Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas teie saate aru riidele märgitud suurusest?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Kuidas teie saate aru riidele märgitud suurusest?

Postitas:
Kägu

Arvasin seni, et kui riideesemele on sisse märgitud suurus 158, siis see tähendab, et alates sellest pikkusest riie sobib. Aga müügikuulutustes väga paljud märgivad kuulutusse lõppsuuruseks selle numbri, mis riidele märgitud on. Nt kuulutuses on, et püksid s 158, aga fotolt on näha pükste sisse märgitud suurus 152. Ja selliseid kuulutusi on väga palju. Kuidas siis õige on?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsin mõõdud üle.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See märkimine ongi erinevatel firmadel pisut erinev, mõne puhul pigem alates sellest suurusest, teisel pigem kuni selle suuruseni. Kui laps oli väiksem, teadsin põhiliste firmade puhul, kas riidele on märgitaud suurus “alates” või “kuni”. Nüüd on loomulikult ununenud. Igatahes tasub mõõte küsida.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üldiselt see näitab KUNI selle pikkuseni, mitte alates

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arvasin seni, et kui riideesemele on sisse märgitud suurus 158, siis see tähendab, et alates sellest pikkusest riie sobib. Aga müügikuulutustes väga paljud märgivad kuulutusse lõppsuuruseks selle numbri, mis riidele märgitud on. Nt kuulutuses on, et püksid s 158, aga fotolt on näha pükste sisse märgitud suurus 152. Ja selliseid kuulutusi on väga palju. Kuidas siis õige on?

Õige on see, et eri firmad kasutavad suurusi erinevalt. Ju sel müüjal oli siis kogemus, et need püksid vastavad tegelikult number suuremale. Tegelikult on minu jaoks veider, et sa nii suure lapse riiete kohta sellist asja küsid. Juba beebide riietel ei ole sama numbri asjad reaalsuses sama suured.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui riideesemele on märgitud suurus 152, siis ma arvestangi sellega, et see on mõeldud KESKMISELT 152 cm pikale lapsele. Mingi “kuni” või “alates” pole mulle iialgi pähe tulnud. Kui ise müüksin, siis kirjutaksingi suurus 152, mitte ei hakkaks seal ise improviseerima, et see on kuni mingi suuruseni või alates mingist suurusest. Kui mõni riidetükk on oluliselt suurem või väiksem võrreldes teiste samasuuruste asjadega (mõne firma puhul juhtub), siis võin kuulutuses mainida, et on mõnevõrra suurem/väiksem tavapärasest 152-st.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa ostad kuskilt järelturult, siis peadki küsima mõõtusid. Mina kuulutust üles pannes kirjutan alati täpselt selle numbri, mis on sildil kirjas, lisaks mõõdan ära kõik pikkused ja laiused, sest nagunii keegi hakkab küsima ja iga kord ei viitsi mõõdulindiga vehkima hakata.

Uuena poest ostes on mõõtude osas aga täielik kaos, ei ole sellist üldist ühtlast standardit. Mulle endale meeldivad kõige rohkem sellised firmad, kes kirjutavad suurusevahemiku, näiteks 98-104. Nii on kõige lihtsam aru saada. Uuena erinevatest kohtadest veebi kaudu ostes ma alustan alati sellest, et vaatan mõõdutabelit. Ka täiskasvanute riietel on erinevad mõõdud ju, oleneb mis riigi numeratsioon on kasutusel.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nt kuulutuses on, et püksid s 158, aga fotolt on näha pükste sisse märgitud suurus 152

8, 5 ja 2 on kohakuti (ülevalt alla) tavalisel klaviatuuril. Võimalik, et müüja lihtsalt eksis numbriga kuulutust sisestades. Tahtis vajutada 2, aga vajutas hoopis 8. Näiteks sularahaautomaadis ja kassas makstes on PIN-i sisestades kohakuti 2, 5 ja 8 (vastupidises järjekorras kui klaviatuuril)…

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

riided ikka sellele pikkusele umbes-täpselt mis kirjas, mitte et alates sellest või kuni selleni.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nt kuulutuses on, et püksid s 158, aga fotolt on näha pükste sisse märgitud suurus 152.

Tõenäoliselt müüja eksis numbrit trükkides või tegi kuulutuse mõnd varasemat põhja kasutades ja unustas suurusnumbri muutmata.

