Esileht Pereelu ja suhted Kuidas teie tunneksite, kui teie peres oleks selline juhtum?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )

Teema: Kuidas teie tunneksite, kui teie peres oleks selline juhtum?

Postitas:
Kägu

Mingi kremli trolli märg unenägu see teema siin vist.

Aga noh, tuult tiibadesse siis, kui Venemaa nii äge on.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi ca 4 a tagasi ma seal olles tellisin Moskva taha, st MKADist väljas olevasse kohta teatud ravimeid. Oli pühapäev, öö eelne aeg, äkki kell 21. Pood oli veebis, aga nii hilja tuli helistada. Kohale toomine maksis 200 rubla – otsi ise kurss – ja kraam oli kohal enne kui kell 21 alanud film läbi sai.

Kommunismini ei ole palju jäänud, meie mõistes ongi see tasuta. Ju nad siis tahavad oma head elu ka kõikidele naabritele pakkuda, aga need rumalad ei taha sellest aru saada. Peavad Venemaad mingiks kapitalistlikuks riigiks, tõsi autoritaarseks. Samas demokraatlikus riigis vist olekski raske olematu hinna eest tipptasemel teenust pakkuda.

Jah, nii see on. Aga kuna nemad on harjunud seal oma pea olematute elektrihindade ja madalate eluasemekuludega ning 24/7 saadaolevate imeteenustega, siis mõistagi nad ei tahagi Eestisse. Eestisse tahavad oluliselt vaesemate piirkondade inimesed, kui 8-10 Venemaa suurlinna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teema loomulikult liba, sarnase kaekirjaga on julgelt pooled teemad siin.

Aga kui arutleda nyyd selle Austraalia yle, siis sinna paasemiseks peab olema esiteks raha, teiseks viisa. Viisat nouavad Vene kodanikelt palju, palju rohkemad riigid kui nt. Eesti kodanikelt. Viisa maksab ja seda ei pruugi isegi saada.

See on muidugi tore, et teenused on 24/7 olemas ja kattesaadavad, aga moelge, mis on selle taga. Orjatoo, et majanduslikult ara tasuks koike kogu aeg lahti hoida, nt. liuvaljal administraator ja nii edasi. Kindlasti on Bangkokis ja Manilas sama palju voi veel rohkem voimalusi, Inimene peab kogu aeg tool olema, et mitte nalga surra ja tanavale jaada. Euroopas on ametyhingud sellise jama juba sada aastat tagasi ara lopetanud. Proovige midagi sarnast Amsterdamis voi Pariisis, siis see pole voimalik voi maksab nii palju raha, et tavainimene seda lubada ei saa. Muidugi on Euroopas mindud natuke teise aarmusesse, et pyhapaeval ei ole kusagilt voimalik piima osta, aga see selleks.

 

 

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei usu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on muidugi tore, et teenused on 24/7 olemas ja kattesaadavad, aga moelge, mis on selle taga. Orjatoo, et majanduslikult ara tasuks koike kogu aeg lahti hoida, nt. liuvaljal administraator ja nii edasi. Kindlasti on Bangkokis ja Manilas sama palju voi veel rohkem voimalusi, Inimene peab kogu aeg tool olema, et mitte nalga surra ja tanavale jaada

Rumal.
Minu sugulane algkassiõpetaja käib kodudes tunde andmas ka kell 5.45 hommikul, kui vaja enne tunde aidata. Ja näjasurmast on nad VÄGA kaugel.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on muidugi tore, et teenused on 24/7 olemas ja kattesaadavad, aga moelge, mis on selle taga. Orjatoo, et majanduslikult ara tasuks koike kogu aeg lahti hoida, nt. liuvaljal administraator ja nii edasi. Kindlasti on Bangkokis ja Manilas sama palju voi veel rohkem voimalusi, Inimene peab kogu aeg tool olema, et mitte nalga surra ja tanavale jaada

Rumal.

Minu sugulane algkassiõpetaja käib kodudes tunde andmas ka kell 5.45 hommikul, kui vaja enne tunde aidata. Ja näjasurmast on nad VÄGA kaugel.

Kas see on kuidagi hea? Sellisel kellaajal peaks laps magama. Uuringute järgi vajavad lapsed hommikuti hilisemat und kui vanemad inimesed. Miks järgmise päeva tunde ei võiks eelmisel päeval mõistlikul pärastlõunasel kellaajal ette valmistada ja aidata?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on muidugi tore, et teenused on 24/7 olemas ja kattesaadavad, aga moelge, mis on selle taga. Orjatoo, et majanduslikult ara tasuks koike kogu aeg lahti hoida, nt. liuvaljal administraator ja nii edasi. Kindlasti on Bangkokis ja Manilas sama palju voi veel rohkem voimalusi, Inimene peab kogu aeg tool olema, et mitte nalga surra ja tanavale jaada

Rumal.

