Esileht Pereelu ja suhted Kuidas toime tulla tagasilöökidega? Tõsta enesehinnangut?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kuidas toime tulla tagasilöökidega? Tõsta enesehinnangut?

Postitas:

Oeh, hiljuti sain teada, et üks suur töö, millega näigin kaua ja palju vaeva, ei vastanud absoluutselt tööandja ootustele. Ühesõnaga olen loll.
Hetkel uue töö otsimine käsil ja tuju nullimast nullim. Olen kasutu-mõttetu-loll. Kuidas sellest august välja tulla ja halb kogemus kasulikuks mõelda vmt?
Tõesti olen väga hädas, nutaks kogu aeg ja enesetapumõttedki tikuvad pähe. Ei talu üldse kriitikat ja negatiivseid emotsioone. Kuidas saada tugevaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 13:33; 09.02 14:38; 09.02 15:59; 10.02 08:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leia endale lähedane inimene, kellega muret jagada- alati hakkab kergem. Hakka tegelema mõne hobiga, mis sulle meeldib. Kindlasti ei ole sa loll, kui ei suuda vastata ühe isiksuse nõudmistele, kellel lihtsalt sinu vastu mingi uss hinges võib olla. Ükski inimene ei saa olla kasutu, me kõik oleme kellelegi kallid ja vajalikud. Tööandjate jaoks oleme niikuinii sipelgad, mitte inimesed. Tean inimesi,kes on väga suurtest pahedestki loobunud, kui on hakanud ennast millelegi konkreetsele ja uuele pühendama. Kui mul suvel masendus tuleb, lähen sõidan rattaga 100 km maha, et iseendaga omavahel olla ja maailma nautida.Praegust on ka endal masendus hinges ja lähen välja jalutama.Tihti märkad enda ümber, et on inimesi, kellel on palju suuremad ja pöördumatumad mured ja kes pigem sinu abi vajaksid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris kindlasti pole see nii ühepoolne. Mina leian, et ka see nn ülemus oli samuti üsna rumal, kui ei suutnud arusaadavamalt selgeks teha, mida täpselt oodati ja vaja oli. Selliseid asju ikka juhtub ja ka paljudel teistel, usu, teemaalgataja – sa pole erand. Meil kõigil on selliseid arusaamatusi nii tööl kui kodus.

Ja kui sulle lähebki liialt teiste arvamus korda, siis tea, et tegelikult inimesed ei mõtle väga palju teistest inimestest. See su nn ülemus vaevalt palju mõtlebki kõigele sellele, tema ju ei teagi, et sa palju vaeva nägid. Üsna pea on kogu see jama ka sul unustatud.

Säilita väärikus ja ära karda. Tunnista ausalt oma vigu ja eksimusi, aga alandada ennast ära lase.

Elu on palju, palju enamat, kui mingid töö- ja rahamured. Eksisid… so what?

Kui vaja röögi natuke metsavahel kõva häälega roppusi kasvõi, aga põdema sellist jama jääda küll ei ole mingitki mõtet.

Edu sulle ja rahu hinges, me kõik oleme inimesed, nii sina kui su ülemus, let it be

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh lohutavate sõnade eest. Ülemus vahetus töö käigus ja ilmselt olid ka seal mõned suhtlemisprobleemid.

Hingan sügavalt sisse ja välja…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 13:33; 09.02 14:38; 09.02 15:59; 10.02 08:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära kunagi pane pilti endast paika vaid ÜHE inimese arvamuse põhjal, ka mina tegin kunagi selle vea ja eksmees mõjus päris laastavalt. Kuid siis sain aru, tegemist on ühe inimesega miljarditest, kes ütles halvasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sulle on häid lohutavaid sônu öeldud, neid ei hakka kordama.
Mina aga näen, et tegelikult on probleem veidi sügavamal. Sa pead enda kallal veidi tööd tegema, just sellega, mil moel iseennast näed. Miks sa ei talu tagasilööke ja kriitikat? Ma ei tahaks uskuda, et tööandja su pihuks ja pôrmuks tegi? Karjus ta su peale?
Ega eksimuse pärast veel uut töökohta ei hakata otsima ja mis veel hullem – oma elu kallale kippuma. Ilma eksimata ei ôpita midagi, iga kogemus on samm täiuslikuse poole ja see annabki inimestele rahulduse. Kui me kôik oleks sündinud täiuslikena ja oskaks kôike, siis kaotaks igasugune ôppimine ja kogemus môtte ja me tambiks tuimalt tööd. Olgugi, et tulemus oleks perfektne, aga mingit saavutusrôômu ei saaks tunda.

Tegele oma enesepildiga, armasta end sellisena nagu oled, väärtusta end sellisena nagu sa oled. Sa ei kannata madala enesehinnangu all, vaid ka enese väärtustamisega on sul veidi pahasti. See ei ole oskus, mida oskad, mida mitte, vaid lihtsalt rahu iseendaga ja armastus iseenda vastu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 15:52; 10.02 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

15:52, sa oled väga täpselt ära tabanud mu probleemi. Kriitika peale jookseb mul esimesel hetkel lihtsalt juhe kokku ja käed hakkavad värisema, siis suudan alles mõtlema hakata. Ma ei tea, kuidas sellest veast vabaneda.

