Esileht Pereelu ja suhted Kuidas teie tunneksite, kui teie peres oleks selline juhtum?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Teema: Kuidas teie tunneksite, kui teie peres oleks selline juhtum?

Postitas:
Kägu

Mu õde, kes on sünnilt puhastverd eestlane otsustas lõplikult jääda Venemaale elama. Tagatipuks sai ta hiljuti Vene Föderatsiooni kodakondsuse!!! Teatas eile õhtul meile, et ta loobus eesti kodakondsusest ning ta ei tule enam kunagi tagasi. Ta tahab elu lõpuni elada ja töötada Venemaal ning on õnnelik selle üle, et igaveseks Eesti Vabariigist lahti ütles. Ta ütles, et jälestab seda sumbunud, väiklast ja kurjust täis õhustikku, mis siin Eestis oli. Ta ei suutnud taluda Eesti riigi vaenulikkust ja viha venelaste suhtes, piiritut ustavust USAle ning alandlikkust/lömitamist lääne ees. Ta tundis enda sõnul, et piltlikult öeldes lämbus siin. Mu ema ütles selle peale, et tal nii kahju, et tema oma tütar enda kodumaa reetis. Ema küsis õnnetult, miks ta küll kuskile Lääne-Euroopa riiki ei võinud minna, vaid pidi minema riiki, kes meid kunagi okupeeris?

Kui ta Venemaale otsustas tööle minna paar aastat tagasi, siis me mõtlesime, et küll ta varsti tagasi tuleb. Proovib ja varsti on tagasi, noored ikka reisivad mööda ilma ringi. Ta oli enne seda intensiivselt vene keelt korranud ja mitu suve oma puhkuse aeg Peterburi suveülikooli kursustel õppimas käinud. Ema ütles siis, et hea, et õpib vene keelt ja tutvub ka teiste riikidega, reisib ringi ja avardab silmaringi. Algul me arvasime, et tal on mõni peika Venemaal. Mehe pärast võib naine küll niimoodi ära pöörata, aga tema väidab kindlalt, et mingit meest mängus ei ole. Tema on vaba hing ja ühegi mehega ennast iial tõsisemalt ei seoks. Mõnda poliitlisesse rühmitusse ta ka ei kuulu, ta hoopis töötab täiesti apoliitilises asutuses.

Kuidas teie tunneksite, kas imestaksite väga kui eestlane nii käitub, et vabatahtlikult venestab ennast täielikult? Oleksite õnnetu ja kas suudate mõista minu õe mentaliteeti?

+15
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kuidas ma tunneks? Mis siis ikka, head elu talle sinna. Hea, et kolis kuskile, kus ta tunneb ennast hästi. Minu arust on eriti tobe, kui ta oleks siin edasi elanud ja ohkinud kui nõme meil siin on.

+36
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su õde on noor jaajupestud, kes ei tea, mis on elu Venemaa.

Aga kui ta on suutnud käpa peale panna vene rikkurile, siis on otsus õige. Siis ta elab hästi. Raha loeb seal.

+17
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õde on lihtsalt mingil põhjusel Eestis pettunud ja kui vene propaganda pakub selle vastu lohutust, eks siis haarab sellest kõrrest ka kinni.
Mul on üks vanem eestlane, teine venelane, üks eesti patrioot, teine vene patrioot. Olen poliitkismade sees üles kasvanud ja ütlen seda, et venemeelsele tundub see, et venemaa tegeleb propagandaga sama uskumatu, kui lääne mõjusfääri inimestele see, et lääs tegeleb propagandaga.

Faktiliselt tuleb propagandat täpselt sama palju mõlemalt poolt, kes mida toetab, on juba siseveendumuse küsimus. TA-l on üsna mõttetu õele moraali lugeda või teda ümber veenda, küll teeb ajaga omad järeldused ise. Inimene on vaba valima, mida usub ja mida mitte.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Venemaa ei häiriks, Eesti halvustamine küll.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemapüstitus on täiesti arusaamatu. Täiskasvanud inimene võib minna elama, kuhu soovib.

