Ega neid saanud siis konteinerisse tõsta. Klaasid olid tuhandeks killuks purunenud, aga ka need olid järgmine päev minema veetud. Kas prügivedajad teostavad ka koristust konteinerite ümber, ei tea?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle teemaga meenub, kuidas viimati keegi tark oli oma vetsupoti viinud prügikastide juurde seisma. Järgmine päev seda vetsupotti seal enam polnud. Ma veel mõtlesin, et kas tõesti viidi minema. Kui prügi läksin ära viima, avastasin olmeprügi konteinerit avades, et vetsupott oli sinna sisse tõstetud! Paar kuud varem oli selles samas konteineris kontoritool. Jube kaval muidugi, sest teised viskavad oma prügikotid sinna peale ning prügivedaja tühjendab konteineri pahaaimamatult ära.

Ahjaa, vetsupotiga koos oli vist viidud veel mingisugused vanad aknaklaasid. Ega neid saanud siis konteinerisse tõsta. Klaasid olid tuhandeks killuks purunenud, aga ka need olid järgmine päev minema veetud. Kas prügivedajad teostavad ka koristust konteinerite ümber, ei tea?

Endal sama küsimus. Meie prügimajas oli kuude kaupa üks telekas, kuni lõpuks enam polnud. Selliseid asju ma ei mõista, meil on uus maja (aasta vana), kõik parkimiskohad on autosid täis (kõigil isiklikud kohad) ja ei suudeta oma vana telekat ära viia, kuigi kodutehnika ära andmine on tasuta. Kui nad tõesti tahaksid seda telekat taaskasutada lasta, eeldusel et see on töökorras, siis nad kirjutaksid meie maja fb gruppi või paneksid kuulutuse teadete tahvlile, et telekas saaks omanikku vahetada soojas toas. Lihtsalt laiskus on see, kui saab mingi asja enda korteriuksest välja, siis on see kellegi teise mure.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 00:45; 20.02 09:41; 20.02 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igatepidi sorteerin nii kodus kui kontoris…kuniks kodus toodi maja uksest 10 meetri kaugusele see suur taarakonteiner. Täitsa haiged!!! Peale mitut aastat võitlust vallaga viidi nüüd ära. Kas selle kohta käib mingi reegel või seadus (mõistlikkusest ja inimlikkusest ma ei räägi, seda ametnikel pole)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koertermaja. Prügimajas on kolm konterinerit – olme, paber/papp ja biojäätmed. Panditaara viime ka ära ja riided konteinerisse, kasutuskõlblikud asjad taaskasutuskeskusesse.
Prügimajas võiks olla ka eraldi konteiner klaasi ning pakendite jaoks, aga kahjuks ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan eramajas Pärnu maakonnas. Kolides siia, rääkisin naabritega- et kuidas nemad on selle sorteerimise korraldanud. Vastasid, et ei ole mõtet, kuna prügi läheb kõik ühte autosse ja ühte kohta. Nii, et ei sorteerigi.

