Esileht Ilu ja tervis Kuidas vähendada ¨okolaadi söömist?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kuidas vähendada ¨okolaadi söömist?

Postitas:

Mure on selles, et kui ostan ¨okolaadi – või keegi kingib vms, pole minu jaoks mingi probleem 100g korraga nahka pista. 2 v 3 korda 100g päevas? Vabalt.

Nagu arvatagi võite, hakkas kaalule mõjuma.

Peale selle panin tähele, et söön rohkem ¨okolaadi siis, kui kõht tyhi, aga aegajalt läheb meelest süüa teha (kodus olles, tööl ei käi), ja ¨okolaadi ikka aegajalt ostan..

Kui tean, et kodus on magusat, siis nii kaua rahu ei saa, kuni söödud on, hoolimata süümepiinadest 🙁 ja poes korra saan läbi, et ¨okolaadi või halvaad juurde ei osta, aga kui tyhja kõhuga poodi sattuda või meel must, läheb kohe automaatselt paar tumedat ¨okolaadi korvi…

Kui keegi oskaks midagi soovitada, oleksin tänulik!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nomaeitea. Ma söön ka suurtes kogustes ¨okolaadi, aga kaalule see küll ei mõju. Vaata ikka muu toitumine ka üle.

Kusagilt lugesin muidu soovitust hoida ¨okolaadi külmkapis. Külmana maitse muutub ja ei teki nii suurt kiusatust järgmise tüki järele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sõin 13a järjest iga päev 200-300g shokolaadi. Kui ei saanud, olin nagu narkomaan…jube…Kaalule ei mõjunud siiski. Aga nägin dr Ozi saadet shokohoolikutest. Arst soovitas shokolaadi päevalilleseemnete vastu vahetada. No mina sellesse igatahes küll ei uskunud. Ostsin ühel päeval naljapärast paki seemneid ja pistsin päeva jooksul pintslisse. Õhtul avastasin, et ma polnud veel tükkigi shokolaadi söönud! Katsetasin järgmisel päeval uuesti- sama seis, shokolaad seisis endiselt puutumatult kapinurgal…Kolmandal päeval said lapsed selle endale 🙂
Asi siis selles, et shokolaad ja sifkad sisaldavad samu aineid, mida aju vajab. Ainult et sifkasid läheb päevas 50g ja need sisaldavad veel terve hulga igasuguseid muid kasulikke aineid. Uskumatu, aga juba 4,5 kuud ei ole ma shokolaadi söönud. Ühel päeval proovisin killukese, aga see ei maitsenud mulle enam üldse, ise ka imestasin, et mida ma ometi leidsin selles pruunis tahvlis nii vastupandamatut 🙂
Muide mu une kvaliteet paranes ka kohe hoobilt, endokrinoloog pärast kommenteeris, et olingi järelikult shokolaadilaksu all ja see on teadagi väga tugev erguti. Kohvi ma õnneks pole kunagi joonud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 13:42; 08.02 04:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära osta kunagi ¨okolaadi. Mitte kunagi. Kui paljukene seda magusat sulle ikka kingitakse. Ma arvan, et sellest küll rammu ei lähe. Ikka ise ostad magusat kokku ja paned nahka ka. Ära siis osta mingeid halvaasid, komme ega ¨okolaade. Automaatse ostmise jutt on jama. Ja kui tõesti ostad, siis hiljemalt koduteel peaks mõistus pähe jõudma. Pista see maius siis mõne kena naabri postkasti. Tuppa viia igatahes ei tohi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teada nali – mul ka ei tohi mingit magusat kodus olla. Muidu on lähema poole tunni jooksul kõik otsas. 😀
Poodi täis kõhuga ja ei mingit koju ostmist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tasakaalustatud toitumine on võti. Mina tasakaalustasin oma põhitoitainete tarbimise tap.nutridata.ee abil ja igasugused seletamatud isud kadusid. See oli u poolteist kuud tagasi.
Praegugi seisavad siin kirjutuslaua sahtlis jõuluks saadud ¨okolaaditahvlid virnas, sh minu endised lemmikmaitsed. ja ma üldse ei taha. mees käib aegajalt võtmas 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakka kroomi võtma, võtab magusa isu ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa kirjuta üles palju sul raha kulub maiustustele ja siis tee iga kuu lõpus kokkuvõtteid. Siis mõtle mida kasulikku sa sama raha eest endale või perele osta saaksid. Kui raha ülearu siis selline meetod muidugi ei toimi, aga isegi sellisel juhul tasuks proovida!
Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tumedat ¨okolaadi võib ikka endale lubada (muidugi 300g päevas on ikka liig), aga halvaa on tõeline kaloripomm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tõesti on tumeda ¨okolaadi isu, siis see pidavat viitama Mg puudusele. Soovitan Mg proovida, aga mitte suvalist, vaid mõnda korralikult imenduvat ühendit, nt Kelasini oma.