+15
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liba!

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta ütles, et jälestab seda sumbunud, väiklast ja kurjust täis õhustikku, mis siin Eestis oli. Ta ei suutnud taluda Eesti riigi vaenulikkust ja viha venelaste suhtes, piiritut ustavust USAle ning alandlikkust/lömitamist lääne ees.

See teema on 100% liba. Vene inimesed on veel väiklasemad ja kurjemad kui eestlased. Venemaa õhustik on kordades jubedam kui Eestis. Venemaa ühiskond on haige, normaalsed venelased põgenevad Lääne-Euroopasse ja USA-sse.

+16
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pruugi liba olla ja kui ongi, siis sellele vaatamata ei usu kõik venelasedki, et läänes on parem, sest neile räägitakse järjepidevalt, et läänes on halb. Kui venelasel puudub Euroopas elamise kogemus, siis on ta eriti aldis uskuma, et läänes on halvem, kui Venemaal. Ja no nagu siingi näha, siis euroopalik inimene ei suuda uskuda, et venelane ei suuda uskuda, et läänes on parem. Tegelikult ongi kõik subjektiivne ja igal inimesel on kõige parem selles keskkonnas, mis tema enda vaadetega kõige rohkem kokku käib.

Ma see kägu eri rahvusest vanematega.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta ütles, et jälestab seda sumbunud, väiklast ja kurjust täis õhustikku, mis siin Eestis oli. Ta ei suutnud taluda Eesti riigi vaenulikkust ja viha venelaste suhtes, piiritut ustavust USAle ning alandlikkust/lömitamist lääne ees.

See teema on 100% liba. Vene inimesed on veel väiklasemad ja kurjemad kui eestlased. Venemaa õhustik on kordades jubedam kui Eestis. Venemaa ühiskond on haige, normaalsed venelased põgenevad Lääne-Euroopasse ja USA-sse.

Kas sa räägid enda kogemusest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raamat “minu FSB kallim” ühe moskva ajakirjaniku kirjutatud ja tal oli lätlasest sõbranna kes venemaad idealiseeris, venelanna kõrval ei saanud aru miks, too sõbranna küll lõpuks sai oma veast aru…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on tuttav Rootslane, kes usub, et NLiidu lagunemine oli suurim ebaõnnedtumine ajaloos. Ta ei mõista, miks Balti riigid ELiga liitusid jne. Ta oli kunagi aasta Peterburis vahetusüliõpilane ning see oli tema elu õnnelikum aasta, sest vot need vene sõbrad olid nii siirad ja heatahtlikud.

Mina usun küll, et õigesse seltskonda sattudes võib elu Venemaal täitsa tore olla. Kuni riigile oma arvamusega jalgu ei jää ja riigi otsused sind ei puuduta, võibki tunduda elu seal hea ja tore. Küll elu õpetab ja paneb ühel hetkel oma vasteid ümberhindama.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind väga huvitab, milline on see apoliitiline asutus Venemaal, kus su õde töötab?

Millegipärast ma ei suuda eriti ette kujutada, et midagi saab tänapäeva Venemaal olla apoliitilist.. Isegi juuksurid suhtlevad ju erinevate klientidega ja teemad v õivad väga poliitiliseks minna.

Aga võibolla ma olen ise kitsarinnaline j arvan,e t Venemaal saab olla ainult kas Putini toetaja või vastane. Ei kujute ette, et keegi seal lihtsalt ignorantselt elab nagu linnuke oksal. Eriti veel, et su õe kodakontsuse vahetus tundub küll nagu tugev poliiline jõudemonstratsioon (oma perele).

