Esileht Väikelaps Kuidas tugevdada lapse immuunsust peale väga mitmeid haigestumisi?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kuidas tugevdada lapse immuunsust peale väga mitmeid haigestumisi?

Postitas:
Kägu

Kuidas tugevdada lapse immuunsust peale väga mitmeid haigestumisi?

5.a laps on sellel nö õppeaastal ikka väga palju haige olnud, praktiliselt on olnud nii, et üks tõbi lõpeb, mõni päev vahet ja kuna immuunsus nii madal, siis kohe korjab midagi uut külge. Viimased 1,5 kuud pole teda üldse lasteaeda viinudki, aga ometi on suutnud selle aja sees juba 3 erinevat haigust külge saada.

Kahjuks olen pidanud talle selle 8 kuu jooksul ka 4 AB kuuri andma, eks see on omakorda organismi nõrgendanud, aga kahjuks pole olnud ka muud varianti.

Laps saab vitamiine, nii D, C kui ka B-d. Lisaks peale AB-d olen alati andnud ka probiootikume, lisaks siis ka veel kuuridena päevakübarasiirupit. Sööb ka igapäevaselt pudru peal isekorjatud astelpajumarju, muid marju jne.

Tõbesid on olnud igasuguseid- kõrge palavikuga kõhuviiruseid 3x, tavalisi nohu-köha tõbesid, sekka ka 2x kõrvapõletik, kummaline 5 päeva palavik, mis kuidagi alla ei tahtnud minna, kuid siis justkui iseenesest kadus, angiin ja kuseteedeinfektsioon. Nüüd viimasena on taas miski kõhutõbi, teist päeva juba laps loid, väike palavik ja kõht lahti.

Ausalt öeldes ei jaksa enam last ravida ja pidevalt leida kedagi, kes saaks lapse juures olla, et ise mitte haiguslehte võtta. Kõige kummalisem on see, et viimased 1,5 kuud ma pole last isegi poodi kaasa võtnud, et ta jumala eest sealt midagi külge ei võtaks, aga ikka ta leiab need haigused üles ja mida aeg edasi, seda aeglasemalt need mööda saavad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanasti öeldi, et laps peab ikka vahete-vahel vihmausse ja mulda sööma.

Õues ikka käib?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saagi. See tuleb sellest, et eelmisel aastal kodus istusime mitu kuud ja lasteaias ei käinud covodi tõttu.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui on sageli külmetushaigusi, mis kõrva edasi lähevad, tasuks pneumokoki vaktsiin teha.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui on sageli külmetushaigusi, mis kõrva edasi lähevad, tasuks pneumokoki vaktsiin teha.

Toetan pneumokokki 100% – arusaamatu, miks see riiklikus vaktsineerimiskavas pole. Minu poja sai ka just sellest abi.

Aga kahjuks ega muu ei aitagi, kui täielik isolatsioon kuni saate rattast välja. Ei mingeid sünnipäevasid, mängutubasid, poeskäimisi, spaasid jne. Ise pead olema ka steriilne, kui haiglakittel. Koju tuled, siis kohe uued riided selga ja käed puhtaks küürida. Teised pereliikmed samuti. Ja veel – kui laps on parasjagu haige, siis ei tohi vitamiine anda (eriti kompleksi), sest need toidavad viirust samuti.

Ja olge palju päikese käes!!

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õues tuleks palju käia. Kui palavikku pole, siis isegi nohu ja köhaga peaks jalutustiiru tegema.
Kui vähegi võimalik, siis ühest soojamaa reisist on ka palju abi. Hetkel Kreetal, Tûrgis, Küprosel mõnus  suveilm ja lend suht lühike.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on ka laps see aasta väga palju haige olnud. Praegugi on jälle 39 palavik, kerge köha ja aevastab. Nädala sai lasteaias käia. Ka 5a. Käib õues, meil oma hoov ja käib siis kui tahab. Nüüd otsustasingi, et kui terveks saab, minna arsti juurde analüüse tegema ja uurima, kas miskit on valesti.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Toetan pneumokokki 100% – arusaamatu, miks see riiklikus vaktsineerimiskavas pole. Minu poja sai ka just sellest abi.

