Esileht Pereelu ja suhted Kuidas toetada alkohoolikut alkoholist loobumisel?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 184 )

Teema: Kuidas toetada alkohoolikut alkoholist loobumisel?

Postitas:
Kägu

mina läheks päeva pealt lahku. Just laste pärast, kes on pidanud seda üle elama.

Millise probleemi see lahkuminek lahendab?

Praegu näen lahendusena pigem mehe motivatsiooni toetada- tema soovi püsida kaine ja abi otsida (AD, AA, psühhiaater jm). Mina võin ju mehest lahku minna, aga lapsed jäävad temaga igaveseks seotuks, ja lapsed vajavad kainet isa. Kainena on ta hooliv ja hea isa ning lastele väga kallis. Pealegi on lapsed on selles vanuses, et saavad ise otsustada, kumma vanemaga elama jäävad. Kui ta oma soovile kindlaks jääb (püsida kaine), siis ei ole ka põhjust takistada, kui laps/ lapsed selle valiku peaks tegema.

Eks aeg näitab, mis saab meie suhtest- kas sellest saab asja või mitte. Lahutada jõuab alati. Hetkel on prioriteet lapsed ja mehe kaineks jäämine ning tema toetamine sel teel.

PS Minu isa oli alkohoolik, kuid muutis oma elu ja nüüd on juba mitukümmend aastat täiskarsklane. Vanemad lahutasid, kui olin teismeline. Olen terve elu olnud “isa laps.” Kui nii saab öelda, siis siiani olen. Mäletan lapsepõlvest aega, kui lahutus oli päevakorral ja lastel paluti välja mõelda, kelle juurde läheksime lahutuse korral elama. Minu valikus ei olnud kahtlustki- oleksin valinud isa (olgugi, et alkohoolik). Vanemad jätkasid kooselu ja lahutus tuli alles siis, kui mina olin vanematekodust juba lahkunud. Isikliku kogemuse tõttu väärtustan laste suhteid isaga kõrgelt ja ei võta iseenesestmõistetavalt, et lapsed jäävad lahutuse korral emaga (kui suudab jääda kaineks).

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sel juhul tead juba ise, mida teha. Olen see kommenteerija, kes läks beebi kõrvalt joodikust mehega lahku. Eks lihtne on öelda, et vot mina sellise jobuga küll koos ei elaks. Samas lahus oleva vanema elu pole ka teab mis meelakkumine. Kõik see iseseisvalt hakkama saamine, laste siia-sinna sõidutamine, kohtud uue mehega, kelle eksnaine ning lapsed on jubedikud jmt. Samuti siis jäävad lapsed veel rohkem joodikust vanemaga omapead (s.t. sina ju ukse taga ei kontrolli, kas isa on kaine, kui lapsed nt suvevaheajal tema juurde lähevad). Eks elu ongi keeruline.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida saad teha. Mine otsi abi, sa oled kaassõltlane. Ja kui sa kaassõltlasena lähed toetama sõltlast, siis on tulemuseks mehe suurem alkoholism. Nii et tahad aidata, aita ennast ja lõpeta kaassõltlaseks olemine. Kuna sa sellest ise aru ei saa, otsi abi, kes su silmad avaks.
Ps – Kui nädalavahetused veedetakse eraldi, siis teil pole juba ammu pereelu. See ei ole pereelu, kui vaba aeg kuulub inimesele endale ja lapsed vaadaku ise, kellega olla tahavad. Te elate  lahus, kuigi võite omada ühist elamist.

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läks jälle perekooli hakklihamasin tööle. Kas teil tõesti muud lõbustust ei ole kui inimeste kallal iriseda? Vastake küsimusele, kui oskate, või jääge vait ja närige huuli. Mitte keegi meist ei tea küsija elu kõiki nüansse, seega pole kellelgi põhjust hinnanguid jagada.

Inimene ise kirjutas. PK omab palju kogemusi.

