Esileht Imetamine Kuidas teil enesetunne imetavad emad?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kuidas teil enesetunne imetavad emad?

Postitas:

Tere emmed 🙂

Tean, et see teema juba kohati ära mämmutatud, kuid jagage kogemusi, kuidas on teil enesetunne imetades? Kas hakkab tervisele ning mida teete, et olukord paraneks?
Endal kodus 4-kuune pisipõnn, kes ainult rinnapiimal. Viimase kuuga on aga mu enesetunne järsult kehvemaks läinud. Iga päev on peavalud, kohati tekib täiesti jõuetuse tunne ja seda eriti siis, kui lapsega mängin. Jalalabad valutavad metsikult, hommikuti on vaja tükk aega ennast nii öelda käima tõmmata, et saaks normaalselt liikuma. Vahest silme ees virvendab ning sees hakkab keerama. Iga päev sellist trianglit pole, mõni päev on täiesti OK.
Iga päev teen poisiga ka 2-3 tunniseid jalutuskäike. Olen proovinud ka kergemat lisakoormust kehale, kuid see ei õnnestunud, sest peale leebet 30 min treeningut oli sõna otseses mõttes surm silme ees. Söön normaalselt ja isu hea. Söön kõike, jahu- ja magusatooteid olen piiranud. Kaal ka seisab, pigem on mõni kilo juurde tulnud.
Vedelikku tarbin piisavalt. Joon vett ja rohelist teed.
Juuste välja langemine on omaette ooper, aga noh see vist käib asja juurde. Üle päeva pean du¨¨inurga äravoolu puhastama enda juustest, et vesi alla läheks.
Kas võtate mingeid vitamiine lisaks? Perearstile on aeg kuu lõpus, peaks vist igaks juhuks laskma vereproovi võtta.
Imetamist lõpetada ei kavatse, enne kannatan 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 12:39; 30.08 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale sünnitust on väga tavaline asi näiteks kilpnäärme alatalitlus (sümptomid langevad Sinu omadega kokku küll, mul on ka peale neljandat last alatalitlus). Veel tasuks kontrollida vererõhku (virvendus silme ees, peavalu, jõuetus on ka selle sümptomiteks), samuti kontrolliks vere rauasisaldust ja rauavarusid.
Imetamine ja juuksekadu ei ole seotud. See on hormonaalne ja seotud rasedushormooni kehast kadumisega lapse 2-4-st elukuust alates. Kestab umbes 1 kuu kuni 1 aasta enamasti. Vitamiinid, ega määrded sel puhul ei aita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 13:14; 23.08 15:51;
To report this post you need to login first.