See oli selline töövõtutöö, mitte püsiv töökoht. Kui oleks super õnnestunud, oleks olnud lootust veel seal tööd teha aga nüüd enam kindlasti mitte.

Ma olen närvis sellepärast, et mulle tehti etteheiteid ja kritiseeriti ka neid asju, mis polnud minu tööülesanded, st nõuti asju, mis eelmise ülemusega olid kokku lepitud, et pole minu ala. Ja seal olid ka mõned minu vead. Ja veel mõned sellised, mis minu arvates on vaatenurga küsimus. Ma tean, et see kriitika polnud 100% pädev AGA ma tunnen end niiiiiii halvasti.

Tõesti, siirad tänud toetavate sõnade eest kõigile, kes võtsid vaevaks!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 13:33; 09.02 14:38; 09.02 15:59; 10.02 08:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu oskused ja teise nõudmised pole ju võrdusmärgiga. Tuleks leida töökoht, kus sinu oskused oleksid ka tööandja seisukohalt talle vajalikud. Ta ei hinnanud ju tööd mittesobivaks pidades sind kui isikut. Vaid temal on vaja tööd, mis talle sobiks. Ja ta ei otsusta ju ka muu pärast kui lõpptulemus on oluline.
See on hull seisund, kui oma isik on niivõrd nigelas seisus, et töökohas toimuvat võetakse isiklikul ja et halb hinnang tööle on isikule hinnangu andmine.
Töö ja tööd tegev isik on ikka väga erinevad nähtused. Ja oma lähedaste puhul saab ka harjutada,et isik ja isiku teod on erinevad asjad. Kui laps pillab tassi maha, siis tema isiku kallal küll võtta ei tohiks. Muidu on tulemuseks iga tööjuures öeldud sõna väga valuline läbielamine. Hetkel oled lihtsalt olukorras, kus pead otsima töökohta ,kus sinu oskused sobivad. Ja see kui sind valitakse kohale, mis sinu oskustega ei sobi, siis on see pigem tööle võtjate viga, kui tööle saaja oma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Päris kindlasti pole see nii ühepoolne. Mina leian, et ka see nn ülemus oli samuti üsna rumal, kui ei suutnud arusaadavamalt selgeks teha, mida täpselt oodati ja vaja oli. Selliseid asju ikka juhtub ja ka paljudel teistel, usu, teemaalgataja – sa pole erand. Meil kõigil on selliseid arusaamatusi nii tööl kui kodus.

Ja kui sulle lähebki liialt teiste arvamus korda, siis tea, et tegelikult inimesed ei mõtle väga palju teistest inimestest. See su nn ülemus vaevalt palju mõtlebki kõigele sellele, tema ju ei teagi, et sa palju vaeva nägid. Üsna pea on kogu see jama ka sul unustatud.

Säilita väärikus ja ära karda. Tunnista ausalt oma vigu ja eksimusi, aga alandada ennast ära lase.

Elu on palju, palju enamat, kui mingid töö- ja rahamured. Eksisid… so what?

Kui vaja röögi natuke metsavahel kõva häälega roppusi kasvõi, aga põdema sellist jama jääda küll ei ole mingitki mõtet.

Edu sulle ja rahu hinges, me kõik oleme inimesed, nii sina kui su ülemus, let it be[/tsitaat]
oh, kas sa tõesti arvad, et inimesed ei mõtle palju teistest inimestest? ma ei taha ega suuda seda uskuda küll. perekooliski arvatakse. ja kui keegi oma nime alat teeb teiste arust imelikke teemasid, siis edaspidi teda juba miinustatakse, kui nime nähakse.
mis sa arvad, mis see on. lihtsalt peetakse teda lolliks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teised inimesed mõtlevad täpselt samamoodi, et mida teised nendest mõtlevad. 😀
See \”olen kasutu-loll\” ja mis kõik veel, see ei ole tegelikult ju sina. See on lihtsalt sinu praegune meeleseisund. Meeleseisundit saab muuta.
Kui on halvasti, siis küsi endalt, kuidas siis võiks olla.
Mida ma selle jaoks teha saan, et asi oleks parem? Ja siis hakka tegutsema.
Kui tegutsed, siis jääb ülemõtlemise jaoks palju vähem aega. 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
See on hull seisund, kui oma isik on niivõrd nigelas seisus, et töökohas toimuvat võetakse isiklikul ja et halb hinnang tööle on isikule hinnangu andmine.
Töö ja tööd tegev isik on ikka väga erinevad nähtused. Ja oma lähedaste puhul saab ka harjutada,et isik ja isiku teod on erinevad asjad. Kui laps pillab tassi maha, siis tema isiku kallal küll võtta ei tohiks. Muidu on tulemuseks iga tööjuures öeldud sõna väga valuline läbielamine. [/tsitaat]

Oh, ma olengi pärit sellisest perest, kus eksimuste ja vigade eest kuulsin, kui saamatu, hoolimatu, rumal ja mõtlematu ma olen. Kas see on siis tõesti nüüd taak, mida ma pean kogu elu kaasas kandma ja mille pärast põdema?
Tundub, et pean hakkama endaga tööd tegema, sest kuskil mõistan isegi, et see pole normaalne.