Mina tõesti ei saa TA peremudelist aru. Nädalavahetusel ollakse eraldi, lapsed eelistavad joodikust isa, naine ei saa aru, et mees joob.

TA on vist kõige tähtsam säilitada mingi nägu, et tal on mees ja lapsed. No korralik abielunaine ja perekond. Tüüpiline.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene ise kirjutas. PK omab palju kogemusi.

Just-just. PK on ekspert iseenda kogemuste ümbervoltimises teiste inimeste omadeks. Otsustasin mina, et parim on lahku minna, otsustagu kõik teised ka nii või ma ütlen nende kohta, et nad on kaltsud ja ise süüdi kõiges. Just-just.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Joon kuus kaks-kolm korda pudeli viina.

Teenin väga hästi ja naine ei tule mulle ütlema, et millal ma lõõgastuda või juua võin.

Alkoholi võttes olen rahulik, heas tujus ja ei tee lollusi. Milles siis probleem on?

Kui naisele ei meeldi siis jätku maha ja leidku uus hästi teeniv mees. 35 + aastaselt see muidugi liiga kerge ei ole ????

+2
-17
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Joon kuus kaks-kolm korda pudeli viina.

Teenin väga hästi ja naine ei tule mulle ütlema, et millal ma lõõgastuda või juua võin.

Alkoholi võttes olen rahulik, heas tujus ja ei tee lollusi. Milles siis probleem on?

Kui naisele ei meeldi siis jätku maha ja leidku uus hästi teeniv mees. 35 + aastaselt see muidugi liiga kerge ei ole ????

Tüüpiline ossist ülbik. Arvab, et mehe ainuke väärtus seisneb rahas. Ükskõik kuidas käitub, palju alkoholi joob, aga enda meelest on naiste seas tahetud, kuna naised ju tahavad vaid raha ja seega on väga super mees.

Mind üldse ei huvita palju mees teenib. Peaasi et hakkama saab. Mehe raha on nagunii tema oma. Aga alkohoolikut ja alkolembest meest ei kaaluks ka mitte. Üks suurimaid turn offe, mis olla saab.

Aga siin mingi “tegija” mees arvab, et 35+ naistel nagunii kedagi paremat võtta pole. Võtabki mõne, kes vähem teenib, aga alkoga ei liialda. On küllalt nii hästi teenivaid mehi kui mittealkohoolikuid.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Las joob, peasi et hästi teenib. NB! Keskmine Eesti naine olen.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Joon kuus kaks-kolm korda pudeli viina.

Teenin väga hästi ja naine ei tule mulle ütlema, et millal ma lõõgastuda või juua võin.

Alkoholi võttes olen rahulik, heas tujus ja ei tee lollusi. Milles siis probleem on?

Kui naisele ei meeldi siis jätku maha ja leidku uus hästi teeniv mees. 35 + aastaselt see muidugi liiga kerge ei ole ????

35+ naised üldjuhul teavad ka, et üksinda võib olla oluliselt lihtsam kui kantseldada täiskasvanud meest nagu last.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Joon kuus kaks-kolm korda pudeli viina.

Teenin väga hästi ja naine ei tule mulle ütlema, et millal ma lõõgastuda või juua võin.

Alkoholi võttes olen rahulik, heas tujus ja ei tee lollusi. Milles siis probleem on?

Kui naisele ei meeldi siis jätku maha ja leidku uus hästi teeniv mees. 35 + aastaselt see muidugi liiga kerge ei ole ????

