Esileht Pereelu ja suhted Kuidas tugev olla?

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Kuidas tugev olla?

Postitas:

Ohoh.. nii palju teooriaid, ei jõua vist neid kõiki kummutada/kinnitada. Väga detailidesse ka ei tahaks avalikult laskuda.
Minu eelneva kirjutise põhjal on seda muidugi raske uskuda, aga ma tegelikult pole klammerduv ja ammugi mitte hüsteeritsev tüüp. Vastupidi. Kuni praeguse olukorra tekkimiseni olin ma väga rahulik inimene, tugeva enesekontrolliga, sõbrad/tuttavad kirjeldavad mind ikka sõnadega vana rahu ise. Ma olen see inimene, kes asutusse sisse astuva räuskava kliendiga suudab rahulikult ja viisakalt suhelda (sisimas küll värisedes ja võideldes sooviga “lõuna” silt letti lüüa ja minema jalutada). Vahel lausa nii, et see pahas tujus inimene lahkub rahumeelselt mulle head soovides ja isegi kaasa tundes, et ega teil ka siin lihtne elu pole 🙂 Võin väita, et mind pole kunagi nähtud avalikult häält tõstmas/karjumas. Koduski on üksikud korrad olnud, sest see tekitab mulle nii halba enesetunnet.
Ma ei talu hästi tülisid, mul läheb kuni kaks päeva aega et mingist natuke tõsisemat sõnelusest tekkinud kehvast tundest jälle täiesti normaalseks saada, eriti kui mind on solvatud. Ja see ei tähenda, et ma käin kaks päeva tusatsedes ja uksi paugutades ringi, ei, pigem just hoian distantsi ja olen vait/räägin vähe sest mul on halb olla ja ma “seedin” asja. Seega ma üritan pigem tülisid vältida ja asju rahulikult arutada.

Ja mis klammerdumisse puutub… ausalt, pigem on see mees olnud. Tema on alati olnud see, kes helistab/kirjutab mitu korda päevas, tahab rohkem kallistada/kaisutada, armukadetseb kui ma kuskil väljas käin. Siinsamas rubriigis räägib üks mees, kuidas ta 3a suhte purunemisest sassis on. Ta kõlab üsna minu abikaasa moodi. Introverdid ehk mõistavad, aga tegelikult on mul kahe lapse ja palju suhtlemist nõudva töö kõrvalt (käin juba paar aastat tööl, lihtsalt alustasin väga väikese koormusega, mida tasakesi tõstnud olen) hoopis omaette olemise aega napiks jäänud. Seda aega, kus mina saan oma akusid laadida. Ma nautisin neid päevi kui mees vahel lastega maale läks ja ma sain üksi olla.
Mis märterlusse puutub, siis see on vist suuresti tõsi küll.

Edasi. Mina kaalusin oma mõtetes lahutust, mees ütles selle välja AGA hiljem vestluste käigus ütles hoopiski, et ta ei mõelnud seda nii. Ta tahtis hoopis, et ma oleksin ütelnud, et :”Mine p…. mees, lolliks oled läinud või? Kuskile sa siit ei lähe!” No krt, mina sellest aru ei saanud, mõtlesin, et kui inimene ütleb, et tahab lahutust, siis tahabki. See oli küll veider, et kui tegin juttu, et millal siis ametlikult lahutama läheme, siis läks närvi ja ütles, et kiiret pole ja nii need asjad ei käi ehk siis polnud nõus asjale ametlikku käiku andma.

Aeg läks, tulid nn leppimise päevad (NB! Ma ei teadnud ega isegi mitte ei kahtlustanud siis veel kõrvalsuhet!), otsustasime et läheme koos edasi. Rääkisime ka sellest, mis muutusi teineteiselt ootame, et suhe toimiks mõlemale poolele rahuldavalt. Ütlen ausalt, et olin algul sisimas kõhklev. Mõtlesin, et ehk on mul/meil hea olla emotsioonide möllu ja adreka pärast ning varsti hakkavad vanad ämbrid jälle kolisema. Hakkasidki õige pea. Mehepoolsed siis. Tundsin, et olen kurb, et ta ei pinguta. Ja siis tuli välja esimene vale ning sain aru, miks ta seda ei tee. Tundus, et see uus on tähtsam. See nii kohutav veel polnudki. Mees suutis ikkagi mind kuidagi veenda, et eriti midagi pole toimunudki, ainult kudrutanud töö juures. Ütles, et on loll olnud ja palus andestust. Paar päeva hiljem väitis, et teisega lõpp ja ta teeb kõik endast oleneva, et meie vahel saaks kõik korda. No ma mõtlesin ka, et nii aus mees, tuli kõigepealt lahutusest rääkima ja alles siis hakkas mujal sebima. Kuna vahepeal leppisime ära ja nägin kui ilus elu meil võiks potentsiaalselt olla, siis andsin andeks.
Mõni päev oligi kõik okei, tuli töölt varem koju, saatis omaalgatuslikult palju pilte, et teaksin kus mida teeb, kümned kõned/sõnumid, parandas taas omaalgatuslikult kodus mõned kuude kaupa logisenud asjad ära (ma ausalt polnud nende kallal näägutanud, paar korda maininud küll, üks asi oli muide katki juba 1,5 aastat), rääkisime ja kaisutasime kogu aeg. Ja siis mõni päev hiljem jäi mulle vahele selle sama naisega chattimas. Mis veel hullem, sealt ei lugenud mingist lõpetamisest midagi välja, asi oli hoopis hullem. Siis olin juba väga endast väljas. Nõudsin lahutust (oli ka põhjust, eks) ta hakkas kohe venitama, et järgmisel nädalal jne. Samal ajal kogu aeg väitis, et nüüd on päriselt kõik, et enne polnud väga konkreetne selle teisega, ja tema teeb kõik, mis vaja ja ootab mind kaua vaja kui kasvõi imeväike võimalus on, et talle andestan. Ei jõudnud sest avastuse šokist veel toibudagi, kui armuke, kes polnud asjade kuluga nõus, hakkas mulle sõnumeid saatma infoga, et kas ma ikka tean mitu ööd mu mees tema juures käinud on ja mida ilusat ütelnud jne. Muuseas “loovutas lahkelt” mehe mulle, tema teda enam ei tahtvat 😀
Siis oli paar nädalat vaikus, tõesti ei suheldud.Mees võimles mis hirmus veenma mind kui läbi see ikka on ja et ta sai aru, mis inimene armuke on. Aga mina olin juba väga katki. Olin rahutu/unetu ja maadlesin tugeva ärevusega, (ilmselt oli ka paar paanikahoogu), sain vastavad rohud peale. Siis ütlesin küll mehele, et ta peab nüüd endas kindel olema, et tahab minuga olla ning kui ei ole, siis mingu kohe ära, sest rohkem midagi sellist ma üle elada ei suuda. Mulle muudkui kinnitati, et kõik on läbi. Emotsioonid olid nii laes kui olla said, olid mõned ilusad hetked, aga ka nuttu palju. Paari nädala pärast hakkasin tajuma mingit kõhklust mehe juures. Ning palun väga, avastasin nad jälle chattimast. Armuke, kes minu meest ei tahtvatki, saatis endast videosid. Ja mees kommenteeris. Ja siis mu katus sõitis ikka korralikult ära. Jälle valed, jälle lubadustest mitte kinni pidamine. See raev oli lihtsalt metsik. Ehk oma mõistetav, miks täiesti rahulik inimene muutub sellise mängimise ja lühikese aja jooksul aina uute valede väljatulekute tõttu (ise üritab seejuures muudkui mõista ja mõista) lõpuks hüsteeriliseks?
Aga see on mööduv, lõpuks see läheb mööda, ma tean. Ma saan oma rahu tagasi. Lihtsalt see võtab ilmselt väga palju aega.

