Esileht Imetamine Kuidas teie söödate oma 1 kuust rp last?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kuidas teie söödate oma 1 kuust rp last?

Postitas:

Kui tihti teie söödate oma 1 kuust rp last ja kui kaua teie söötmi kestab?Olen natuke kurnatud kuna minu laps ainult sööb ja siis tunnengi ennast selle rumalukesena kes arvab samamoodi,et laps ei saa kõhtu täis või siis teen midagi valesti:(Minu laps võib vabalt olla 2 h rinnal ja iga söögikord sööb mõlemad rinnad tühjaks ja see söötmine kestab nii kaua,pole veel olnud,et laps pööras pea ära,et nüüd sai kõht täis.Tihtipeale ei julge kodust ära minna nt poodigi kuna arvan,et äkki ei saanud kõhtu täis…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesed kuud on see täiesti tavaline. Minu 4 beebit olid esimesel kuul rinnal põhimõtteliselt 24/7. Kõige pikemad toidukorrad kestsid isegi 5-7h. 2-3h oli tavaline.
Piima jätkub piisavalt, kui laps pissib vähemalt 6x ööpäevas- selle järgi saad väga lihtsalt teada, kas laps saab kõhu täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 09:17; 31.05 08:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on jälle vastupidine mure – minu ühekuune on rinnal umbes 15-20min ja siis pöörab pea ära ning rohkem rinnast huvitatud ei ole. Selle aja sees tühjendab mõlemad rinnad. Öösiti sööb ühest rinnast mõned minutid.

Aga samuti nagu eelkõneleja märkis, siis kui beebi pissib vähemasti kuus korda ööpäevas, on kõik okei.

Ja eks see ole, et beebi esimest kolme elukuud nimetatakse raseduse neljandaks trimestriks, kus ta kohaneb ja vajab seejuures päris palju ema lähedust :P.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand kui hästi sul siis läheb 🙂 Mul tühjendab ka mõlemad rinnad ära aga selleks kulub üle 1 h ja enamus ajast ta tahab magada.Üritan kõigest väest teda üleval hoida ja neelamist on ka kuulda aga endale jääb ikka mulje,et ta ei saa kõhtu täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ta just päris suur ja kui imeb siis ikka mõnuga… arvasin ise,et kuna ta sündis suure kaaluga siis äkki sellepärast ei piisagi minu piimast talle

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

mai007, Sa oled lihtsalt super tubli, kui oled jätkanud imetamisega, mäletan Su rasket algust.

Kuidas lapse kaaluiive on? Ükskõik, mis iganes Sulle tundub, enne ei ole vaja hakata endale ette kujutama, kui ei ole last kaalunud. Et suure kaaluga lapsele ei piisa ema piimast, on 101% müüt. Loe avalehelt artikleid palun.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 2 nädalat sai täis siis oli tulnud natuke üle 300g ja nüüd lähme alles järgmine nädal arsti juurde 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii täna siis toodakse mulle beebikaal koju 🙂
Kuidas siis edasi käituda?? Kaalun enne söötmist ja peale söötmi ja kui palju siispeaks laps juurde võtma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mai007 – 2 nädalaga 300g juures? Sünnikaalule või madalaimale kaalule?
Mul on küll tunne, et ei sa peaks muretsema ning stressama kaalumisega enne ja pärast sööki. Saana aru, et sulle tuuakse kaal koju? Eks kaalu siis laps ära. Miinimum on 500g kuus ning seda alates madalaimast kaalust( mitte sünnikaalust)

Natuke enda kogemust ka. Mul on kõik lapsed suure sünnikaaluga 4500g ning rohkem. Esimene läks pudelile, kuid minu omast rumalusest ja teadmatusest (klassikaline-piim-sai-otsa-3-kuuselt). Järgmised said (ning 1 saab hetkel) ainult rinda. Neist 1 oli selline kelle tavaline söögiaeg kestis 1h ning paus oli 30min ning siis võis jälle otsast alata. Aga ma olen täiesti kindel, et tema puhul oli suur osa suurel lähedusevajadusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

mai007- kui Sul on 1 kuu vanune laps, siis on oluline see, kui palju ta on esimesel elukuul juurde võtnud alates kõige madalamast teadaolevast kaalust. Ja samuti kui Sul on teada 2-nädalaselt kaalutud kaal, siis kui palju on juurde võtnud sellest ajast.
Minimaalne kaaluiive võiks olla 500 g kuus, 125-150g nädalas. 200g nädalas aga on juba päris ilus iive.