Nõustun!  Ka meil lõppes see katkematu haiguste rodu peale vaktsiini.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu kogemuse kohaselt parim immunsuse tugevdamise viis on anda lapsele piisavalt aega haigusest taastamiseks kodus. Arusaadav, et pikalt haiguslehel ei soovi keegi olla ja hoidjatest järjekorda ukse ees paraku pole. Seetõttu just terveks saanud last viiakse esimesel võimalusel lasteaeda, kust varsti tuleb järgmine tõbi.
Teine asi, mis meil töötab, on lasteaiavaba päevade tegemine nädala keskel. Ei teagi, kas stressitase on seetõttu väiksem või puhtalt füüsiliselt kokkupuute haigete lastega, aga tulemuseks on mitu kuud terve laps (5 päeva lasteaias käies on see maksimaalselt kaks nädalat).
Tean, et need on ebapopulaarsed soovitused, mis nõuavad pere- ja tööelu ümberkorraldamist. Aga muud imerohtu ma ei tunne (ja apteegikraamile ei soovita raha kulutada).

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loodan, et nii mitmed AB kuurid on siiski näidustatud olnud ( on tehtud 100%  kindlaks, et vohab bakter ). Olen ise kogeda saanud, et eriti just perearstid kirjutavad nö. pealevaadates AB-d.
8 kuu jooksul 4 kuuri antibiootikume on ikka äärmiselt palju.
Ega polegi muud teha kui boulardii kuur+probiootikumid ja D vit+tsink.
Kui see saladus pole siis mis haiguse vastu lapsele nii mitmeid kuure AB-d kirjutati?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

haiguste põdemine viib paljud ained kehast välja, tsingi puudus on üks põhiline kurjam, mistõttu haigestumine võib tiheneda. samuti magneesium, kaalium, sool – aga mis kujul seda tarvitada, pea nt nõu arstiga…

süsivesikute tarvitamisega tasub ka ettevaatlik olla (mahlad, moosid, riisikoogid, püreed jne), sest ega viirustele-bakteritele ka meeldib ülearu kõrge veresuhkru tase.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapse immuunsuse kasvatamine algab juba sündides. Beebina magas tundide viisi õues iga ilmaga, ei hoidnud kodus mingit steriilsust,  käisime sünnist saati mööda mängutubasid, kohvikuid, poode. Iga nädal mitu korda ujulas, talvel peale sauna õues jne. Laps terve kui purikas, 5 aasta jooksul on olnud korra kõhuviirus ja 2 korda paaripäevane palavik.

Suvi tuleb, TA, lase lapsel suvi läbi paljajalu joosta ka jahedama ilmaga, iga ilmaga ujuma jne. Mingist apteegipurgist immuunsust juurde ei saa.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapse immuunsuse kasvatamine algab juba sündides. Beebina magas tundide viisi õues iga ilmaga, ei hoidnud kodus mingit steriilsust, käisime sünnist saati mööda mängutubasid, kohvikuid, poode. Iga nädal mitu korda ujulas, talvel peale sauna õues jne. Laps terve kui purikas, 5 aasta jooksul on olnud korra kõhuviirus ja 2 korda paaripäevane palavik.

Suvi tuleb, TA, lase lapsel suvi läbi paljajalu joosta ka jahedama ilmaga, iga ilmaga ujuma jne. Mingist apteegipurgist immuunsust juurde ei saa.

Mul esimesel aastal lasteaias olid lapsed pidevalt haiged, andsin neile kibuvitsasiirupit ja hakaksin jaheda veega karastama ja alates 5. eluaastast pole neil sisuliselt mitte midagi pole…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Immuunsus saavutatakse siis kui puututakse haigustekitajatega kokku, põetakse haigus läbi. Siis tekivad antikehad. Osad põevad kõiki haiguseid kergelt, mõni lausa sümptomiteta, teised raskemalt ja tüsistustega. Ükski vitamiin pole imeravim, mis aitab meid viiruste eest kaitsta. Aga vitamiine jah ikka võtta võib, eriti C-vitamiini, mida meie keha ei tooda.

