Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kuidas teil praegu maskidega on?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Teema: Kuidas teil praegu maskidega on?

Postitas:

Jäin täna maski ette pannes mõtlema, et olen seda kandnud vast nii 10-12 korda stiilis taskusse ja ette. Vahetada tuleb meelde siis, kui mask ikka juba õige kipras ja hõre on, muidu lihtsalt ei tule meelde. Kui nüüd võrrelda maskide kandmise alguse ajaga, kui sai teist ülikorralikult vahetatud või siis riidest maksi pestud ja triigitud – on see, mis ma praegu teen, ikka täielik komöödia. Kuidad teil teistel? Kas ikka veel vahetate peale iga ette panemist? Pesete, triigite?

+26
-19
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

1 käimisel 1 mask (riidest või 1-kordne), siis läheb pessu või prügikasti. Triikind pole kunagi.
10-12 korda taskust ette pandud mask väärib tõesti seda väljendit, mida maskivastased maskide kohta kasutavad. Endal vastik ei ole?

+18
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

10-12 korda, mitte 10-12 päeva. Minu elustiili juures käib see mask mul päeva, äärmisel juhul paariga see 10-12 korda ette ja eest ära. Ja vastuseks küsimusele – ei ole siiani vastik olnud. Ropp ja rõve inimene olen.

+27
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline see elustiil on?
Eeldan, et jutt ei käi töösituatsioonis maski kandmisest.
Kannan maski korra paari päeva jooksul poes käies, vahel kinos või toidukohta minnes. Ei kulu neid eriti

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on autos umbes 4-5 maski, mida juhuslikus järjekorras kordamööda  kasutan, ära viskan siis, kui liiga kortsus juba välja näeb. Kasutan poes jm avalikes kohtades.

+30
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan ühekordseid maske, korra kasutatud mask läheb prügikasti. Samas käin poes jms paar korda nädalas, seega 50 tk karp, seda jagub pikalt.

 

+12
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olin vahepeal haige, siis ma võtsin küll iga kord uue maski (no poes ja apteegis käisin, ei olnud koroonas). Aga muidu ma vahetan taskumaski umbes korra nädalas. Ma ei käi kodust väga palju väljas, mõned korrad nädalas poes ja sinna ma lähen jala.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

2.14 Seaduse rikkumisele üleskutsuvad ning kehtivate õigusaktidega vastuollu minevad sõnumid (rikuvad head tava, sisaldavad riigisaladusi, õhutavad rahvuste ja sugudevahelist või rassilist vihavaenu, vägivalda, propageerivad narkootikume, alkoholi ja /või tubakatooteid, piraatlust, jagatakse/müüakse ravimeid vms).

Perekooli moderaator.

+11
-24
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Praegu kasutan vaid n95. Hoian väljas käies kilekotis, kodus ripub, ajaliselt kasutan ühte maski ca 3 tundi.

Riidest maski pole kunagi kandnud. Ehk ei, ei pese ega triigi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Autos ja kotis on mask, mida aegajalt pesen, aga kindlasti mitte iga korra tagant. Korra nädalas. Ei triigi neid. Alguses kasutasin ühekordseid, neid kulus metsikutes kogustes ja mingi aeg ei viitsinud enam jamada nendega.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin. Sinine mask on taskus, poodi minnes kaevan välja ja kasutan. Mõni mask on nii nädalaid, mõni kaob ära või olen teise jopega, siis võtan uue.

Kuna ise olen nii põdenud kui vaxitud, siis muud piirangud mind ei sega ( kuigi pooldan nende lõpetamist lähiajal),  aga vat maskid tahaks kohe ja igaveseks unustada.  Kole, alandav ja suht kasutu.