Ma olen 34-aastane naine. Parema meelega olen üksi ja surengi ka üksi, kui talun alkohoolikust meest ja veel sellist, kes ütleb, et tema teeb, mis tahab, mingi naine küll midagi ütlema ei tule. Siis tuleb vaadata naine, kellele meeldib ka napsutada. Aga miskipärast sageli ei taha joogilembed mehed selliseid naisi. Lisaks veel ilmselt mingi hetk hakkab mehel ka tervis üles ütlema liigse alkotarbimise tõttu. Juhul kui suure osa oma elust olen pidanud iseseisvalt hakkama saama, miks siis peaks võtma endale n-ö pässi hooldada, kes ise on enda tervise ja välimuse ära rikkunud? Ja veel lisaks see suur palk ei pruugi olla igavene (eriti veel, kui nt tervisehädad kimbutavad ja alkoholism võib aja jooksul ka süveneda). Ma ise teenin ka praegu üle Eesti keskmise, samas ei tea, mis nt aasta pärast toimub. Minu jaoks ei peagi mees sama palju teenima kui mina. Peaasi, et on normaalne/hooliv/arukas/arvestav mees.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui naisele ei meeldi siis jätku maha ja leidku uus hästi teeniv mees. 35 + aastaselt see muidugi liiga kerge ei ole ????

Kaks nõrkustega – alkosõltlane ja suhtesõltlane – kel iseolemine (hästi) välja ei tule, on kokku saanud. Kui mõlemad õnnelikud, siis lasku minna.

Kui lapsed seal vahel peavad kuidagi omapäi hakkama saama, siis vähemalt üks võiks enda nõrkusest üle olla ja võimaldada lastele tugevamaks ja tervemaks isiksuseks kasvamiseks turvalisem lapsepõlv.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui naisele ei meeldi siis jätku maha ja leidku uus hästi teeniv mees. 35 + aastaselt see muidugi liiga kerge ei ole ????

Kaks nõrkustega – alkosõltlane ja suhtesõltlane – kel iseolemine (hästi) välja ei tule, on kokku saanud. Kui mõlemad õnnelikud, siis lasku minna.

Kui lapsed seal vahel peavad kuidagi omapäi hakkama saama, siis vähemalt üks võiks enda nõrkusest üle olla ja võimaldada lastele tugevamaks ja tervemaks isiksuseks kasvamiseks turvalisem lapsepõlv.

Liiter poolteist viina kuus on alkosõltuvus?

3 päeva/ 31 päevast svipsis on alkoholism?  Tõesti?

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui naisele ei meeldi siis jätku maha ja leidku uus hästi teeniv mees. 35 + aastaselt see muidugi liiga kerge ei ole ????

Kaks nõrkustega – alkosõltlane ja suhtesõltlane – kel iseolemine (hästi) välja ei tule, on kokku saanud. Kui mõlemad õnnelikud, siis lasku minna.

Kui lapsed seal vahel peavad kuidagi omapäi hakkama saama, siis vähemalt üks võiks enda nõrkusest üle olla ja võimaldada lastele tugevamaks ja tervemaks isiksuseks kasvamiseks turvalisem lapsepõlv.

Liiter poolteist viina kuus on alkosõltuvus?

3 päeva/ 31 päevast svipsis on alkoholism? Tõesti?

Oleneb ka asjaoludest. Kas tarbid nädalavahetustel? Siis oled kuus kolmel nädalavahetusel purjus ehk 3/4 nädalavahetustest. Kas napsutad sõprade pool või üksi kodus või kutsud sõbrad enda poole? Sõprade juurde minnes ei saa naine sinuga enamustel nädalavahetustel aega veeta. Või laekuvad mingid jõmmid sinu poole koju tinutama? Mul endal kogemused, kus ise panen üleval korrusel last magama, aga purjus mehed jõuravad all köögis. Prrr, õudne mõelda…

Naised üldiselt tahavad nädalavahetusi koos meestega/perega veeta, mitte üksi lapsi kanstseldada. Minu ideaal on, et nt käime perega tuttavate juures külas ja nemad meil. Lapsed mängivad omavahel jne. Mitte et mees kuskile ära kaob või lömitab purjus peaga kodus diivani peal ja mina vaadaku ise, kuidas saan.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on muidugi õige, et ükski normaalne mees ei taha omale 35+ naist, too ei jõua ju varsti mehe ööpottigi puhastada, rääkimata sexist ja laste kasvatamisest.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Masendav.

