Esileht Imetamine kuidas toitmisvaheajad, kui nii rp kui ka rpa

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: kuidas toitmisvaheajad, kui nii rp kui ka rpa

Postitas:

Öösiti saab rinda, kell 11, kell 16 ja kell 19 annan rpa-d juurde, umbes 125 ml korraga. Endal on piimakogusega nii, et vahepeal saab minult vaid 30 ml korraga, vahepeal kui lõuna ajal magab pikalt, siis saab vahest isegi 70 ml. Kui palju peaks rinnaga toitmisel vahet pidama, kui ta vahepeal saab ka rpa-d? Ei tahaks nii ka, et iga tunni järel annan tissi, muidu ei saagi muud teha ja ta peab ju kõik kenasti ära seeditud saama… Peale rpa andmist ma küll juba mingi tunni pärast võtan ta rinnale. Ise ta süüa ei nõua, ei tee mingeid märke, et nüüd oleks kõht tühi.
Kaalus võtab väga visalt juurde, eelmine kuu vaid 400 gr. Ta on väga suur rahmeldis ka, koguaeg käed ja jalad käivad, rahulikult ta ei ole kunagi. Kas see ka võib kaalu mõjutada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 16:29; 25.01 17:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rinda võid anda nii tihti kui soovid, sellega üle toita ei saa ja tihe toitmine ongi piima tekkimise ja jätkumise aluseks. Rp seedub täiuslikult ja kergelt, ei pea ootama, millal seedub. Kui laps soovib rinda, siis annadki. Kui ta ise ei küsi, siis pakud ja vaatad, kas laps soovib imeda. Kust Sa tead nii täpselt milliliitreid ja seda, kas Sul jätkub piima? Kui lüpsad välja, siis see pole kahjuks mingi kindel näitaja, mille järgi midagi arvata. Mina ei saanud oma rindadest 5 milliliitritki välja pumbata, ometi lapsed kosusid 2 ja enam kilo kuus. Tihe rinna andmine alguskuudel oli siiski väga oluline. Minu omad said rinda 1-1,5h tagant.
Loomulikult mõjutab lapse aktiivsus ka kaalu. Üks minu lastest, kes võttis samuti esimesel kolmel kuul kaalus juurde pea 2 kilo kuus, ei võtnud peale keerama õppimist ja väga aktiivseks muutumist enam grammigi kaalus juurde. 3-kuuselt kaalus 8200g ja sama raske oli ta ka pea 1,5-aastaselt. Mingit probleemi lastearstid, ega ka mina sellest ei teinud. Kui palju Su beebi üldse sünnist alates juurde on võtnud (madalamast kaalust peale sündi)? Kaal peab olema kahekordne alles lapse 6-kuuseks saamise hetkeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas tead, palju rp saab? Kaalud last?
Miks rpa juurde annad?

Üldiselt peaks aitama, kui laps ärkveloleku ajal iga 1-1.5h tagant rinnale ja 30-40 ml on igati ok rp kogus. tihe imetamine tekitab piima juurde ja siis saab ka vahed pikemad jätta 🙂 rp-ga seedimise pärast ei pea tunnist pikemat vahet jätma, aga rpa-ga see paha lugu, et vähemalt 2h peale rpa ei tohiks anda ei rp ega rpa, sest rpa on raske seedida ja rp-rpa segu samuti… siis on lapsel ebamugav ja võib ka oksendada jne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 16:55; 26.01 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas tead, palju rp saab? Kaalud last?
Miks rpa juurde annad?

Üldiselt peaks aitama, kui laps ärkveloleku ajal iga 1-1.5h tagant rinnale ja 30-40 ml on igati ok rp kogus. tihe imetamine tekitab piima juurde ja siis saab ka vahed pikemad jätta 🙂 rp-ga seedimise pärast ei pea tunnist pikemat vahet jätma, aga rpa-ga see paha lugu, et vähemalt 2h peale rpa ei tohiks anda ei rp ega rpa, sest rpa on raske seedida ja rp-rpa segu samuti… siis on lapsel ebamugav ja võib ka oksendada jne

Mul on jah kaal, mille järgi toidukorrad üle kaalun. Sünnikaal oli 4 kg. Kuna alguses ta mul rinda ei võtnud üldse ja pumpamisega sain nii vähe endalt piima, siis pidin rpa kasutusele võtma. See kestis kuni 3 nädalat, alles siis hakkas imekombel rinda sööma. Esimesel kuul võttis juurde 850 gr ja teisel kuul 400 gr. Ta on mul selline kõhnavõitu, aga see-eest pikkust kasvab küll. Arvan, et teise´kuu madal kaaluiive ongi seepärast, et hakkasin rpa-d vähendama, et järsku saaks üldse vaid rinnapiima peale.
Perearst arvas nüüd, et võiks rpa-d rohkem andma hakata. Mul on kõige olulisem, et laps kosuks normaalselt ja tema rahul ning kõht täis.
Aga seda ma ei teadnud, et rpa peale ka rp anda ei tohi, et seedib halvasti 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 16:29; 25.01 17:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina usun et see et peale rpa ei tohi rp anda on müüt…. omel kolm last kasvanud, kes kõik suht algusest saanud veidi lisa, ehk siis nii rpa kui rp ja kellegil pole miskit muret olnud seedimise või oksendamisega, pole kuulnud üheltki tuttvalt ega ka arstilt et ei tohi anda rpa peale rp… minagi andsin kui laps jäi rahutuks või tissiga magama pannes

aga teema juurde tagasi siis, kas su laps on rahutu? et on näha et vähe saab süüa? kui sa ise kodus lapsega põhiliselt, ehk siis pakudki nii palju kui ta ise tahab süüa, ega ta üle söö ju, kas siis rinda ja kui ei võta, et ei saa midagi, siis pudelit ja vastupidi…. nagunii ta kasvab ja vahed lähevad suuremaks aja jooksul

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole müüt!
Olime sünnitusmajas kaua sees ja pidime rpa rp-le lisaks andma. Kaks lastearsti ütlesid, et peale rpa vähemalt 2, parem 3 tundi toita ei tohi, et rpa seedub raskelt ja tuleb enne teist laari nö ära seedida, et ei tekiks põletikulisi protsesse soolestikus, mis pikas perspektiivis võivad probleeme tekitada + gaaside oht.

Mida võis ja pidigi tegema, oli see, et alati alustada rinnaga ja lõpetada rpa-ga (et rind saaks stimulatsiooni ja laps harjuks rinnaga), mitte vastupidi. St. korraga võib anda, aga rpa-le mingi aja pärast ei tohi rp peale anda…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 16:55; 26.01 18:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Imetamine kuidas toitmisvaheajad, kui nii rp kui ka rpa

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.