Esileht Pereelu ja suhted Kuidas toime tulla pereliikme haigestumisega?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Kuidas toime tulla pereliikme haigestumisega?

Postitas:

Kuidas toime tulla kui pereliige haigestus raskemasse haigusesse? Pole veel teada mis edasi saab ja kas paraneb. Sooviks olla kuidagi toeks, aga ei tea kuidas olla või mida teha. Hingel on nii valus ja mida veel lähedane tunda võib. Kõige rohkem teeb vihaseks see, et minu elukaaslane on selles suhtes nii ükskõikne, kuigi peaks mulle toeks olema, aga ei. Teeb oma ükskõikse käitumisega asja veel hullemaks.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 04:45; 26.04 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, tema ei ole selles haiguses süüdi ega vastutav. Ta pole ka arst ega terapeut. Sa paned talle rolle, millega ta kunagi nõustunud pole ja oled siis ta peale tige?

+21
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 06:25; 26.04 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi polegi teha. Eelmine aasta haigestus pereliige raskelt ja siiani elame pommi otsas,millal see kõik lõppeb.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind aitas tegutsemine, uurisin ja lugesin selle haiguse ravivõimaluste kohta. Elukaaslase kraesse kargamine ei ole kalahendus.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige rohkem teeb vihaseks see, et minu elukaaslane on selles suhtes nii ükskõikne, kuigi peaks mulle toeks olema, aga ei.

Kui see elukaaslane on mees, siis ta lihtsalt võtab asja liiga mõistusega. Kuna ta teab, et ta pole arst, siis su lähedast ta aidata ei saa. Kuna ta teab, et kõik inimesed vananedes kipuvad ära surema, siis ta arvestab paraku ka sellega.
Kuna ta teab, et SINUL iga päev pea paitamine ei aita haiget samuti mitte kuidagi, siis ta ei tee seda.

Sa ütled, et asja juures ongi kõige hullem su elukaaslane – tegele parem endaga.
Mitte elukaaslane ei ole süüdi, vaid haigus.

+21
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.04 08:11; 26.04 09:37; 26.04 11:58; 26.04 15:30; 26.04 17:05; 27.04 10:13; 01.05 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole nõus, et elukaaslane ei pea toetama. Aga kas ta teab, millist tuge (võimalikult konkreetselt) temalt ootad?
Pereliikmega – (minu põhimõtted olid) palju koos aega veeta, aga haiguse üle arutamist mitte ise algatada; olla optimist valelootusi üles puhumata. Ja mitte liiga kaugele ette mõelda, sest mida see muudab.

Minu kallis “tuim” abikaasa võimaldas mul pereliikme hääbumise ajal end õhtuti pärast reipalt esinetud päeva tühjaks nutta. Lähedase osas saan öelda, et ei kahetse, et miski oleks tegemata jäänud vms; kui lein vaibub, on hea, lõpetatud tunne. Aga ma päris kindlasti ei oleks kaasa toeta emotsionaalselt toime tulnud.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna ta teab, et SINUL iga päev pea paitamine ei aita haiget samuti mitte kuidagi, siis ta ei tee seda.

See on siis ikkagi jobu elukaaslane, kes nii suhtub. Oma elukaaslast võiks ikka tahta aidata.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 08:39; 26.04 10:09; 01.05 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui elukaaslane on meesterahvas, siis väga ilmselt on ta isegi nõutu selles suhtes, mida ette võtta. Mehed on paraku ratsionaalsemad ja eriti kui see pole tema sugulane, siis on see tema jaoks võõras teema. Ka sellest peab aru saama. Ta ei saa kuidagi haiget inimest aidata ise ja sind ta ehk lohutada ka lihtsalt ei oska.

Sa peaksid elukaaslasele rääkima, millist tuge sa täpselt vajad. Et kas tahad nõuandeid, füüsilist/rahalist abi või lihtsalt õla najal nutta, kallistusi või mida. Siis ta vähemalt teab, mida sa soovid ja siis näed, kas ta on valmis seda sulle pakkuma või mitte.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on siis ikkagi jobu elukaaslane, kes nii suhtub. Oma elukaaslast võiks ikka tahta aidata.

Ok, olen nõus, jobu. Mees olen ka.
Juhtub elukaaslasel selline samasugune lugu – ole nii hea ja pane täpselt kirja, KUIDAS ma elukaaslast aidata saaks? Oletame, et isal on tal vähi viimane staadium.

