Esileht Pereelu ja suhted Kuidas titeisust üle saada?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kuidas titeisust üle saada?

Postitas:

Pealkiri ei saanud kõige täpsem, sest tegelikult see vist ei olegi otseselt titeisu, vaid kurb tõdemus, et mingid ajad ja võimalused on minu jaoks selles elus jäädavalt läinud. Viimasel ajal rõhub kuidagi valusalt, et elu läks nii, et mul on ainult üks laps ja ainsaks ta ka jääb. Vanus ja tervis on juba selline, et enam ei jõuaks. Annan endale aru, et isegi kui raseduse/sünnituse ja esimesed rasked magamata kuud üle elan, siis vähemalt 20 aastat tuleb ikkagi kokku veel vastu pidada ja selleks mul enam jaksu ei oleks. See ei oleks lapse osas õiglane. Nii et mõistusega võttes ma tean, et ei enam. On, nagu on. Aga südames pistab nii valusalt, kui nooremad sugulased/tuttavad järjest titeuudistest räägivad. Teen ikka rõõmsat nägu ja õnnitlen, aga kukun lausa mitmeks päevaks mingisse vastikusse vaiksesse kurbusesse, millest on vaja hambad ristis välja saada. Selline tunne, et ma olen mingis vaakumis, aga kõikjal mu ümber käib elu. Lisaks teatav süütunne oma lapse osas, et ma ei saanud talle pakkuda õe/venna kooskasvamise kogemust.

Võtan koera? Lähen psühholoogile? Otsin uue hobi? Või kannatan lihtsalt ja mingiks ajaks läheb üle?

+10
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paku mõnele lapsele asenduskodu. Ja koer võta ka, aga mitte lapse eest vaid koera eest 🙂 Koeraga hakka tegema kas koerasporti, agilityt vms, saad värskes õhus liikuda ja palju sõpru. Koera nende seas.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana sa oled, endal veel laps, kes sooviks kasvada koos õe-vennaga, samas aga ei plaani üle 20 aasta elada.
Mina sünnitasin 41 ja olen hetkel 52 – eks natuke siit-sealt logiseb ning füüsiliselt ei ole enam nii võimekas – aga lapse kasvatamisega saame väga hästi hakkama. Ega sa 20 aastat kavatse tal kätt hoida, praegu juba on tunnen, et laps on juba suur ja tahab teha enda asju. Peame mehega olemas olema tema jaoks.

+21
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 16:23; 30.03 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pealkiri ei saanud kõige täpsem, sest tegelikult see vist ei olegi otseselt titeisu, vaid kurb tõdemus, et mingid ajad ja võimalused on minu jaoks selles elus jäädavalt läinud. Viimasel ajal rõhub kuidagi valusalt, et elu läks nii, et mul on ainult üks laps ja ainsaks ta ka jääb. Vanus ja tervis on juba selline, et enam ei jõuaks. Annan endale aru, et isegi kui raseduse/sünnituse ja esimesed rasked magamata kuud üle elan, siis vähemalt 20 aastat tuleb ikkagi kokku veel vastu pidada ja selleks mul enam jaksu ei oleks. See ei oleks lapse osas õiglane. Nii et mõistusega võttes ma tean, et ei enam. On, nagu on. Aga südames pistab nii valusalt, kui nooremad sugulased/tuttavad järjest titeuudistest räägivad. Teen ikka rõõmsat nägu ja õnnitlen, aga kukun lausa mitmeks päevaks mingisse vastikusse vaiksesse kurbusesse, millest on vaja hambad ristis välja saada. Selline tunne, et ma olen mingis vaakumis, aga kõikjal mu ümber käib elu. Lisaks teatav süütunne oma lapse osas, et ma ei saanud talle pakkuda õe/venna kooskasvamise kogemust.

Võtan koera? Lähen psühholoogile? Otsin uue hobi? Või kannatan lihtsalt ja mingiks ajaks läheb üle?