Turvatunne. Olen viimastel aastatel ja eriti viimastel kuudel analüüsinud oma suhteid ja lapsepõlve ning mõelnud, miks see teema mulle nii tähtis on. Asi on selles, et mul puudub ilmselt see baasturvatunne, selle mille oleks pidanud kodust saama. Emaga olid suhted jahedad (sündisin esimese lapsena, ta ootas kangesti poega, tulin aga mina ja ta oli väga pettunud. Nimigi on mingi suvalise külamehe pandud, oma vanemad mulle nime välja mõelda ei suutnud, ainult pojale oli nimi olemas. Titena lasti mind üksi voodis nutta, sest ema kartis mind ära hellitada ja kui siis veel poeg sündis… noh, tundsin terve lapsepõlve, et vend on minust tähtsam 🙁 )
Isa meil tegelikult vahet ei teinud, aga ta tegeles meiega vähe ja mu vanemad lahutasid kui olin 5-aastane. Mõned aastad kohtusime regulaarselt kord nädalas, siis tekkis tal uus naine, kes ühel päeval meile teatas, et nüüd võime isa näha 1xaastas! Ehk siis isaga ma ei suhelnud (meil polnud kodus telefoni, nägimegi 1xaastas), kodus elasin venna varjus. Ei tundnud end just väga hästi. Tegelikult kolisin juba keskkooli ajal kodust ära. Mitte mehe juurde! Temaga tutvusin alles 2 aastat hiljem. Elasin täiesti üksi (ja olin muuseas sellega rahul).
Eks siis olidki sõbrad tähtsamad, vastassugupool ka. Aga ma ei usaldanud eriti kedagi. Need suhted piirdusid üldiselt käest kinni hoidmise ja suudlemisega. Kahega läks asi pisut kaugemale, aga päris lõpuni ma polnud valmis minema. See polnudki niivõrd põhimõtteline asi, vaid minu valmisolekus.