Minu sugulane algkassiõpetaja käib kodudes tunde andmas ka kell 5.45 hommikul, kui vaja enne tunde aidata. Ja näjasurmast on nad VÄGA kaugel.

Jah? Miks siis rikastes riikides sellist praktikat ei harrastata? Pean silmas euroopalikke rikke. Elasin ise ka yhes sellises, ja seal tuleks selline asi teoreetiliselt kone alla ainult mone ekstravagantse miljonari voi aristokraadi puhul kolmekohalise tunnihinna eest.

Yldiselt laialt kattesaadavad odavad teenused = madal keskmine elatustase ja nn. hundiseadused, kus keskmine inimene on kaitsetu.

Riigis, kus ma elasin, otsis ka keegi pakistanlanna 100 euro eest kuus endale koduabilist, kes neile mehe ja tytrega 5 paeva nadalas syya keedaks. Kui teda siis hurjutama ja tema yle naerma hakati, tuli valja, et Pakistanis on see tavaline teenus ja helde palk.

 

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi ca 4 a tagasi ma seal olles tellisin Moskva taha, st MKADist väljas olevasse kohta teatud ravimeid. Oli pühapäev, öö eelne aeg, äkki kell 21. Pood oli veebis, aga nii hilja tuli helistada. Kohale toomine maksis 200 rubla – otsi ise kurss – ja kraam oli kohal enne kui kell 21 alanud film läbi sai.

Kommunismini ei ole palju jäänud, meie mõistes ongi see tasuta. Ju nad siis tahavad oma head elu ka kõikidele naabritele pakkuda, aga need rumalad ei taha sellest aru saada. Peavad Venemaad mingiks kapitalistlikuks riigiks, tõsi autoritaarseks. Samas demokraatlikus riigis vist olekski raske olematu hinna eest tipptasemel teenust pakkuda.

Jah, nii see on. Aga kuna nemad on harjunud seal oma pea olematute elektrihindade ja madalate eluasemekuludega ning 24/7 saadaolevate imeteenustega, siis mõistagi nad ei tahagi Eestisse. Eestisse tahavad oluliselt vaesemate piirkondade inimesed, kui 8-10 Venemaa suurlinna.

Minu töökaaslane on endine moskvalanna, sünnipäraselt. Abiellus u. 17-18  aastat tagasi eesti mehega ja tuli siia. On eesti kodanik ja räägib vabalt eesti keelt, suur eesti partioot. Tänu temale suhtlen ka tema  Moskva tuttavatega ja neile väga Eesti meeldib, vahepeal käisid iga aasta siin, kusjuures lapsed eelistavad Eestit teistele Euroopa riikidele. Põhjus miks temale Eesti nii meeldima hakkas, et siin nii rahulik, sõidad max 30 minutit ja oled juba metsas või mere ääres.  Et nii palju ilusat loodust ja inimesed on rahulikud.

Suhtlen nende sõpradega, kui nad siin käivad. Tegemist heal järjel ja edukate inimestega, aga on mures – kui kelllegi peaks su vara  meeldima hakkama, siis on kerge sind maha murda. Ei võrdle ju ennast Hodarkovskiga, aga eks kõik teavad kellele tema vara vaja oli.

Uskumatuid lugusid räägivad vene arstide altkäemaksu võtmisest, et inimes ei hakata enne ravimagi, kui ümbrik rahaga arsti laua peal ei ole. Pensioni suurus on Venemaal natuke üle 200 euro, seega võite vaid ettekujutada, mis ravi vanurid saavad – või kraabivad lapsed selle raha kokku

Ma kindlasti selle teema saadan oma tuttavale.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on muidugi tore, et teenused on 24/7 olemas ja kattesaadavad, aga moelge, mis on selle taga. Orjatoo, et majanduslikult ara tasuks koike kogu aeg lahti hoida, nt. liuvaljal administraator ja nii edasi. Kindlasti on Bangkokis ja Manilas sama palju voi veel rohkem voimalusi, Inimene peab kogu aeg tool olema, et mitte nalga surra ja tanavale jaada

Rumal.

Minu sugulane algkassiõpetaja käib kodudes tunde andmas ka kell 5.45 hommikul, kui vaja enne tunde aidata. Ja näjasurmast on nad VÄGA kaugel.