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida ikka tunda? Inimene, kes arvab, et Eestis on eriliselt halb ja sumbunud lömitav keskkond, on ilmselgelt ilma väga vähe näinud ja omab vähe elukogemust. Samas on ka selge, et ta ei ole siin Eestis enda kohta elus leidnud, ei ole leidnud endale sobivat seltskonda, kus ta end hästi tunneks ega ole töiselt edukas ja tunneb seetõttu, et kõik on halvasti. Kui inimene kusagil mujal leidis enese nišši, kus ta end hästi tunneb, siis see on ju ainult tervitatav. Tõenäoliselt oleks ka Eestis olnud inimgrupp, kuhu ta oleks sobitunud. Aga sageli ei leita seda üles. Nii nagu elukaaslase otsingul ei pruugigi sa Eestist neid üksikuid sobivaid partnereid üles leida, nii ei pruugi inimene üles leida ka sobivat töökollektiivi ja sõpruskonda. Tegelikult ei olegi oluline, kust need olulised asjad leitakse. Kui leitakse, siis asukoht pole tähtis, inimene peab OMA inimesed leidma, et olla õnnelik. Ilmselgelt ei tunne ta ka sügavat sidet oma perega, las ta siis olla, kirjutage vahel, ega tihedat suhtllemist ei saa kellelegi vastu tahtmist peale suruda. Lõppudelõpuks see, et te olete üks pere ei tähenda, et te inimestena hästi klapite. Ja kui ei klapi, pole hullu, peaasi, et kumbki leiab selle seltskonna, kellega ta klapib.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vene sõbrad olid nii siirad ja heatahtlikud.

 

Vene inimesed ongi väga siirad ja lahked, kui rääkida inimestevahelistest suhetest. Kui sul võõrana tekib abivajadus vene külas, siis saad sa palju lihtsamini abi kui eesti külas. Aga suhtlus ametnikkonna ja rahva vahel on jälle hoopis teisest ooperist.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas teie tunneksite, kas imestaksite väga kui eestlane nii käitub, et vabatahtlikult venestab ennast täielikult? Oleksite õnnetu ja kas suudate mõista minu õe mentaliteeti?

Inimesi on igasuguseid. Mina oleksin rõõmus, kui tema on rõõmus. Aga Eesti riigi vastase jutu kohta ma ütleksin talle selgelt, et hoidku oma arvamus endale. Pole mõtet neid teemasid puudutada. Las elab seal ja õitseb.
PS eks vene mehed meeldivad sellistest paljudele ning Kolja mõtteviis võetakse ruttu omaks. Kui armastus otsa saab, siis näis.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vene sõbrad olid nii siirad ja heatahtlikud.

Vene inimesed ongi väga siirad ja lahked, kui rääkida inimestevahelistest suhetest. Kui sul võõrana tekib abivajadus vene külas, siis saad sa palju lihtsamini abi kui eesti külas. Aga suhtlus ametnikkonna ja rahva vahel on jälle hoopis teisest ooperist.

Venemaa venelased ja siinsed venelased on kaks täiesti erinevat asja. Ega siis sõja järel venemaalt siia intelligente ei toodud enamasti. Rõhuv-rõhuv enamus olid proletaarlased, kes tehastes ja kaevandustes tööd teha vuhkisid. Vähese haridusega, vastava ellusuhtumisega. Ja nii kasvatati ka oma lapsi. Sageli. Seda, nagu Venemaa suurlinnades võib massiliselt kohata, et inimene on 5. põlve intelligent, meil siin venelaste seas on harva. On, aga harva. Kes ka on ja on venepärase nimega, on sageli hoopis juut.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub nagu libateema. Inimene, kes on 2 aastat Venemaal elanud, ei saa tõsimeeli uskuda, et seal on parem kui Eestis.

Tegelikult aga võib tõsi ka olla. Mõned inimesed on sellise kalduvusega, et neile meeldib vastanduda ja mingeid äärmuslikke veendumusi pooldada. Saavad sellest mingi omapärase kaifi.