Selle asemel, et lastele nüüd turvalist pere võimaldada ja ilmselt ka terapaatilist ravi, peale sellist traumeerivat elu. Soovitakse nõu kuidas joodikut tupsutada ja ninnu-nännutada. Öäkk.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koosoldud aastaid 20, lapsed praegu vanuses 10 ja 11.

Alkoholile ei ole mees kunagi „ei“ öelnud, aga piiri pidamisega on tal alati raskusi olnud.

Kolm aastat tagasi oli mehel õnnetus- sõitis purjus peaga ATV-ga kraavi ja ATV kukkus talle peale. Imekombel pääses ta vigastusteta, aga järgmisel päeval ei mäletanud ta õnnetusest midagi. See oli minu viimane piisk karikasse ja andsin valida: alkohol või meie pere. Ta valis pere. Järgnes alkoholitarvitamise häire ravi (käis toreda tädiga mingi intervalli tagant vestlemas), mõned korrad käis ka psühhiaatri juures, sai tabletiravi sõltuvuse vastu ja läks üle alkoholivabade jookidele. Oli üksikuid tagasilanguseid (see on normaalne), aga elu läks tagasi rööbastesse üsna pikaks ajaks. Mingi aeg tekkis aga „üks pits sünnipäevalauas“ või „üks õlu saunas“ ja nii see ilmselt jälle hoo sisse sai. Minu juuresolekul kontrollis ennast enamasti, aga vahel ikka „läks käest ära.“ Nii see kestis mitu aastat.

Nädalavahetustel sõidab mees maale, mind hoiavad kohustused enamasti linnas või kodulinnast eemal. Lapsed saavad valida, kas on koos mehega maal või minuga linnas. Viimasel ajal on miskipärast rohkem maale tahetud minna. Nüüd tean, miks.

Nädal tagasi sain teada, et mees on minu eest mitu aastat varjanud, et kuritarvitab maal olles alkoholi- siis kui mind ei ole. Igal jumala nädalavahetusel, ja ikka mõlemal päeval!

Kuidas ma teada sain? Eelmisel nädalavahetusel ei saanud meest telefoni teel kätte ja helistasin lapsele, kes andis toru mehe kätte. Häälest sain aru, et mees on purjus. Laps ütles, et „Me katsume ta ruttu voodisse magama saada.“ :O

Järgmisel päeval vestlesin lastega, kes seda koormat mitu aastat on kandnud ja nad rääkisid üksteise võidu nuttes oma südantlõhestavaid lugusid:

– „Issi ei luba meil sulle rääkida, kui ta on purjus olnud.“

– „Issi istub tihti onudega (oma) saunas ja joob alkoholi.“

– „Vahel käib issi naabrite juures (vahel lausa mitme km kaugusel), ütleb, et läheb korraks. Mõnikord jõuab ta tagasi hommikul kell 4.“

– „Issi käib naabrite juures ATV-ga. Vahel võtab ta meid ka kaasa. Ta on mitu korda peaaegu kraavi sõitnud.“

– „Enne kui magama lähen, helistan issile ja palun, et ta saunast tuppa/ naabri juurest koju tuleks.“

– „Kui issi tuppa tuleb, aitan ta voodisse ja panen teki peale.“

– „Ma käin alati nädalavahetusel issiga maal, sest ma pean tema eest hoolitsema ja tal silma peal hoidma.“ / ja teine laps otsa: „Ma ei ole ka enam linna jäänud, sest XXX (teine laps) ei saa issiga üksi hakkama, kardab ja nutab.“

Ma ei oska sõnadesse panna, mida ma tunnen naisena- ta on meie laste elu ohtu seadnud, nendega manipuleerinud, hoidnud ärevuses ja pannud nad tema pärast muretsema. Kogu see lugu on pannud mind ennast tundma emana läbikukkununa- kuidas saab olla, et ma ei ole märganud oma laste väärkohtlemist (ei leia seda õiget sõna)? Miks nad pole julgenud mulle sellest rääkida? Ei taha mõeldagi, mis tagajärjed sellel laste psüühikale on.