Keskendu oma lapse kasvamisele ja koostegemistele. Sul on hetkel võimalik luua olemasolevale lapsele väga head mälestused. Loo talle lapsepõlv, mida ta mäletab. Saad keskenduda ühele lapsele ja ei pea mitte kunagi talle ütlema, et sul pole aega või ära sega, tegelen praegu väiksema õe või vennaga.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pealkiri ei saanud kõige täpsem, sest tegelikult see vist ei olegi otseselt titeisu, vaid kurb tõdemus, et mingid ajad ja võimalused on minu jaoks selles elus jäädavalt läinud. Viimasel ajal rõhub kuidagi valusalt, et elu läks nii, et mul on ainult üks laps ja ainsaks ta ka jääb. Vanus ja tervis on juba selline, et enam ei jõuaks. Annan endale aru, et isegi kui raseduse/sünnituse ja esimesed rasked magamata kuud üle elan, siis vähemalt 20 aastat tuleb ikkagi kokku veel vastu pidada ja selleks mul enam jaksu ei oleks. See ei oleks lapse osas õiglane. Nii et mõistusega võttes ma tean, et ei enam. On, nagu on. Aga südames pistab nii valusalt, kui nooremad sugulased/tuttavad järjest titeuudistest räägivad. Teen ikka rõõmsat nägu ja õnnitlen, aga kukun lausa mitmeks päevaks mingisse vastikusse vaiksesse kurbusesse, millest on vaja hambad ristis välja saada. Selline tunne, et ma olen mingis vaakumis, aga kõikjal mu ümber käib elu. Lisaks teatav süütunne oma lapse osas, et ma ei saanud talle pakkuda õe/venna kooskasvamise kogemust.

Võtan koera? Lähen psühholoogile? Otsin uue hobi? Või kannatan lihtsalt ja mingiks ajaks läheb üle?

Keskendu oma lapse kasvamisele ja koostegemistele. Sul on hetkel võimalik luua olemasolevale lapsele väga head mälestused. Loo talle lapsepõlv, mida ta mäletab. Saad keskenduda ühele lapsele ja ei pea mitte kunagi talle ütlema, et sul pole aega või ära sega, tegelen praegu väiksema õe või vennaga.

Ei tea. See laps mäletab lapsepõlve, kus ta oli oma emal üksi. Need ei pruugi olla mingid väga head mälestused. Lapsele on soojemad ja paremad mälestused, kui ta ei ole üksi, kui ta mäletab, et ‘vot siis tegi õde või vend nii või ütles nii’. See väiksema õe või vennaga tegelemine ei ole traumeeriv, aga pidevalt üksi olemine pigem on.

+3
-35
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annan endale aru, et isegi kui raseduse/sünnituse ja esimesed rasked magamata kuud üle elan, siis vähemalt 20 aastat tuleb ikkagi kokku veel vastu pidada ja selleks mul enam jaksu ei oleks. See ei oleks lapse osas õiglane.

Ära tekita süümekaid, mina olin oma viimast last sünnitades 46:)

Aga ema olemiseks ei pea ju ise sünnitama ja võimalus on oma peresse võtta suurem laps – pakud asenduskodu, lapsendad ja kindlasti on neid variante veel.

Koera võid ka võtta – minu meelest võiks igas lapsega peres kass, koer või vähemalt akvaariumikalad olla.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide – võtsin ka koera titeisu summutamiseks ning aasta peale koera sünnitasin lapse. Seega oli meil siis nii koer, kui laps lõppeks.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 16:23; 30.03 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no saad vanaemaks, siis on jälle võimalus titega mässata, noored ikka vajavad aeg-ajalt abi.

Koera ma ei soovita võtta, kui sa ei ole koerainimene ja sul ei ole elus varem ühtegi koera olnud, ise juba pead end nii vanaks, et enam sünnitada ei jaksa. Kui ei jaksa last hooldada, ei ole ka koeraga sugugi lihtsam. Iga ilmaga tahab jalutama, üksi teda kauaks jätta ei saa, kui tahad kuskile reisida, pead planeerima, mida samal ajal koeraga teha jne jne. Ja koer elab ka nii kümme aastat kindlasti ning vajab terve selle aja niisugust pühendumist nagu oleks kodus väike laps. Kui tahad kindlasti kodulooma, siis pigem vali selline, kellega sa ei pea paduvihmas, tuisus ja lörtsis väljas käima. Kui teil on oma maja, siis arvesta sellega, et ainult aias sa ei saa koera pidada, siiski peaks temaga ka jalutamas käima. Koertekoolis samuti.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elus võib nii minna. Mu üks sugulane on täpselt samas paadis sinuga. Peale esimest last rääkis ta kõigile, kuidas ta rohkem lapsi ei taha. Nüüd kui tahtma hakkas, enam tervis ei luba. Ole õnnelik, et sul üks laps on. Ühte õnnetut ema ei ole talle vaja. Koer on hea mõte.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ei aidanud titeisu vastu muu kui 38-aastaselt kolmanda lapse saamine. Olin samuti see, keda sõprade ja tuttavate titeuudised kurvaks tegid. Pärast parima sõbranna vastsündinu nägemist läksin koju ja seadsin mehe fakti ette. Jäin kohe rasedaks. Ei raseduse ega beebiea juures polnud midagi keerulist. Vastupidi, kõik oli palju lihtsam kui 17 aastat varem esimese lapsega.
Teemaalgataja, kui tohib küsida, siis kui vana sa oled? Oled kindel, et ei saa oma isule lihtsalt järgi anda kahetsemise asemel?