Toidukordi kaalutakse ainult enneaegsetel ja väikese sünnikaaluga lastel esimestel elunädalatel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ka tundus, et äkki ei saa kõhtu päris täis, kuulsin küll neelatamist aga siis jäi unelema sinna. Päeval polnud probleemi, aga õhtuti oli rahutu ja oligi väikeste pausidega 2-4h rinnal. Nüüd olen paar päeva päevasel ajal natuke rinnast välja pumbanud (ühest korraga ja üle 50ml pole kätte saanud) aga mulle tundub, et piima on juurde tulnud st see neelamise aeg on pikenenud, pärast jääb küll unelema, aga nüüd arvan, et kõht on vähemalt täis 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 07:56; 31.05 16:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mulle ka tundus, et äkki ei saa kõhtu päris täis, kuulsin küll neelatamist aga siis jäi unelema sinna. Päeval polnud probleemi, aga õhtuti oli rahutu ja oligi väikeste pausidega 2-4h rinnal. Nüüd olen paar päeva päevasel ajal natuke rinnast välja pumbanud (ühest korraga ja üle 50ml pole kätte saanud) aga mulle tundub, et piima on juurde tulnud st see neelamise aeg on pikenenud, pärast jääb küll unelema, aga nüüd arvan, et kõht on vähemalt täis 🙂 [/tsitaat]Pumpamine ei näita mitte kunagi, kui palju laps reaalselt piima kätte saab. Mina sain pumbates vaid paar ml kätte, ometi kosusid lapsed 2+ kilo kuus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 09:17; 31.05 08:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean seda, et pumpamine ei näita kui palju rinnas piima on, ma lihtsalt arvan, et tekitasin sellega piima juurde ja laps ei pea nüüd niipalju rinnal olema, saab rutem kõhu täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 07:56; 31.05 16:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Esimesed kuud on see täiesti tavaline. Minu 4 beebit olid esimesel kuul rinnal põhimõtteliselt 24/7. Kõige pikemad toidukorrad kestsid isegi 5-7h. 2-3h oli tavaline.
Piima jätkub piisavalt, kui laps pissib vähemalt 6x ööpäevas- selle järgi saad väga lihtsalt teada, kas laps saab kõhu täis.[/tsitaat]

No tegelikult ainult pissiste mähkmete hulk ikka ei näita küll, kas laps saab nii palju piima, kui ta vajab. Mina ka lootsin selle peale, et pissib palju (ikka tunduvalt rohkem kui 6x päevas), ja küll siis kaal tõuseb, aga tühjagi, jäi ainult rinnapiimaga nädal aega täpselt samasse kaalu (mis polnud isegi mitte sünnikaal). Sünnikaalu saavutas laps alles kuue nädalaga. Ma kunagi kirjutan tõenäoliselt ka oma pika ja keerulise imetamise saaga, praegu ei jaksa. Lihtsalt mainin, et pissiste mähkmete põhjal ei saa alati otsustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga minu mure on kaalumine. Beebi enneaegne ja pean seda tegema, kuid juba haiglas panin tähele, et kaal näitab iga kord erinevat beebi kaalu, kui enne söömist teda mitu korda järjest kaalusin. Jah, ei ole vaja mitu korda kaaluda, aga kui pärast söömist näitab kaal tita kaaluks väiksema nr kui enne söömist!!!
Kodus uus beebikaal poest ostetud ja sama asi, mida ma valesti tee?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Imetamine Kuidas teie söödate oma 1 kuust rp last?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.