Uue töö otsimiseks on küll nüüd halb meeleseisund. Püüan end kokku võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 13:33; 09.02 14:38; 09.02 15:59; 10.02 08:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]15:52, sa oled väga täpselt ära tabanud mu probleemi. Kriitika peale jookseb mul esimesel hetkel lihtsalt juhe kokku ja käed hakkavad värisema, siis suudan alles mõtlema hakata. Ma ei tea, kuidas sellest veast vabaneda.

See oli selline töövõtutöö, mitte püsiv töökoht. Kui oleks super õnnestunud, oleks olnud lootust veel seal tööd teha aga nüüd enam kindlasti mitte.

Ma olen närvis sellepärast, et mulle tehti etteheiteid ja kritiseeriti ka neid asju, mis polnud minu tööülesanded, st nõuti asju, mis eelmise ülemusega olid kokku lepitud, et pole minu ala. Ja seal olid ka mõned minu vead. Ja veel mõned sellised, mis minu arvates on vaatenurga küsimus. Ma tean, et see kriitika polnud 100% pädev AGA ma tunnen end niiiiiii halvasti.

Tõesti, siirad tänud toetavate sõnade eest kõigile, kes võtsid vaevaks![/tsitaat]

Kahjuks viitab see su lapsepôlvele. Ranged, liiga korralikud, nôudlikud vanemad. Väga raske on leida nn. täiesti head matchi vanemate ja laste vahel, sest mônele lapsele on justnimelt vaja nôudliku vanemat. Rahulolematus oma lapsepôlvega vôi hiljem selgunud kasvatusvead panevad meid liikuma paremuse suunas. Sa pead lihtsalt teadvustama endale, milline oli sinu lapsepôlv, sinu vanemate laspepôlv, milliseid vigu tegid su vanemad (vanavanemad) ja andestama neile.

Tihti väljendavad vanemad end môtlematult valesti ja seepärast arvavad lapsed et neid hinnatakse vaid nende saavutuste järgi. Su vanemad armastavad sind sellisena nagu oled, koos kôigi su veidrustega. Kuluta rohkem aega kui kiire kokkuvôte \”mul oli hea lapsepôlv\” ja siis hiljem lisatud \”vahel saime küll riielda, tegelikult ei jätkunud vanematel üldse meie jaoks aega, ema-isa ei rääkinud omavahel\” jne. Kas sa arvad, et oled kannatanud tunnustuse ja kiituse puuduse all? Äkki lihtsalt on süü selles, et igakord kui joonistasid pildi ütles ema \”Oi kui ilus\”, aga oleks vôinud öelda \”Aitäh, et sa mu peale môtlesid\”. Esimene tagasiside tunnustab sinu oskusi, teine sinu olemust. Tänu sellistele pisiasjadele oleme kasvanud sellisteks nagu me oleme, aga meil on vôimalus ennast muuta justnimelt probleemi teadvustades.

Järgmine kord, tegelikult juba sel korral pöördu tagasi ülemuse poole (sul pole enam midagi kaotada, vaid vôita) ja palu 30 min. tema aega. Lähene konstruktiivselt, küsi mis olid tema tagamôtted, mis oli selle töö eesmärk, argumenteeri oma arusaamasi, pôhjenda mis tulemuseni sinu poolt valitud lahendus viis. Miks see hea oli jne. Ära vabanda end sellega, et teatud asjad ei kuulunud sinu tööülesannete alla. Ütle, et sa ôppisid sellest ja proovi näha tervikliku pilti, kuidas sinu töö rikastaks ja aitaks kiiremini saavutada üldist essmärki.
Kui su ülemus on môistlik, siis ta juba sellise tagasiside eest jätkab sinuga koostööd. See näitab sinu analüüsivôimet, sinu initsiatiivi. Arusaamatusi ja möödarääkimisi juhtub ikka, aga môtteviisi ei saa muuta. Sa oled vôitleja, sest su kirjast selgub, et sa tahad end muuta. Tahe on väga oluline! Raske on seletada kui ei tea töö sisu, aga ma loodan, et see aitas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 15:52; 10.02 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

oh, kas sa tõesti arvad, et inimesed ei mõtle palju teistest inimestest? ma ei taha ega suuda seda uskuda küll. perekooliski arvatakse. ja kui keegi oma nime alat teeb teiste arust imelikke teemasid, siis edaspidi teda juba miinustatakse, kui nime nähakse.
mis sa arvad, mis see on. lihtsalt peetakse teda lolliks. [/tsitaat]

Sa oleksid solvunud, kui teaksid, kui vähe teised inimesed sinu peale tegelikult m6tlevad. Ka siinsed teiste kommenteerimise teemad on pigem stiilis – küll mina olen tubli, vaata kui loll/laisk/saamatu tema on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas toime tulla tagasilöökidega? Tõsta enesehinnangut?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.