Tagantjärgi ma saan aru, et see, mis mind mu mehe poole tõmbas, oligi see turvatunne, mida ta suutis minus tekitada. Mul oli lõpuks ometi inimene, kes oli minu jaoks alati olemas. See oli alateadlik valik. Ta meeldis mulle muidu ka, aga olen aus ja ütlen, et minu tunded polnud pooltki nii tugevad kui tema omad. Aga mul oli temaga väga hea. Palju aastaid oli hea. Läks aina paremaks. Kuuendal aastal oli esimene kriis, palju ei puudunud, et oleks laiali läinud. Saime siiski aru, et tahame koos olla ja ka järelkasvu mõtted hakkasid pähe tulema. Mõne aja pärast abiellusime ja tulid ka lapsed. See aeg pärast abiellumist ja esimese lapse ootus oli minu meelest kõige harmoonilisem aeg üldse meie suhte jooksul. Mõlemad olid rahul ja õnnelikud, tülitsemist ega nääklemist polnud üldse, nn nurgad maha lihvitud.
Üldiselt hakkas suhe alla käima noorema lapse sündides (või isegi raseduse lõpus). Ennetamiseks ütlen juba kohe ära, et vanema lapse beebiajal oli kõik okei ja ka teine laps oli mõlemapoolselt planeeritud. Miskipärast aga noorema lapse sündides tõmbus mees pereelust eemale. Ma ei tea miks. Paraku oli noorema lapsega kohutavalt raske. Ta oli väga väga närviline, gaasid, nuttis väga palju, magas ülivähe (max 1,5 tundi jutti öösiti, päeval 30 min). Pluss vanemal lapsel olid siis terviseprobleemid ja aias ei saanud käia. Ning mees ei “aidanud” mind üldse. Vähe sellest, et füüsiline panus oli null, ka emotsionaalselt polnud tuge. Pigem vastupidi- kui läksin abi paluma, sain kuulda ainult kui häda ma olen ja mis ma virisen. Kõik teised naised saavad hakkama, kuidas mina siis ei saa ja olgu ma üleüldse väga rahul, sest tema on hea mees, ei käi naistes ega joo pubis raha maha vaid käib tööl ja on kodus. Mäletan siiani millise vihapurske osaliseks sain, kui palusin tal umbes 3-kuusel lapsel mähet vahetada, sest olin ise parasjagu hõivatud muude toimetustega. Kell oli argipäeva õhtul 9 saamas, ta oli kolm tundi tagasi töölt tulnud, söönud, uudiseid vaadanud, internetis surfanud, hobiga tegelenud, pesemas käinud (enamus neid asju oli mulle siis luksus, mida iga päev lubada ei saanud). Järgmisel päeval rääkis oma töökaaslastele, kuidas talle laps töölt tulles ukse peal sülle anti ja kästi mähkmeid vahetada. Neid toredaid seiku jagub, lõpuks oli asi nii kaugel, et õhtupoole kella vaadates tabasin end mõttelt, et varsti ta tuleb töölt koju ja siis on targem vait olla, sest kunagi ei tea, mis sõna talle jälle ei meeldi. See jant kestis aasta otsa. Jõudsin selle aja jooksul esimest korda mõttele, et sellist elu küll elada ei taha. Samas teadsin, et kuigi ma kuulen pidevalt kui saamatu ma olen ja kui kehvasti kõik on, siis olin kindel, et lahutusega pole ta nõus ja ma lihtsalt olin nii väsinud, et ei jaksanud temaga sõdida. Elasin niigi üks päev korraga, lihtsalt pingutasin päeva õhtusse lootusega, et ehk täna saab rohkem magada.
Siis sai see gaasiralli läbi, laps hakkas paremini magama. Mina sain ka lõpuks ometi natuke rohkem magada ja siis ühe ütlemise käigus käisin lahutuse lauale. Kaks õhtut järjest, et ta ikka aru saaks, et ma mõtlen seda tõsiselt. Mees mõtles paat päeva ja siis oli nagu ümberpööratud. Hakkas järsku kodus liigutama ja minuga rääkis ka inimese moodi. Mõne aja pärast tundus, et ta oleks nagu uuesti armunud, muudkui keerles ümber minu ja soove loeti silmist. No ma olin ikka tükk aega väga äraootaval seisukohal, et kaua see ilus elu nüüd kestab. Laps magas küll paremini aga oli endiselt rahutu ja üliklammerduv, võõraid kartis kohutavalt. Alles 2,5a leppis ühe lähisugulasega ning vanaemaga alles 3-aastaselt. Lasteaiast ma ei räägigi. Esimene harjutusaasta oli katastroof. Praegu on poolikud päevad aias okei, pikkade vastu protesteerib aga kuidagi moodi saab käidud. Ühesõnaga me pole saanud praktiliselt üldse omaette olla ega rahulikult rääkida. Kogu aeg vähemalt üks laps juures ja trall käib nende ümber. Ta küll muutis oma tegutsemist kodus aga me ei rääkinudki lõpuni seda selgeks kui solvunud ja pettunud ma tema käitumisest lapse titeajal olin. Nagu ütlesin, olen väga pika vihaga. See hakkas küll tasakesi lahtuma, mida tublimaks laps sai.
Paraku samal ajal hakkas mees aina rohkem alkoholi tarbima, mille tulemusena tulid uued solvangud minu aadressil. Napsusena muutus ta eriti kergesti ärrituvaks ja vastikult käituvaks. Just minu suhtes. Pole eales kuulnud, et ta kellelegi teisele halvasti ütleks. Kui nüüd kokku panna minu solvumine ja tülidest taastumise võime ning tema järjest sagenev/suurenev alkoholi tarbimine- nii tekkis teatav nõiaring, et tema jõi (ja tihti solvas mind või lihtsalt nägelesime) 3-4xnädalas, seejärel mina lakkusin haavu paar päeva kuni selleni välja, et mitte jälle haiget saada või mõttetuid vaidlusi pidada, hakkasin õhtuti taanduma teise tuppa.
Ma olen alkost juttu teinud mitmeid kordi. Mõnikord tõmbas ta tagasi, aga see kestis max kolm nädalat, siis läks kõik samamoodi edasi. Pange siis mulle pahaks, et pidevalt napsune ja õiendav mees minus enam mingit seksisoovi ei tekitanud. Või soovi talle midagi ilusat ütelda. See oli asi, mis teda kõige rohkem häiris, et ma ei väljendanud oma tundeid. Nii me eemaldusimegi üha enam. Olme toimis aga omavahel tõsistest asjadest räägitud ei saanud. Mingi vastik pinge oli kogu aeg õhus. Lõpupoole ma tegin juttu sellest, et võiks koos midagi teha (lootes, et tekib selline õhkkond, mis toob vahelduseks positiivse emotsiooni meie vahele, et oleks mingi side, mingi ühisosa), tema arvas seepeale, et lapsed ongi ühisosa ja et ega keegi teegi midagi koos. Ma loobusin. Kogu see pinge, juba alateadlik hirm nääkluste ja solvumiste ees… tõesti mõtlesin, et ehk üksi on siis parem. Vähemalt keegi ei õiendada. Tööl kohtan neid paha tuju väljaelajaid niigi piisavalt, kodus tahaks rahu saada. Põhjus, miks ma seda kohe välja ei ütelnud… tegelikult oli neid mitu, mis mind tagasi hoidis. Esiteks oli ta hiljuti töökohta vahetanud üle pika aja ning see töö oli väga erinev tema varem tehtust. Nägin ju, et sisseelamine ja kohanemine nõudis palju energiat ja vaeva. Teiseks oli tal üks lähisugulane raskelt haige ning suri vastu talve. Ka see oli raske. Lisame veel alkoprobleemi ja selle, et ma arvasin, et lahutus oleks talle suur hoop (ta oli seda pidevalt mõista andnud), mul tõesti polnud südant talle sellises olukorras veel lisastressi tekitada. Ja eks midagi minus ikka veel natuke lootis ka… Ma olin endale mõttes paika pannud, et lasen tal veel kohaneda nende suurte muutustega ja kuna meil oli juba üks reis lähitulevikus kokku lepitud, siis mul olid tõesti suured lootused selle peale. Et saab teise keskkonda, koos olla, ehk sammuke lähemale üksteisele, ja asjad hakkavad edaspidi paranema… ning kui ei, siis suvel lahutamegi.
Aga kui ta tuli ise lahutamise jutuga, väga rahulikult, mõistsin, et see polegi talle nii raske kui kartsin, ja kuna viimased kümmekond päeva olid eriti nõmedad olnud (nüüd tean, et armukese pärast), siis loomulikult olin nõus. Oleks see asi nii lõppenud, oleksin praegu endiselt rahulik ja tasakaalukas inimene. Aga see, et üksteist uuesti leidsime ning siis tuli see mitu korda järjest vaiba alt ära tõmbamine (ainukese inimese poolt, keda lõpuni usaldasin hoolimata kõigest), see lõhkus mu ribadeks. Ma sõidaks justkui ameerika mägedel, kottpimedas, kunagi ei tea, mis emotsioon mind järgmisena tabab ja ma ei tulegi nendega toime (vihkan seda ise ka), mul on põrandat vaja, kuhu toetuda ja enda rahu tagasi saada, kuid siiani pole suutnud seda leida.