Kui kellelgi laps on harva haige ja põeb kergelt, siis see pole sellest, et nad annavad õiget vitamiini või kasvatavad last “õigesti” nagu mõni siin üritab väita. Lihtsalt neil on vedanud sellega, et lapse immuunsus on juba sünnipäraselt tugevam.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul esimesel aastal lasteaias olid lapsed pidevalt haiged, andsin neile kibuvitsasiirupit ja hakaksin jaheda veega karastama ja alates 5. eluaastast pole neil sisuliselt mitte midagi pole…

Esimesel aastal olid lapsed palju haiged seetõttu, et puutusid esimest korda elus kokku nii tihti nii paljude viirustega. 5-aastaseks saades olid nad juba puutunud piisavalt palju kokku erinevate viirustega ja kehas tekkinud antikehad ning seetõttu edaspidi olid/ongi vähem haiged. See on vähe seotud kibuvitsasiirupi ja karastamisega. Inimene ei jää haigeks külmetamisest, vaid haigestub viiruste tõttu. Vanasti kui lapsed jooksid varakevadest sügiseni paljajalu õues, oldi ka haiged, sest viirused levivad rõõmsalt pigem soojas toas kui lumehanges.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Immuunsus saavutatakse siis kui puututakse haigustekitajatega kokku, põetakse haigus läbi. Siis tekivad antikehad. Osad põevad kõiki haiguseid kergelt, mõni lausa sümptomiteta, teised raskemalt ja tüsistustega. Ükski vitamiin pole imeravim, mis aitab meid viiruste eest kaitsta. Aga vitamiine jah ikka võtta võib, eriti C-vitamiini, mida meie keha ei tooda.

Kui kellelgi laps on harva haige ja põeb kergelt, siis see pole sellest, et nad annavad õiget vitamiini või kasvatavad last “õigesti” nagu mõni siin üritab väita. Lihtsalt neil on vedanud sellega, et lapse immuunsus on juba sünnipäraselt tugevam.

Mikronutriendid ei olegi ravimid ja ma ei tea, kus sellist väidet kohanud olete.

Paraku osade haigustega on nõnda, et kui sul on mingi ainepuudus, on seetõttu ka haiguse kulg raskem. Isegi vaktsiinide immuunvastust võib mõjutada see, kui näiteks a-vitamiini puudus on jne. Võiks teada ka, milleks ühte või teist asja üldse juurde võtate.

C-vitamiin pole ka aine, millest sul saab niisama puudus olla, vaid seda tarvitad põletikulisuse alandamiseks, mis tekib, kui süsivesikuid oled liigselt sisse kühveldanud. Skorbuut ja sedalaadsed probleemid ei teki tühjalt c-vitamiini puudusest, vaid ikkagi sõltub sellest, mis toiduga sa siis oma keha koormad (ära proovi nt nädal aega ainult küpsiste peal elada jne).

Muud ained, ideaalis, saame me rahulikult toidust kätte – kui vaid toidul vastav kvaliteet ka on. Pirukatest, pitsast, makaronidest ja kartulist väga midagi tegelikult ei saa – vastupidi, need viivad isegi vajalikke soolasid kehast välja. Kahjuks on ka poest kättesaadavate juurviljade kvaliteet alla käinud, kõike jubedalt ikka üritatakse “optimeerida”.

Magneesiumi puudus aitab depressiooni tekkele kaasa. Tsingi puudusel muutuvad rakud nigelamaks. Kaaliumi puudusel ei suuda su keha enam vett endas hoida. Kaltsium – liigesed, hambad, kondid. Kõiki nende funktsioone pole isegi veel kaardistada suudetud…

Paraku on ka sedasi, et igat suvalist multivitamiini sisse kühveldades seda probleemi veel ei lahenda – mõned kombinatsioonid ja ühendid lähevad meist lihtsalt läbi, keha sellisel kujul seda omistada ei saa.

