Esileht Pereelu ja suhted Kuidas üle elada pubekate söömise (poisid)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )

Teema: Kuidas üle elada pubekate söömise (poisid)

Postitas:

Järsku, mingi õudsed söögihood, kogu aeg nälg, nälg..? Süüa teeme korralikult, kuid kogu aeg mingi tilkumine söögi järgi? Kodus söök olemas, kuid kogu aeg otsas, kõik on kogu aeg otsas.Teen õunakoogi, 10 min kõik otsas, kogu aeg kõik otsas.
Sorry et siin kaeban kuid mõistus otsas. Kuidas nende kõhtu toita? Kodus munad olemas, juust,liha, juurviljad aga kogu aeg mingi toidu jutt. Lihtsalt mõistus enam ei võta kuidas keegi kogu aeg süüa tahab. Ja vitamiine sööme korralikult muide.

+28
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 19:28; 08.05 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küllap on tegemist kiire kasvu perioodiga ja neil ongi lihtsalt kogu aeg nälg.
Kui tahad endale asja lihtsamaks teha, siis tuleb koju varuda asju, mida nad endale ise valmistada saavad. Või teed neile ise toite, mida saab korraga teha suure portsu.
Seda nälga sa millegi muuda ei peleta kui toiduga. Ja kui tahta et nad jääks tugevaks ja terveks, siis näljas hoida kindlasti ei tohi. Peadki andma süüa.

+32
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las teeb ise süüa. Mul hakkas poeg 16-aastaselt ise süüa tegema, kui koli teise linna kooli ja nüüd koju tulles teeb ka. Keetis riisi, praadis kanafileed, tegi salateid.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 19:34; 05.05 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kodus sama seis – 15-aastane trennipoiss võib lõputult süüa. Ega mul kahju pole, eks tassingi virnade viisi sööki koju. Las laps sööb.

+26
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen õunakoogi,

See pole ju söök?
Süüa üldse meestele teed või niisama karjud?

+7
-38
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 19:59; 05.05 15:43; 05.05 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee ainult tervislikke toite, palju juurikaid, suppe, kaunviljalisi, liha saab odavalt ka. Aga koogid unusta ära – kui kooki tahavad, küpsetagu ise. Poes las käivad ka ise, esialgu nimekirjaga, hiljem eelarvega. Nüüd ongi paras aeg poisid süüa tegema õpetada, kui enne ei osanud.

+7
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.05 20:21; 05.05 11:08; 05.05 14:03; 07.05 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljudel teismelistel on mingil perioodil suured söömishood peal käinud. Mäletan, et kui meie vanim poeg 14-15-aastane oli, siis oli meil alati külmikus suur kausitäis kartulisalatit + potitäis suppi ja keedukartulit või -makarone, mida poiss endale koolist tulles soojendada sai. Kotletid/liha ja kurgid-tomatid + puuviljad nagunii. Igal õhtul käis meil kodus suurem keetmine-küpsetamine, kusjuures poiss oli suurtest toidukogustest hoolimata piitspeenike.

Suurem söömine lõppes gümnaasiumi lõpuklassides

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi teismelistel tüdrukutel võivad olla kiire kasvuga söömisperioodid. Ma mäletan isegi enda teismeliseajast, et kogu aeg oligi NÄLG 🙂

Ja täpselt selline hundiisu ongi, et söövad paljaks! Kui hakkab rahakoti peale, siis tee toite, mis on odavad, aga täidavad kõhtu, tatrtapudrust ühepajatoidu jne, juurikalisteni. Ei pea olema ainult lihafilee ja pipstükid, sest seda läheb üüratult palju, juurde palju salatit ja juurvilja.
Usun, et kaheaastase lapsega naisterahvas võib tõesti õudusega aduda seda ülehelikiirusega kaduvat toiduhulka 😀 nädala aja toiduvaru hävitatakse pooleteise päevaga ja küsitakse, kas rohkem ei olegi.

+32
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 20:44; 08.05 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui rahakotile hakkab, siis tee suures koguses odavaid toite. Igavusest nad vaevalt õgivad, siis süüakse krõpsu-jäätist-saiakesi, mitte “päris” toitu.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on koeraga sama probleem.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 21:10; 01.05 23:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milles probleem? Osta rohkem süüa.