Minu ämm näiteks on suur Putini pooldaja ja nõukogude aja idealiseerija. Ning muidugi idealiseerib venelaste suurt heatahtlikkust ja väidab, et eestlased olevat “vastik rahvas”. Nali on muidugi selles, et tegemist on turvalises Kesk-Eesti väikekülas elava vanaprouaga, kes ei ole kokku puutunud venelaste ega Venemaaga kogu Eesti iseseisvusaja ja nõukaaega mäletab ka juba läbi roosade prillide. Talle lihtsalt meeldib vaielda ja šokeerida.

Üks mu tuttav eestivenelane jällegi keeras täiesti ära peale seda, kui hakkas igapäevaselt PBK-d vaatama. Hakkas rääkima, kuidas Eestis diskrimineeritakse venelasi ja kuidas temale liiga tehakse. Ja arstid, kes pooldavad vaktsineerimist on mõrvarid ja tuleks põlema panna. Vastuolulisel kombel selle noore eestivene naise laps põdes mõned aastad tagasi vähki ja eesti arstid päästsid lapse elu. Laps sai terveks ja tal ei ole enam seda koledat haigust. Ning see on siis ema tänu Eesti riigi ja eesti arstide abile…

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu õde, kes on sünnilt puhastverd eestlane otsustas lõplikult jääda Venemaale elama. Tagatipuks sai ta hiljuti Vene Föderatsiooni kodakondsuse!!! Teatas eile õhtul meile, et ta loobus eesti kodakondsusest ning ta ei tule enam kunagi tagasi. Ta tahab elu lõpuni elada ja töötada Venemaal ning on õnnelik selle üle, et igaveseks Eesti Vabariigist lahti ütles. Ta ütles, et jälestab seda sumbunud, väiklast ja kurjust täis õhustikku, mis siin Eestis oli. Ta ei suutnud taluda Eesti riigi vaenulikkust ja viha venelaste suhtes, piiritut ustavust USAle ning alandlikkust/lömitamist lääne ees. Ta tundis enda sõnul, et piltlikult öeldes lämbus siin. Mu ema ütles selle peale, et tal nii kahju, et tema oma tütar enda kodumaa reetis. Ema küsis õnnetult, miks ta küll kuskile Lääne-Euroopa riiki ei võinud minna, vaid pidi minema riiki, kes meid kunagi okupeeris?

Kui ta Venemaale otsustas tööle minna paar aastat tagasi, siis me mõtlesime, et küll ta varsti tagasi tuleb. Proovib ja varsti on tagasi, noored ikka reisivad mööda ilma ringi. Ta oli enne seda intensiivselt vene keelt korranud ja mitu suve oma puhkuse aeg Peterburi suveülikooli kursustel õppimas käinud. Ema ütles siis, et hea, et õpib vene keelt ja tutvub ka teiste riikidega, reisib ringi ja avardab silmaringi. Algul me arvasime, et tal on mõni peika Venemaal. Mehe pärast võib naine küll niimoodi ära pöörata, aga tema väidab kindlalt, et mingit meest mängus ei ole. Tema on vaba hing ja ühegi mehega ennast iial tõsisemalt ei seoks. Mõnda poliitlisesse rühmitusse ta ka ei kuulu, ta hoopis töötab täiesti apoliitilises asutuses.

Kuidas teie tunneksite, kas imestaksite väga kui eestlane nii käitub, et vabatahtlikult venestab ennast täielikult? Oleksite õnnetu ja kas suudate mõista minu õe mentaliteeti?

