Esileht Väikelaps Kuidas tekitada selline olukord, et 2 poole aastane ei tahaks enam nii hirmsasti kommi, shokolaadi?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kuidas tekitada selline olukord, et 2 poole aastane ei tahaks enam nii hirmsasti kommi, shokolaadi?

Postitas:

Kas aitaks see kui pannagi kommid, magus kohta, kust laps seda koguaeg võtta saaks, Alguses siis võtab seal muuskui kommi, pärast siis äkki isu täis. Kuidas teil on?
Või teha nädalas 1 kommipäev, aga kuidas see siis välja nägema peaks, et sööb palju tahab we?

Külla minnes, kui kommi pakutakse, siis muud ei söögi.

Kodus olen andnud kommi ja shokolaadi vahel, mitte igapäev. Magus on silma alt ära, ainult emme või issi saab anda talle neid.

Kuidas nüüd õigem käituda oleks?

Muidu mul magusa söömise vastu midagi ei oleks, aga nii kui saab magusat, siis ei söö korralikku toitu 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga anna siis kohe peale söömist, magustoiduna. Hammastele see ka kasulikum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õigem oleks ise üldse mitte kommi ega ¨okolaadi pakkudagi, ei ole vaja koju neid ostagi. Kui kuskil pakutakse, siis pole muidugi mõtet mingit eludraamat teha, aga milleks veel ise pakkuda. See ei lähegi paremaks, ikka hullemaks, su laps on nii väike, hetkel peaksid ikka ise kontrollima, mida ta sööb. Mõne aasta pärast muutub see kontrollimine veel palju raskemaks, ka oskab ta siis ise veel rohkem nõuda. Mul on natuke üle kahene kodus, ta teab, et meil lihtsalt pole kommi, kooki, jäätist, siis pole ka midagi nõuda. Vanavanemate juures antakse, siis võtab mõne ja jätab korraliku toidu söömata. Tavatoitu pakutakse enne küll, aga kuna tal on juba kogemus, et küll saab ka kooki ja kommi, siis ta seal tavatoitu ei söö ja kogu lugu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil laupäeviti kommipäev. Üks isegi noorem laps kui sinul, teine paar aastat vanem. Magusapäeval saavad siis kas kommi, sokolaadi või kohukesi. Ehk siis neid asju muidu ei saa. Ja toimib imehästi, 4ne jagab väga hästi matsu. Ja õnneks kadus ära see pidev kommi nurumine. Ja väiksem, see kahene, ei nuru neid kohukesi enam!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastele on magusat ikka vaja seega mina ostan ikka koju ka.
Usun et vaja on ennast vanemana lihtsalt maksma panna. Ära keelamist ei poolda. Laps peab aru saama et emme-issi otsustavad kuna on kommi aeg.
Kommipäeva pole mina kunagi korraldanud. Ta veel nii väike sellise ajapiirangu jaoks.
Minu ema peitis komme, mäletan. Olin hull nende järele ja otsisin …otsisin. Kui leidsin siis sõin vargsi. Vahel sain varastamise pärast pragada. Usun et lastele on magusat vaja. Kui sa ei taha et ta neid nii palju sööb, ära siis kappi varu osta. See ajab jonnima kui laps teab et kapp on komme täis aga ema ütleb et on otsas.
Ja äkki annab ise meisterdada mingeid häid maiustusi. Väikeste laste jaoks on kõik komm mis hea on. Tehke mingeid kommi välimusega jogurti-marjakomme vms

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu suurel laps sai minult esimese kommi, kui oli 2,5a. teine pole siiani saanud. Kommi andsin alguses ikka harva ja ühekaupa ja siiani annan ainult kalevi komme, mitte kummi ega vahukomme.
aga nüüd saab ikka tihedamini, ise annan talle, peale sööki 1-2 kommi. ise ta kusagilt võtmas käia ei saa.
mina arvan, et kui sulle tundub asi probleemne, tuleb konkreetne olla. teed reegli, pärast sööki 1 komm magustoiduks. alguses ehk protesteerib aga küll ta süsteemist aru saab. samuti võid millegi hea eest premeerida kommiga. ta sul ju nii väike veel, et milleks teda komme täis toppida. magusavajaduse saab igat muud moodi ka rahuldada