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiireimas kasvueas noormehed peaksidki keskmiselt 3200 kilokalori jagu sööki ära sööma. Iga päev!
Mul endal on ka pojad ainult ja üks neist juba sööb vaat et 2x nii palju kui mina, teine veel mitte, aga aasta-kahe pärast…

Tee süüa suuremate kogustega, kodus võiks olla tervislikke vahepalasid ja ka korralikku võikumaterjali.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selega seoses tuli meelde, kui meile tuli paariks päevaks kaugelt külla perekond kolme teismelisega (kaks poissi ja üks tüdruk). Mul endal oli sel ajal vaid kaheaastane laps ja ei teadnud pubekate söögirallist midagi. Varusin siis oma arust piisavalt toitu hommikusöögiks koju, jogurt, krõbinad, munad, võileivamaterjali. ja absoluutselt KÕIK sai otsa. Kui jogurt oli söödud, siis krõbistati krõbinaid kuivalt peale. Karbitäis mune kadus nii, et mina ei saanud ühtegi. Ja lõpuks küsiti, et kas rohkem pole..? Sellest ajast peale olen alati hästi varustatud, kui mõni puberteet veel peaks külla saabuma.

+35
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 22:48; 02.05 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik, kas te ise teismelised pole olnud, et seda söömiskriisi ei mäleta? Minu söömahood sattusid talongiaega- ei olnud tore. Poistel on ilmselt lihaste arengu tõttu veel hullem, eriti jama on kasvuspurdi ajal, siis võib mõni isegi minestada, kui hommikusöögi vahele jätab. Las teevad võileibu või kui see on kallis, siis putru. Eks nendes peredes, kus eelarvega kitsas ja majanduslikud võimalused kasinad, ole mitme teismelisega keeruline tõesti.

+14
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik, kas te ise teismelised pole olnud, et seda söömiskriisi ei mäleta? Minu söömahood sattusid talongiaega- ei olnud tore. Poistel on ilmselt lihaste arengu tõttu veel hullem, eriti jama on kasvuspurdi ajal, siis võib mõni isegi minestada, kui hommikusöögi vahele jätab. Las teevad võileibu või kui see on kallis, siis putru. Eks nendes peredes, kus eelarvega kitsas ja majanduslikud võimalused kasinad, ole mitme teismelisega keeruline tõesti.

Käsi südamel – ei mäleta.

+18
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 21:10; 01.05 23:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teismelisena pole suur sööja olnud , mul pigem vastupidine probleem olnud lapsest saati, et magu haige ja söögiisu kehv. Minu teismeline tüdruk on ka niru sööja. Talle ei maitse ka miski. Sama seis on 3 aastase tüdrukuga. Hakka või vägisi sööki suhu toppima. Hoiaksin ilmselt ka peast kinni, kui oleks mitu poisslapsest õgardit. Vahest vaatan, et kuidas mees nii palju sööb ja söök juba otsas. Ei jätku midagi järgmiseks päevaks. Ei kujuta ette tõesti, et kui neid mehemõõtu mürakaid veel mitu oleks.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kolm poega, kaks neist juba täisealised, kolmas hetkel pubekas.. Suuremad poisid enam ei söö nii palju, neil see periood möödas, aga noorimal on nüüd kasvuspurt. Aastaga viskas peaaegu 30cm pikkust ja isu suurenes märgatavalt. Ega siin muud polegi kui tuleb lihtsalt rohkem süüa teha ja külmkapp ka võileivakraami täis hoida. Kartuleid keedan ca 5kg korraga, suppi teen 6l potiga jne. Ahjuplaat millega kooke küpsetan on 40 x 40cm. Vahel mehega ikka naerame, et see poiss on nüüd viimane “näljahädaline” majas, kui kord täis kasvab, saame jälle vähesemaga hakkama.
Tütar on ka teismeline, noorimast pojast kaks aastat vanem, aga temal sellist isu suurenemist pole siiani olnud.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vitamiinide ja mineraalaainete puudus tekitab ka sellist meeletut söögiisu. Mingid multivitamiinid oleks ehk abiks. Iseenesest on see hea asi, et teed ja on otsas. Siis on 4 tundi söögivahe ja siis saab jälle miskit teha. Õunakook muideks ei ole söök. Kui sellele eelnevalt midagi söödud pole, siis on pärast mõne tüki koogisöömist kõht ikkagi tühi.

+3
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul oli majas kolm teismelist (14-16), lisaks väikelaps (4), mees ja mina, siis päevale kartulikogus oli 8 kilo.

