Esileht Ajaviite- ja muud jutud kuidas tunned end seoses

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: kuidas tunned end seoses

Postitas:
Kägu

sellega, et iga viies laps Eestis on vaene ja potentsiaalselt näljas?

http://www.naine24.ee/785910/statistika-iga-viies-laps-elab-vaesuses-ja-vajab-kohest-abi/

ma usun, et teema väärib tähelepanu ja arutelu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: kuidas tunned end seoses

kuidas need arvud maailma mastaabis on, kas keegi teab? ja arenenud riikides.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Midagi ei tunne, kas peaks või? Oma lapsed peab igaüks ikka ise toitma ja katma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei tunne ühtki sellist last ega nälgivat perekonda. Vaadates toidupoes ostukorve, inimeste seljas riideid ja tänaval autosid, siis kaldun arvama, et see jutt on suur jama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ei tunne ühtki sellist last ega nälgivat perekonda. Vaadates toidupoes ostukorve, inimeste seljas riideid ja tänaval autosid, siis kaldun arvama, et see jutt on suur jama. [/tsitaat]

Lollakas!
Mis see vaene sinna poodi ronib kui tal raha pole?Vaesed on kodus ja poodides ongi suurte korvidega üks rikkamaid inimestest!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Lollakas!
Mis see vaene sinna poodi ronib kui tal raha pole?Vaesed on kodus ja poodides ongi suurte korvidega üks rikkamaid inimestest![/tsitaat]

kui neil tõeline nälg oleks, küll nad siis jalad perssest välja ajaks ja tööle läheks. Seda ära minule räägi, et tööd ei ole. Tööpakkumisi on piisavalt, aga sitakotid ei viitsi tööd teha. Järelikult saavad ilma hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lollakas!
Mis see vaene sinna poodi ronib kui tal raha pole?Vaesed on kodus ja poodides ongi suurte korvidega üks rikkamaid inimestest![/tsitaat]

kui neil tõeline nälga oleks, küll nad siis jalad perssest välja ajaks ja tööle läheks. Seda ära minule rääkige, et tööd ei ole. Tööpakkumisi on piisavalt, aga sitakotid ei viitsi tööd teha. Järelikult saavad ilma hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on üksikemast tuttav, kasvatab üksi kolme last, esimese lapse isa ei maksa elatist, nooremate isa istub vangis. Naine teeb lihttööd tehes natuke üle miinimumi kätte, vist 400 saab kuus kätte. See naine on minu kõige vaesem tuttav, ometi tema lapsed ei ole näljas. Kui talle vahel külla satun, alati ta paneb midagi lauale. Kas on tal jäätist kapis, või küpsiseid vms. Tean, et ta ei saa ka kusagilt lisaraha, lisaks oma palgale. Elab küll oma majas, laene ei ole. Minu meelest ta ei majanda ka väga kokkuhoidlikult. Vahel räägime, mida keegi süüa teeb, tema teeb süüa üsna lihtsalt, kalapulgad, viinerid, sardellid, makaronid või praekartulid ket¨upiga kõrvale. Ei ole kõige tervislikum menüü, aga kõige odavam ka mitte. Ei tea ka, kui kallid need viinerid ja sardellid on? Ise ma ei söö sellist jampsi.
Aga tahan öelda, kui juba sellise naise lapsed on söönud ja isegi komme saavad, siis missugustest peredest need näljased lapsed veel on? Ei usu seda statistikat. Ma ei arva, et meil üldse näljas lapsi ei oleks. Aga kas neid just niipalju on? Igas klassis, kus õpib 25 last, peaks siis olema viis neist nälginud?
Ja igal maal ja igas riigis on osa peresid sellised, kes ei oska elada. See ei sõltu riigist ega valitsusest. Need inimesed on sellistena sündinud, sinna pole suurt midagi teha. Võibolla ainult mingi elamisabiline käima panna, kes nt vanemaid lapsi õpetaks juba ise pesu pesema, süüa tegema ja rahaga ümber käima. Ja internaatkoolid oleks selliste perede lastele abiks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Allotar

[tsitaat]sellega, et iga viies laps Eestis on vaene ja potentsiaalselt näljas?