Palju on su tuttava ametlik palk, ilma nende varahommikuste haltuuraotsadeta?   u. 250-350 eurot.  Sellepärast su sugulane annabki  eratunde. Õpetajate palku näetesiin

Ma käisin 5 aastat tagasi Balil, siis täispikk massaaž maksis ca 7 eurot, kui nad kuulsid et meil on see siin 40-50 eurot, siis tahtsid ka tulla siia imederiiki elama.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on muidugi tore, et teenused on 24/7 olemas ja kattesaadavad, aga moelge, mis on selle taga. Orjatoo, et majanduslikult ara tasuks koike kogu aeg lahti hoida, nt. liuvaljal administraator ja nii edasi. Kindlasti on Bangkokis ja Manilas sama palju voi veel rohkem voimalusi, Inimene peab kogu aeg tool olema, et mitte nalga surra ja tanavale jaada

Rumal.

Minu sugulane algkassiõpetaja käib kodudes tunde andmas ka kell 5.45 hommikul, kui vaja enne tunde aidata. Ja näjasurmast on nad VÄGA kaugel.

Kas see on kuidagi hea? Sellisel kellaajal peaks laps magama. Uuringute järgi vajavad lapsed hommikuti hilisemat und kui vanemad inimesed. Miks järgmise päeva tunde ei võiks eelmisel päeval mõistlikul pärastlõunasel kellaajal ette valmistada ja aidata?

Küsi moskvalastelt, ma ei tea 🙂 ja kust sa võtad, et ma seda kiidan? Ma vastasin inimesele, kes väitis, et venemaal elamine on hunnik õnnetust ja igavene jubedus.

Kui ma algkoolis käisin, siis algasid tunnid kel 7.45 ja enne oli teises koolis ujumistrenn. Algust ei mäleta, aga pakun, et kell 6.10. Kolm päeva nädalas kaks korda päevas, kaks korda nädalas ainult pärast kooli. Ära ei surnud, aga oma lastele seda ei tahtnud – kui nad just tippspordi masti ei kipu olema.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju on su tuttava ametlik palk, ilma nende varahommikuste haltuuraotsadeta?   u. 250-350 eurot.  Sellepärast su sugulane annabki  eratunde. Õpetajate palku näetesiin

Naisest ei tea, ausalt. Vähe. Mees saab kätte 3000 dollari vääringus rublasid ilma igasuguse haltuurata. Arvestades, et on 4 last, kellest kaks teismelist ning ka kaks hooldatavat vanainimest, on elutase keskmine. Moskva kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kummaline käitumine, sest puutun ise kokku just venelastega, kes põgenevad Venemaalt kas siis Eestisse (kus on sugulasi) või siis üritatakse töö- ja õppeviisadega vähemalt ajutiseltki riigist minema saada. Kunagi oli Venemaalt pärit üliõpilastega arutelu teemal suurim hirm, siis ühtselt jäi kajama see, et peab Venemaale naasma. Me ei adu seda vaesust (pension ca. 130€, kommunaalkulud aga samad, mis meil ehk talvekuudel ühe Venemaa pensioni jagu), meeleheidet, haiglasüsteemide stagnatseeritust (haigla koridoris mitu päeva haige lapsega ja ühe kitsa voodiga on täiesti ok), mida nemad näevad! Osa eestlastest kirub valitsust jm., kui ei anna samal ajal aru, et nt. meil ei piirata infot (sõnavabadus), me võime kiruda valitsust ja presidenti (kuid katsu sa avalikult Putini kohta Venemaal midagi öelda), meil on poed täis kaupa, palk on kasvamas jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rumal. Minu sugulane algkassiõpetaja käib kodudes tunde andmas ka kell 5.45 hommikul, kui vaja enne tunde aidata. Ja näjasurmast on nad VÄGA kaugel.

Kui ma siin Eestis peaksin kell 5.45 hommikul tööl olema, siis jah, oleks ma näljasurmale ikka väga lähedal.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kremli troll jah. Siin perekoolis võib näh aeg-ajalt selle trolli teemasid, kõigi sisu on sarnane a la puhastverd eestlane on otsustanud Venemaale kolida ja kodakondsuse ka võtta.