Ühel kommenteerijal oli huvitav mõte, et ma justkui usaldan meest rohkem kui ennast. Mõtlesin selle peale. See ongi nii, teatud mõttes. Emotsioonide tundmise koha pealt. Ta on selles vallas targem kui mina. Ta on isegi mulle prahvatanud, et olen autist. Et ma nagu ei saa tihti inimestest aru (temast eelkõige). Ma ei taju tihti nende emotsioone ning ei saa aru, et kui keegi ütleb nii, siis ta tegelikult mõtles hoopis seda. Ei saa tõesti. Ma ise ütlen seda mida mõtlen. Näiteks vaatasime filmi ja ta küsis mu käest, et said aru, et see tegelane teab miks ….. Ma olin tõsiselt imestunud, et kuidas ta seda teab, siis ta ütles, et näost oli näha ju. Lisas veel, et ma pean temaga juba sellepärast koos olema, et keegi mulle maailma tõlgiks. Või siis veel üks näide, et kui ma sain teada, et ta valetab mulle armukesega seoses. Mul oli raudkindel tõend, must-valgel. Ma polnud talle veel midagi ütelnud. Küsisin ta käest, et kas ta on mulle kõik ausalt ära rääkinud, ise ekstra jälgisin ta nägu ja miimikat, et leida märke kui ta peaks valetama. Ta valetas mulle otse näkku ja ma ei saanud aru! Ma tean, et ta valetab ja ma ei saa aru 🙁 Samas tema loeb mind nagu avatud raamatut. Tabab mu meeleolu hetkega, näeb iga pisematki muutust minu kehahoiakus, miimikas, silmades. Ma ei tea, kuidas ta seda teeb. Ta paneb vahel mu emotsiooni sõnadesse enne kui ma ise seda endale teadvustan. See on omadus, mida ma tema juures imetlen (ja ka puudust tundma hakkan/hakkaksin).

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.06 18:11; 06.06 22:42; 09.06 14:41; 09.06 16:07; 09.06 16:22; 09.06 16:38; 09.06 16:55; 23.06 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On mõnel ikka aega siia neid romaane vehkida kirjutada! Aina pikemaks ja kurvemaks lähevad. Sa laste järgi ei peaks vaatama?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära muretse, lapsed on nüüdseks juba niipalju iseseisvunud, et mängivad koos (lõpuks ometi) ning pealegi kirjutan jupikaupa (alustasin 2 päeva tagasi).