6 liitrit täispiima päevas. Neli pakki hakkliha, ah ei hakka loetlemagi. Kui kana panin ahju, oli vaja osta 4 kana, siis jätkus kõigile. Teismelisele pool kana oli nagu narrimine. Terve grillkana salatiga ette ja 15 min ja ainult kondid järel. Ja see oli 1 söögikord. Järgmisel söögikorral jälle.

Musta leiba ostsin kaks suurt pätsi igaks päevaks. Nädalas läks 10 pakki võid. Porgandeid, kaalikat, kapsast kohutavad kogused.

Lühidalt – mitte et üheks päevaks, isegi üheks söögikorraks ma jala poes käidud ei saanud, kuigi pood oli kõrvalmajas. Pidin alati kellegi kaasa paluma. Lihtsalt kotte oli nii palju ja nii rasked.

+26
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.05 07:51; 05.05 11:49; 05.05 16:35; 05.05 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui rahaga otseselt probleemi pole, siis ma ei näe ka söögi ostmise ja koju toomise ja valmistamise probleemi. Lihtsalt võtad teatavaks ja lepid sellega, et nii on. Keedad rohkem, küpsetad, praed ja varud. Kui on suur pere ja süüakse rohkem, siis see käibki nii.
Lisan omadest kogemustest juurde, et see on tavaline. Lihtsalt et kui raha vähem ja kõike vabalt osta ei saa, siis see nõuab rohkem kombineerimist ja isetegemist, vaatad, mis odavam, aga millest saaks korralikku toitu ja palju.
Kuigi kahjuks ma tean ka inimesi, kes on selliste asjade üle imestanud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik, kas te ise teismelised pole olnud, et seda söömiskriisi ei mäleta? Minu söömahood sattusid talongiaega- ei olnud tore. Poistel on ilmselt lihaste arengu tõttu veel hullem, eriti jama on kasvuspurdi ajal, siis võib mõni isegi minestada, kui hommikusöögi vahele jätab. Las teevad võileibu või kui see on kallis, siis putru. Eks nendes peredes, kus eelarvega kitsas ja majanduslikud võimalused kasinad, ole mitme teismelisega keeruline tõesti.

Tüdrukutel on seda vähem kui poistel ja tõesti, ei mul ega mu õel ei olnud sellist pidevat nälga.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 22:48; 02.05 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujuta ettegi, misnoodi siis veel poistega on kui need veel rohkem söövad. Mul teismelised tüdrukud ja samuti söövad uskumatuid koguseid.Kogu aeg käib üks suur toidupoe toetamine. Soovitatakse käia poes kord nädalas ja me mehega kahekesi saaks niimoodi kenasti hakkama, aga koos lastega elades see küll ei õnnestu.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ojeh. tuttav lugu. õnneks oma poiss juba kooli lõpetanud ja tema suur söögiisu natuke tagasi tõmmanud, aga vennapojad on mõned aastad nooremad ja kui külla tulevad, kulub ikka toitu kuhjaga ühe sööja kohta.

üldiselt ongi nii, et majas peab olema piisavalt süüa ja ka sellist kraami, mida näljane koolist saabuv teismeline omale ise teha oskaks.
nt meil algas/algab päev alati pudruga, juurde tehakse veel võileibu.
keldris on alati varuks purgisuppe: purk boršši + sisse vorstikuubikuid+minimakarone või kartulikuubikuid täidab ära kas 3-4 normaalse isuga inimest või 1-2 teismelist.

mul on lisaks alati sügavkülmaks varuks veel suur kott friikartuleid, 2kg pakend kotlette, suurpakid pelmeene ja mõned rimi suured sügavkülmutatud lasanjed. kui nälg käes, siis teeb ise, soojendab kas pliidil, praeahjus või mikros.