Nädala sees ta alkoholi ei tarbi. Tal pole kunagi olnud „tsüklisse sattumisi“ ja töölt puudumisi alkoholi tarvitamise tõttu. Teisel päeval pea parandamist olen juhtunud nägema. Saan aru, et ta peab tööpäevad ilma alkoholita vastu, aga näen, kuidas ta igal nädalavahetusel linnast justkui „põgeneb“- ja saan aru, et alkoholi juurde.

Mees kuulis minu ja laste vestlust pealt ja tunnistas, et ei teadnud, et tema alkoholism lastele nii on mõjunud- tal polnud õrna aimugi. Vestles avameelselt lastega ja vabandas. Ütles, et saab aru, et peab õppima ilma alkoholita elama. Sööb jälle tablette sõltuvuse vastu. Lubas perearstilt AD-d küsida (nüüd lõpuks tunnistab, et vist ikka on depressioon jah). On veendunud, et peab sellega seekord ise hakkama saama ja toredate tädide juures jutustamas käimist pole vaja. AA koosolekule minna on piinlik (elame väikelinnas).

Ma tahan teda toetada, et ta saaks oma elu korda- sest lapsed armastavad teda ja ta on kainena lastele hea isa. Küll aga ei tea ma, kas meie suhe mehe ja naisena veel korda saab- ei tea, kas suudan talle andestada.

Mida saan teha, et meest alkoholist loobumisel toetada?

Kuidas toetada alkohoolikut alkoholist loobumisel?

Väga imelik teemaalgatus. Esiteks, miks lapsed pigem soovivad maale minna ja isaga aega veeta?

Teiseks, need toredad tädid. Oled armukade?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA ise nullib ju ära , psühholoogid ehk toredad tädid ei sobi, AA on piinlik. Ja kaine peaga on mees hea isa, aga see et lastele selline trauma tekitati nagu lahendust ei vajagi. Lapsed pidid kandma vastutust isa ees ja seda sinu ees varjama, seepärast läksid maale, et isa purjuspäi õue magama ei jääks. Ausalt, maha just ei lööks, aga koos elada ei suudaks. Kui teadis et joob, joonud üksinda.

+5
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

35 + aastaselt see muidugi liiga kerge ei ole ????

Ahh? Isegi 50+ vanuses ei ole see kuigi keeruline.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA ise nullib ju ära , psühholoogid ehk toredad tädid ei sobi, AA on piinlik.

TA pole öelnud, et temale piinlik, vaid mehele piinlik.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järgnes alkoholitarvitamise häire ravi (käis toreda tädiga mingi intervalli tagant vestlemas)

Kahtlane asi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

3 päeva/ 31 päevast svipsis on alkoholism?  Tõesti?

Pudelist viinast on inimene ikka suhteliselt purjus, kui päris alkohoolik pole. Ilmselt jood siiski palju rohkem, kui sa siin tunnistada julged, et pudel viina üldse jutuks tuleb. Kui sa nii harva jooks, oleks pudelist viinast ikka purupurjus, mitte veidi svipsis. Pudelist viinast ei jää purju need, kes igapäevaselt joovad.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alkoholist aitab loobuda inimese tahe. Küsimus on, miks joob, kas ollakse depressioonis, siis jah, AD võib aidata. Kui aga lihtsalt maitseb ja muster on sisse küntud, siis sellest on äärmiselt raske vabaneda. Küsimus on, kuidas ja millal suudetakse alkoholi joomine lõpetada. Kas haiguse ajaks suudetakse, kas hamba tõmbamise järgselt suudetakse, kas opijärgseks taastumiseks ja enne suudetakse. Kui ei suudeta, siis on lugu halb. Kindlasti ei saa oma kogemus, et isa jättis sul joomise maha või et kainena on see mees sul oma lastele nii hea isa… küsimus on, palju on kainet aega. Vahel on nii, et inimene on täielikult kadunud täpselt nagu eelmises teemas dementse kohta kirjeldati, et see kainena ta ju on kaob ära ühel hetkel, kui kiirelt ei asu elu ümber muutma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA ise nullib ju ära , psühholoogid ehk toredad tädid ei sobi, AA on piinlik.