Ise aeg-ajalt olen vaadanud vene kanaleid, et ehk hakkab vene keel külge, aga ma ei suuda neid kaua vaadata just seetõttu, et see on nii sumbunud maailm. Kõik seriaalid, saated on nagu ladina-ameerika seebikad – äravahetamiseni sarnase stsenaariumiga ja ühte auku. Kohutavalt üksluine.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keskmine eestlane ongi oluliselt kitsarinnalisem, kadedam ja väiklasem kui vene rahvuses inimene. Minu puhastverd eestlasest ema oli kunagi põhiluselt vene rahvusest kollektiivi juht ja rääkis sama.  Minu täiskasvanud, kuid alles õppivad  lapsed räägivad samuti, et ei taha väiklasesse Eestisse jääda ja unistavad pigem Lõuna-Euroopasse elama asumisest.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma käin palju Põhjamaa riikides. Oi kui palju ma näen seal vene naisi, kes läbi meili pruutideks tulnud. Meeleheitlikult otsitakse välismaalasi, kellega abielluda. Iga suva vanapoiss kõlbab. Tai pruutide järel vist teisel kohal. Kõik vähegi ajudega, kes suudavad ülikoolides kõrgemale jõuda, püüavad saada stipendiumi välismaale. Ameerika ja lääs, ma ütleks, et palju rohkem ülistatud kui meil. Kõrgklassi venelaste lapsed õpivad puha läänes ja ostavad omale sinna kinnisvara. Pulmi ei pea neist oligarhi võsukestest vist mitte keegi Venemaal. Vene kodakondsuse võtmine tähendab piiratud võimalustega reisimist, seega suur vastuolu selle sumbumise jutuga. Eesti passiga minna mujale tööle, õppima, puhkama on sada korda kergem. Ainult loll vahetab selle mingi kolmanda riigi passi vastu. Ajupesu pahast läänest ja pahast lääne kultuurist on suunatud vaestele elanike, et nad elult midagi paremat ei ootaks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keskmine eestlane ongi oluliselt kitsarinnalisem, kadedam ja väiklasem kui vene rahvuses inimene. Minu puhastverd eestlasest ema oli kunagi põhiluselt vene rahvusest kollektiivi juht ja rääkis sama. Minu täiskasvanud, kuid alles õppivad lapsed räägivad samuti, et ei taha väiklasesse Eestisse jääda ja unistavad pigem Lõuna-Euroopasse elama asumisest.

Täiesti vastupidine kogemus. Jah lahked ja sõbralikud nii kaua kui sa nendega kõiges nõus oled. Kui milleski vastu vaidled, oi siis läheb madinaks. Neil on palju rangemad piirid, kuidas miski õige on ja ei paindu kohe üldse. Ja kui sa juba varbale oled astunud, siis sind tehakse pihuks ja põrmuks. Vaatame, mis jamad seal Ida-Virumaa omavalitsustes kogu aeg toimuvad, no ei suudeta midagi ausalt teha. Ikka onupoja mängud ja vasakule kühveldamine, kui rooli juurde juba saadakse. Jaa jagatakse pirukat väga lahkelt sõpradele ja sugulastele, aga teiste suhtes ollakse täiesti tundetud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see jalgpalli world cup Venemaal toimus, siis mu üks tuttav käis sõpradega. Nad ei ole eestlased. Nad olid imestunud, kuidas noored vene naised püüdsid end meeleheitlikult külge  kleepida või välja pakkuda. Vene mehed on sellest muidugi teadlikud ja viha täis. Kohalikes baarides tuldi pidevalt hoiatama – vaadake, et meie naistest eemale hoiate.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Troll, pole sul mingit õde Venemaal. Küll aga tahaks sult küsida mõned küsimused. Miks peaks eestlased palavalt armastama riiki, kes meid okupeerinud, mõrvanud, piinanud, kiusanud, küüditatud ja lämmatanud tuhandeid süütuid eestlasi lihtsalt sellepärast, et nad olid eestlased, kes elasid omas kodus Eestimaal. Miks me peaks vaenulikult suhtuma USA-sse, kes alati toetanud meie iseseisvust ja mitte kordagi ajaloos pole meid hävitada tahtnud. Miks me täna ja praegu peaks olema Venemaa fännid, kus on tsaar Putini isikukultus, igasuguse vaba mõtte lämmatamine, vangistamine ja keelamine?

Sumbunud? Meid on ainult ca miljon, jah me oleme väike riik. Eks mõnele võib see sumbunud või ahistav tunduda, et kõik kõiki tunnevad ja linnapildis pole hiiglaslikke toretsevaid diktaatorite paleesid. Jah me oleme maarahvas ja sarnase taustaga. Kui üks maakas tahab saks olla ning oma päritolu peale fuitab… noh eks sellised ole alati olnud.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keskmine eestlane ongi oluliselt kitsarinnalisem, kadedam ja väiklasem kui vene rahvuses inimene. Minu puhastverd eestlasest ema oli kunagi põhiluselt vene rahvusest kollektiivi juht ja rääkis sama.  Minu täiskasvanud, kuid alles õppivad  lapsed räägivad samuti, et ei taha väiklasesse Eestisse jääda ja unistavad pigem Lõuna-Euroopasse elama asumisest.

