Esileht Väikelaps kuidas teie toime tulete?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: kuidas teie toime tulete?

Postitas:

mul on väga suur mure. aastane laps on muutunud 1 päevaga jube hakkajaks. valib mida süüa. ja valik on väga väike, pühiliselt pudrud. juurvilja-kartuli-liha püreest keeldubt täielikult:(( piimatoodetest keeldub, isegi piima ei joo:(( ma ei tea mida teha. söömine käib ka tantsu ja tralliga, aga ikka ei toimi. ainult puder-puder-puder, kuidas last sööma panna? kas teie omad söövad ilusti? mis trikiga? kas see võib olla ajutine streik? või ongi selline mittesööja siis jäädavalt? kas teil on nii olnud? palun aidake:((

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ikka ajutine ju:) ole ise järjekindel, kui sa kogu aeg putru vaid annad, siis ta harjubki sul vaid putru sööma. Anna talle leiba näiteks süüa, lõika sinki (väikesed tükid) ja las paneb ise suhu neid. Õuna, banaani näiteks ja las ta ise sööb, sebib selle toiduga oma toolis. Lastel ka päevad väga erinevad, mu väike noormees (aasta ja üks kuu) mõni päev kohe üldse ei taha juurviljapüreed lihaga, sööks ka vaid putru, üritan ikka vaadata, et päevas saaks kaks korda putru (hommik ja õhtu) ning püreed ja puuvilja ja leiba, jogurtit, meie toitu ka (toidud päeviti siis vahelduvad)Kombineeri ja lase tal ise süüa. Võta rahulikult. Kui piima ei joo, anna keefiri või jogurtit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära ninnuta teda, nälga ta ennast ei jäta. Meil kaksikud ja üks sööb nagu peab ja teine valib. Valida saab selle vahel, mis olemas on. MIdagi muud ja uut ei tee…kui ei söö, sisi sööb järgmisel korral.
Meil on see jätkunud niimoodi 4,5.aastat:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks nii suur laps sööb püreed? Harjuta laps kodutoidule, sööb oma söögid kogu perega samas lauas. Puder ikka hommikul ning vahel ka õhtul. Hakka vaikselt toitudesse maitseid tooma. Ära sega enam asju kausis kokku vaid pane taldrikule nii, et laps näeb mida sööb. Lusikas lapsele pihku ja õppima, ise aitad teise lusikaga kõrvalt juurde.

Kui ütled, et lapsel pole veel piisavalt hambaid, et süüa ja nii edasi. Minu tüdrukul on 1 hammas veerandina väljas rohkem pole. Sööb meiega samas lauas ning sama toitu mille maitsestamisel on kasutatud vähem soola ja pipart. Närib kenasti kõik tükid läbi, ka kergema lihaga saab hakkama.

Lase hakkajal tegutseda, varsti endal ka kergem. Saate kõik söögit teha ühisel ajal ühest pajast ning sina saad oma sööki süüa ja tema oma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaks ka püreedest loobuda ja tavalist kodutoitu pakkuda. Pirtsutamist see muidugi ei välista, aga proovida ju võid 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ongi ülemineku aeg, ise ka ei taibanud kohe, et laps soovib rohkem tükilist toitu ja ise proovida. Ole järjekindel ja küll sööma hakkab, minu laps on siiani niru sööja ja nälga pole jäänud, lihtsalt see on selline aeg, kus nad ise ka ei tea ju mida tahavad või mis kuidas maitseb, peab lihtsalt pakkuma ja laskma harjuda toiduga, mida terve pere sööb. Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin ka väga mures, kuna laps ei söönud midagi peale rp (praeguseks siis 1a2k aga aastaselt oli meilgi see söögitrall), aga ühel hetkel andsin talle lusika ja taldriku ette ja plätserdamist oli palju, ta oli pealaest jalatallani selle toiduga koos aga vähemalt SÕI, lusikas jõudis suhu koos toiduga. Ja umbes meil sellest ajast peale ei võta ampsugi enam püreed, seega tema jaoks on püreetamine läbi. Beebina oli minu laps ikka väga hea sööja,nüüd on niruks jäänud see asi kuidagi ja kaal ka enam-vähem seima 🙁 liha vastu käib täielik streik ja kui hammas tuleb, on ka toidustreik, õnneks saab veel pisut rp et kui hammastest või palavikust söögiisu pole, siis rp on nõus pisut võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil terve teine eluaasta suht söömata. Ise ka ei valinud midagi. Mitte kunagi ei küsinud süüa. Laua ääres ei püsinud, ise süüa ei tahtnud, minu käest ei võtnud. Andsin kätte huvitavaid ja uusi asju, siis sai mõne lusikatäie suhu libistada, aga kaua sa ikka nii jändad. Ise ka imestasin, kuidas ta veel jaksab selline duracell olla ilma söömata ja mõõdud ka täiesti normaalsed, pole mingi kondikubu.

Nüüd on 2a3k. On hakanud sööma ja küsib ka. Ime missugune! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie aasta ja 1 kuu vanune pole juba paar kuud püreed suu sissegi võtnud (kui just magus pole). Umbes kuu tagasi kui purihambaid kasvatas, siis ei söönud pea nädal aega suurt midagi peale rp ja külmutatud mustikate. Peale seda on isu jälle normaalne. Sööb enamasti sama, mis ülejäänud pere. Hommikuti putru, lõunaks ja õhtuks sama mis ülejäänud pere, vahepaladeks kamapalle, jogurtit, kohupiimakreemi või puuvilju. Eriliseks lemmikuks on lihapallid, makaronid, tatar. Taldrik peab tal söögiga ees olema ja lusikas/kahvel käes. Sööb küll enamasti sõrmedega, sest lusikast pudeneb enamus sööki enne suuni jõudmist välja.
Meil kasutuses see nipp, et kui menüüs mõni selline asi, mida ta väga ei taha, siis poetan lauale külmutatud mustikaid talle noppimiseks ja iga mustikaampsu vahepeale, pistan talle lusikatäie muud toitu ka suhu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps kuidas teie toime tulete?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.