TA pole öelnud, et temale piinlik, vaid mehele piinlik.

Siis tehku mehele selgeks , et kas laste ees purjus olla ei olnud piinlik. Ja kui tahab perena jätkata siis vabandab laste ees, läheb AA ja loobub täielikult alkoholist. Lisaks pereterapeut, kes kaasab ka lapsed. Lastel on tempel mälus eluks ajaks. Mina nägin oma isa lapsepõlves 1x purjus ja siiani on meeles.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

3 päeva/ 31 päevast svipsis on alkoholism?  Tõesti?

Sõltuvus on see siis, kui sa ei suuda ühtegi nädalat vahele jätta. Kui iga nädal on reegel, et jooma peab, siis see on juba sõltuvus. Nii, kui elu läheb midagi halvasti või juhtub masendab elusündmus, tekib kohe isu joogi järele, sest sellega seostatakse häid mälestusi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma seaks tingimusteks, et ta ise otsib kõikvõimalikku abi. Paneb aja perearstile, läheb AA koosolekutele ja otsib väikelinnast pereterapeudi kogu pere jaoks. Eriti lastele on psühholoogilist tuge vaja. Praegu on palju väljaõppel pereterapeute, kes ei võta hingehinda ja kelle juurde ei pea pool aastat ootama.

Kui ta ise avalikult ei tunnista ja ikka varjata tahab, siis mingit abi pole loota. Tegelikult oligi teemaalgataja ainuke, kel olid silmaklapid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ka selline elukaaslane. Nt lubas, et läheb korraks naabrimehe juures läbi aga siis polnud kippu ega kõppu, laekus millalgi kl 3 öösel. Õudne. Jätsin ta maha ja neid teemaalgataja kirjeldusi lugedes tulevad kõik need jubedused meelde. Teemaalgatajal on pidanud neid õudusi lapsed taluma, võtab seest õõnsaks nendele mälestustele mõeldes. Öösel magada ei saa, mees kadunud ja lõpuks oled ise ka kõiges süüdi, kui midagi öelda julged. Kahjuks rikkusin suures osas oma elu ära otsusega selle mehega laps saada. Läksime lahku, kui laps oli alles beebi ja edaspidine oli ellujäämiskursus. Kahjuks ei osa ka mingit võluvitsa soovitada. Eks nende joodikutega võibki olla, et mingi aeg võtab ennast käsile, kuid siis langeb jälle pudelisse. Mul oli kunagi meeskolleeg, kes ütles: “Ära ka endiste alkohoolikutega suhtesse astu. Vaata mind, 10 aastat ei võtnud tilkagi, kuid siis jõin iga päev kaks Bocki”.

Kuidas laps on süüdi selles või seotud sellega, et sinu elu on ellujäämiskursus?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alkoholi tarvitamine ja kuritarvitamine on raske määrata. Kes tarbib vähe ise, sellele tundub see kes rohkem tarbib, kohe kuritarvitaja.

Kui nädalalahetusel käia pidudel, veeta aega veini ja  sõpradega, minna 4 magama, on see nagu tavaline noorte elu. On tavaline? Kui ma kirjutasin sellest murest siia, et mu täiskasvanud laps nii elab, sain vastuseks et see on normaalne. Ehk siis mitmed inimesed, kel on kogemusi nii mulle selgeks tegid.

Kui nii elab 40 aastane on ta alko kuritarvitaja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alkoholi tarvitamine ja kuritarvitamine on raske määrata. Kes tarbib vähe ise, sellele tundub see kes rohkem tarbib, kohe kuritarvitaja.

Kui nädalalahetusel käia pidudel, veeta aega veini ja sõpradega, minna 4 magama, on see nagu tavaline noorte elu. On tavaline? Kui ma kirjutasin sellest murest siia, et mu täiskasvanud laps nii elab, sain vastuseks et see on normaalne. Ehk siis mitmed inimesed, kel on kogemusi nii mulle selgeks tegid.