Aga sa ei oska ju midagi täpselt öelda? Välja arvatud tänitamine.
Või oskad?

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.04 08:11; 26.04 09:37; 26.04 11:58; 26.04 15:30; 26.04 17:05; 27.04 10:13; 01.05 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on siis ikkagi jobu elukaaslane, kes nii suhtub. Oma elukaaslast võiks ikka tahta aidata.

Ok, olen nõus, jobu. Mees olen ka.

Juhtub elukaaslasel selline samasugune lugu – ole nii hea ja pane täpselt kirja, KUIDAS ma elukaaslast aidata saaks? Oletame, et isal on tal vähi viimane staadium.

Aga sa ei oska ju midagi täpselt öelda? Välja arvatud tänitamine.

Või oskad?

Küsid, kas tal on abi vaja näiteks. Lähed talle toeks, kui ta seda vanemat külastab. See ei ole mingi raketiteadus, kuidas inimlikult käituda.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 08:39; 26.04 10:09; 01.05 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sooviks olla kuidagi toeks, aga ei tea kuidas olla või mida teha.

Helista ja küsi, kas tohib külla minna. Ütlegi, et tahad toeks olla, et mida sa teha saaksid? Ega suurt midagi ei saagi, ka haige ei oska öelda, mida ta vajaks. Mingil sisemisel ajendil valib haige ise välja, kellega ta rohkem suhtleb. Ta ei jaksa kõikide toetajatega pikki vestlusi pidadagi. Enamus toetada lubajatest kaob nagunii varsti ära.
Piisab aeg-ajalt helistamisest, küsi, kuidas läheb, kas saaksid midagi teha? Ka haige muutub kogu aeg. Ühel päeval ei taha ta midagi, teisel nädalal ehk juba tahab. Raske ja keeruline aeg kõikidele, seepärast püüda mitte solvuda või ridade vahelt lugema hakata.
Elukaaslase peale pole mõtet vihastada, las ta olla.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsid, kas tal on abi vaja näiteks. Lähed talle toeks, kui ta seda vanemat külastab. See ei ole mingi raketiteadus, kuidas inimlikult käituda.

Ma arvasin siiani, et see on tavaline käitumine elukaaslaste või abikaasade vahel…
Aga kui see on sinu jaoks eriline, siis küll.

Või kas see oleks normaalne, et kui mehel muidu oleks tavaelus naisest pohh, aga kui naisel isa haige, siis käitub no. tavainimese moodi ja on talle toeks.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.04 08:11; 26.04 09:37; 26.04 11:58; 26.04 15:30; 26.04 17:05; 27.04 10:13; 01.05 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lähedane haigestub, siis parim mida sa teha saad on see, et annad endale aru, et sa ei saa midagi teha. Käitud normaalselt, ei vaata talle veekalkvel silmil otsa, ei hakka nunnutaval toonil rääkima, ei hakka “aitama” ega “hoolitsevalt” käituma (kas sa ikka saad jala poodi mindud? kas sul on külm – ma toon pleedi? võibolla sa ei peaks seda veini jooma? jne), jne.
Täiesti ok on rohkem aega koos veeta. Annad iseendale aru, et selle inimesega kindlalt ei saa asju edasi lükata. Võimalik, et ei ole enam “sügisel” või “järgmisel aastal”.
Mõtet pole ka hakata imeravimeid ja alternatiivravimeid otsima, pakkuma ja soovitama.
Ole selline nagu sa alati oled olnud. Kui su mees sind ei mõista, siis vast mõistab keegi sõbranna.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui isegi oma mees ei mõista, kes siis veel mõista peaks? Kui oma naine on oluline siis ollakse ikka toeks ja küsitakse kuidas aidata saaks. Kui rääkisin mehele,oma pereliikme haigestumisest ja kuidas tal on siis tema vaid ütles, et mis sa mulle sellest räägid. Nii ükskõikne ju inimene ka olla ei saa. Selline suhtumine teeb ikka väga haiget.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 04:45; 26.04 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ükskõikne ju inimene ka olla ei saa. Selline suhtumine teeb ikka väga haiget.

Kas mehele ütlesid seda?
Või solvusid, unustasid öelda ja pigem tegid perekooli teema?

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.04 08:11; 26.04 09:37; 26.04 11:58; 26.04 15:30; 26.04 17:05; 27.04 10:13; 01.05 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah. Nagu ikka polegi küsimus haiguses, vaid et naine tahab, et teda kätel kantakse. Iga põhjus sobib.

