Esileht Koolilaps Kuidas teie peres on korraldatud suvel kodukord ( riiete ja kodu puhtus )

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kuidas teie peres on korraldatud suvel kodukord ( riiete ja kodu puhtus )

Postitas:

Suvi on lastel väljas mängimise aeg. meie laps käib edasi tagasi õue ja tuppa 100X päevas. Pesen välisukse juures heina ja liiva kokku mitmeid kordi. Õues on ta ühtede riietega ja kui tahab tuppa jääda, siis peab teised riided panema. Ma ei kujuta ette, et istub liivakastis, mullapeal jne ja siis tuleb tuppa, istub oma voodis,elutoadiivanil jne. Mis sellest kodust siis järgi jääks, nagu sealaut. Kuidas teil on korraldatud asjad, et ema ei peaks 24/7 maja kraapima ja saab ka natukenegi inimene olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

– kui riided on silmnähtavalt mustad, tuleb neid tuppa jäädes vahetada
– liivased või porised riided ja jalanõud võetakse ära kindlas kohas – ei minda tuppa
– vajadusel pühib riietuja ise (ka laps) liiva koomale
– niisama edasi-tagasi ei saalita

Ei käi harjaga iga liikuja kannul, pühin õhtul kõik korraga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Suvi on lastel väljas mängimise aeg. meie laps käib edasi tagasi õue ja tuppa 100X päevas. Pesen välisukse juures heina ja liiva kokku mitmeid kordi. Õues on ta ühtede riietega ja kui tahab tuppa jääda, siis peab teised riided panema. Ma ei kujuta ette, et istub liivakastis, mullapeal jne ja siis tuleb tuppa, istub oma voodis,elutoadiivanil jne. Mis sellest kodust siis järgi jääks, nagu sealaut. Kuidas teil on korraldatud asjad, et ema ei peaks 24/7 maja kraapima ja saab ka natukenegi inimene olla?[/tsitaat]

Ma ei ole ülemäära suur korrafriik ja ei paina end ja lapsi liiva jms. pärast. Tõmban õhtul peale tööd kogu põranda üle. Nädalavahetusel suurem koristus. Me ei ela sealaudas. 🙂 Ja meil on koer, kolm last vanuses 10-16 + nende sõbrad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pidevalt edasi tagasi joosta ei tohi, jalanõud ja liivased riided võetakse esikus seljast ära. Peale õuest tulemist lähevad pesema ja uued riided selga. Esiku käin vajadusel mitu korda päevas tolmuimejaga üle. Pesu pesen iga päev korra.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on sügisene pori palju hullem, praegu ei saa küll millegi üle nuriseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No sa võid leierdada palju tahes, aga ikka joostakse õuest tuppa ja toast õue. Eriti, kui lapsi veel külas ka on. Meil reegel, et teisele korrusele pesemata jalgadega ei minda ega õueriietega (lapsed ikka õues ja batuudil paljajalu ja jalad väga mustad). Aga muidu olen tänulik, kui ukski ristseliti lahti pole ja tuul ei tõmba. Mina käin kogu aeg ust kinni panemas, sest vaja ühest uksest sisse ja teisest välja joosta, sääsed nagu pilv siis taga järel:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No sa võid leierdada palju tahes, aga ikka joostakse õuest tuppa ja toast õue.[/tsitaat]Ära leierda, võta ühel päeval aega ja takista.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen tööl, kord on täiesti käest ära. suvine aeg ka ja ei viitsi nii palju selle korra kallal iniseda ja vaeva näha. Lpased juba suuremad ka 12 ja 10. Sodi veavad ja sõpradega lagastavad, eks ikka ise nats koristavad ka. Nädalavahetustel koristame kõik koos. Emme, issi ja lapsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on alles lasteaialapsed, kuid juba on selgeks tehtud, et pidevat õuest tuppa saalimist olla ei tohi! Selleks et keset mängimist õuest tuppa joosta, peab olema hea põhjus (tahab juua või pissile). Ka koeral on sama reegel ja uks on kinni.
Ise tõmban põrandad üle 1 kord nädalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