Oled ikka kindel, et selline lugu on juhtunud. Mina tahan näha ema, kes räägib OMA  TÜTRE puhul kodumaa reetmisest. Kodumaa reetmine on ikka meeste teema. Emale on tütar ikkagi OMA LAPS, keda on kõhus kantud ja kelle eest lapsena hoolitsetud. Ja sellest lähtuvalt üldiselt emad ka reageerivad.  Aga, et ema räägib kodumaa reetmisest, sellist ema tahaks kohe näha. Tekst tundub olevat mehe poolt väljamõeldud ja oma mõtlemist teistele peale mõtleva inimese poolt. Aga kui võtta, et lugu on tõene, peaks see pere olema rõõmus, et lapsega on kõik korras, omab riigis, mille ta elamiseks valis, kõiki võimalusi ja see tähendab, et saab elus hakkama.  Mina rõõmustan iga oma pereliikme valiku puhul, mis annab minu lähedasele võimalusi oma elu kvaliteetselt elada. Kõige olulisem on inimese enda sisetunde järgi toimimine. Teised ei ole siin, et minu soove ja tahtmisi täita. Seetõttu, kui on lähedane terve ja rõõmus, siis olen mina ka rõõmus. Seadusi ei riku, vangi pole põhjust sattuda, noo mida veel, kui inimene on rõõmus ja terve.  Vene kultuuril pole häda midagi. See, mida “venelastega” seob on diktatuur, mahalaskmised, asumisele saatmised, vangilaagrid. Aga nagu koroonaaeg siin näidanud, et diktatuuri hõngulisi otsuseid tehakse juba hoolimata rahvusest ja riigist. Vägivalda ja rahvust ei tohi seostada vägivallaga. TUleb vaadata igat otsust ja tegu eraldi. Vene kultuuril pole häda mitte midagi.

+1
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tundub nagu libateema. Inimene, kes on 2 aastat Venemaal elanud, ei saa tõsimeeli uskuda, et seal on parem kui Eestis.

Muidugi saab. Mul on sugulased Moskvas. Sellised keskmise sissetulekuga Moskva kohta. Naine on algklasside õpetaja ja mees programmeerija. Nad on suured Eesti sõbrad, aga kolida siia nad ei tahaks ja ma saan aru, miks.

Moskvas on neil näiteks laste jaoks valida selliseid trenne, mida me ka unes ei näe. Ööpäev lahtiolevaid basseine – sadu. Tahad kooli, kus teine võõrkeel oleks lapsele Hiina keel – sada vähemalt. Hakkab öösel halb, aga mitte kiirabitasemel halb – palun, 1,5 tunniga on ortopeed või südamearst ukse taga, muidugi parimast ülikoolist ja kogu tehnikaga. Tahad öösel kell 4 minna uisutama – palun, 100 väljakut ööpäevaringset on linnas vähemalt. Tahad, et treener ka oleks – palun, tuleb kell 03 ka treener. Tahad lennata Austraaliasse – palun – iga 4 h jooksul ikka lennuk läheb. Tahad maailmakuulsat tenorit – kui täna ei ole, homme esineb. Tahad, et su last treeniks näiteks sportvõimlemises olümpiavõitja – palun, seal ta rühmatund on. Tahad näha mõnd ilmakuulsat maali – ainult valimuuseum välja. Tahad looodusmatka giidiga – koneshno, kas kui giid tuleb autoga maja ette kahe tunni pärast, sobib või vaja kiiremini? Ja kõik see ODAVAMALT kui siin. Ainult vahemaad on pikemad ja ajakulu suurem. Tahad võtta klaveritundi – vali konkursside laureaatide nimistust välja või veel parem, vali välja sellest pedagoogide nimistust, kelle õpilased enim tuntuks saanud on ja ta tuleb sulle koju umbes ülehomme või saad sina minna sinna juba homme. Tahaksid reisile minna, aga koera pole kuskile jätta – ainult helista. Kohapeal näidatakse sulle kätte koera majakene õuejalutusalaga, tutvustatase päevaplaani, näidatakse su koera isiklik hoolitseja kätte (max 4 koera hooldaja kohtaa), näidatakse, kust sa saad jälgida 24/7 kaameraga oma koera tuba ja jalutusaedikut, lepitakse kokku, kui sageli ja millal sa saad koeraga rääkida (st tema toas on siis avatud kõlar, kui sa helistad). Meie omad venelased viisid sinna oma bokseri. 51 ööd, tasu 400 dollarit PLUSS nad viisid söögi ka ise. 400! Dollarit! Meil maksab päev 40-90 eurot.