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 06:25; 26.04 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa peaksid elukaaslasele rääkima, millist tuge sa täpselt vajad. Et kas tahad nõuandeid, füüsilist/rahalist abi või lihtsalt õla najal nutta, kallistusi või mida. Siis ta vähemalt teab, mida sa soovid ja siis näed, kas ta on valmis seda sulle pakkuma või mitte.

Just.
Aga paraku harrastab enamik selle asemel ebamäärast passiivagressiivset rahulolematust ja lõpuks on kõigil halb.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga paraku harrastab enamik selle asemel ebamäärast passiivagressiivset rahulolematust ja lõpuks on kõigil halb.

Ma arvan, et nad lihtsalt ei oska oma meestega rääkida.
Sest ka nende emad ja vanaemad juba ei osanud ja mitte keegi pole neid ka õpetanud.

Aga nüüd nad on vahemalt foorumis anonüümse kaebamise ära õppinud, asi seegi. Ehk oma mehed, kes ärksamad, siis loevad siit ja saavad teada, mida naine tahab.
Asjast ehk niigi palju kasu.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.04 08:11; 26.04 09:37; 26.04 11:58; 26.04 15:30; 26.04 17:05; 27.04 10:13; 01.05 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas toime tulla kui pereliige haigestus raskemasse haigusesse? Pole veel teada mis edasi saab ja kas paraneb. Sooviks olla kuidagi toeks, aga ei tea kuidas olla või mida teha. Hingel on nii valus ja mida veel lähedane tunda võib. Kõige rohkem teeb vihaseks see, et minu elukaaslane on selles suhtes nii ükskõikne, kuigi peaks mulle toeks olema, aga ei. Teeb oma ükskõikse käitumisega asja veel hullemaks.

Sina ole sellele pereliikmele toeks – räägi temaga, ütle, et aitad teda, ole talle tõsiseks tugiisikuks.
Oma elukaaslasega räägi samuti. Tõenäoliselt pole ta olnud sellises olukorras ega tea, kuidas käituda.
Kui asi ei parane, siis pane suhe elukaaslasega nö ootele – tegeled sellega siis, kui lähedase pereliikmega on asjad selgemad ning tead, mis suunas on edasi vaja minna.
Sisetunne ütleb, et tegemist on mingit laadi vähiga ning sa ei tea, kuidas olukorraga toime tulla.
Isiklikust kogemusest võin öelda, et tegelikult on meil hämmastavad varud, mis lähevad käiku, kui pereliige sind vajab.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on siis ikkagi jobu elukaaslane, kes nii suhtub. Oma elukaaslast võiks ikka tahta aidata.

Ok, olen nõus, jobu. Mees olen ka.

Juhtub elukaaslasel selline samasugune lugu – ole nii hea ja pane täpselt kirja, KUIDAS ma elukaaslast aidata saaks? Oletame, et isal on tal vähi viimane staadium.

Aga sa ei oska ju midagi täpselt öelda? Välja arvatud tänitamine.

Või oskad?

Mina oskan. Rääkida tuleb. Tuleb iga jumala päev küsida kuidas lähedane ennast tunneb, soovida naisele üks hea soov(a la midagi pole teha või lihtsalt kallistada ja anda märku, et sa mäletad ikka, et naine õnnetu). Lihtsalt tuima näoga kurvast elukaaslasest mööda marssimine on sama ebaviisakas, kui tänaval kollegi mitteteretamine.
Ei pea olema psühholoog, et öelda inimesele, kes kurb on, et tema kurbust on raske vaadata, lähme jalutama vms.

Tänitavad naised ongi sellistel tuimadel vaikivatel marrssijatel.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööalaselt puutun kokku paljude raskelt haigete inimestega. Nad vajavad mõistmist ja kuulamist. Lase rääkida haigusest ja surmast. Ära korruta, et kõik saab korda. Sageli ei tea seda ja haige inimene ise võib teada, et ta sureb. Aita nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Inimene ei taha koormaks olla. Sageli diagnoosi saamise ajal ei vajagi veel abi. Aita elu ja sirma planeerida, ära naeruväärista mõtteid ega soove. Ole olemas ja lase inimesel otsustada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oskan. Rääkida tuleb. Tuleb iga jumala päev küsida kuidas lähedane ennast tunneb, soovida naisele üks hea soov(a la midagi pole teha või lihtsalt kallistada ja anda märku, et sa mäletad ikka, et naine õnnetu). Lihtsalt tuima näoga kurvast elukaaslasest mööda marssimine on sama ebaviisakas, kui tänaval kollegi mitteteretamine.
Ei pea olema psühholoog, et öelda inimesele, kes kurb on, et tema kurbust on raske vaadata, lähme jalutama vms.