Miks Lõuna-Euroopasse kui Narva jõe taga asub säärane imedemaa muinasjutuliselt lahkete inimestega?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks eestlased palavalt armastama riiki, kes meid okupeerinud, mõrvanud, piinanud, kiusanud, küüditatud ja lämmatanud tuhandeid süütuid eestlasi lihtsalt sellepärast, et nad olid eestlased, kes elasid omas kodus Eestimaal. Miks me peaks vaenulikult suhtuma USA-sse, kes alati toetanud meie iseseisvust ja mitte kordagi ajaloos pole meid hävitada tahtnud. Miks me täna ja praegu peaks olema Venemaa fännid, kus on tsaar Putini isikukultus, igasuguse vaba mõtte lämmatamine, vangistamine ja keelamine?

No see on ehe näide väiklasest, pimestavast ja täiesti alusetust vihast ning mõõtmatust kurjusest, mis sarnaneb täielikult natside ja fašistide vihkamisele juutide ja “alamrassi” suhtes. Osa eestlasi ei suuda oma väikluses minevikust üle saada ja see viha mürgitab vaid neid ennast.

Venelaste kui kogu rahvuse kaela ei saa ajada sõjaaegseid kuritegusid, enamus vene inimestest pole nendega midagi pistmist. Näiteks eesti mehed tapsid koos natsi kurjategijatega süütuid juute teise maailmasõja ajal, lasid neid maha nagu loomi ja viskasid surnukehad kraavi. Kas juudid peaksid hakkama ka kogu eesti rahvast vihkama selle pärast? Neid hingelt natse on küllaltki palju veel eestlaste seas paraku.

Kuidas näiteks soomlased suudavad Venemaaga normaalselt suhelda? Ja ära ole naiivne, USA-le on Eesti vaid kõigest abivahend Ida-Euroopas saavutamaks kontrolli Venemaa üle. Eesti truu USA vasallina peab igapäevaseid vihakõnesid Venemaa suunal, et ikka jätkuvat USA heakskiitu saavutada. Aga mitte ükski riik, mis vihkab teist riiki ning oma õeluses soovib vaid Venemaale halba, ei saa saada kunagi õnnelikuks, rahulolevaks ega iseseisvaks. Ei näe, et siin Eestis inimesed õnnelikud oleksid. Inimesed on enamjaolt pettunud ja õnnetud.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub nagu libateema. Inimene, kes on 2 aastat Venemaal elanud, ei saa tõsimeeli uskuda, et seal on parem kui Eestis.

Muidugi saab. Mul on sugulased Moskvas. Sellised keskmise sissetulekuga Moskva kohta. Naine on algklasside õpetaja ja mees programmeerija. Nad on suured Eesti sõbrad, aga kolida siia nad ei tahaks ja ma saan aru, miks.

Moskvas on neil näiteks laste jaoks valida selliseid trenne, mida me ka unes ei näe. Ööpäev lahtiolevaid basseine – sadu. Tahad kooli, kus teine võõrkeel oleks lapsele Hiina keel – sada vähemalt. Hakkab öösel halb, aga mitte kiirabitasemel halb – palun, 1,5 tunniga on ortopeed või südamearst ukse taga, muidugi parimast ülikoolist ja kogu tehnikaga. Tahad öösel kell 4 minna uisutama – palun, 100 väljakut ööpäevaringset on linnas vähemalt. Tahad, et treener ka oleks – palun, tuleb kell 03 ka treener. Tahad lennata Austraaliasse – palun – iga 4 h jooksul ikka lennuk läheb. Tahad maailmakuulsat tenorit – kui täna ei ole, homme esineb. Tahad, et su last treeniks näiteks sportvõimlemises olümpiavõitja – palun, seal ta rühmatund on. Tahad näha mõnd ilmakuulsat maali – ainult valimuuseum välja. Tahad looodusmatka giidiga – koneshno, kas kui giid tuleb autoga maja ette kahe tunni pärast, sobib või vaja kiiremini? Ja kõik see ODAVAMALT kui siin. Ainult vahemaad on pikemad ja ajakulu suurem. Tahad võtta klaveritundi – vali konkursside laureaatide nimistust välja või veel parem, vali välja sellest pedagoogide nimistust, kelle õpilased enim tuntuks saanud on ja ta tuleb sulle koju umbes ülehomme või saad sina minna sinna juba homme. Tahaksid reisile minna, aga koera pole kuskile jätta – ainult helista. Kohapeal näidatakse sulle kätte koera majakene õuejalutusalaga, tutvustatase päevaplaani, näidatakse su koera isiklik hoolitseja kätte (max 4 koera hooldaja kohtaa), näidatakse, kust sa saad jälgida 24/7 kaameraga oma koera tuba ja jalutusaedikut, lepitakse kokku, kui sageli ja millal sa saad koeraga rääkida (st tema toas on siis avatud kõlar, kui sa helistad). Meie omad venelased viisid sinna oma bokseri. 51 ööd, tasu 400 dollarit PLUSS nad viisid söögi ka ise. 400! Dollarit! Meil maksab päev 40-90 eurot.

