Esileht Koolilaps Kuidas TIK-i katsed läksid ?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kuidas TIK-i katsed läksid ?

Postitas:

Nüüd peaksid katsed läbi olema. Mis ülesanded olid ja mida vestlusel küsiti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 20:27; 19.02 19:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastu võetakse ainult üks klass eesti õppekeelega lapsi vist. S.t. et ca 300 või enam tüdrukut/poissi kandideerib ca 18 õpikohale. Tundub kuidagi eriti ebareaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]vaata 4 teemat allapoole, seal on juba nädalaega täpselt see teema olemas.[/tsitaat]

pealkiri küll, aga jutu sisu on seal juba ammu teemast mööda.
seega oleks väga huvitav, kui siia kirjutataks, mida siis tegelikult TIK-is katsetel küsiti jne.

omalt poolt saan jagada vaid TPL-i muljeid, mis olid meeldivad nii mulle kui lapsele. kõik hästi korraldatud, väga rahulik ja kena. ülesanded, nii palju kui laps kirjeldas, ikka väga lihtsad. 6 lauset etteütlust (tugevad-nõrgad, pikad-lühikesed häälikud, kokku-lahkukirjutamine), mõned liitmis-lahutamistehted 10 piires, loetud tekstist arusaamine ja ettelugemine (kirjatähed). kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaalselt ju vahet ei ole kuidas katsed läksid. 24 last võetakse vastu 400st.
Alguses olid 30 minutit u. 6 last klassis, oli näidatud pilte ja õpitud inglisekelseid sõnu- müts, saapad, pluus, jakk….. Pärast siis nende sünadega ülesanded.
Tegid ka mingeid ülesandeid- aga oli öeldud et kui aru ei saa, siis tegema ei pea. Pooled olid lihtslt istunud ja ei üritanudki.Ise pidi lugema käskluse js siis lahendama.
Hiljem kutsuti lapsed ükshaaval sisse-ise ma kaasa ei läinud.
Lapse pid kirjutama oma nime ja EESTI.
Küsiti, et mida ta teeb õhtuti kodus. Küsiti Eesti naaberriike.
Kokku pidi panema mingi pildi ja siis jutustama selle järgi. Oli olnud ka mingi tühi koht?

Ühesõnaga, see siis kõik lapse seletus 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Reaalselt ju vahet ei ole kuidas katsed läksid. 24 last võetakse vastu 400st.
Alguses olid 30 minutit u. 6 last klassis, oli näidatud pilte ja õpitud inglisekelseid sõnu- müts, saapad, pluus, jakk….. Pärast siis nende sünadega ülesanded.
Tegid ka mingeid ülesandeid- aga oli öeldud et kui aru ei saa, siis tegema ei pea. Pooled olid lihtslt istunud ja ei üritanudki.Ise pidi lugema käskluse js siis lahendama.
Hiljem kutsuti lapsed ükshaaval sisse-ise ma kaasa ei läinud.
Lapse pid kirjutama oma nime ja EESTI.
Küsiti, et mida ta teeb õhtuti kodus. Küsiti Eesti naaberriike.
Kokku pidi panema mingi pildi ja siis jutustama selle järgi. Oli olnud ka mingi tühi koht?

Ühesõnaga, see siis kõik lapse seletus :)[/tsitaat]

samamoodi käis ka eelmisel aastal 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vestlusel anti lapsele üks pilt, mille ta oli ise välja valinud (õpetaja seletas, et see pilt on välja valitud eelneva jutu põhjal) ja küsimus oli, miks Sa valisid selle pildi? Mulle tundub, et taheti vist eelneva jutu ümberjutustamist, aga kuna seda otseselt ei öeldud, siis minu laps vastas, et ei tea. 🙂 Kusjuures ta on väga hea jutustaja ja lasteaia õpetaja arvas, et jutustamises saab maksimum punktid. Aga kirjalike ülesannete puhul õeldi, et kui ei oska, siis ei ole vaja teha. No arvan, et sellise jutu peale ta ei süvenenudki teksti ja sain aru, et oli 2 ülesannet jätnud tegemata. Aga ma ei arvanudki, et me sisse saame. Mind huvitab hoopis, kuidas tal keeletest läks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 20:27; 19.02 19:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mulle jäi mulje lapse jutust ja organiseerimisest, et sellistel alustel pole võimalik kedagi välja valida. Pole lihtsalt võrdlusmomenti. Ma millegipärast arvan, et see klassitäis rahvast on koolis juba õppivate õdede-vendade, tähtsamate inimeste vahel juba ammu välja valitud. Rahvas aga saab tsirkust ja leiba. Just selline mulje mulle jäi. Loodan muidugi, et ma pole pädev ja mu mulje on vale.[/tsitaat]
Mulle jäi kunagi sarnane mulje reaalkooli katsetest, lubatud 2×45 minuti asemel tuli minu laps juba 30 minuti pärast klassist välja, mõtlesin et praagiti välja. Arvasin ka, et küllap juba oma eelkooli tublidest lastest klassid täis.
Aga valesti arvasin, tegelikult sai sisse ja õpib vägagi edukalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koolilaps Kuidas TIK-i katsed läksid ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.