Tänitavad naised ongi sellistel tuimadel vaikivatel marrssijatel.

Ma pakun, et sinul ja teistel samasugustel naistel ongi selliselt tegutsevad mehed, keda sa just kirjeldasid.

Ja see toimib vastupidi ka – tänitajatel ongi tuimalt marssivad või “missamullesellesträägid” tegelased.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.04 08:11; 26.04 09:37; 26.04 11:58; 26.04 15:30; 26.04 17:05; 27.04 10:13; 01.05 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on siis ikkagi jobu elukaaslane, kes nii suhtub. Oma elukaaslast võiks ikka tahta aidata.

Ok, olen nõus, jobu. Mees olen ka.

Juhtub elukaaslasel selline samasugune lugu – ole nii hea ja pane täpselt kirja, KUIDAS ma elukaaslast aidata saaks? Oletame, et isal on tal vähi viimane staadium.

Aga sa ei oska ju midagi täpselt öelda? Välja arvatud tänitamine.

Või oskad?

Küsid, kas tal on abi vaja näiteks. Lähed talle toeks, kui ta seda vanemat külastab. See ei ole mingi raketiteadus, kuidas inimlikult käituda.

Võimaldad oma naisele aega haige sugulase asju ajada. Näiteks.
Mehed ju üldiselt jätavad nii kodu kui lastega tegelemise naise kaela ja kui naisel tekib lisakoormus haige vanema näol, siis mehed pahatihti ei taipa, et naisel võib ka jõud ja jaks otsa saada.

Ja kui hooldamist peaks vajama mehe enda ema või isa, lükatakse see kohustus ka sujuvalt naise kaela.
Ratsionaalne, või veel. Mugav lihtsalt.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli väga raske olukord mehe isaga. Käisin niisama ämmal külas. Sõidutasin teda haiglasse ja tagasi. Küsisin, kas midagi on vaja. Ei midagi üleliia paljut, mõned korrad nädalas. Käisime koos invavahendeid toomas. Nüüd on sellest juba mõned aastad möödas ja olukord on stabiliseerunud.
Ega seal olegi palju teha, oodata ja loota parimat. Ja meest ära süüdita. Mees elab nii nagu tema oskab ja sina elad nii nagu sina oskad. Lähedase olukord puudutab sind, mitte meest. Pead ise hakkama saama, mitte mehest omale karku tegema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, olen nõus, jobu. Mees olen ka.
Juhtub elukaaslasel selline samasugune lugu – ole nii hea ja pane täpselt kirja, KUIDAS ma elukaaslast aidata saaks? Oletame, et isal on tal vähi viimane staadium.

Aga sa ei oska ju midagi täpselt öelda? Välja arvatud tänitamine.
Või oskad?

Nii et sul on vaja kirjalikku punktidega kava, kuidas peab käituma mittejobu elukaaslane ehk keegi, kes naisest hoolib, tema vaimsest tervisest, kes tahab pakkuda lähedust raskel ajal ja toetust? Ei ole kandiline, ei ole jobu, tõesti… Alusta sellest, et sa küsid oma naiselt, mida sina tema heaks teha saad. Sina saad anda talle jõudu, et tema saaks anda jõudu sellele haigele. Ja kui oled mittejobu, siis su naine ei unusta seda. Samamoodi muide ei unusta ta ka sinu jobuolemist. Ega ei andesta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukaaslane võib lihtsalt peita või eitada omi tundeid, mehed ongi pigem sellised. Kõigil on oma ellujäämisnipid erinevateks olukordadeks ja enne võiks asjal settida lasta kui hukka mõistma hakata. Haige inimese jaoks tuleb olemas olla, mitte peitu pugeda. Raskem kui haigus võib olla kallite inimestele haiget tegemise kartus oma haigusega. Haigusest tuleb julgeda rääkida, eeldatavasti positiivses võtmes, aga ka negativne tuleb ära kuulata. Ka surmast tuleb osata rääkida, see on raske haiguse puhul paratamatus ja haige võib vajada arutelu, et hirmudega tegeleda. Elada üks päev korraga ja nautida seda. Enda tassi tuleb täita, et jaksaks haiget aidata ja ka hullemaks valmis olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuid keegi ei öelnud mulle lapsele, et kõik saab korda.