Kui nad kord 8 nädalat Tallinnas olid, siis jäid soiku nii ujumistunnid, sest niisama solberdada ju võiks, aga leida nii vanade laste jaoks treeningrühma ei olnud võimalik. Kui meie oma lapsega käisime Moskvas, siis leiti tema võimetele ja vanusele sobiv käsipallitrenn 4 tunniga, mis hõlmas ka telefonikonsultatsioone. Lisaks olid need Moskva lapsed-ujujad harjunud treenima 50 m basseinis ja 25-meetrine vann oli 8 ja 9-aastasele nagu ilmaime. Ja treenisid nad mitte spordi vaid kehakultuuri tasemel. Soiku jäi ühe lapse Hiina keel, sest need 2-3 oskajat olid kõik suvepuhkusel ja ühega ei saanud ühendust. Soiku jäi teise lapse robootikahuvi, sest Tallinnas ei leidnud me kuu ajaga ühtki lapsi õpetada tahtvat ja vene k valdavat robootikatudengit. Loomaaed oli nagu nikats. Vara hommikul kino ei ole. Ühtki kultuurikuulsust pole (kas sa kujutad ette PÄEVA, mil Moskvas või Piiteris poleks ühtki maailmakuulsat lauljat gastrolleerimas?). Puuviljade valik on alla arvestust, leida loomaaias vene- või inglise keeles giidi on saatanlikult raske, kui Moskva loomaaia värava juures vähemalt aastal 2018 oli pikk nimistu (vähemalt 8-10 keelt) keeltest, milles kõnelev giid saabub 30 minuti jooksul.

Ma olen kindel Eesti patrioot, aga see on ilmselge, et mediaansissetulekuga moskvalasel on hoomamatult rohkem võimalusi enesearengu, kultuuri, spordi või õpingutega tegelemiseks, kui meie Tallinna-nimelises külakeses.

Ma kaldun arvama, et Moskva mediaanisissetulekuga Moskvas ikka väga ei laia (Tallinnas teine asi), aga selge see, et on vaks vahet võimalustes, kas pisiriigi pisike pealinn või ühe maailma suurima riigi pealinn.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see on ehe näide väiklasest, pimestavast ja täiesti alusetust vihast ning mõõtmatust kurjusest, mis sarnaneb täielikult natside ja fašistide vihkamisele juutide ja “alamrassi” suhtes. Osa eestlasi ei suuda oma väikluses minevikust üle saada ja see viha mürgitab vaid neid ennast. Venelaste kui kogu rahvuse kaela ei saa ajada sõjaaegseid kuritegusid, enamus vene inimestest pole nendega midagi pistmist. Näiteks eesti mehed tapsid koos natsi kurjategijatega süütuid juute teise maailmasõja ajal, lasid neid maha nagu loomi ja viskasid surnukehad kraavi.

Kuule troll! Kes seal Venemaal küll tsiviilelanikke (k. a. sinna küüditatud eestlasi) tapsid ja piinasid? Milline meie naaberriik on totalitaarne ja tegeleb usinalt ajaloo ühe suurima mõrtsuka heroiseerimisega? Milline riik üritab kõigi vahenditega takistada oma eelkäija ajal toime pandud inimsusevastaseid kuritegusid? Mis vihast sa siin jahud? Miks eestlased sakslasi ei vihka? Võid kolm korda arvata, aga vihjeks nii palju, et sakslased on ajaloost natukenegi õppinud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline riik üritab kõigi vahenditega takistada oma eelkäija ajal toime pandud inimsusevastaseid kuritegusid?

Õige on: “Milline riik üritab kõigi vahenditega takistada oma eelkäija poolt toime pandud inimsusevastaste kuritegude uurimist?”

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean, et paljud eestalased vihkavad küll venelasi, mida ka siinsed kommentaarid tõestavad. Nii palju kui mina venelastega olen kokku puutunud on nad parema iseloomuga kui eestlased. Eestlane võib väga õel ja salakaval olla. Samuti on eestlased vähe seltsivad ja üldiselt ebasõbralikud. Venelased võtavad su palju paremini omaks, kui nendega viisakalt käitud ega solva neid.