Kakaoubades on palju magneesiumit, aga kätte saad selle ainult öko¨okolaadist. Ei mäleta, miks nii oli.

Päevalilleseemned ja vist ka kõrvitsaseemned peaks ka palju Mg sisaldama. Kontrolli mu väidet. Seega võiks seemnete söömine ka ¨okolaadi-isu vähendada. Mg parandab ka und muuseas…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui tõesti on tumeda ¨okolaadi isu, siis see pidavat viitama Mg puudusele. Soovitan Mg proovida, aga mitte suvalist, vaid mõnda korralikult imenduvat ühendit, nt Kelasini oma.

Kakaoubades on palju magneesiumit, aga kätte saad selle ainult öko¨okolaadist. Ei mäleta, miks nii oli.

Päevalilleseemned ja vist ka kõrvitsaseemned peaks ka palju Mg sisaldama. Kontrolli mu väidet. Seega võiks seemnete söömine ka ¨okolaadi-isu vähendada. Mg parandab ka und muuseas…[/tsitaat]
Ma see 13a shoksi tarbinud kägu. Kuna mul olid pidevad südamepekslemised, kuid kilpnääre ja muu seda tekitav oli korras, siis tegi endokrinoloog mulle veel ka täieliku vereuuringu. Enamus asju olid mul korras, kuid vere kaaliumi ja magneesiumisisaldus olid normist kõrgemad. Perearst sundis mind tarvitama Panangini (kaaliumi-magneesiumi preparaat südame toetamiseks), õnneks ma seda ei teinud veel, oleksin enda mootori hoopis tuksi keeranud. Nii et alati ei pruugi olla just mingi aine vajadust (nagu näiteks siis magneesiumi), võib hoopis selle üleküllus olla ja väljenduda samamoodi, nagu selle puudus. Ainult täpsed uuringud näitavad. Endokrinoloogile küsisin ise saatekirja, teadsin, et sealt saab palju kavalat infot, perearstilt ei saa kõiki spetsiifilisi analüüse paludagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 13:42; 08.02 04:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin shokohoolik, hiljuti võõrutasin end, kuna rinnalapsel avaldus allergia. Nüüd olen halvaast sõltuvuses :). Söön ainult päevalilleseemnetest tehtud halvaad ja tõesti, shokolaadiisu enam pole, seega täiesti usun seda, et seemnetega saab asendada. Mul kaaluprobleemi õnneks pole, muidu sööksin ilmselt ka halvaa asemel puhtalt seemneid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 11:55; 11.02 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi, halvaa on ju palju tugevam allergeen kui shokolaad!
Aga minu soovitused – nii magneesium kui ja kroom aitavad vähendada shokolaadiisu. Minul võtsid kohe nii ära, et seisab kapi otsas ja üldse ei taha.
Aga muidugi ei tohi siis harjumusest seda suhu pista. Proovi Kelasin mg ja kroomi ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelista tumedat shokolaadi (70%) – seda ei saa nii palju järjest süüa, ja selle söömine ise mõjub (üllatus-üllatus!) kaalule hästi, s.t. langetavalt. Täiesti teaduslikud uuringud selle kohta olemas.
Shokolaad ei ole üldsegi saatanast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söö piisavalt mineraalaineid, siis ei teki ka magusaisu. Näiteks mineraalvesi aitab 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söö kakaoubasid! Pakk kuni kaks ja ¨oko isu on täidetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Appi, halvaa on ju palju tugevam allergeen kui shokolaad! [/tsitaat]

Maapähklitest halvaa on tõesti, aga mina söön päevalilleseemnetest halvaad, nagu öeldud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 11:55; 11.02 21:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu ja tervis Kuidas vähendada ¨okolaadi söömist?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.