Nad ei pruukinud seda teada. Öelda oleks muidugi ikka võinud, optimism mõjub pigem ju hästi, kuni oma seisundit liiga kergelt võtma ei hakata ja seeläbi hullemaks ei tehta. Arsti, nagu ma aru saan, ei kutsutudki. Aga päris üksi jätmine on muidugi veider (kui nad just ei arvanud, et laps magab). Pikalt ja fataalselt haigetele on ka üksindus kole ja samas see, et inimesed ei suuda normaalselt suhelda, surija on sageli depressiivne ja võib ka elada oma viha ja pettumust lähedaste peal välja. Raske on rääkida argielust, kuna kõik need probleemid on tema surma kõrval tühised, surmast nagu ka ei taha rääkida, see tundub ju veelgi rohkem nagu haigele haavadele soola raputamisena, tema seisundist võib mingi maani rääkida, aga eks see teema võib ka tüütuks muutuda või haigele mingil hetkel ebameeldiv olla. Aga tuleb ikka püüda sellest ebameeldivusest üle olla ja võimalikult palju seltsiks olla haigele, kui ta just ise ei väljenda soovi üksi olla. Üksindus on masendav, aga muidugi võivad ka teised inimesed aeg-ajalt tüütud ja kurnavad olla ja mingit üksiolekut vajavad enamik inimesed. Surma teemaga on veel see, et lähedased ei taha ju seda esimesena puudutada, et mitte haiget kurvastada, haige ei taha seda esimesena puudutada, et mitte lähedasi kurvastada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 08:39; 26.04 10:09; 01.05 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et sul on vaja kirjalikku punktidega kava, kuidas peab käituma mittejobu elukaaslane ehk keegi, kes naisest hoolib, tema vaimsest tervisest, kes tahab pakkuda lähedust raskel ajal ja toetust?

Ei mul ei ole seda vaja, ma tean isegi. Lihtsalt tahtsin sellelt mees jobuks nimetanud ja omale meheks valinud naiselt teada, kas tema teab. Ega ta ikka ei teadnud küll.

Teised, muidugi, teadsid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.04 08:11; 26.04 09:37; 26.04 11:58; 26.04 15:30; 26.04 17:05; 27.04 10:13; 01.05 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige rohkem teeb vihaseks see, et minu elukaaslane on selles suhtes nii ükskõikne, kuigi peaks mulle toeks olema, aga ei. Teeb oma ükskõikse käitumisega asja veel hullemaks.

Tüüpiline draamakoninganna. Ise pole küll see peaosaline (s.t. haige on keegi hoopis kolmas), aga teda tuleb toetada, temast välja teha. Sa pane rohkem energiat oma haige lähedase aitamisse ja mõtle vähem sellele, milline jube mees elukaaslane (kelle sa vist ikka ise mingil põhjusel valisid?) on ja ongi asjad paigas. Kõik inimesed ei ole käehoidjad ja peasilitajad, lepi sellega. Ja kui praktilist abi vaja, siis pole paljudest peasilitajatest jälle tolku, nii et… Ehk aitab, kui vaatad asja nii, et tänu elukaaslase hoiakule on kodu sul see koht, kus hoolimata muust käib ikka turvaline ja tavaline elu. Ehk ei peagi igal pool must masendus valitsema, las kusagil olla valgust kah.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige rohkem teeb vihaseks see, et minu elukaaslane on selles suhtes nii ükskõikne, kuigi peaks mulle toeks olema, aga ei.

Nagu paljud eelkõnelejad, nii kinnitan ka mina, et see võib olla mask, et varjata muret.
Püüa leida sobiv hetk ja ütle elukaaslasele, millist tuge Sa temalt tahad: on see siis kallistus või ärakuulamine (ka lõputu sama plaadi ketramine – talle tüütu, aga sind aitab), mis iganes…
Sama ka lähedase puhul: küsi rahulikult, kuidas võiksid talle toeks olla. Mõni tahab käehoidmist, teine seda ei kannata, aga kui rahulikult ja soojalt küsida, siis inimesed üldjuhul ütlevad, mis neid mingis olukorras aitab. Ja siis püüadki selle järgi talitada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas toime tulla pereliikme haigestumisega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.