Kurb on see, et Eestis lähen elu aasta-aastalt allamäge. Kui EKRE võimule saab, eks siis neid venelasi ja välismaalasi hakatakse veel rohkem vaenama, nii-öelda põline eestlane lööb välja. Olen mõelnud juba kaks kuud emigreerumise peale ja teen selleks ettevalmistusi.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see on ehe näide väiklasest, pimestavast ja täiesti alusetust vihast ning mõõtmatust kurjusest, mis sarnaneb täielikult natside ja fašistide vihkamisele juutide ja “alamrassi” suhtes. Osa eestlasi ei suuda oma väikluses minevikust üle saada ja see viha mürgitab vaid neid ennast. Venelaste kui kogu rahvuse kaela ei saa ajada sõjaaegseid kuritegusid, enamus vene inimestest pole nendega midagi pistmist. Näiteks eesti mehed tapsid koos natsi kurjategijatega süütuid juute teise maailmasõja ajal, lasid neid maha nagu loomi ja viskasid surnukehad kraavi.

Kuule troll! Kes seal Venemaal küll tsiviilelanikke (k. a. sinna küüditatud eestlasi) tapsid ja piinasid? Milline meie naaberriik on totalitaarne ja tegeleb usinalt ajaloo ühe suurima mõrtsuka heroiseerimisega? Milline riik üritab kõigi vahenditega takistada oma eelkäija ajal toime pandud inimsusevastaseid kuritegusid? Mis vihast sa siin jahud? Miks eestlased sakslasi ei vihka? Võid kolm korda arvata, aga vihjeks nii palju, et sakslased on ajaloost natukenegi õppinud.

Mis trollist sa siin jahud. Käekirja järgi tundud hoopis sina troll olevat, siis EKRE neonatsist troll. Ning su sonimise võtab kokku hea lause: “Enda silmas ei näe palki, aga teise silmas näeb pinnu ära”. Sinu kriitika võtab hästi kokku aga järgnev: “Kõik, mida sa teises tagasi lükkad või millele tugevalt reageerid, on sinus samuti olemas.”

Võibolla sinu eelkäijatest järgnev raamat räägibki: https://www.goodreads.com/book/show/7116797-murder-without-hatred

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soiku jäi teise lapse robootikahuvi, sest Tallinnas ei leidnud me kuu ajaga ühtki lapsi õpetada tahtvat ja vene k valdavat robootikatudengit.

oma viga, kui internetti kasutada ei oska ja abi küsida ei osanud.

töötan selles valdkonnas ja ma oskaks sulle unepealt tallinnas vähemalt 5 vene õppekeelega robootika huvikooli nimetada, kust sa professionaalse eraõpetaja oleks saanud tellida.

eks samamoodi on tõenäoliselt  ka teiste valdkondadega, et pead küsima neilt, kes valdkonnaga kursis, kui ise ei oska otsida, mitte aga väita et “ei ole  olemas”.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks eestlased palavalt armastama riiki, kes meid okupeerinud, mõrvanud, piinanud, kiusanud, küüditatud ja lämmatanud tuhandeid süütuid eestlasi lihtsalt sellepärast, et nad olid eestlased, kes elasid omas kodus Eestimaal. Miks me peaks vaenulikult suhtuma USA-sse, kes alati toetanud meie iseseisvust ja mitte kordagi ajaloos pole meid hävitada tahtnud. Miks me täna ja praegu peaks olema Venemaa fännid, kus on tsaar Putini isikukultus, igasuguse vaba mõtte lämmatamine, vangistamine ja keelamine?

No see on ehe näide väiklasest, pimestavast ja täiesti alusetust vihast ning mõõtmatust kurjusest, mis sarnaneb täielikult natside ja fašistide vihkamisele juutide ja “alamrassi” suhtes. Osa eestlasi ei suuda oma väikluses minevikust üle saada ja see viha mürgitab vaid neid ennast.

Venelaste kui kogu rahvuse kaela ei saa ajada sõjaaegseid kuritegusid, enamus vene inimestest pole nendega midagi pistmist. Näiteks eesti mehed tapsid koos natsi kurjategijatega süütuid juute teise maailmasõja ajal, lasid neid maha nagu loomi ja viskasid surnukehad kraavi. Kas juudid peaksid hakkama ka kogu eesti rahvast vihkama selle pärast? Neid hingelt natse on küllaltki palju veel eestlaste seas paraku.