Tahan korraks kommenteerida ka “mees leidis parema” teemat. Oleks ehk isegi kergem kui see tõele vastaks, aga ei, meie puhul mitte. Mu mehele meeldib minu juures pea-aegu kõik. See et olen rahulik, lasen tal seltskonnas särada, minu mõttemaailm, et olen hea ema, riietumisstiil, minu välimus meeldib ikka veel kohe väga-väga (see on meestele oluline!), et mul on väärtused paigas, et olen hea südamega. Kõik meeldib. Ainult üks asi oli puudu, olin liiga kinnine (nii probleemidest rääkimisel kui ka tunnete väljendamisel). Kõik muu, mida ta hindab, on/oli olemas.
Sellel naisel on paar omadust paremad kui minul, kahjuks täpselt need, millest mees puudust tundis. Emotsionaalselt taibukas ja teadis täpselt, mida mehele öelda ja kuidas ta ego silitada. Ja kui juba ära tinistatud, siis oli ta nagu silmaklappidega hobune, mitte midagi ei näinud ega mõelnud. Aga sitta iseloomu kaua ei peida ning kui mees ikka veel kodust välja kolima ei hakanud, tuli õige pea välja, mis inimesega tegu on. Endast maaliti pilt kui heast inimesest, kes kannatas eksmehe petmist ja vägivalda. Valus oli mehe nägu vaadata kui ta teada sai, et tema polnudki sellel naisel esimene abielumees, kellega suur armastus peale tuli ja voodisse hüpati. Ups. Oi ei. See naine pettis hoopis oma elukaaslast, vähemalt kahe mehega. Vot siis muutus küll minu truudus (mida siin nii kangesti mõni kägu põlastab) mehele väga oluliseks väärtuseks.
Lisame siia mõned sõnad ja teod, nt sellesama, et kui armuke maha jäeti (ning kes suure suuga lubas mehe otsust austada, sest ta armastab teda nii palju), hakkas ähvardama ja lobisema… asjadest, millest mees oli otsustanud mind säästa. Vot nii palju “parem” ongi see õilis armuke. Isegi need ilusad jutud, mis meest tõmbasid, osutusid raagus sõnadeks. Ja järgi ei jäänudki suurt midagi Mees pole peale nende paari omaduse, millest rääkisin, nimetanud ühtegi asja, mis armukese juures oleks meeldinud. Pigem vastupidi. Maininud üht ja teist, mis ei meeldi ja mis häirisid ja suprise! minus on need olemas täpselt vastupidises olekus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.06 18:11; 06.06 22:42; 09.06 14:41; 09.06 16:07; 09.06 16:22; 09.06 16:38; 09.06 16:55; 23.06 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaua sul veel tuleb seda enda ülistamist? Ära ei väsi juba?
Kui ei väsi, siis pane veel paar romaani kirja sellest, kui suurepärane inimene sa oled. Ausalt, enam ei viitsi läbi lugeda, veel vähem kommenteerida ega seletada, aga ehk sul endal saab siis kergem.
Mehele endiselt kaastunne.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 00:56; 09.06 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm… läbi ei loe, aga näeb enda ülistamist? Need on muidu mehe sõnad, nii nagu tema mind näeb (jälle).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.06 18:11; 06.06 22:42; 09.06 14:41; 09.06 16:07; 09.06 16:22; 09.06 16:38; 09.06 16:55; 23.06 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale ei oska midagi soovitada, aga kuna tegemist ingliga maa peal, siis pole vast vajagi.
Tema mehele soovitaksin uut naist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.06 12:26; 08.06 09:31; 09.06 16:24; 09.06 16:25; 09.06 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm… läbi ei loe, aga näeb enda ülistamist? Need on muidu mehe sõnad, nii nagu tema mind näeb (jälle).

Ma ka ei viitsinud üle esimese paari lõigu lugeda, aga ehk paned häääääästi lühidalt ja konkreetselt kirja ennast mitteülistavad kohad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.06 12:26; 08.06 09:31; 09.06 16:24; 09.06 16:25; 09.06 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tema mehele soovitaksin uut naist.

Tundub, et ta ei taha (enam). Millegipärast on ta ikka veel siin… Ka siis kui oli täiesti sõge teise järgi, ta ei läinud kodust päevakski. Ei siis kui rahulikult palusin minna kuskile mujale järgi mõtlema, mida tahab ega ka siis mitte kui vihaselt teda minema ajasin. Miks ta on ikka veel minuga kui ma nii halb olen ja parem võtta on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.06 18:11; 06.06 22:42; 09.06 14:41; 09.06 16:07; 09.06 16:22; 09.06 16:38; 09.06 16:55; 23.06 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tema mehele soovitaksin uut naist.

Tundub, et ta ei taha (enam). Millegipärast on ta ikka veel siin… Ka siis kui oli täiesti sõge teise järgi, ta ei läinud kodust päevakski. Ei siis kui rahulikult palusin minna kuskile mujale järgi mõtlema, mida tahab ega ka siis mitte kui vihaselt teda minema ajasin. Miks ta on ikka veel minuga kui ma nii halb olen ja parem võtta on?

No aga tee siis, nagu sina tahad. Mis sa mehe tahtmiste üle juurdled?
Kui tahad lahku minna, siis mine. Kui tahad, siis ära mine.
Ja kaalu tootvale tööle minemist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.06 12:26; 08.06 09:31; 09.06 16:24; 09.06 16:25; 09.06 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen vist tõesti autist. Kas tõesti on raske uskuda, et keegi võib olla väga rahuliku loomuga (see on minu kõige tugevam omadus) ning ei soovi kellelegi halba (vähemalt mitte neile, kes mulle pole midagi halba teinud)?
Tunnistasin ju oma vigu ka- liiga kinnine, kehv tülitseja, liiga kergesti solvuv ja liiga pikaks ajaks (mossitaja?), see vaikus on ilmselt raske taluda.

Küsimus ongi selles, et kuidas emotsioonidest, millega ma hakkama ei saa, võitu saada, taas rahu saavutada. Ma ei funktsioneeri ja ei suuda otsuseid teha kui rahu pole hinges.

Töö mul on, täitsa meeldib suures plaanis. Mõni tõrvatilk satub ka sekka, aga päris ideaalset pole ju kuskil. Kollektiiv on väga hea (toetav ja sõbralik, pole ussitamist ega ära panemist) Palk võimaldab ka meheta hakkama saada (eeldusel, et elatis laekub). Koos on muidugi lahedam, aga ma saaksin hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.06 18:11; 06.06 22:42; 09.06 14:41; 09.06 16:07; 09.06 16:22; 09.06 16:38; 09.06 16:55; 23.06 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen vist tõesti autist. Kas tõesti on raske uskuda, et keegi võib olla väga rahuliku loomuga (see on minu kõige tugevam omadus) ning ei soovi kellelegi halba (vähemalt mitte neile, kes mulle pole midagi halba teinud)?

