Esileht Koolilaps Kuidas teil Reaalkooli katsetel täna läks?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kuidas teil Reaalkooli katsetel täna läks?

Postitas:

Kuidas teil läks ja mis mulje jäi? Meie laps ütles, et natuke oli kerge ja natuke raske.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.02 16:32; 18.02 18:42; 18.02 19:01; 18.02 19:50; 18.02 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea, kuidas läks. Laps ise arvas, et titekas oli, aga kui täpsemalt küsisin, jõudsin järeldusele, et ta paari asjaga ikka pani puusse ka. Kuna konkurents on meeletu ja meil otseselt pole vajadust veel sel aastal kooli minna, siis ei muretse eriti. Jõuab vajadusel veel aasta eelkoolis käia ja uuesti proovida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 17:41; 18.02 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps oli suulistes küsimustes täiesti lukus. Ei vastanud ainsalegi küsimusele, kehitas vaid õlgu. Õpetaja oli küsinud, et kas ei tule praegu pähe, siis noogutas kiiresti et võõrast tädist lahti saada 🙂 Küsimused olid muidugi nii lihtsad, et laps pärast mulle vastas aga seal ütles, et ei tahtnud rääkida.
No mis seal ikka.
Kuulsin korraldaja õpetaja käest, et 600 last käib kahe päeva jooksul. Ei mina küll tea, kas nad tõesti suudavad sealt terad sõkaldest eraldada. Selge on see, et välja jäämine ei tähenda mingil juhul lollust vms. Nii et eelmisele – muidugi on su laps tubli ka teises koolis. Ega sinna kooli need 600 ju kõik ei mahu. Mahub vaevu 10% soovijaist.

Mul isiklikult kahju muidugi, et mu laps lukku tõmbas. Elame Rävala pst-l ja teadagi kesklinna elanikuna on see valus kaotus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis küsimusi lapselt küsiti?Ülesanded olid vist klassiti erinevad. Kas keegi kirjeldaks või sai minu laps ülesandest täiesti valesti aru…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.02 16:32; 18.02 18:42; 18.02 19:01; 18.02 19:50; 18.02 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Homme juba uued küsimused ja ülesanded!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.02 16:32; 18.02 18:42; 18.02 19:01; 18.02 19:50; 18.02 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kell täna kõige varasem sats läks? mu lapsel homme kl 2 päeval aeg. Ei tea, kas selleks ajaks on õpetajad juba tülpinud vmt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no see kindlasti ei vasta tõele.Äkki küsiti veel sinu lapselt, millal peaministri ja Galojani sünnipäevad on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.02 16:32; 18.02 18:42; 18.02 19:01; 18.02 19:50; 18.02 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Viimasele. See vastab tõele.[/tsitaat]

raske tõesti uskuda. kui see tõele vastab, siis nad on ikka täitsa soojaks peast läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vanavanemaid pole, siis küsitakse surmakuupäevasid või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.02 16:32; 18.02 18:42; 18.02 19:01; 18.02 19:50; 18.02 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taoliste küsimuste, nagu vanaema sünnipäev jmt, küsimisel ei ole eesmärk ilmtingimata mitte õige vastus ja lapse mälu, vaid vaadatakse seda, kuidas laps oskab olukorrast välja tulla (kuidas reageerib), kui ta küsimusele vastust ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna garderoobis muljetati, et olevat küsitud, et kui mul on x kommi ja sul x korda rohkem, kui palju sul siis on?

Mu tütar teatas muretult, et kõik küsimused said vastatud ülesanded said lahendatud (aga tundes teda, ta võis mõnd ülesannet ka täitsa omamoodi tõlgendada).

