Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas vähendada öiseid tissitamisi?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kuidas vähendada öiseid tissitamisi?

Postitas:
Kägu

Laps on 7kuune. Päeval sööb kaks toidukorda ja rinda saab nii palju kui tahab. Aga see öine tissiralli on väga väsitav. Selge on see, et süüa ta ei vaja, aga magama ka ei oska jääda, kui ühest unetsüklist teise läheb. Võrevoodi oli varem suure voodi kõrval ja nii ma tissitasin last. Nüüd aga laps hakkas roomama ja ma olin sunnitud võrevoodile külje tagasi panema. Ma ei saa ka teda enam kaisus hoida, sest ta võib maha kukkuda suurelt voodilt. Ja ega ma ei saagi hästi magada, kui laps kaisus on. Samas see edasi tagasi lapse voodist välja võtmine öösel ja tissitamine on kurnav ja mu selg ei pea vastu. Mul on nõrk selg ja iga vale kummardus tähendab seda, et mitu päeva selg väga valutab.
Samas lõunaunele võib laps jääda ka ilma tissita, kui on piisavalt unine. Ta üldiselt jääb kergesti magama. Aga öösel mitte. Ta magab külje peal ja siis, kui üles ärkab, keerab end kõhuli. Siis hakkab kohe jorin pihta ja kui ma ei reageeri, siis läheb juba suuremaks kisaks. Suureks kisaks läheb ka siis, kui ma teda paitan või tasakesi räägin-laulan. Olen seda proovinud, aga laps karjus ikka liigagi. Mul magamistoa seina taga elab vanem inimene ja ma juba tema pärast ei saa lasta lapsel röökida.
Ma oleks nõus ka sellega, kui laps vaid üks-kaks korda öösel sööb, aga 4-5 korda on ikka liig.
Kuidas vähendada söögikordi ilma nututa? Kas see üldse on võimalik? Lutti laps ei taha. Alguses natuke ikka sai lutiga ka harjutatud, aga siis see jäi soiku. Laps imes pöialt ja nii jäi magama. Aga siis päevapealt jättis pöidla imemise ära ja nüüd ei oska magama jääda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei maini, kuidas laps õhtul magama jääb. Kas annad rinda senikaua kuni laps magab? Kui nii, siis ilmselt esimene samm on hakata õpetama teda iseseisvalt uinuma. Kui ta ei oska iseseisvalt õhtul magama jääda ja sa ta magama tissitad, siis on ilmselge, et ta tahab sama abi ka öösel ärgates. Iseseisva uinumise õpetamiseks on palju nippe, erinevaid lähenemisi, mõni vähema, mõni suurema nutuga. Tasub näiteks investeerida unekursusesse. Marianne Tobro koolitused õpetavad suurema nututa lähenemist, mis võtab küll ka kauem aega, aga paljudel on aidanud lõpuks lapse paremini magama.

Minu laps oli aga selline naljanina, et kuigi ma õpetasin ta küll suht edukalt iseseivalt magama jääma – umbes 6-7 kuu vanuses oli juba nii, et imetasin teda kuni ta oli kenasti ärkvel ja siis tõstsin ta voodisse ning ta uinus enamasti igasuguse nututa rahulikult – aga sellest hoolimata ärkas ta iga 2h ja jäi magama ainult rinnaga. Sellest kombest lõpuks saime lahti ikkagi üsna nutuse võõrutamisega kui laps oli 8-kuune ja mul oli öösel pidevast ärkamisest täiesti kõrini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie kogemuse põhjal kõige lihtsam soovitus on alustada öiste tissitamiste vähendamist tegeledes esimese ärkamisega. Ehk siis kui laps on läinud õhtul ööunne ja seejärel ärkab X tunde hiljem üles, siis sel esimesel korral pead saama ta uuesti magama ükskõik, mis muul viisil, aga mitte rinda andes. Põhimõte on selles, et esimese ärkamise ajal peaks sul endal olema veel kõige rohkem jaksu selle magamasaamisega tegelemisel, sest see eeldatavasti pole täitsa keset ööd ärkamine.

Meie laps ei võtnud ka lutti, ei tahtnud silitamist, kussutamist, ringi tassimist. See tähendas, et hoidsime lihtsalt teda tema enda voodis ja vahepeal vaikselt rääkisime temaga, aga lõpuks ta ikkagi nuttis ligi tund aega kuni lõpuks magama jäi. Samas juba esimesel ööl ärkas ta järgmisel korral juba tunduvalt hiljem kui tavapärase 1,5 kuni 2h järel. Siis oligi nii, et järgmisel ärkamiskorral ikkagi andsin juba rinda ja siis ta magas vist hommikuni välja. Paar ööd oligi nii, et jätsin ainult ühe söötmiskorra ja siis ühel hetkel lõpetasin selle ka ära – see tähendas jällegi umbes tunnikest nuttu.

Seega meie väga rahumeelselt võõrutatud ei saanud öisest rinnast ja kokku läks paar nädalat, aga siis hakkas viimaks kenasti läbi öö magama. Eks peate ise mõtlema, kui palju nuttu olete valmis taluma ja kui mitte eriti, siis leiate ehk veel leebemaid viise une parandamiseks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lihtsalt ei andnud enne, kui mingi x kell saabunud. Nö stardipositsioon oli, et tahtis 3h peale uinumist süüa ja siis otsustasin – enne ei anna, kui 4h möödas. Meest ka teavitasin ette rasketest öödest ???? Ja rahustasingi last ja vaatasin kella. Esimene laps kohanes 4 ööga, teisel võtab umb 2 ndl iga tunni nihutamine. Ja siis mõnda aega lasen olla, rahuöikumad ööd, ja siis nihutan jälle.