Magneesiumipuudusele viitab ka (jalalabad, jõuetus). Kohe esimese asjana, kuniks arstile saad, hakkaksin magneesiumi võtma. Minu lemmik on Kelasin. Ühtlasi aitab mg kaasa raua omastamisele.
Olen ka ise imetamise ajal mitu kuuri teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väsinud! Mul on lõunani enesetunne enam-vähem peale seda saab energia täiesti otsa. Kaal muudkui langeb kuigi söön normaalselt. Ise arvan,et jõuetuse põhjuseks on 4x öösel söötmine. Ehk et ööuni on liiga hakitud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul plika saab 9-kuuseks ja nüüd tunne, et elumahlad välja imetud vist 🙂
Ja ainuke sümptom, mis väga häirib on jalalabade hommikune tõsine santlus. No kui voodist hooga püsti tulen, siis koperdan enne paar sammu, kui ükskord normaalselt kõnnin. Siit lugedes tundub, et magneesiumipuudus siis?
Juuksed kinni raseduse ajast ja pole siiani midagi tulnud peast- nagu müts noh. Küüned kasvavad ka mühinal ja muud häda tegelikult polegi, kui jalalabade valu, just selline nö kondivalu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu plika saab 8-kuuseks. On kaisusmagaja, armastab magada rind suus. Mul aga kael valutab, selg valutab, puusad valutavad. Päeval käib aeg-ajalt pea ringi, kerge iiveldus mõnikord, on tekkinud peavalud. Mälust (või õigemini selle puudumisest) ma ei räägigi. Mõnikord on ka tunne, et süda peksab kurgus. Väsinud ja tüdinud olen imetamisest. Hommikul voodist välja ronides oleks nagu nõelad talla all, paari sammuga läheb üle. Magneesiumi võtan.
Aga rõõm lugeda, et pole ainus, kel hädad kaelas on 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu plika saab 8-kuuseks. On kaisusmagaja, armastab magada rind suus. Mul aga kael valutab, selg valutab, puusad valutavad. Päeval käib aeg-ajalt pea ringi, kerge iiveldus mõnikord, on tekkinud peavalud. Mälust (või õigemini selle puudumisest) ma ei räägigi. Mõnikord on ka tunne, et süda peksab kurgus. Väsinud ja tüdinud olen imetamisest. Hommikul voodist välja ronides oleks nagu nõelad talla all, paari sammuga läheb üle. Magneesiumi võtan.
Aga rõõm lugeda, et pole ainus, kel hädad kaelas on 🙂
[/tsitaat]Padjad ikka paned endale selja taha ja põlvede vahele, kui öösiti imetad? Kui mul patju ümber polnud esimese lapse imetamise ajal, siis olin hommikuks nagu vanainimene. Teiste lastega end niimoodi enam ei piinanud. 5-6 patja ümber enda ja hommikul pole häda midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 13:14; 23.08 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga huvitav, ma olen sama muredega oma arsti poole pöördunud. Ainult , mis oli pahasti on madal vererõhk ja D-puudust, vaatamata, et ise olen nii päevitanu kärutamisest väljas.
Laps saab rpa ja ööseti umbes 2-3x. Sellest ööuni on väga hakitud ja päeval ma üldse magada ei saa ning nii kestab juba pool aastat.
Magamatusest tekivad emadel stress ja lihastepinged. Nüüd võtan D- vitamiini ja Magvit B6(magneesium). Arst soovitas ka massaa¸i.
Nüüd tunen ennast juba veidi parem, kahjuks oma kaaluga veel midagi ette võta ei saa. Laps on raske (8+kg) ja selg väga valutab. Juste langemine pidi ka stressist tingitud olema ja ajutine.
Õnneks stress on positiivne ja norm kuna seotud lapse toimingutega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viki, mismoodi on rpa-ga toitmine imetamisega seotud? Mu arust ei anna seda võrreldagi kui annad pudeli rinna asemel, siis ju pole pikalt ka sundasendites. Samuti ei kurna rpa-ga lapse toitmine ema organismi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Viki, mismoodi on rpa-ga toitmine imetamisega seotud? Mu arust ei anna seda võrreldagi kui annad pudeli rinna asemel, siis ju pole pikalt ka sundasendites. Samuti ei kurna rpa-ga lapse toitmine ema organismi. [/tsitaat]
Kahjuks, ma tõesti ei saa lapsele rp anda imetamisega(lüpsan välja). Aga siiski ühist näen sellest, et mõlemate juhtudel emat ei maga korralikult ja kulutabki selega oma organismi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps 5-kuune. Esimesed 2-3 kuud olin tühjaks pigistatud nagu sidrun, imetamine võttis väga läbi, vaatamata sellele, et laps ei ole väga tihe sööja ning isegi öösel sõi üksnes 2-3 korda. Nüüd laps läheb õhtul 21.30 paiku tuttu ja sööb esimest korda millalgi 5-6 paiku, mul ka enesetunne kohe teine. Täna oli lausa selline öö, kus laps ärkas esimest korda 7.10, sõi ja magas kuni kl 10-ni:) Mina sain magada jutiga 8 tundi (läksin ise ka kl 23 magama) ning hommikul tukkusin veel nii 45 min otsa pärast lapse söötmist. Juukseid hakkas tulema siis, kui laps sai 3,5 kuuseks, aga samas neid ei tule nüüd ka väga palju rohkem võrreldes raseduseelse ajaga, juuksed ikka paksud ja kohevad. Aitab ilmsetl ka see, et tarbin iga päev supilusikatäie linaseemneõli. Arstil lasin ka mõni kuu tagasi verd ja kilpnääret kontrollida, aga mul oli kõik korras. Praegu on enesetunne super.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laps 6-kuune ja olen suhteliselt väsinud, kuna laps sööb öösel ca 5 korda. Ta on mul pikk ja peenike, seetõttu ei taha öiseid söömisi vähendada ka, las sööb niipalju, kui tahab. Hommikuti on jalalabad ka väga kanged, nüüd hakkan proovima, kas magneesium aitab. Mälu on nagu haugil, isegi mehe õetütre sünnipäeva unustasin ära, meelde tuli alles 3 nädalat hiljem. Ja MEELETU magusaisu on, see on imetamise algusest saati. Õnneks kehakaalule pole see maiustamine liiga teinud, raseduseelsest kaalust on kilo puudu 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nii, käisin siis perearsti juures proove andmas ning õnneks oli kõik korras, kuid veresuhkur oli madala võitu. Pean jälgima, et ikka korralikult sööks ning soovitas ka imetavale emale mõeldud vitamiine võtma hakata. Imetamisnõustaja arvas, et mu nõrkus oli tingitud beebi nn piima juurde tellimisest, st et piima kogus suureneks ning see võis organismile kurnatust põhjustada.
Praegu on päris ok, pea valutab aegajalt, kuid muud ei ole 🙂
Järelikult kuulun mina nende naiste gruppi, kellel imetades kaal ei lange. Aga annan endale aega, lähen oktoobrist trenni ning ehk siis saab ka natuke enda vormi siluda 🙂
Aitäh kõigile, kes leidsid aega antud teemal kaasa rääkida 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 12:39; 30.08 09:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Imetamine Kuidas teil enesetunne imetavad emad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.