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 17:33; 02.02 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

praegusel külmal ajal on minul küll suurem energiavajadus ja söön kohe meelsasti magusat (muidu ei armasta) – seega ei pea õigeks lastele kommi mitte anda.
Need lapsed, kes saavad kommi harva – lähevadki külas kommikaussi nähes pöördesse, kui aga laps on saanud kodus kommi süüa – siis on suht ükskõikne ka kommide suhtes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]praegusel külmal ajal on minul küll suurem energiavajadus ja söön kohe meelsasti magusat (muidu ei armasta) – seega ei pea õigeks lastele kommi mitte anda.
Need lapsed, kes saavad kommi harva – lähevadki külas kommikaussi nähes pöördesse, kui aga laps on saanud kodus kommi süüa – siis on suht ükskõikne ka kommide suhtes.[/tsitaat]

eks see sõltub lapsest ja kasvatusest ka. mõni on kogu aeg pöörane, saab siis selles kommi mittesöömist süüdistada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 17:33; 02.02 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli abi kommipäevast. Andsin paki kätte, ära söödi sealt max. 4-5 kommi. Kommid pole enam nii maitsvad, kui need on lubatud :))).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Õigem oleks ise üldse mitte kommi ega ¨okolaadi pakkudagi, ei ole vaja koju neid ostagi. Kui kuskil pakutakse, siis pole muidugi mõtet mingit eludraamat teha, aga milleks veel ise pakkuda. See ei lähegi paremaks, ikka hullemaks, su laps on nii väike, hetkel peaksid ikka ise kontrollima, mida ta sööb. Mõne aasta pärast muutub see kontrollimine veel palju raskemaks, ka oskab ta siis ise veel rohkem nõuda. Mul on natuke üle kahene kodus, ta teab, et meil lihtsalt pole kommi, kooki, jäätist, siis pole ka midagi nõuda. Vanavanemate juures antakse, siis võtab mõne ja jätab korraliku toidu söömata. Tavatoitu pakutakse enne küll, aga kuna tal on juba kogemus, et küll saab ka kooki ja kommi, siis ta seal tavatoitu ei söö ja kogu lugu. [/tsitaat]
Ei saa aru, miks seda kommentaari miinustatud on.
Meil laps selles vanuses (2,5) ei teadnudki, mis on komm. Magusaks sai kohukest.
Nüüd 3,5sena saab paar korda nädalas mõne kommi, vahel küsib ise ka ja \”ei\” on ikka \”ei\”, ideaalselt saab aru. Nt enne sööki ei anna kunagi.
Tõesti pole vaja mingeid kommimägesid koju osta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kommid (jõuludeaegne kommipaki sisu)aknalaua peal vaagnal vabalt saadaval, mina söön neid rohkem kui laps, laps (2,5 a) vahel mõne harutab lahti, aga siis ka pean mina poole ära sööma enamasti. Siis kui kommid polnud meil koguaeg nähtaval, siis oli küll suur kommitahtja, kui kommi nägi ja alati tahtis juurde. Aga kui kommid kogu aeg olemas, polegi ju vaja ahmida, tead, et need ei kao kuhugi, samuti pole külas mingit kommimaaniat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil tootab naiteks juust paris kenasti shokolaadi asemel. Kodus on kogu aeg varu lastele moeldud vigurjuustudest ja seda eelistatakse ka magusale.
Lapsed saab igasugu vigurite ja varvidega kenasti ara petta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on kamapallid maiustuseks või kuivatatud aprikoosid, ploomid, rosinad vm sarnane. Kohukeses ei ole osanud ka midagi halba karta, kas peaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Kuidas tekitada selline olukord, et 2 poole aastane ei tahaks enam nii hirmsasti kommi, shokolaadi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.