Kui nii elab 40 aastane on ta alko kuritarvitaja.

Nii ja naa. Kas inimene käib iga mitu aastat järjest reede-laup-pühap klubis ja joob end pildituks?

Või inimene on ree peal vaid teadmisega, et reede õhtu läheb maamajja ja siis kolm päeva joob.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ka selline elukaaslane. Nt lubas, et läheb korraks naabrimehe juures läbi aga siis polnud kippu ega kõppu, laekus millalgi kl 3 öösel. Õudne. Jätsin ta maha ja neid teemaalgataja kirjeldusi lugedes tulevad kõik need jubedused meelde. Teemaalgatajal on pidanud neid õudusi lapsed taluma, võtab seest õõnsaks nendele mälestustele mõeldes. Öösel magada ei saa, mees kadunud ja lõpuks oled ise ka kõiges süüdi, kui midagi öelda julged. Kahjuks rikkusin suures osas oma elu ära otsusega selle mehega laps saada. Läksime lahku, kui laps oli alles beebi ja edaspidine oli ellujäämiskursus. Kahjuks ei osa ka mingit võluvitsa soovitada. Eks nende joodikutega võibki olla, et mingi aeg võtab ennast käsile, kuid siis langeb jälle pudelisse. Mul oli kunagi meeskolleeg, kes ütles: “Ära ka endiste alkohoolikutega suhtesse astu. Vaata mind, 10 aastat ei võtnud tilkagi, kuid siis jõin iga päev kaks Bocki”.

Kuidas laps on süüdi selles või seotud sellega, et sinu elu on ellujäämiskursus?

Kus ma ütlen, et laps on milleski süüdi? Ütlen, et joodikuga lapse saades oled põhimõtteliselt juba otsuse teinud väga suure tõenäosusega tulevikuks üksikemaks või n-ö lahus elavaks vanemaks saada. Ja sel juhul ongi ju elu raske. Pead üksi hakkama saama (maksma ise kodulaenu/üüri, komminaalid, ise remonti tegema või kellegi palkama jne). Pole kellelegi tugineda rasketel aegadel, nt kui kaotad töö, siis pead üksinda vaatama, et võlgadesse ja kodust ilma ei jääks. Lapse kõrvalt ei käi nagu vaba inimene, kus ja millal tahad. Sinu käimised on väga piiratud ja suures osas sõltuvad lapsest. Nt laps jääb ootamatult haigeks, siis ei lähe sa kuskile. Samuti tööl käimise osas, vops, laps haige, mis nüüd saab? Hooldusleht võrdub olematu sissetulek või siis võimled kuidagi, et töö ikka tehtud saab. Olgu, laps läheb vahepeal isa juurde, on viimane siis kaine? Samuti on nii väga raske kedagi uut kohata. Paljud mehed ei taha lapsega naisi. See ei tähenda, et laps oleks süüdi. Ise ju tekitasid sellise olukorra ja lõppkokkuvõttes peadki järgmised 18 aastat ise võimlema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii ja naa. Kas inimene käib iga mitu aastat järjest reede-laup-pühap klubis ja joob end pildituks? Või inimene on ree peal vaid teadmisega, et reede õhtu läheb maamajja ja siis kolm päeva joob.

Minu lapse ja teemaalgataja vahe on selles, et minu laps ei karda või ei austa mind. Teeb mis tahab.  Alko pudelid on toas ka.  Teemaalgataja mees teab et ta on valiku ees ja siis põgenebki maamajja. Naine on kuri alko suhtes. See kui pilditu ta on, pole ju ka teada. Pilditu olek on ka segane väljend. Istun teleka ees ja jään magama, kainena. Nii võib olla. Aga istub purjus inimene teleka ees ja jääb magama. Pilditu, kellele on vaja tekki peale panna…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 184 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas toetada alkohoolikut alkoholist loobumisel?