Kui nad kord 8 nädalat Tallinnas olid, siis jäid soiku nii ujumistunnid, sest niisama solberdada ju võiks, aga leida nii vanade laste jaoks treeningrühma ei olnud võimalik. Kui meie oma lapsega käisime Moskvas, siis leiti tema võimetele ja vanusele sobiv käsipallitrenn 4 tunniga, mis hõlmas ka telefonikonsultatsioone. Lisaks olid need Moskva lapsed-ujujad harjunud treenima 50 m basseinis ja 25-meetrine vann oli 8 ja 9-aastasele nagu ilmaime. Ja treenisid nad mitte spordi vaid kehakultuuri tasemel. Soiku jäi ühe lapse Hiina keel, sest need 2-3 oskajat olid kõik suvepuhkusel ja ühega ei saanud ühendust. Soiku jäi teise lapse robootikahuvi, sest Tallinnas ei leidnud me kuu ajaga ühtki lapsi õpetada tahtvat ja vene k valdavat robootikatudengit. Loomaaed oli nagu nikats. Vara hommikul kino ei ole. Ühtki kultuurikuulsust pole (kas sa kujutad ette PÄEVA, mil Moskvas või Piiteris poleks ühtki maailmakuulsat lauljat gastrolleerimas?). Puuviljade valik on alla arvestust, leida loomaaias vene- või inglise keeles giidi on saatanlikult raske, kui Moskva loomaaia värava juures vähemalt aastal 2018 oli pikk nimistu (vähemalt 8-10 keelt) keeltest, milles kõnelev giid saabub 30 minuti jooksul.

Ma olen kindel Eesti patrioot, aga see on ilmselge, et mediaansissetulekuga moskvalasel on hoomamatult rohkem võimalusi enesearengu, kultuuri, spordi või õpingutega tegelemiseks, kui meie Tallinna-nimelises külakeses.

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et see teema on tehtud selle poolt, kes siin aegajalt tahab Venemaale elama minna, et seal ootab teda imede riik ehk pole tšudes.  Minul on sõpru nii eestimaa venelaste, kui ka venemaa venelaste hulgas – ehk siis – head teed minna. Venemaa venelased on siin käies väga vaimustuses Eestist ning on nalja teinud – et kui Venemaal jamaks läheb, kas me neid endi juurde pagulasteks võtame. See, mis Venemaal tomub, on ikka väga hull. Kui nüüd neile rääkida, et keegi tahab Venemaale elama tulla ja on sellest vaimustuses, siis kujutan nende naeru ette. Tegemist on haritud, väga heal järjel venelastega. Ega eestimaa venelased ka sinna ei kipu, teavad, milline elatustaseme vahe on, muidugi meie pensioniga elaksid seal väga hästi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2 aastaga ei saa mingit kodakondsust. 5 aastat pead Venemaal elama

https://et.myvadesigns.com/3216819-how-to-apply-for-russian-citizenship

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kremli troll

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi saab. Mul on sugulased Moskvas. Sellised keskmise sissetulekuga Moskva kohta. Naine on algklasside õpetaja ja mees programmeerija. Nad on suured Eesti sõbrad, aga kolida siia nad ei tahaks ja ma saan aru, miks.