No aga see — põhimõtteliselt korrutamist sisaldav tekstülesanne — võttis mul suu lahti. Mina vastasin 1984.a. muusikaklassi katsetel muretult, et 1 rubla on 20 kopikat, ja nõustusin teise vihje peale (\”hästi suur ja ümmargune arv\”) arvama, et ehk on sada…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka segaseks on mindud nende korrutamiste ja aastaarvudega :S
Järgmisel aastal peaks katsetavatele lastele igaks juhuks juurimise ja astendamise selgeks õpetama, muidu pole mõtet minnagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ikka segaseks on mindud nende korrutamiste ja aastaarvudega :S
Järgmisel aastal peaks katsetavatele lastele igaks juhuks juurimise ja astendamise selgeks õpetama, muidu pole mõtet minnagi.[/tsitaat]
Minu värskelt 6-aastane (järgmisel aastal kooli mineja) igatahes sai paar päeva tagasi hakkama 1×1 ja 2×2 arvutamisega. Ja ei ole tal minu arvates erilisi matemaatilisi võimeid avaldanud siiani. Kõik oleneb ju konkreetsetest numbritest. Ma ei usu, et nt. küsimus \”mul on 1 komm ja sul 3 korda rohkem\” väga keerulise alla liigitub. Vaevalt et teha oli nt. 4×7. Eks selliste küsimustega neid loogiliselt mõtlevaid ja nupukamaid lapsi välja selekteeritaksegi. Ja sama käib ka vanavanemate sünniaja kohta. Laps võib öelda lihtsalt, et ei tea või midagi leiutada või öelda, et nt. kevadel/suvel. Selliseid küsimusi nagu lapse oma sünnipäev/aadress/vanemate telefoninumbrid/EV president on ju tegelikult suht mõttetud. Need on nagunii katsetele toodud lastele juba pähe taotud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Minu värskelt 6-aastane (järgmisel aastal kooli mineja) igatahes sai paar päeva tagasi hakkama 1×1 ja 2×2 arvutamisega. Ja ei ole tal minu arvates erilisi matemaatilisi võimeid avaldanud siiani. Kõik oleneb ju konkreetsetest numbritest. Ma ei usu, et nt. küsimus \”mul on 1 komm ja sul 3 korda rohkem\” väga keerulise alla liigitub. Vaevalt et teha oli nt. 4×7. Eks selliste küsimustega neid loogiliselt mõtlevaid ja nupukamaid lapsi välja selekteeritaksegi. Ja sama käib ka vanavanemate sünniaja kohta. Laps võib öelda lihtsalt, et ei tea või midagi leiutada või öelda, et nt. kevadel/suvel. Selliseid küsimusi nagu lapse oma sünnipäev/aadress/vanemate telefoninumbrid/EV president on ju tegelikult suht mõttetud. Need on nagunii katsetele toodud lastele juba pähe taotud.[/tsitaat]
Mul oskas ka plika juba neljaselt välja arvutada, et kui on kolm lammast ja igal lambal on neli jalga, siis kokku on neil 12 jalga. Ainult, et selle tänase kommiülesande peale tundus mulle, et ta pakkus küll täiesti huupi. Muidugi kui talt neljaselt sai küsitud, et kui on neli lammast ja igal lambal on kolm jalga, jooksis juhe kokku, sest tähelepanu keskendus vaestele lombakatele lammastele. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 17:41; 18.02 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul plika ütles et ühte matemaatilist ülesannet ta ei osanud, teised kõik asjad tegi ilusti ära. ise oli niii uhke. mina ei põe – sest tegelikult sinna kooli last ei plaani panna, läksime vaid katsetele kuna laps soovis 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil sama, mis viimane. teised tegi ära, väidetavalt ka õigesti (alati kontrollib), ühte ei osanud ja väitis, et teised ka ei osanud – piilus, mis teistel lehe peal seisis. kui ülesannet seletas, tundus, et oli päris nuputamistnõudev loogikaülesanne.
nats nukker meel – oleks tahtnud küll reaali, strateegiliselt mugava koha peal ja laps loogikas/matis tugev – aga teisalt selleks need katsed on, et hiljem oleks ühtlane tase õpetamiseks. kui ta ikka nii tugev pole kui teised, pole ju mõtet punnida.
reaali katsed olid ka ainsad, mille kohta ütles, et ülesanded olid päris keerulised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps käis pühapäeval Reaalkooli katsetel. Ta rääkis väga vähe sellest, aga sain teada, et tal oli vestlusel vaja öelda neli puud ja neli linna. Ütles, et õpetaja tuli vestlema siis kui ta lahendas viimast töölehte. Aga õnneks ikka anti pärast aega see leht lõpuni teha. Oli valgusfoori mäng, õpetaja vahetas värve (roheline, punane ja kollane) ning lapsed pidid vastavalt värvile tegema teatud kindlaid tegevusi. Mind aga huvitab hoopis see, et kui suur konkurss sellel aastal on? Äkki keegi teab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meilgi oli seesama puude ja linnade lotelu ja küsiti ka eesti rahvuslille ja – lindu. Neid viimaseid laps muidugi ei teadnud, aga täna lasteaias räägiti neist asjadest, nii et katsed olid nädal aega liiga vara 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Koolilaps Kuidas teil Reaalkooli katsetel täna läks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.