+12
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA olen. Palju kasutan maske? Hommikul bussiga tööle sõites. Vahepeal tänaval võtan ära. Tööl hoonesse sisenedes. Iga kliendi tulles  –  tööl olles ma tegelikult ikka vahetan maske, ehk siis viskan kasutatu ära ja võtan uue. Karp on laua all riiulis  ja seal nagu tuleb meelde. Lõuna ajal sööma minnes – kohvikusse sisenedes mask ees. Tagasi tööle, hoonesse sisenedes mask ette. Õhtul peale tööd poodi – mask ette. Vahel ka kahte poodi, vahepeal tänaval mask ära, järgmises poes uuesti ette. Bussiga koju, jälle mask ette. Kui veel trennis ka käin, peaks veel rohkem vahetama. Ütleme kui ma iga kord vahetaks, oleks see umbes 7-8 maski päevas. Mis te siin vastanud inimesed olete kõik kodutööl või, et kord nädalas poodi ja kogu vajadus mask ette panna?

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan ainult ühekordseid meditsiinilisi maske. Kannan küll mitu korda, sest ei raatsi ära visata peale 20 min poeskäiku.. panen autos uksesahtlisse. Peale 3-4 korda viskan ära, võtan uues. Töötan kodus ja ainult poeskäimised ongi maskiga.

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA olen. Palju kasutan maske? Hommikul bussiga tööle sõites. Vahepeal tänaval võtan ära. Tööl hoonesse sisenedes. Iga kliendi tulles – tööl olles ma tegelikult ikka vahetan maske, ehk siis viskan kasutatu ära ja võtan uue. Karp on laua all riiulis ja seal nagu tuleb meelde. Lõuna ajal sööma minnes – kohvikusse sisenedes mask ees. Tagasi tööle, hoonesse sisenedes mask ette. Õhtul peale tööd poodi – mask ette. Vahel ka kahte poodi, vahepeal tänaval mask ära, järgmises poes uuesti ette. Bussiga koju, jälle mask ette. Kui veel trennis ka käin, peaks veel rohkem vahetama. Ütleme kui ma iga kord vahetaks, oleks see umbes 7-8 maski päevas. Mis te siin vastanud inimesed olete kõik kodutööl või, et kord nädalas poodi ja kogu vajadus mask ette panna?

Olen lhp-l ja käingi paar korda nädalas poes.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui maskikandmine algas, siis oli mul kolm riidest maski, mida järgemööda päev otsa kandsin, igal õhtul pesin ja triikisin. Siis tüdinesin sellest ja läksin ühekordsete peale üle. Tööl varustab maskidega tööandja. Tavaliselt ma vahetan umbes tund enne tööpäeva lõppu veel tööl maski ja jalutan sellega poodi ja trammile ning alles siis kui trammilt kodu poole astun, võtan maski ära. Hommikul lähen ka ühe jutiga tööle ära ja alles siis viskan maski ära ja panen uue.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan peamiselt riidest maske, iga 2-3 päeva järel käivad pesus. Triikinud pole neid kunagi. Kui nt tööl ühekordseid maske kasutan siis peale kasutamist üldiselt viskan minema, äärmisel juhul kasutan uuesti nt kui 15 min hiljem vaja jälle maski kanda. Siis panen sama uuesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul maskidega algusest peale kehv suhe olnud. Ei viitsi vahetada ega pesta. Vedeleb autos ja jälle kasutan. Viiruse tõkestamiseks mina oma panust ei anna. Mask on kohustuslik suukorv, mis esimesel võimalusel eest kaob.

Sama siin. Mõned on juba üle aasta kasutuses. Riidest maske ei pese ega triigi. Nina väljas käin nagunii.

+5
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastikud keskkonnareostajad. Hoolimata sellest, et 1x tõhusust puudub, kasutate ja viskate. Nõmedad tarbijad.

+8
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan meditsiinilist maski. Ka tööl, kuna töötan inimestega. Tööl on mask pidevalt ees kuskil 3 tundi, siis on paus, söön, võtan uue maski. Peale 3 tundi viskan selle ka ära. Kui lähen poodi, siis võtan karbist autos uue maski ja panen ette, tulen poest ja viskan selle ära. Ei pane taskusse ega uuesti ette. Minul on maskikandmine just muutunud korralikumaks