Tunnistasin ju oma vigu ka- liiga kinnine, kehv tülitseja, liiga kergesti solvuv ja liiga pikaks ajaks (mossitaja?), see vaikus on ilmselt raske taluda.

Küsimus ongi selles, et kuidas emotsioonidest, millega ma hakkama ei saa, võitu saada, taas rahu saavutada. Ma ei funktsioneeri ja ei suuda otsuseid teha kui rahu pole hinges.

Töö mul on, täitsa meeldib suures plaanis. Mõni tõrvatilk satub ka sekka, aga päris ideaalset pole ju kuskil. Kollektiiv on väga hea (toetav ja sõbralik, pole ussitamist ega ära panemist) Palk võimaldab ka meheta hakkama saada (eeldusel, et elatis laekub). Koos on muidugi lahedam, aga ma saaksin hakkama.

Minu meelest oled sa viimase peal inimene, teemaalgataja. Oleksin hea meelega su sõbranna.

Kompleksides kägude animaalseid vihapurskeid võta komplimendina. Mõned lihtsalt ei talu toredaid inimesi, sest neid endid pole keegi iial toredaks pidanud või vähemalt nad ei usu seda. Ja see teeb tigedaks. Sina ei pea endast liiga palju, oma kirjeldustes tundud adekvaatne ja sümpaatne.
Mehega on sul muidugi jama majas. Samas ta ei tundu sinu kirjelduste järgi olevat selline tüüp, kellega üldse elada ei kannataks. Teise lapse ajal tekkis suhe, hm. See on omamoodi eluseadus, nagu näib: teise raseduse ja lapse ajal on suhe esimest korda ülihabras. Paljudel tekib just siis kriis. Siis on vaja vaid mõnda meie teatud kägude moodi kompleksides lipakat, kes oskab ennast välja pakkuda, ja mees hakkab end tundma korraga ihaldatud Adonisena. Mida ta pole ammu tundnud, eks ole. Ja ongi loll valmis – läheb, kuhu lipakas veab.

Tal on raske lahti lasta, isegi kui ta tahaks, sest ta on tollele armukesele juba ennast nii palju avanud, talle nii palju usaldanud, et tülli pöörata ja kättemaksu ootama jääda tundub talle võimatu. Lihtsalt võimatu. Ta võib aru saada, et see lirva ei ole midagi väärt, aga kuna ta on temaga jaganud oma nõrkushetki, siis ta kardab teda. Kardab, mida kõike armuke võib välja paisata, mida kõike ka kokku valetada, kardab sinu pärast, kardab enda pärast. Ma usun, et just nii see ongi. Mis sa selle teadmisega teed, ei oska öelda, aga nii see võib olla.

Lipakas aga taob rauda, taob-taob-taob. Peab jätkuma jõudu ennast sellest vampiirist lahti kiskuda. Tuleks teha kindel kokkulepe, et mida iganes ta päevavalgele ei tooks, mida iganes kokku ei valetaks – teie ei tee sellest väljagi ega lase end segada. Sina ei võta ühtki otsa üles ja tema ei hakka temaga arveid klaarima. Täielik ignoor.
Selleks on vaja, et sul ei tuleks enam halbu üllatusi mehe poolt. Et ta räägiks sulle kõik-kõik ära. Absoluutselt kõik. Siis saad sina tugev olla ja lipakas ei saa teid jalust rabada millegagi, mida sa juba ei teaks.

Te peate alustama uut abielu, kui olete nii otsustanud. Sest vana on rikutud ja ei kehti enam. Kui soovite teineteisega elada, peate alustama täiesti otsast peale ja puhtalt lehelt. Muidu ei tule midagi välja.

Soovin, et teil lähekski nii – hästi. Et lipakas ja tema sõbrad käod sind ei kõigutaks. Mees peab selleks midagi tegema, et sa saaksid talle andestada.

Kallistan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.06 23:03; 07.06 09:31; 07.06 09:34; 07.06 09:36; 08.06 09:01; 15.06 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 15.06.2018 23:29 on ikka kõva tegija. Naine, kes julgeb suhet arendada mehega, kes on lahutamas (abikaasa tahtis lahutada, eks), on lirva, lipakas ja jumal teab, mis veel. Teemaalgataja on tegija, sest tõesti-tõesti on tal kõik vajaminevad omadused olemas, peale selle, et mossitab, ei saa halligi aru teistest inimestest ega nende tunnetest, tõrjub meest, tahab lahutust ja siis mõtleb ümber, kui aru saab, et teine ongi eluga edasi minemas…

Teemaalgataja pole vigu teinud, mees ion igavene siga ja see kolmas… Õudus mis õudus. Aga teemaalgataja on kildudeks, sest seesama saatanast mees oma lipakaga on nii armas, nii armas, et kohe ilma ei suuda.

Minge õige teate, kuhu. Kui te ise oma suhet ei toida, selle kallal ei tööta, kaaslasega ei räägi – no mida te siis tahate? Siis hoiab teie kaaslast keegi teine, sest mingi kuude kaupa mossitamine on täielik suhte surm.