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 07:36; 01.04 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul vastupidi, kõik käivad peale, et millal teine laps tuleb, aga mida pole on titeisu.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul jälle sedapidi, et esimene laps juba suur ning kaks järgmist väikese vahega 10a nooremad, põrgulised poisid, annaks ei tea mida, et oleks olnud aru peas jääda ühe lapsega. Ma ise olen ainuke laps ja polnud midagi häda.
Lapsed on nii nunnud küll, aga meil vanem laps pigem põgeneb kodust, et ei peaks nooremate tralli kannatama, on sõprade juures ja teises linnas koolis. See on nagu pidev sõjaolukord, mida nad jälle korraldanud on. Unistustes antakse sulle sünnitusmajast armas roosa beebi, kes kuulab sõna ja joonistab laua taga, tegelikkus on kahjuks tihti hoopis erinev. Soovid lähevad küll täide, aga mingi twist on alati sees. Päriselt ka loen päevi, millal see kõik ometi lõpeb. Min 8 aastat veel.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul jälle sedapidi, et esimene laps juba suur ning kaks järgmist väikese vahega 10a nooremad, põrgulised poisid, annaks ei tea mida, et oleks olnud aru peas jääda ühe lapsega. Ma ise olen ainuke laps ja polnud midagi häda.

Lapsed on nii nunnud küll, aga meil vanem laps pigem põgeneb kodust, et ei peaks nooremate tralli kannatama, on sõprade juures ja teises linnas koolis. See on nagu pidev sõjaolukord, mida nad jälle korraldanud on. Unistustes antakse sulle sünnitusmajast armas roosa beebi, kes kuulab sõna ja joonistab laua taga, tegelikkus on kahjuks tihti hoopis erinev. Soovid lähevad küll täide, aga mingi twist on alati sees. Päriselt ka loen päevi, millal see kõik ometi lõpeb. Min 8 aastat veel.

sõjaolukord kodus võib tekkida ka ühe lapsega, võib mitte olla 6 lapsega peres, see on puhtalt piiride küsimus. Eks ikka aegaajalt kellegil keeb üle aga konstantselt ju mitte. Siis tuleb midagi muuta oma laste kasvatuses.
Mul on 3 poissi ja mingit pidevat sõda pole, aegajalt lahinguid ikka kuid iagaüks teab reegleid.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ei aidanud titeisu vastu muu kui 38-aastaselt kolmanda lapse saamine. Olin samuti see, keda sõprade ja tuttavate titeuudised kurvaks tegid. Pärast parima sõbranna vastsündinu nägemist läksin koju ja seadsin mehe fakti ette. Jäin kohe rasedaks. Ei raseduse ega beebiea juures polnud midagi keerulist. Vastupidi, kõik oli palju lihtsam kui 17 aastat varem esimese lapsega.

Teemaalgataja, kui tohib küsida, siis kui vana sa oled? Oled kindel, et ei saa oma isule lihtsalt järgi anda kahetsemise asemel?

Seadsid mehe fakti ette? Ja mees Oli nõus?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldse ei mõista probleemi, seda enam et sul on juba ju laps. Ma olen rohkem selle “nõid” Alisa tüüpi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seadsid mehe fakti ette? Ja mees Oli nõus?

Loomulikult oli ta nõus. Muidu ma ju ei räägiks, et lapse saime. Kui ta poleks nõus olnud, siis oleksin pidanud lapsesoovi alla surumiseks muu võimaluse leidma.
Mõnikord on kasulik mehele, ülemusele, sõbrale jne selgelt välja öelda, mida elult tahad. Päris tihti juhtub, et teistele see sobib ja soov lähebki täide. Kui omaette unistad, aga välja ei räägi, siis ei oska teised aimatagi, et sul selline soov on.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 07:36; 01.04 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodus on asjad nii seadnud, et kuniks naine on võimeline rasestuma, on ta ka võimeline last üles kasvatama. Tahad küll last, aga tundub, et vastutada ei taha ja teed siin vinguviiulit.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ei aidanud titeisu vastu muu kui 38-aastaselt kolmanda lapse saamine. Olin samuti see, keda sõprade ja tuttavate titeuudised kurvaks tegid. Pärast parima sõbranna vastsündinu nägemist läksin koju ja seadsin mehe fakti ette. Jäin kohe rasedaks. Ei raseduse ega beebiea juures polnud midagi keerulist. Vastupidi, kõik oli palju lihtsam kui 17 aastat varem esimese lapsega.

Teemaalgataja, kui tohib küsida, siis kui vana sa oled? Oled kindel, et ei saa oma isule lihtsalt järgi anda kahetsemise asemel?

Seadsid mehe fakti ette? Ja mees Oli nõus?