Puht majanduslikust loogikast lähtuvalt ei tundu paraku eriti usutav. Näiteks see arsti jutt. Miks peaks tippspetsialist keset ööd kuskile sõitma? Jah, ta võib sõita, aga vaevalt on see väljakutse keskmise sissetulekuga inimesele taskukohane. Selliseid liialdusi selles kirjutises teisigi.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Moskvat ja Tallinna võrrelda on sama, mis Tallinnast ja näiteks Võhmat. Moskvas on 12 miljonit inimest ehk pea 10x rohkem, kui terves Eestis elanikke. Seega on seal loomulik, et seal on erinevaid trenne,  basseini, kontsete  igale maitsele. Samas on Moskva üks kalleimaid linnu, kinnisvara hinnad on tohutu kõrged. Minu rikkurist tuttavad elavad Moskva n.ö. eeslinnas,   mees on suure firma juht, naine on kodune. Kui naine otsustas tööle minna, siis selgus, et palka pakuti kõrgharidusega inimesele 3oo-400 dollarit kuus. Mehe kinnitusel võtaks ta iga eestlase endale tööle, tema jaoks on uskumatu, kuidas iga eestlane valdab vabalt arvutit, teiseks töötahe on teine.  Ma ei kujutaks ette, kui Eestis peaks Austraaliasse iga päev lennuk minema – palju lendajaid oleks.

Ma vaatan “Selgeltnägijate tuleproovi”, uskumatu, kui korrast ära on Venemaal (ka Moskvas) elumajad, seinad täissoditud, ümbrus räpane. Korter võib olla seest korras, aga miks korteri ukse taha jääb – seda keegi ei huvita. Või n.ö. maamajad – hoovid on rämpsu täis, majad värvimata jne. Ja see on venelaste endi saade. Sama on Narvas  – teistes linnades on suur osa elumaja kenasti renoveeritud, Narvas mitte.

Tädil käisid Venemaalt sugulased külas ja tulid maale külla. Esiteks imestati, miks ei ole maja ümber kõrget ja lukustatat aeda. Siis kui ära hakkasime minema – siis jäid nõutult vaatama – aga aiamööbel? grill? kas neid ei pandagi luku taha?

 

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi saab. Mul on sugulased Moskvas. Sellised keskmise sissetulekuga Moskva kohta. Naine on algklasside õpetaja ja mees programmeerija. Nad on suured Eesti sõbrad, aga kolida siia nad ei tahaks ja ma saan aru, miks.

Puht majanduslikust loogikast lähtuvalt ei tundu paraku eriti usutav. Näiteks see arsti jutt. Miks peaks tippspetsialist keset ööd kuskile sõitma? Jah, ta võib sõita, aga vaevalt on see väljakutse keskmise sissetulekuga inimesele taskukohane. Selliseid liialdusi selles kirjutises teisigi.

See pole usu küsimus.

Vat-vat. No jumal, googelda või yandexita ise vene keeles, palju on seal 24/7 kohale saabumisega meditsiinifirmasid 🙂 Või palju on MOskvas ööpäevaringset treeneriteenust pakkuvaid baaseine.

Miks peaks tohutu konkurentsi ja tohutu nõudlusega metropolis arst venitama nagu meil 1,75 kohaga pikki valveid teha, kui ta saab teha litsenseeritud firma alt seda teenust? Tallinnas tuleks neid soove ehk 2 nädalas. Moskvas on hoopis teised mastaabid.

Kunagi ca 4 a tagasi ma seal olles tellisin Moskva taha, st MKADist väljas olevasse kohta teatud ravimeid. Oli pühapäev, öö eelne aeg, äkki kell 21. Pood oli veebis, aga nii hilja tuli helistada. Kohale toomine maksis 200 rubla – otsi ise kurss – ja kraam oli kohal enne kui kell 21 alanud film läbi sai. Ja nagu kulleri juures käinud abikaasa ütles, oli pakke pirukakärus kümmekond.