Sorteeritud prügi pannakse ühte ja sorteeritakse hiljem ära. Ma ka Pärnumaal ja rohkem kui üks kord näinud seda kokkukallamist. Pakend ja papp ei määri üksteist nii kohutavalt selle lühikese prügilassesõidu ajal, et sorteerimine oleks mõttetu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 18:29; 20.02 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sorteerin ainult paber/papp, klaastaara, tavaline taara. Ülejäänud sega.
Sorteeriks rohkem, aga elan alevikus. Siin terve aleviku peale ühed suured konteinerid kuhu saab klaas-papp-paber jms eraldi viia kõik. Peale tühjendamist saab see juba jälle mõne päevaga täis, siis o n kogus küla täis tuulega seda jama jälle sest topitakse nii üle, valla rahvas vihane. Õudne, vallas korduvalt käidud, aga öeldake et vot pole midagi teha. Kuna meil väike korter ka, siis selleks, et köök polekski kogu aeg mingit jama täis mis jälle kuu aega võtab ruumi, ootab ja on kole, siis ongi lihtsam olmeprügisse visata. Kahju, oleks see sorteerimismajandus/teenus meil siin maapiirkonnas parem, siis ehk sorteeriks ise ka rohkem, aga praegu tõesti pigem peavaluks see.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kortermaja. Autovaba vaegliikuja ülemiselt korruselt. Iga käik tuleb hoolega läbi mõelda, mida millal kaasa võtta ja kuhu viia. Ja enne kontrollida, et konteiner täis ei ole.
Maja ees on olmeprügi, paberi ja biojäätme konteinerid. Naabermaja ees on pakendikonteiner, õnneks keegi majaelanikest pole veel lõugama pistnud, kui oma koti sinna viin. Naaberkvartali Rimi õuel on klaasikonteiner, poes taaraautomaat ja patareikast. Elektripirne sinna panna pole lubatud, kuhu viia, ei tea. Korralikud riided sõbranna perele või Uuskasutusse, kulunud H&M poodi, kaltsud olmeprükki. Kulunud käterätid ja voodipesu loomade varjupaika. Ravimijäägid apteeki. Ajalehed sõbrale ahjukütteks ja remondiabiks vm. Prügi viin välja väikestes kilekottides, mille pärast siin nii suur torm on tõusnud, kui olen neid paarkümmend korda kasutanud või nad on mustaks saanud. Ja oma elutöö lõpetanud kodumasinad viisid transamehed uue vastu poodi tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei näe vajadust sorteerimisel kui kõik prügi niikuinii kokku kallatakse.

Ei kallata.

Kallatakse. Meie vallas kindlasti.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 12:36; 21.02 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakend ja papp ei määri üksteist nii kohutavalt selle lühikese prügilassesõidu ajal, et sorteerimine oleks mõttetu.

No sellessesamasse autosse läheb ju ka kõik muu sodi, alates märgadest pakenditest kuni arbuusikoorte, juuksekarvade ja tampoonideni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 12:36; 21.02 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eramaja.
Olme – oma konteinerisse, pakend – alevis olevasse ühiskonteinerisse, paber -põletan õues, bio – kompostihunnikusse, taara – tagastan, ohtlikud jäätmed – prügilas võetakse vastu, riided – HM, metall – kokkuost, klaas – ühiskonteiner.

Peaaegu sama.
Ainult pakendeid alevi ühiskonteinerisse ei vii, sest see on alati täis, kui olen proovinud viia, ja teiseks on konteineri ava nii väike, et peaksin osad pakendid enne ära purustama. Miks ei saa näiteks kilekotitäit pakendeid korraga ära anda? Miks peab neid ükshaaval imetillukesest avast sisse toppima?
Riideid ei ole eriti suutnud ära anda või visata lapsena kogetud kitsikuse tõttu – kuskil kuklas on kogu aeg tunne, et äkki ikka kunagi kannan veel 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hööglampe võib minu arust segaprügisse panna. LED pirnid, elavhõbedalambid jäätmejaama.
Kahjuks pole igas linnas riidekonteinereid. Katkised asjad ja vanad padjad olen viinud HM, üksikud katkised sokid viskan segaprügisse, kui just midagi puhastamist ei vaja.
Probleem nüüd ehitusjäätmetega, tekkis paari 100L prügikoti jagu ja selle big bagi tellimine 15.- ja äravedu 90.-. minu jaoks väga kallis. tulebki vist jupikaupa jäätmejaama tassida või taksoga viia. Samas kui see jäätmejaam on kaugemal, siis ei kujuta ette kuidas inimesed, kel autot pole, sellest lahti saavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eramaja, sorteerime enam-vähem kõike võimalikku. Pakendikonteiner on meil endal (kollase kilekoti teenus), paber läheb kas ahju või vanapaberisse, biojäätmed komposti. Riided lähevad kas taaskasutusse või H&Mi kogumiskasti. Ohtlikud jäätmed kogumispunkti, patareid/lambipirnid ka vastavatesse kohtadesse. Olmeprügi koguneb ühes kuus vast maksimum 2-3 kilekotitäit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on raske omnivalt see tasuta kleebis postkastile tellida? Nad kleebivad selle isegi ise postkastile, sul vaja ainult netis oma aadress kirja panna

Kui sulle nüüd ausalt vastata, siis tegelikult, muidugi, see ei ole üldse raske.