http://www.naine24.ee/785910/statistika-iga-viies-laps-elab-vaesuses-ja-vajab-kohest-abi/

ma usun, et teema väärib tähelepanu ja arutelu.[/tsitaat]
Kuidas tunnen? Tunnen ennast vastutavana selle eest, et minu kolm last sellesse statistikasse ei kuuluks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui neil tõeline nälg oleks, küll nad siis jalad perssest välja ajaks ja tööle läheks. Seda ära minule räägi, et tööd ei ole. Tööpakkumisi on piisavalt, aga sitakotid ei viitsi tööd teha. Järelikult saavad ilma hakkama.[/tsitaat]
Elu ei käi ainult suurtes linnades. On väga palju väiksemaid maakohti, kus tõesti tööd pole.
Kuidas end tunnen? Tunnen muret nende laste pärast. Arvan, et on hädavajalik tasuta soe söök koolides (ka keskastmes) ja lasteaedades ning seda ka koolivaheaegadel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ausalt öelda teeb kurjaks, et palju Eesti naisi/mehi on nii ükskõiksed, laisad ja rumalad, et ei suuda isegi oma lastele inimväärset elu pakkuda. Tean mitut tavainimese mõistes vaest pere, kus lapsed armastatud ja kenasti hoitud, söök laual ja riided seljas. Neil on raske, vahel väga raske, aga nad on normaalsed inimesed. Peredes, kus lapsed kannatavad, on ebanormaalsed vanemad, kes tuleks vastutusele võtta ja vanemlikest õigustest hoobilt ilma jätta. Riigi viga on see, et riik suhtub taolisesse lumpenisse liiga sallivalt.

Mul oli tädi (tänaseks on ta mitu aastat surnud), kes elas ühes väikeses asulas, oli lastehalvatuse põdemise tagajärjel eluaegne invaliid ja kel tuli pere elatada ainult invaliidsuspensionist – tema poeg sündis närvisüsteemi kahjustusega, keda tuli samuti pidevalt hooldada ja mehest sai alkohoolik, kuna ei suutnud eluraskuseid muud moodi taluda. Ja nende pere ei kurtnud kunagi, sest tädil oli kasutada väike aiamaa, kus ta kasvatas ise suure osa söögiks vajaliku. Kui mees kaine oli, aitas ka mõne tööga. Jagas värsket kraami veel sugulastele ja vabal ajal kudus suguvõsale käpikuid, kes siis teda selle eest vähese rahaga toetasid. Rumal jutt, et täiskasvanud inimesed ise pole oma vaesuses süüdi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sellised lumpenid tuleks steriliseerida, et nad vähemalt rohkem õnnetuid ei toodaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sellised lumpenid tuleks steriliseerida, et nad vähemalt rohkem õnnetuid ei toodaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen täiesti tundetu teiste saatuse vastu.Hea,kui enda omagagi hakkama saab.
Ei pea ennast vastutavaks teiste lolluste eest ja leian,et looduslik valik paneb kõik paika.

Please wait...
Postitas:
Kägu

okei, vanemad on süüdi, et ei oska elada ja lapsi kasvatada. aga ega neid ei muuda ju.
neid on alati olnud ja saab alati olemas olema.

küsimus on selles, et kuidas neid meie riigis on nii palju, või et kuidas nende vaeste laste elu paremaks muuta.

mis sest sajatamisest kasu on.
emotsioneerimata mõeldes tulevad vaid toimivad lahendused, ideed, olgu nad siis vaid perekooli rahva jututeemad, sellised asjad tuleks enda vaimse tervise säilimise nimel selgeks mõelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui neil tõeline nälg oleks, küll nad siis jalad perssest välja ajaks ja tööle läheks. Seda ära minule räägi, et tööd ei ole. Tööpakkumisi on piisavalt, aga sitakotid ei viitsi tööd teha. Järelikult saavad ilma hakkama.[/tsitaat]