Raseduse lõpu poole oli mu rauatase natuke langenud ja ämmakas siis soovitas juurde võtta. Ma kuulsin NELJA erinevat versiooni sellest, kuidas seda võtta. Kui Retaferi võtad, siis niisama see imenduma naljalt ei hakka. Askorbiinhappest ei pruugi ka abi olla (see, mida C-vitamiini pähe müüakse) – päris C vitamiini on vaja – selle kompleksis on ka vask jne, mitte ainult see hape.

Mikrobioom – probiootikumid ei ole ka mingid ravimid – aga samuti, kui sul on millestki puudus, oled mõndadele haigustele ühte või teistmoodi vastuvõtlikum. Mõne bakterikultuuri puudumisel (mida saab saavutada ülihalva dieedi või antibiootikumide kuuriga) võib juhtuda nõnda, et su keha ei suuda enam teatud aineid üldse omistada või toota.

Soolestikus toodetakse näiteks K-vitamiini, mis on omakorda oluline D-vitamiini omistamiseks jne. Mõni leiab, et testosterooni tõstmiseks on vaja nõmetseda või maratoni joosta, aga ennäe, jälle leitakse, et soolikate olukord mängib päris suurt rolli.

Keefirid ja joguritd ja hapendatud toidud – ei ole ravimid, aga mängivad suurt rolli su tervise asjus. Tavalisel päeval sa neist puudust ei tunne, aga just siis tulebki välja kõik, mis puudu, kui mõni haigus tabab.

Tasakaalustatud dieeti ei soovitata moe pärast – kuigi see, mida ametlikult tasakaalustatuks endiselt peetakse, on suhteliselt naeruväärne.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ehk siis tugevdada sa oma lapse immuunsüsteemi ei saa, küll saad aga nõrgestada ja siis jeeli-jeeli taastada.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui kohe esimest köha või nohu ravima hakkad, on nädal aega haige. Kui paar päeva ootad, läheb terveks saamiseks mitu nädalat.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mikronutriendid ei olegi ravimid ja ma ei tea, kus sellist väidet kohanud olete.

Paraku osade haigustega on nõnda, et kui sul on mingi ainepuudus, on seetõttu ka haiguse kulg raskem. Isegi vaktsiinide immuunvastust võib mõjutada see, kui näiteks a-vitamiini puudus on jne. Võiks teada ka, milleks ühte või teist asja üldse juurde võtate.

C-vitamiin pole ka aine, millest sul saab niisama puudus olla, vaid seda tarvitad põletikulisuse alandamiseks, mis tekib, kui süsivesikuid oled liigselt sisse kühveldanud. Skorbuut ja sedalaadsed probleemid ei teki tühjalt c-vitamiini puudusest, vaid ikkagi sõltub sellest, mis toiduga sa siis oma keha koormad (ära proovi nt nädal aega ainult küpsiste peal elada jne).

Muud ained, ideaalis, saame me rahulikult toidust kätte – kui vaid toidul vastav kvaliteet ka on. Pirukatest, pitsast, makaronidest ja kartulist väga midagi tegelikult ei saa – vastupidi, need viivad isegi vajalikke soolasid kehast välja. Kahjuks on ka poest kättesaadavate juurviljade kvaliteet alla käinud, kõike jubedalt ikka üritatakse “optimeerida”.

Vaikiksid, paistaksid targem.

Kartul on kõige mitekülgsem ja pikas perspektiivis tervislikum Eestis kasvav aedvili, sisaldades rohkem vitamiine kui näiteks porgand või ploom ja seda on võimalik saada odavalt ning kontrollitult mahepõllumajanduset (kui paks olema soov) kõigil.
Hulluks olete läinud oma dieetidega, isegi laps ei tohi kartulit süüa. Kust laps energia kätte peaks saama teie arvates? Laste maod on väikesed ning nende toit peab olema rammus, süsivesikurikas, 100g kohta maksimaalselt toitaineid sisaldama, mitte vaid vett ja kuidaineid.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kartul on kõige mitekülgsem ja pikas perspektiivis tervislikum Eestis kasvav aedvili

Sa teed nalja praegu?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kust laps energia kätte peaks saama teie arvates? Laste maod on väikesed ning nende toit peab olema rammus, süsivesikurikas

Teie tunduksite targemana, kui vaikiksite.

