Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kuidas tuhusid ära tunda?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kuidas tuhusid ära tunda?

Postitas:
Kägu

Tere,

Ehk on loll küsimus aga kuidas ära tunda tuhusid ehk sünnituse alguse valusid? Kas need on alakehas või kõhu kesk või ülaosas? Täna hommikul oli mul päevadele sarnane näriv tunne nii alakõhus kui alaseljas. Eile eraldus limakork. Mingit torkivat valu kuskil olnud ei ole. Kõht tõmbub juba ca 3 päeva paremalt keskosast toonusesse,mis tekitab ebamugavstunnet. Ise arvan,et laps lihtsalt surub vastu emakaseina siis. Igaks juhuks lihtsalt küsin, sest tahaks kindel olla, et see nö ita suruv tunne ei ole tuhud:) Olen esmarase.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Kuidas tuhusid ära tunda?

No tavaliselt on tuhud valulikud, aga on ka erandeid. Erinevad naised tunnevad neid väga erinevalt. Tavaliselt ütleb ka sisetunne, et tegemist on sünnitusega. Paljud kirjeldavad seda tunnet päevade valu moodi, aga tugevam ja perioodiline.

Minul olid tuhud tunda peamiselt seljavaluna. Kõhus oli ka mingit tunne, pigem alaosas. Selline tunne on meeles veel, et kõht üritas nagu kiskuda ennast ühte suunda ja selg teise suunda, et rebimistunne oli veidi.

Samas kui sa kahtled ja tuhude algus oleks ju enneaegne ka, siis mine käi kontrollis. Ma täpselt ei tea, kuidas 36+1 seis on, sest see juba peaaegu ajaline laps. Aga enneaegsed vajavad kopse ettevalmistavat süsti.

Kõhus olevad valutud toonused (sinu kirjelduse järgi tõenäoline) on muidugi selles raseduse järgus normaalsed. Emakas tõmbub kokku ja nö harjutab sünnituseks. Oleneb ka sellest kui tihti need käivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul algas sünnitegevus \”pesa punumisega\” st, hakkasin öösel kell 1 ajal koristama,nagu hullumeelne ja pärast koristamist eraldus limakork ja siis olin nii elevil ja ootasin valusid, alguses oli õrn seljavalu,mis tundide möödudes muutus kohutavaks alaseljavaluks, päevade moodi valusid ei mäletagi,ju see seljavalu summutas kõik muu…..kui olin juba suurtes valudes siis pandi KTG alla, ja öeldi,et see masin küll ei näita et mul valud oleks….pärast kontrolliti avatust,mis oli juba 7 cm ja tunni aja pärast oli tibukene kõhul 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul algas kõik väikse päevade moodi tuikamisega seljas. Tunni aja pärast olid valud sellised, et ei saanud liigutada, rääkida, mitte midagi teha. Nagu pooleks oleks saetud, midagi nii jubedat poleks isegi halvimas unenäos ette kujutanud. Kusjuures valud olid kohe u 5-minutiliste vahedega, tunni pärast juba 2-minutiliste vahedega. Valuhoog algas eest puusade kohalt ja nagu liikus läbi keha selga välja. 8 h hiljem oli laps sündinud. Valud olid aga nii tugevad, et mingit kahtlustki ei olnud, et nüüd sünnituseks läheb, kuigi tähtajani oli veel 3 nädalat.

Please wait...
Postitas:
krotza

On täiesti erinevad igal naisel. Isegi mõtlen, kas seekord tunnen ära…. Igasugu muid valusid nagu on, aga samas \”seda\” tunnet pole. Siiani näitab, et sisetunne on õige olnud.

Minul algas vist ka alaselja õrnadest valudest, siis tugevamaks jne. Olid vist midagi päevade moodi valude sarnast ka. Aga jah, just selline rebimise tunne. Tegelikult on ju kõige valusam see, et laps püüab endale teed teha läbi sünnituskanali ja organite vahelt. Nii et tegelikult valutavad kõiksugu muud asjad, mis lapse liikumisel venivad ja väänduvad.

PS! Ka mul olid umbes sel ajal seekord mingid valud ja kõht läks toonusesse. Ämmaemand käskis siis pikali visata ja no-spad võtta (kaks korraga, üks ei piisavat). Ja kui läheb ikka korrapäraseks ära, siis haiglaga ühendust võtta. Aga läks korda….
Aa, ja see võib tekkida ka liiga äkilistest liigutustest ja rahmeldamisest. Et hästi rahulik liikumine ja ei midagi äkilist. Palju puhata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina läksin haigla esilekutsumisele ja kui pukkile läksin arst juba seletas mis kus ja kuidas asjad käivad ja kui vaatas küsis kas valusid ei ole ja tõesti ei olnud mul oli see nagu tavaline päev.arst sellepeale et nüüd lähme sünnitustuppa ja ilma valuteta me ei sünnita.mul siis oli nimelt täisavatus.kas tundi hiljem oli poja käes see siis esimene laps ja valudes olin ma vast tunni.kunas mul endal valusid ei olnud siis sõõtsid mulle igasugu asju sisse ja tilgutasid ja määrisid,et ikka pressid kah hakkaks.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kuidas tuhusid ära tunda?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.