õunakooke teevad meil lapsed ise: koogipulbreid on köögikappides ja õunad alati keldris ootel (isegi praegu veel eelmisest sügisest mõned kastid järgi). samuti on viilutatud õunu poolekiloste kottidega sügavkülmas: ainult sega taignaga ja pista kohe ahju.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlen seda teemat lugedes, et universumis on ikka asjad kenasti tasakaalus.
Söögitegemine on minu jaoks piin. Mulle meeldib hästi süüa ja mõni asi tuleb ka hästi välja, aga laias laastus olen ma ikka suht õnnetu kuju köögis. Rääkimata sellest, et ma peaks näiteks viiele inimesele süüa tegema. Appi.
Nii on meie perre saadetud üks laps, tütar. Tal ka isu vaikselt kasvab, kuna teeb palju sporti, aga sellega ma saan ikka hakkama ja mees teeb ka vahel süüa 🙂
Tõesti, kiitus teile, poegade vanematele, tublid olete 🙂

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kapp on toidust pungil. Lisaks krõbinad, kohukesed, võileivale materjalid ja hunnikute viisi puuvilju.
Kurk ja tomat lademetes. Igapäevaselt on toiduks liha.
Olen arvestanud sellega, et mingil hetkel on söömaralli.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 13:42; 05.05 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul oli majas kolm teismelist (14-16), lisaks väikelaps (4), mees ja mina, siis päevale kartulikogus oli 8 kilo.

6 liitrit täispiima päevas. Neli pakki hakkliha, ah ei hakka loetlemagi. Kui kana panin ahju, oli vaja osta 4 kana, siis jätkus kõigile. Teismelisele pool kana oli nagu narrimine. Terve grillkana salatiga ette ja 15 min ja ainult kondid järel. Ja see oli 1 söögikord. Järgmisel söögikorral jälle.

Musta leiba ostsin kaks suurt pätsi igaks päevaks. Nädalas läks 10 pakki võid. Porgandeid, kaalikat, kapsast kohutavad kogused.

Lühidalt – mitte et üheks päevaks, isegi üheks söögikorraks ma jala poes käidud ei saanud, kuigi pood oli kõrvalmajas. Pidin alati kellegi kaasa paluma. Lihtsalt kotte oli nii palju ja nii rasked.

Päris hea! Nii hull meil tippajal just ei olnud, ühe suure kanaga tulime toime, aga kõrvale pidi palju olema. 1,5kg kaelakarbonaadi oli 1 söögikord. Mina sõin ka poolteist viilu. Suur pott kartuleid, suure kausiga salatit, päts leiba päevas. 2-ks päevaks tegin suppi 9L potiga.
Kotletihakkliha oli kahepäevane kogus 6 kg. Praegu tundub juba endale absurd, aga nii oli.
Poegadel 7 aastat vanusevahe ja samaaegne kohutav söömine oli suhtlühikest aega. Vanem hakkas lõpus juba vähem sööma ja noorema isu kasvas samal ajal. Praegu 16-aastane sööb rohkem kui meie mehega kokku. Veidi peale söömist tuleb juba uuele ringile. Magusavajadus on neil samuti suurenenud hoolimata tugevast söömisest.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja ongi kogu aeg kõik otsas 😀
mulle meenus seda lugedes enda poegade pubekaaeg, kus iga päev tuli kõne – too süüa, kõik on otsas.
suppi keetsin ikka sellise 10L potiga. makarone sai kaks pakki korraga keedetud ja alati lootsin, et jagub ehk kaheks päevaks…

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt tuleb rohkem süüa teha ja võileivamaterjali kodus hoida. See on kiire kasvu periood ja ei kesta igavesti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ootan seda aega, mul lapsed algklassides, kõhnad nagu luukered, niru isuga ja hea ja kurjaga topin toitu sisse. Teen küll enda arust häid toite, ikka ninad vingus ja kahel päeval sama toitu ei sööda, nii palju läheb raisku. Kah päris frustreeriv olukord, nii et tänulikele õgarditele vaaritada mulle meeldiks. Teemasse küll ei kirjutanud, ärgu pandagu pahaks 🙂

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ootan seda aega, mul lapsed algklassides, kõhnad nagu luukered, niru isuga ja hea ja kurjaga topin toitu sisse. Teen küll enda arust häid toite, ikka ninad vingus ja kahel päeval sama toitu ei sööda, nii palju läheb raisku. Kah päris frustreeriv olukord, nii et tänulikele õgarditele vaaritada mulle meeldiks. Teemasse küll ei kirjutanud, ärgu pandagu pahaks ????

Sama siin ????. Mul on 5a ja 10a pojad. 10a oli aasta tagasi ka veidi suurenenud söögiisu aga ei midagi ulmelist. Pigem tundus see tulevat koolis olevatest pingetest ja nö stressi söömine.
Väiksem on aga jube valiv ja nokkija ja ei jõua ära oodata, millal ta normaalselt sööma hakkaks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 19:35; 09.05 08:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas üle elada pubekate söömise (poisid)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.