Kas te sööte tooreid kartuleid? See, et kartul midagi sisaldab, ei tähenda, et seda kõike sealt kätte saab. Väga aegunud teadmised! Ei saa ikka sedasi, et loeme ainult kaloreid ja nimetame seda rammusaks ja vajalikuks. Uuri kasvõi enda lõbustamieks, kuidas aegu tagasi kartul pööblile ära turundati.

Kartul on põuatoit. Kui tõesti enam muud ei saa.

Ei soovita keegi siin ka kiudaineid ja vett. Vaid loomsed rasvad on vajalikud. Rasvad on ka see, mis tekitab täiskõhu tunnet. Süsivesikud ei ole häavajalikud, ja väikeses koguses saab seda kust iganes kätte (ja su maks toodab vajaliku glükoosi valgust).

Pigem on kapsas see, mida põllul kasvatada. Vilja ja kartuli kasvatamine monokultuursena, nagu seda tehakse, on ka loodusele väga kalli taksiga.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei ole see kartuli-kägu aga olen bioloog ja olen temaga nõus. Kui teie laps sööb ainult ühte taimset toitu, olgu selleks kartul.

Võiksite ise ära otsustada mis lastele vaja on. Enne ei tohtinud pitsat anda aga nüüd peavad lapsed loomset rasva sööma. Pitsa  peal on rasvane juust, kaltsium!, salaami – pole kõige hullem variant loomsete rasvade osas. Paar ananassitükki ja tomatipasta ka ja isegi vitamiinid tulevad.

Laps on terve kui tal pole kokkupuuteid haigustekitajatega või kui ta immuunsüsteem võitleb nakkistega ilma suurema reaktsioonita. Söögu ta maheavokaadosid või makarone ketšupiga.

Kolme lapse ema, kõik pneumokokisüsti saanud.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei ole see kartuli-kägu aga olen bioloog ja olen temaga nõus. Kui teie laps sööb ainult ühte taimset toitu, olgu selleks kartul.

Seda õpetati mõnes veneaegses õpikus?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Immuunsus ei pea olema tugev, vaid paindlik. Sea on hea reklaami trikk müüa igasuguseid toidulisandeid jms väitega, et see tugevdab immuunsust.

https://tervise.geenius.ee/eksklusiiv/puust-ja-punaseks-kuidas-tosta-immuunsust-ja-mida-see-uldse-tahendab/

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapse immuunsuse kasvatamine algab juba sündides. Beebina magas tundide viisi õues iga ilmaga, ei hoidnud kodus mingit steriilsust, käisime sünnist saati mööda mängutubasid, kohvikuid, poode. Iga nädal mitu korda ujulas, talvel peale sauna õues jne. Laps terve kui purikas, 5 aasta jooksul on olnud korra kõhuviirus ja 2 korda paaripäevane palavik.

No kus tuli tark välja. Minu lapsed on olnud ka palju õues paljajalu murul, meil on oma aed,  imikuna magasid õues iga ilmaga.

Üks ei olnud lasteaia perioodil praktiliselt üldse haige, teine oli just 5.eluaastast alates pikalt tõbine (alguse sai mingist 40 kraadise palavikuga viirusest) ja kolmas laps kuskil seal vahepeal.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Asi on geenides. Ei ole mu ema kunagi haige olnud, ei ole ma ise haige olnud, ei ole ka mu lapsed haiged. Sel talvehooajal polnud meil ühtegi haigust. 4 last.

0
0
Please wait...

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Esileht Väikelaps Kuidas tugevdada lapse immuunsust peale väga mitmeid haigestumisi?