Asjaolusid on igasuguseid, minu vend oma lastega elaks lausvaesuses kui vanemad ja mina ei toetaks. Ta on aastaid tagasi juhtunud õnnetuse tõttu osaliselt töövõimetu, aga suurim õnnetus on moonutatud nägu, milles luud lihuniku moodi kokku lapiti. Buumi aastatel oli tal piisavalt (abi)töid ehitustel, aiandusfirmades jne, aga praegu ei taha teda keegi, inimestega ta oma töös kokku puutuda ei saaks, välimus on eemaletõukav ja motoorikakahjustus ei lase ka nt mingit liinitööd teha. Naine tõmbas uttu, aastaid välismaal ja kadunud, lastele midagi ei maksa.
Laisaks sitakotiks nimetada on nagu … ma parem ei ütle. 🙁

Please wait...
Postitas:
ajatusaK

Kui muud hädad juurde arvata, mis nälgivate lastega kaasas käivad, on nende olukord väga hull. Poliitikutele jääb teema kaugeks. Nad ei puutu selliste inimestega üksühele kokku ega näe seda valu. Suheldakse ikka omasugustega. Lapsed on kaitsetud ja võimetud end aitama, sõltuvad eestkostjatest ja vanematest. Poliitikutele meenub see seltskond iga nelja aasta tagant, kui valijaskond ning nüüd heietavad härrased veel haiget ideed nende kannatavate laste napakatele vanematele lisahääleõigust anda. Mind nt (mõtlevat inimest) ajab nende idee naerma. Elu ei ole poliitika!

Please wait...
Postitas:
Kägu

See vaesuse probleem on ka Soomes. Protsenti ei mäleta, aga väike see ei ole.
Enamasti on süüdi ikkagi alkohol, laiskus või oskamatus majandada.
Terviseprobleemidest põhjustatud vaesust on vast max. 10%.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu tutvusringkonnas ei ole peresid, kus lapsed nälgivad. On küll 3 suurperet (4 ja rohkem last) ning üksikvanema pered (ema ja 2 last).
Samas käin kohalikus sotsosakonnas abistamas ja tean, et minu koduvallas on umbes 65 peret, kes vajavad regulaarselt toiduabi. Nende abivajamise põhjused on: a) töötus, b) liiga suured laenukohustused ja c) tervisest tulenev töövõimetus.
Nendest 65-st perest on ainult üks pere, mis kaldub asotsiaalsusele (pereema sünnitab järjest lapsi miinimum-VH nimel, kusjuures kahe lapse isa ta täpselt ei teagi, ja seega ei saa nendelt meestelt ka elatist nõuda).

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Nendest 65-st perest on ainult üks pere, mis kaldub asotsiaalsusele (pereema sünnitab järjest lapsi miinimum-VH nimel, kusjuures kahe lapse isa ta täpselt ei teagi, ja seega ei saa nendelt meestelt ka elatist nõuda).[/tsitaat]
Kusjuures ma imestan ikka mehi, kes sellistele naistele selga ronivad. Kas mehi üldse ei huvita, et selle tagajärjel laps võib sündida? Külas ju teatakse, et see on selline naine, et suva meestega tittesid treib.
Üks heategevusliik, millele ma kohe oleks nõus annetama, iga kell suuri summasid, oleks selliste naiste steriliseerimine või kui see liiga radikaalne tundub, siis spiraali paigaldamine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
ajatusaK

Kusjuures ma imestan ikka mehi, kes sellistele naistele selga ronivad. Kas mehi üldse ei huvita, et selle tagajärjel laps võib sündida? Külas ju teatakse, et see on selline naine, et suva meestega tittesid treib.
Üks heategevusliik, millele ma kohe oleks nõus annetama, iga kell suuri summasid, oleks selliste naiste steriliseerimine või kui see liiga radikaalne tundub, siis spiraali paigaldamine.[/tsitaat]

Kahju sedasi öelda, aga minu meelest on toimunud inimeste elus vaimsel tasandil hüppeline areng, mille käigus osa kontingendist on haledalt maha jäänud \”kiviaega\”. Täielik pidur jalus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

võiks selline tõsielusari olla, kus poliitik vahetab kaheks nädalaks kodu lausvaesega.

aga noh, ega neid saa ju sundida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küsige ANSIPILT söögiraha.

Please wait...
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud kuidas tunned end seoses

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.