Mine teraapiasse, teemaalgataja, ja selle asemel, kuidas vadrata, et sa klammerdud ja turvatunne ja blabla, õpi niimoodi elama, et sa oma lapsepõlve risti igale poole kaasa ei tassiks. Praegu paistab see sul vaid vabanduseks olevat, aga saa nüüd üle – sa oled täiskasvanu ja laste ema, ja praeguseks vastutad oma käitumise ja reaktsioonide eest ainuisikuliselt, pole vaja enam näpuga näidata, et näe, isa süü ja krt teab mis veel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, minu poolt samuti sulle kallistus. Nii valus ja kurb oli sinu lugu lugeda. Võib-olla sellepärast, et see meenutab väga minu enda lugu – millest praeguseks on juba ca 3 aastat möödas, aga millest jäänud haavad ja armid jäävad mind ilmselt elu lõpuni saatma. Selline “tahan-suudan-ei suuda-võibolla suudan” tunnete karussell kurnab niimoodi läbi, et oledki lõpuks vaid inimvare. Need samad usalduse ja turvatunde teemad olid pidevalt õhus – valed ja leppimised ja uued valed jne. Selle tulemusena kujunesid mul välja ärevushäired, krooniline depressioon, hirm kõige ja kõigi ees ning tundub, et kogu mu isiksust on see kohutav aeg jäädavalt muutnud. Ma ei saa enam kunagi selleks elurõõmsaks usaldavaks ja kõigis head nägevaks hingeks, kes ma kunagi olin. Mul on praegu uus mees – tõeliselt hea inimene, kes pole mulle mitte millegagi põhjust andnud teda mitte usaldada, aga ometi peab nüüd temagi kannatama minu pidevate hirmude all, mille on põhjustanud varasem elu sinu omale sarnase mehega. Praegu tagantjärele tean ütelda, et mida kiiremini oleksin toonasest kooselust (sarnasest sellele, mida sinagi praegu elad) välja astunud ja piltlikult öeldes ukse selja taga kinni pannud, seda parem oleks see olnud minu vaimsele tervisele. Aga see on tagantjärele tarkus ja tollal tundsin, et ei ole valmis loobuma. Nii kannatasin peaaegu neli aastat, enne kui kogu suhe ette ennustatavalt lõppes ja mees mu lõplikult maha jättis. Kui vähegi suudad, ära sina nii kaua kannata ega lase ennast ja oma isiksust sellel mehel hävitada.

Loodan väga, et sul on häid inimesi kellega rääkida. Need on nii suured ja olulised teemad, et vahel on vaja neid uuesti ja uuesti rääkida, et kogu seda valu vähegi enda seest välja saada. Esialgu pea lihtsalt vastu – päev korraga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin läbi ja leidsin väga palju sarnast oma eksmehega.
Ka olid tal tööga ja rahaga probleemid, lisaks ema oli haige ja ometi leidis aega suhelda armukesega. Rääkis väga palju koduseid asju talle ja hiljem kuulsin sellelt naiselt kõik need jutud. Igaljuhul olen ennem kinnine ja ei pläkuta suvalisele inimesele kohe südamelt ära.
Lubas ka kõik lõpetada ja mustas seda armukest omakorda mulle. Lausa pisar oli silmas ja hakkaski kodus ka pingutama.
Meil kestis see nii 6 kuud ja hiljem selgus ikkagi et suhtlevad.
Tundub, et sinu mees tahab ka mõlemat naist, uus on lihtsalt uus ja huvitav, mees tahabki sellist tagaajamist ja kokkulahku elu, sest tahab mõlemast naisest midagi.
Elasin ka kõike üle ja tekkisid ärevushood jne.
Praeguseks olen üle saanud ja kahju sellest aastast, kus andestasin ja uskusin mehe juttu, kuid teod olid teised. Lihtsalt ei uskunud, et mis häda tal on valetada, kui tahab siis mingu. Temal aga oli hoopis venitamistaktika, et näha kummaga sujub.
Täiesti iseloomutu ja põhimõteteta mees. Oma stressi maandas ka alkoga.
Oledki liiga hea sellise mehe jaoks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 22:34; 23.06 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle jäi arusaamatuks kellegi kommentaar, et isekas ja ahistav on keelata armukesega edasi suhelda. Päriselt, mõni naine tolereeriks, et tema mees oma armukesega siis chativad mis teemadel? Ja mida nad veel teevad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja tänab toetavate sõnade ja mõtete eest! Eriti Kägu 23:29- sa oskasid juhtunu nii hästi sõnadesse panna. Enam-vähem nii oligi v. a. see, et armuke ei valetanud. Kui ta aru sai, et mees mind siiski ei jääta ja temaga on finito, siis hakkas kohe ähvardama, et teeb mehe elu põrguks ning räägib kõik ära nii mulle kui ka töö juures. Seda ta ka tegi (iseenesest huvitav mõte minna ise oma töö juurde kuulutama, et abielumehe madrats olid). Mees mulle jõudis küll enne ära rääkida (ma olin täielikus šokis, siiani ei mäleta järgmisest päevast midagi, mees ütleb, et oli terve päeva voodis) ja manitses mind selle inimese kõnesid mitte vastu võtma, sest ta teadvat täpselt kuidas sõnadega haiget teha. Teadis tõesti. Nagu ka seda, kuidas meest orki tõmmata. Ülinõme, et mees nii vana ja odava (egosilitamise) nipi õnge läks. Krt. Kunagi suhte algusaegadel ajas talle selle sama “numbriga” üks kursaõde ligi. Ma sain sellest kohe aru, ta ei uskunud mind. Alles siis kui kursaõde teda konkreetselt suudlema tikkus, siis mõikas, et mul oli õigus. Tookord oli ta lihtsalt nii armunud, et ei juhtunud midagi (oli veel pahane, et kuidas siis nii, kursaõel endal mees ja lapsed) aga nagu näha, ei õppinud ta sellest juhtumist midagi…

Kägu 15.06.2018 23:29 on ikka kõva tegija. Naine, kes julgeb suhet arendada mehega, kes on lahutamas (abikaasa tahtis lahutada, eks), on lirva, lipakas ja jumal teab, mis veel. Teemaalgataja on tegija, sest tõesti-tõesti on tal kõik vajaminevad omadused olemas, peale selle, et mossitab, ei saa halligi aru teistest inimestest ega nende tunnetest, tõrjub meest, tahab lahutust ja siis mõtleb ümber, kui aru saab, et teine ongi eluga edasi minemas…

Teemaalgataja pole vigu teinud, mees ion igavene siga ja see kolmas… Õudus mis õudus.