Miks on mõnes riigis ka ehituspoed öösel lahti? Sest on nõudlust. Miks on ööpäevaringselt avatud poode. Sest on nõudlust. Miks on isegi ööpäev töötav loomakliinik, sest on nõudlus.
Nüüd paki see nõudlus kokku, anna sinna Moskva tasemel palkade mediaani saav tarbija ja sa saad omad vastused.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi ca 4 a tagasi ma seal olles tellisin Moskva taha, st MKADist väljas olevasse kohta teatud ravimeid. Oli pühapäev, öö eelne aeg, äkki kell 21. Pood oli veebis, aga nii hilja tuli helistada. Kohale toomine maksis 200 rubla – otsi ise kurss – ja kraam oli kohal enne kui kell 21 alanud film läbi sai. Ja nagu kulleri juures käinud abikaasa ütles, oli pakke pirukakärus kümmekond.

Vastus sinu jutule on ju siin.

Põhjuseks on see, et palgast ei tule välja. Ära elamiseks peab rabelema nagu pöörane.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Moskvat ja Tallinna võrrelda on sama, mis Tallinnast ja näiteks Võhmat. Moskvas on 12 miljonit inimest ehk pea 10x rohkem, kui terves Eestis elanikke. Seega on seal loomulik, et seal on erinevaid trenne,  basseini, kontsete  igale maitsele. Samas on Moskva üks kalleimaid linnu, kinnisvara hinnad on tohutu kõrged. Minu rikkurist tuttavad elavad Moskva n.ö. eeslinnas,   mees on suure firma juht, naine on kodune. Kui naine otsustas tööle minna, siis selgus, et palka pakuti kõrgharidusega inimesele 3oo-400 dollarit kuus. Mehe kinnitusel võtaks ta iga eestlase endale tööle, tema jaoks on uskumatu, kuidas iga eestlane valdab vabalt arvutit, teiseks töötahe on teine.  Ma ei kujutaks ette, kui Eestis peaks Austraaliasse iga päev lennuk minema – palju lendajaid oleks.

Täpselt seda ma räägingi. Seega pole midagi imestada, et kaks aastatki Moskvas elanud inimene on harjunud, et kõik on kogu aeg lahti, kõik on saadaval, kõiki teenuseid on. Ja siin Eestis nad ei saa lihtsalt aru, kuidas meil aiamööbel saab aeda jääda. Aga samamoodi nad ei saa aru, et siin on laste arenguks ja enda kultuuriliseks arenemiseks mõõtmatult kordi vähem võimalusi ja sa pead nahast välja pugema, kui tahad näiteks suahiili keelt õppida. Seal lihtsalt paned aja. Mina proovisin seda teha Eestis, meil moodustus ainult nädalaga maksuvõimeliste inimeste 9-liikmeline grupp…aga õpetajat me ei leidnudki. Sest pole. Nagu pole ka homseks hambaarstiaega, mida Moskvast võid sa leida usaldusväärsetest, rõhutan seda sõna, kliinikutest kümme tuhat ja siis valid, mis lähemal ja kuidas kvaliteet kuulukse.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tegelikult ei pruugi isegi Kremli troll olla vaid Varro jünger. Varro juba suht avalikult, samas ettevaatlikult kombates, levitab poolehoidu Putini Venemaa suunal, sest seal ju on traditsiooniliste väärtustega kõik korras. ma ainult rõõmustaks kui nad sinna läheksid aga nad tahavad, et Venemaa siia tuleks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi ca 4 a tagasi ma seal olles tellisin Moskva taha, st MKADist väljas olevasse kohta teatud ravimeid. Oli pühapäev, öö eelne aeg, äkki kell 21. Pood oli veebis, aga nii hilja tuli helistada. Kohale toomine maksis 200 rubla – otsi ise kurss – ja kraam oli kohal enne kui kell 21 alanud film läbi sai.

Kommunismini ei ole palju jäänud, meie mõistes ongi see tasuta. Ju nad siis tahavad oma head elu ka kõikidele naabritele pakkuda, aga need rumalad ei taha sellest aru saada. Peavad Venemaad mingiks kapitalistlikuks riigiks, tõsi autoritaarseks. Samas demokraatlikus riigis vist olekski raske olematu hinna eest tipptasemel teenust pakkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas teie tunneksite, kui teie peres oleks selline juhtum?