Kuidas näiteks soomlased suudavad Venemaaga normaalselt suhelda? Ja ära ole naiivne, USA-le on Eesti vaid kõigest abivahend Ida-Euroopas saavutamaks kontrolli Venemaa üle. Eesti truu USA vasallina peab igapäevaseid vihakõnesid Venemaa suunal, et ikka jätkuvat USA heakskiitu saavutada. Aga mitte ükski riik, mis vihkab teist riiki ning oma õeluses soovib vaid Venemaale halba, ei saa saada kunagi õnnelikuks, rahulolevaks ega iseseisvaks. Ei näe, et siin Eestis inimesed õnnelikud oleksid. Inimesed on enamjaolt pettunud ja õnnetud.

Venemaal kiusati juute samamoodi taga nagu natsi-Saksamaalgi. Ainuke riik, mis põgenenud juute vastu võttis ja neid aitas, oli USA.

Ükskõik, mis põhjusel USA meid aitab, aga see on meie ainus kaitse venemaa vastu. Sellest saavad ka soomlased aru ja hea näo tegemine ei ole normaalselt suhtlemine.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks eestlased palavalt armastama riiki, kes meid okupeerinud, mõrvanud, piinanud, kiusanud, küüditatud ja lämmatanud tuhandeid süütuid eestlasi lihtsalt sellepärast, et nad olid eestlased, kes elasid omas kodus Eestimaal. Miks me peaks vaenulikult suhtuma USA-sse, kes alati toetanud meie iseseisvust ja mitte kordagi ajaloos pole meid hävitada tahtnud. Miks me täna ja praegu peaks olema Venemaa fännid, kus on tsaar Putini isikukultus, igasuguse vaba mõtte lämmatamine, vangistamine ja keelamine?

No see on ehe näide väiklasest, pimestavast ja täiesti alusetust vihast ning mõõtmatust kurjusest, mis sarnaneb täielikult natside ja fašistide vihkamisele juutide ja “alamrassi” suhtes. Osa eestlasi ei suuda oma väikluses minevikust üle saada ja see viha mürgitab vaid neid ennast.

Venelaste kui kogu rahvuse kaela ei saa ajada sõjaaegseid kuritegusid, enamus vene inimestest pole nendega midagi pistmist. Näiteks eesti mehed tapsid koos natsi kurjategijatega süütuid juute teise maailmasõja ajal, lasid neid maha nagu loomi ja viskasid surnukehad kraavi. Kas juudid peaksid hakkama ka kogu eesti rahvast vihkama selle pärast? Neid hingelt natse on küllaltki palju veel eestlaste seas paraku.

Kuidas näiteks soomlased suudavad Venemaaga normaalselt suhelda? Ja ära ole naiivne, USA-le on Eesti vaid kõigest abivahend Ida-Euroopas saavutamaks kontrolli Venemaa üle. Eesti truu USA vasallina peab igapäevaseid vihakõnesid Venemaa suunal, et ikka jätkuvat USA heakskiitu saavutada. Aga mitte ükski riik, mis vihkab teist riiki ning oma õeluses soovib vaid Venemaale halba, ei saa saada kunagi õnnelikuks, rahulolevaks ega iseseisvaks. Ei näe, et siin Eestis inimesed õnnelikud oleksid. Inimesed on enamjaolt pettunud ja õnnetud.

Venemaal kiusati juute samamoodi taga nagu natsi-Saksamaalgi. Ainuke riik, mis põgenenud juute vastu võttis ja neid aitas, oli USA.

Ükskõik, mis põhjusel USA meid aitab, aga see on meie ainus kaitse venemaa vastu. Sellest saavad ka soomlased aru ja hea näo tegemine ei ole normaalselt suhtlemine.

Kuule, sa ju valetad, iga su lause on pahatahtlik vale. Ameeriklased lükkasid väga palju juudi põgenikke tagasi, mitmed ajaloo saated on rääkinud, et USA oleks saanud palju rohkem juute päästa, aga ei teinud seda. https://www.vox.com/policy-and-politics/2017/1/27/14412082/refugees-history-holocaust
Ja kindlasti ei olnud USA ainus riik, mis juute aitas. Natsi Saksamaa oli see, kes tahtis tappa Nõukogude Liidu juute. Lõpplahendus ehk Euroopa juutide genotsiid oli ainuüksi natside ja fašistide projekt. Nõukogude Liidu sõdurid vabastasid Auschwitzi vangid.

Eesti haukumine ja arulage klähvimine Venemaa suunas on väga madal käitumine, mistõttu meil puuduvad igasugused normaalsed suhted Venemaaga. Soome on alati suutnud viisakaks ja väärikaks jääda ning suudab hoida diplomaatilist suhtlust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soome on alati suutnud viisakaks ja väärikaks jääda ning suudab hoida diplomaatilist suhtlust.

Soomet nad pole okupeerinud ka. Aplaus soomlastele, et kaitsta suutsid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas teie tunneksite, kui teie peres oleks selline juhtum?