Sul endal vist king pigistab väheke või miks sa nii pöördesse lähed?
On suur vahe, kas mehe kõrvale tekkis teine naine enne või pärast lahutusest rääkimist. Käesolevas teemas tekkis ENNE! Ajal, mil planeeriti esimest perereisi NB! mehe algatusel, lahutusest polnud keegi kõssanudki, diivanil ka keegi oma öid ei veetnud. Armuke teadis, mis olukord on ning teda see ei häirinud (seega lipaka tiitlit väärt, ta ise on tegelikult enda kohta ütelnud lausa hoor).
Oleks uus naine tulnud PÄRAST lahutusest rääkimist, poleks seda teematki ju. Kõik elaks ammu rahus oma elu.
Ning väita, et mõtlesin ümber kui nägin, et mees on oma eluga edasi läinud… No kuule. Esiteks oli tema see, kes kaks-kolm päeva hiljem pärast lahutusest rääkimist ning nähes, et ma võtan asja rahulikult ning ei vajugu talle kaela nutma, mõtles ümber ja kukkus arvama, et äkki see on ikka suur viga. Tema keeldus asja ametlikuks tegemast. Tema käis ja uuris et mis ma arvan, ehk saame ikka koos jne. Mina mõtlesin ümber alles siis kui olime oma probleemid lahti rääkinud, vigu tunnistanud, vabandanud (vähemalt mina vabandasin, meest ei mäletagi), ära leppinud ning MÕLEMAD kinnitanud, et läheme tahame koos edasi minna. Armukesest sain teada alles pärast seda. Tema polnud meie leppimises mingi faktor (vähemalt mitte minu jaoks, sest ma ei teadnud temast siis veel midagi).

Aga pole vist mõtet sulle midagi seletada, sa keerad ju ikka sõnu nii nagu sulle vajalik on (millal ma väitsin, et pole vigu teinud?) ning naine on igal juhul süüdi kui mees küla peale läheb (tema vead peab ilmselt naeratades ära kannatama?) Mees üritas ka mind algul peeglisse suunata, rünnak on ju parim kaitse, eks? Sul on ka vaja enda tegusid õigustada?

Kas keegi tark Kägu oskaks lahti seletada üht mõistatust? Nimelt mu mees on selline, kes muidu käitub minuga hästi, kohati täitsa jumaldab. Aga kui piisavalt purju joob, siis justkui põlgaks mind. Käitub üleolevalt, on vahel ka keskmist näppu näidanud, võib väga halvasti ütelda. Nt. küsisin kord akna all istuvalt külaliselt, et kas võin akna lahti teha, siis mees ütles et :”jah, hüppa aknast välja”. Pärast väitis, et see oli nali. Ta muidu oskab nalja teha, aga selle peale küll keegi ei naernud. Või siis kord jällegi, sõber külas, tuli mõte klubisse minna. Hakkasin riietuma ning mees soovitas ühe miniseeliku panna (pikkus poolde reide). Ma muidu käisin klubis alati teksadega, aga mõtlesin siis, et okei, olen ju oma elukaaslasega koos, miks mitte, jalga läksid madalad kingad. Hiljem viskas märkuse, et sobiksid sellise seelikuga rohkem Viru tänavale või miskit sellist, see oli tõesti ammu, täpselt ei mäleta. Pole eales kuulnud teda teistega nii rääkivat. Pärast kainena kahetseb ja vabandab ning kainena ta kunagi nii ei käitu. Kas asjal on mingi loogiline seletus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.06 18:11; 06.06 22:42; 09.06 14:41; 09.06 16:07; 09.06 16:22; 09.06 16:38; 09.06 16:55; 23.06 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole see õige mees, kes tahab lahutust ja siis paar päeva hiljem mõtleb ümber. Hoolimata sellest, et te justkui arutasite oma probleemid läbi ja soovisite koos edasi minna, siis turvatunnet selline käitumine ei anna. Iga hetk võib ta jälle ümber möelda kui kuskil satub mõni naine tema teele, või võtab see sama naine temaga ühendust.
Kui mees midagi nõmedat ütleb purjus peaga, siis pead vastu panema, ja minemagi välja miniseelikuga ja lasta mehel ka armukadedust tunda. Rohkem enesekindlust ja rõhuta oma väärtusi. Vahest tuleb ka ülbe olla, mitte pehmeke nagu sa tundud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 22:34; 23.06 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa saad füüsilist turvatunnet, aga kuidas on lood vaimsega? Jätame kõrvale fakti, et olete veel abielus. Ta tundub olevat inimene, kelle peale sa ei saa emotsionaalses mõttes kindel olla, sa ei tea iial, mis juhtub, kui ta purjus on või kui mees saabub paha tujuga koju. Minu jaoks ei ole see osa emotsionaalsest turvatundest. Mulle tundub, et mees pingutab mõnda aega (olgu see siis paar kuud või aasta-kaks) ja langeb tagasi endisesse mugavustsooni. Pärast, kui sa taas rahul pole teie suhtega, siis räägib tulevikuplaanidest ja rahustab su mõneks ajaks maha. Ta on juba näinud, et see toimib.

Temasuguse isaga koos elamine pole ka lastele hea, sest pane tähele, mingil hetkel hakkab see üles-alla karussell mängima nende vaimse tervisega ja mõjutama tulevast partnerivalikut, olgu see siis kas positiivses või negatiivses suunas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas tugev olla?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.