Alati ei tasu kõike nii sõnasõnalt võtta. Ilmselt see ikka ei käinud ultimaatumina ja küllap see mees nõus oli, kui ta siis peale seda “fakti ette panemist” ilma kondoomita seksis 😀 Minu oma mees on naljaga pooleks rääkinud, et kui m eoma teist last planeerisime, siis ta ise ikka kahtles veidike, aga peale seda kui kuulsime ühe mu sõbranna rasedusuudist ja ta nägi sel hetkel minu äravajunud nägu, lasi end “psühholoogiliselt lõdvaks” – tõepoolest samal kuul ma jäingi rasedaks 😀 Võta nüüd kinni, kas oligi päriselt nii et mees hoidis end tagasi

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pealkiri ei saanud kõige täpsem, sest tegelikult see vist ei olegi otseselt titeisu, vaid kurb tõdemus, et mingid ajad ja võimalused on minu jaoks selles elus jäädavalt läinud. Viimasel ajal rõhub kuidagi valusalt, et elu läks nii, et mul on ainult üks laps ja ainsaks ta ka jääb. Vanus ja tervis on juba selline, et enam ei jõuaks. Annan endale aru, et isegi kui raseduse/sünnituse ja esimesed rasked magamata kuud üle elan, siis vähemalt 20 aastat tuleb ikkagi kokku veel vastu pidada ja selleks mul enam jaksu ei oleks. See ei oleks lapse osas õiglane. Nii et mõistusega võttes ma tean, et ei enam. On, nagu on. Aga südames pistab nii valusalt, kui nooremad sugulased/tuttavad järjest titeuudistest räägivad. Teen ikka rõõmsat nägu ja õnnitlen, aga kukun lausa mitmeks päevaks mingisse vastikusse vaiksesse kurbusesse, millest on vaja hambad ristis välja saada. Selline tunne, et ma olen mingis vaakumis, aga kõikjal mu ümber käib elu. Lisaks teatav süütunne oma lapse osas, et ma ei saanud talle pakkuda õe/venna kooskasvamise kogemust.

Võtan koera? Lähen psühholoogile? Otsin uue hobi? Või kannatan lihtsalt ja mingiks ajaks läheb üle?

Hoia nädalakene minu lapsi ja läheb isu üle 🙂

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See jutt oleks nagu minu kirjutatud. Ma olen täpselt samasuguses seisus. Arvan, et see kurbus ei lähegi kahjuks üle. Kui ma saaks aega tagasi keerata, siis panustaks rohkem perekonna loomisele. Oma ainsamale lapsele püüan alati kohal olla ja nautida aega koos temaga, sest teist võimalust mulle antud pole. Saadan teemaalgatajale päikest ja rõõmsat meelt!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga viimane ja teemaalgataja, te proovige oma kurbust ise analüüsida. Et millest see täpsemalt tuleb. Muidugi teatud määral mängivad hormoonid oma rolli, fertiilses eas ikkagi naise keha üritab paljuneda ja kui ei saa, siis vastav ajukeemia annab meeleolus tunda. Aga kui see puhas füsioloogia maha arvata (mille vastu saab ise teadlikult liikumise ja muu aktiivse tegutsemise kaudu tekkivate õnnehormoonidega võidelda), siis kui palju on teie kurbuse taga välist survet ja kui palju teie enda sisemist vajadust. Et kui nooremad sugulased saavad järjest lapsi: kas teeb kadedaks, et nemad on teist nooremad? Kas ühiskonnas haibitud kahe-kolme lapsega peremudel tundub ideaal, milleni ise ei küündi ja see tekitab masendust?
Ühe lapse ema põhimõtteliselt teab juba, mida eri vanuses lapse kasvatamine endast kujutab, ja oskab ennast selles rollis ette kujutada (mitte täpselt muidugi, aga üldjuhul on teise lapsega isegi kergem kui esimesega). Nii et tõelise omaenda südamest tuleva lapsesoovi korral sa tunned, et jah, aasta-kahe pärast sa tahad olla imiku ema rollis, nelja-viie-kuue pärast väikelapse ema rollis jne. Kui sellist konkreetset tahtmist ei ole, pole tegemist tõsise lapsesooviga ja pole ka mõtet lasta oma hormoonidel tuju ära rikkuda. Muidu minu tuttavate hulgas on päris palju naisi, kes on neljakümnendate alguse või isegi lõpu poole saanud teise või kolmanda lapse, kui esimene-esimesed juba suuremad koolilapsed. Ilmselt olid nad oma tervise ja elujõu osas enesekindlamad, ja tundsid tõesti kindlat soovi lapsekasvatamine veel kord algusest peale läbi teha.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas titeisust üle saada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.