Kuna endal on see kleeps olemas, siis pean lihtsalt leidma inimese (koolilaps sobib samuti ???), kes käiks kõik ühistu korterid läbi ja küsiks, et kas soovite kleepsu või mitte.
Ilmselt peaks võtma ka korteriomaniku allkirja.
Üürika puhul lendab see inimene kasvõi Austraaliasse ja tagasi, et korteriomanikuga kontakti saada. (üüriline ju pole otsustaja ja mis asi see digiallkiri on?)

Ja siis saadaks Omnivale juba hunniku aadressidega kirja, kus kirjas, kuhu klepsud panna.
Mingi 20-30000€ eest saaks asja täiesti aetud. 120 korterit ühistu puhul see teeks ainult 250€/per korter.
(miinus need, kel juba olemas)

Teeme ära!

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 19:00; 19.02 23:12; 20.02 08:24; 22.02 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle teemaga meenub, kuidas viimati keegi tark oli oma vetsupoti viinud prügikastide juurde seisma. Järgmine päev seda vetsupotti seal enam polnud. Ma veel mõtlesin, et kas tõesti viidi minema. Kui prügi läksin ära viima, avastasin olmeprügi konteinerit avades, et vetsupott oli sinna sisse tõstetud! Paar kuud varem oli selles samas konteineris kontoritool. Jube kaval muidugi, sest teised viskavad oma prügikotid sinna peale ning prügivedaja tühjendab konteineri pahaaimamatult ära.

Ahjaa, vetsupotiga koos oli vist viidud veel mingisugused vanad aknaklaasid. Ega neid saanud siis konteinerisse tõsta. Klaasid olid tuhandeks killuks purunenud, aga ka need olid järgmine päev minema veetud. Kas prügivedajad teostavad ka koristust konteinerite ümber, ei tea?

Endal sama küsimus. Meie prügimajas oli kuude kaupa üks telekas, kuni lõpuks enam polnud. Selliseid asju ma ei mõista, meil on uus maja (aasta vana), kõik parkimiskohad on autosid täis (kõigil isiklikud kohad) ja ei suudeta oma vana telekat ära viia, kuigi kodutehnika ära andmine on tasuta. Kui nad tõesti tahaksid seda telekat taaskasutada lasta, eeldusel et see on töökorras, siis nad kirjutaksid meie maja fb gruppi või paneksid kuulutuse teadete tahvlile, et telekas saaks omanikku vahetada soojas toas. Lihtsalt laiskus on see, kui saab mingi asja enda korteriuksest välja, siis on see kellegi teise mure.

no meil ühistu esimees muudkui korjab halle juukseid lisaks ja viib oma autoga sellised asjad isiklikult ära. ega muud üle ei jää, keegi peab seda tegema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 17:19; 25.02 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuhu visata lapse nohu köha siirupi tühjad klaasist pudelid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sorteerin eraldi paberi (põletame), pakendi, tagastatava taara ja olme + suviti ka komposteerin köögiviljajääke (talvel ei viitsi üle hoovi õhtuti mütata, suvel viin kohe peale kartulite koorimist jne).

Viimasel ajal olen natuke rohkem pakendite kohta lugenud ja ausaltöeldes, paneb pead kratsima. Ikka liiga keeruline on. nt tuleb välja, et kommi- ja jäätisepaberid ei olegi pakendid. tavalised kilekotid ka ei ole… samas nt pappümbrised on pakend, kuigi mina paneksin paberisse. Hapukoore pakendit ka ei peaks pakendisse panema, sest seda ei saa eelnevalt hästi loputada…

st kui korralikult süveneda, siis on see absurdne. Kõik asjad tuleks enne korraks läbi loputada, mis viib totaalse vee raiskamiseni.

Ma ei suuda elu see slastele selgeks teha, et miks see pakend on pakend ja teine pakend ei ole pakend, sest neid erisusi on liiga palju

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuhu visata lapse nohu köha siirupi tühjad klaasist pudelid?

klaasikonteinerisse

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 17:19; 25.02 15:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )


Esileht Kodunurk Kuidas teie oma prügi sorteerite?