mul on pigem selles probleem, kus neid äravõetud õueriideid hoida. laps võtab end esikus paljaks ja läheb dushi alla, aga jube jama on nende liivaste riietega, kas tõesti peale iga väljaskäiku siis pessu? samas läheb ehk paari tunni pärast uuesti välja…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis neist riietest lõpuks järgi jääb kui peale igat õueskäiku pesta. Kuluvad enne kui laps välja jõuab kasvada.
Liiva saab ju maha kloppida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga päev panevad mu lapsed puhtad riided selga,praegu ju suveaeg ja mingeid vammuseid ei kanta.Lisaks käivad nad mul trennis iga päev ja sealt tulevad topeltriided.Pesumasin peseb 2 korda päeva – ei ole suur vaev.Koristavad kõik,oma pesu viivad ise pessu,mina mööda maja ei korja.Enamuse tööst teevad ära kodumasinad.Riided ju kandmiseks ,kui mustad siis loomulikult pessu,mustalt ringi ei lehvi ei toas ega õues – kolm last peres.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 17:31; 07.07 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on täielik kaos.
lisaks omadele on ka veel teisi lapsi. kaos.
ma lihysalt enam ei jõua, eks ma sügisel koristan. nad lähevad nii ülemeelikuks et enam ei kuule ega näe midagi. lusti on nii palju.
kaos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Eh,pole ma mingi friik,hoopis suure pere ema,kellel ka suur majapidamine.Ma ütlesin,et lapsed ei käi mustalt ringi,seljas on puhtad riided.Higiseid trenni riideid ma tõesti tuuluta vaid pesen.Minu lapsed võivad käia toa ja õue vahet nii palju kui kulub.Lapsed ise aitavad koristada ja pesu peseb masin.Juurikad kasvatan ise ja söögi valmistan ise aga puhtust pean elementaarseks ja kui minu beebi tudukombe on öösel ära higistatud ja piimaplekine,siis pesen ära!

ma olen kogu aeg mõelnud, et paljud inimesed pesevad pesu liiga palju. raisates vett, elektrit, pesuvahendit, aega…. lõpuks ka ostavad selle võrra rohkem riideid, sest igapäevane pesu kulutab kaasaja lühiajaliseks tarbimiseks mõeldud kaltsud (sry) väga kiiresti ära. ma ükskord täitsa imestasin kui üks ema kirjutas, et koolitab oma teismelist, et teksasid võib ka harvemini pesta, nt 5 päeva tagant???

aga jah, ise ka just hetkel sõdin omade ja naabrilastega, käivad muudkui sisse-välja.
õueriided on meil ikka paar-kolm päeva samad. kui just konkreetsed plekid või pori peale ei satu. õhtul võtavad seljast, lähevad ise pessu, riided klopin ja panen tuulduma, hommikul jälle õue selga. toariided samuti, need käivad vahel kuni 4-5 päeva. suvel ju lapsed pidevalt pesevad, no mis seal ikka juhtub..
aga ilmselt mõni arvab, et oleme väga mustad:)
eriti friigid riietavad isegi oma beebisid iga päev puhtasse öökombekasse, kusjuures beebi tuleb igal õhtul vannist???
no mõelgem natukenegi rohelisemalt!

oma tolmuimejasõltuvust pean kahjuks tunnistama, see ikka mitu kora päevas töös, seisab toas käidavas kohas, et oleks käepärast:)[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 17:31; 07.07 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole üldse friik aga panen oma beebile igal õhtul peale vanni uue riietuse. Ja iga päev ka uus riietus, vahel isegi mitu korda kui ära tatistab vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps Kuidas teie peres on korraldatud suvel kodukord ( riiete ja kodu puhtus )

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.