Mina ise arvestan riidele märgitud suuruse puhul, et see peaks sobima nii 3-4cm lühemale kui ka pikemale lapsele. Ehkki mõne firma puhul tean ka seda, kas riided on märgitud pikkusest pigem suuremad või väiksemad.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleneb ju väga palju ka kandmast, kas on peenike või paksem jne

Aga muidu jah tootjatel väga erinevad need suurused. Nt mu 124 cm pikk laps pani veel vabalt 110 suurus didriksoni kombe selga.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mina müün kasutatud asju, siis ikka panen selle suuruse, mis asjal kirjas, mitte ei hakka ise midagi juurde leiutama. Üldiselt arvan ka, et suurused on ikka mingi keskmise järgi paika pandud, mitte alates või kuni. Kui ise ostad suuruse 38, siis ju ikka eeldad, et see vastab mingitele mõõtudele mitte seda, et läheb selga alates sellest ja kuni selle suuruseni.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Arvasin seni, et kui riideesemele on sisse märgitud suurus 158, siis see tähendab, et alates sellest pikkusest riie sobib

et siis 168 saab ka kanda?

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eeldan, et suurus rõival näitab, milliste mõõtudega see keskmiselt sobib, aga pigem ikka kuni, mitte alates.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina müün ainult oma laste asju ja ma märgin ikka tegeliku suuruse. Mõni number on ikka nii metsa, et selle riideesemele trükitud numbriga ei ole ostjal midagi peale hakata. Vahel viitsin siis välja ka kirjutada, et nt. sees number 158, aga kanda saab suuruses 146. Enamasti on trükitud suurused pigem ebaadekvaatselt suured, kanda saab palju väiksem laps. Kuna minu laps on üsna standardmõõtu, siis võib seda, mis ajal tema kandis, palju rohkem usaldada kui firmade kirjutatud suurusi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üldiselt see näitab KUNI selle pikkuseni, mitte alates

Minu meelest just vastupidi, 110 lapsele alles hakkan 110 asju selga panema, 116 ikka lootusetult suur.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest just vastupidi, 110 lapsele alles hakkan 110 asju selga panema, 116 ikka lootusetult suur.

No kuidas see teemaga haakub. Mul on näiteks keskmisest priskem laps ja tema kannab suuremat suurust, kui ta pikkuse järgi läheks. Sellegipoolest on suurused ikka mingi keskmise järgi paika pandud. Mitte nii, et sina paned ju oma lapsele hoopis väiksemat suurust või mina suuremat.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui riideesemele on märgitud suurus 152, siis ma arvestangi sellega, et see on mõeldud KESKMISELT 152 cm pikale lapsele. Mingi “kuni” või “alates” pole mulle iialgi pähe tulnud. Kui ise müüksin, siis kirjutaksingi suurus 152, mitte ei hakkaks seal ise improviseerima, et see on kuni mingi suuruseni või alates mingist suurusest. Kui mõni riidetükk on oluliselt suurem või väiksem võrreldes teiste samasuuruste asjadega (mõne firma puhul juhtub), siis võin kuulutuses mainida, et on mõnevõrra suurem/väiksem tavapärasest 152-st.

Mina saan ka nii aru. Lasteriietega ei tegele, aga täiskasvanute puhul arvestan samamoodi, et S või XL on mingi keskmine määr.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lasteriietega ei tegele, aga täiskasvanute puhul arvestan samamoodi, et S või XL on mingi keskmine määr.

Rate this item:Submit Rating00

Täiskasvanutega on lihtne, kui on antud mõõtude tabel. Loen suuruse, vaatan mõõtusid, kontrollin igaks juhuks eelmise või järgmise omasid (kui ma igalt poolt nende proportsioonidele ei vasta) ostan selle järgi. Kui mõõdutabelit ei ole ja suurus on mingi S- XXL süsteemis, siis ma ei osta seda kohe kindlasti neti teel. Kui on klassikaline numeratsioon ja teada, mis maa süsteemis numbrid on, siis veel võib mingi universaalse mõõdutabeli järgi pimesi osta (kuigi eelistan kindlalt, et oleks konkreetse firma mõõdutabel, erinevused võivad aeg-ajalt paraku märkimisväärsed olla ja mitte ainult teada-tuntud Hiina kaubitsejate lehtedelt ostes). Laste puhul ongi häda see, et suurused on tunduvalt ebamäärasemalt märgitud. Üldiselt annab seal ka vihje, mis on järgmine suurus pikkuse mõttes, aga saledus ei mängiks nagu üldse rolli, kuigi päris elus paraku mängib ikka üsna tugevalt.

0
0
Please wait...

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas teie saate aru riidele märgitud suurusest?