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sageli poest tulles viskan kohe ära. Bensukast tulles läheb taskusse või toolile.
Mul on autos karp maskidega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan kodus, poes käin T-Style’i riidemaskiga. Pärast valan keeva veega üle, nii nagu õpetus ütleb. Riputan kuivama. Aastavanused maskid olen juba ära visanud (tõsi küll, need olid Norrisoni omad ja nägid tõesti juba nirud välja). Ainus, mis maskikandmise juures talvel närvi ajab, on udused prillid (ei, ma ei saa neid maski serva peale panna). Olen juba õppinud poes käsikaudu ostlema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tellisin KN94 terve portsu, paremad kui need sinised. Teatud kohtades kannaks ka siis, kui “kohustus” kui selline ära kaob – aga eks sellest tänastest piirangute leevendamise asjus üldse ei räägitud, eksole?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga oluline on tõmmata enne maski prügisse viskamist sellel rihmad küljest. Videosid ja pilte maskide rihmadesse takerdunud loomadest-lindudest-kaladest on massiliselt.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga jope ning mantli taskus on mask. Kui on vaja minna poodi vm kohta, kus peab mask ees olema, siis panen ette. Tööl ei pea maski kandma ja igaks juhuks on mul seal visiir. Mõnda ühekordseks kasutamiseks mõeldud maski olen kogemata koos jopega ka pesumasinas pesnud. Täitsa hästi aitab, mask näeb pärast välja nagu uus.

Jälestan maske kõigest hingest nende keskkonnavaenulikkuse pärast ja vahetamise enda pärast ei vaheta neid kunagi. Samuti ei viska neid prügisse. Kujutan ette, millised kasutatud maskide saared varsti ookeanides on. Kui vähegi võimalust, kannan ühte ja sama maski ning kui tõesti peab ära viskama, siis põletusse. Ka tänavalt korjan üles kõik maskid, mida näen maas vedelemas, selleks kannan kaasas kilekotti. Lihtsalt vastik on vaadata, kuidas kasutatud maskide meri tänavaid katab.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina samuti vihkan maskide keskkonnavaenulikkust ja kasutan seetõttu ühte maski võimalikult pika aja. Olen teadlik, et see on ebahügeeniline ja ei täida oma eesmärki, kuid võitluses ühe haigusega ei tohi me hävitada loodust ja elukeskkonda oma ümber.

 

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan maski väga harva, ainult siis kui on oht,et keegi kobisema hakkab. Ühekordseid ei kasuta, see on minu jaoks liiga keskkonnavaenulik tegevus. Riidest maski pesen, siis kui meelde tuleb. Olen ka väga ropp inimene 🙂

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan nn ühekordseid maske, aga nii kaua, kuni saab. St mingil hetkel tuleb tal nöör lahti ja traat välja jne Siis viskan ära.

Sõidan palju bussiga, käin asutustes ja poodides, paar maski läheb nädalas.

Ausalt öeldes on nii kopp ees sellest maskitamisest. Vaatasin just täna bussis hommikul inimesi. Pooltel ninad väljas, või üldse niisama kuidagi imelikult ees, vanad nätsutatud maskid ka enamusel. Ega sellest nüüd mingid tolku küll ei ole ja haigestumist see ära ei hoia.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan ühte maski korduvalt. Algul küll võtsin iga kord uue.  maskiga kaitsen mina teisi ja teised omakorda mind. Mask ise ju ei kaitsegi mind. Kooonaosakondades ei käida ju ka vaid maskiga. End kaitstakse respiraatoriga.

 

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teised osakonda mind

teised osakonda mind … Mis väljend see veel on? 🙂

Aga jah, kaitsed sa jee, lollikeste sisutühi mantra

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

10-12 korda, mitte 10-12 päeva. Minu elustiili juures käib see mask mul päeva, äärmisel juhul paariga see 10-12 korda ette ja eest ära. Ja vastuseks küsimusele – ei ole siiani vastik olnud. Ropp ja rõve inimene olen.

Vabandust, mulje jäi tõesti, et pikemalt kannad. Ühe päeva jooksul aeg-ajalt ette pannes ei muutu mask “kipraks ja hõredaks”. Üritasid seega samastuda nendega, kes päevi sama maski kasutavad ja vastanduda sageli vahetajatele, samas ise vahetad ka igapäevaselt. Milleks see intriigi loomine?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kuidas teil praegu maskidega on?