Alustasin praegusega detsembri algul ja oleme jõudnud 5h-ni – muidugi on tempot pidurdanud ja vahepeal 4x nohu põdemine. Laps 9k.

Kui järjekordne nohu möödas, tahan proovida rinnal hoidmise aja lühendamist – meil ta õnneks võtab lutti, nii et saan vahetust teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil see viimane öö oli ikka kisaga. Magas päeval kaks korda, aga see õhtune uinak venib üle 2h pikaks ja siis ta kell 9 õhtul polnud seda nägugi, et tahaks magama jääda. Õhtuti on tavaliselt kuidas kunagi. Jääb nii tissitades magama või siis ka niisama. Aga pigem ikka tissitades. Ma ei hakka teda ju üles ajama tissitamise käigus. Ühesõnaga eile sain ta lõpuks kell 10 õhtul magama ja pool üks öösel hakkas trall pihta. Andsin küll tissi, aga ta ikkagi magama ei jäänud ja hakkas oma voodis nutma. Tõstsin ta kaissu, aga ikka nuttis edasi. Tissi enam ei tahtnud. Siis ma otsustasin, et aitab küll naljast, läheb oma voodisse ja teen südame kõvaks. No ja nii ta seal siis nuttis ja vaatas mind võrede vahelt. Vahepeal käisin teda silitamas, panin teki peale, aga selle peale hakkas veelgi enam nutma. Eks ta lootis, et ma ta nüüd sülle võtan, aga siis pettumusest karjus veelgi rohkem. Ikka vist 30-45min võis karjuda. Õnneks tal ei ole selline üle korteri kriiskav hääl. Aga lõpuks jäi magama ja magas pikalt. 4-5 ajal andsin rinda ja siis tõusis kell 8.
Ega vist ilma selle nututa ei saa. Hoiatasin ka naabrinaist, et meil ööd võivad olla nutused. Naabrinaine alati muidu kiidab, et meil nii vaikne laps ja üldse häält ei tee. Ega ta siiani polegi häält teinud, sest tiss lükatakse kohe suhu, kui piuks tuleb.
Nüüd ma rohkem alla ei anna. Ma proovin siis nii, et kui vähegi võimalik, siis päevauned ka ilma tissita, õhtul samuti ja esimese ärkamise ajal samuti tissi ei anna. Kuna öö oli raske, siis täna kahe päevaunega me välja ei vea. Nüüd igal juhul jäi ilma tissita magama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil see viimane öö oli ikka kisaga. Magas päeval kaks korda, aga see õhtune uinak venib üle 2h pikaks ja siis ta kell 9 õhtul polnud seda nägugi, et tahaks magama jääda. Õhtuti on tavaliselt kuidas kunagi. Jääb nii tissitades magama või siis ka niisama. Aga pigem ikka tissitades. Ma ei hakka teda ju üles ajama tissitamise käigus. Ühesõnaga eile sain ta lõpuks kell 10 õhtul magama ja pool üks öösel hakkas trall pihta. Andsin küll tissi, aga ta ikkagi magama ei jäänud ja hakkas oma voodis nutma. Tõstsin ta kaissu, aga ikka nuttis edasi. Tissi enam ei tahtnud. Siis ma otsustasin, et aitab küll naljast, läheb oma voodisse ja teen südame kõvaks. No ja nii ta seal siis nuttis ja vaatas mind võrede vahelt. Vahepeal käisin teda silitamas, panin teki peale, aga selle peale hakkas veelgi enam nutma. Eks ta lootis, et ma ta nüüd sülle võtan, aga siis pettumusest karjus veelgi rohkem. Ikka vist 30-45min võis karjuda. Õnneks tal ei ole selline üle korteri kriiskav hääl. Aga lõpuks jäi magama ja magas pikalt. 4-5 ajal andsin rinda ja siis tõusis kell 8.

Ega vist ilma selle nututa ei saa. Hoiatasin ka naabrinaist, et meil ööd võivad olla nutused. Naabrinaine alati muidu kiidab, et meil nii vaikne laps ja üldse häält ei tee. Ega ta siiani polegi häält teinud, sest tiss lükatakse kohe suhu, kui piuks tuleb.

Nüüd ma rohkem alla ei anna. Ma proovin siis nii, et kui vähegi võimalik, siis päevauned ka ilma tissita, õhtul samuti ja esimese ärkamise ajal samuti tissi ei anna. Kuna öö oli raske, siis täna kahe päevaunega me välja ei vea. Nüüd igal juhul jäi ilma tissita magama.

Kuidas teil läinud on?

Mul 10-ne kuune tissihoolik ja lükkan öist võõrutamist muudkui edasi, sest ei taha teda röögitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris hästi on läinud. Teine öö panin lapse kell 9 õhtul magama. Kell 11 ärkas üles, aga ma ise polnud veel magama läinud selleks ajaks. Natuke lohutasin teda, keerasin ta õiget pidi voodis, tekk peale ja ise tulin toast välja. Seekord nuttis ainult 5min ja oligi vaikus. Magas edasi. Kell 1:30 oli jälle üleval ja siis andsin juba rinda. Ja hommikupoole veel sõi paar korda.
Kolmas öö läks 20:30 magama. Seekord jätsin juba kaks söögikorda vahele. Ikka nuttis natuke. Jälle sättisin ta ilusti ja tekk peale. Ise magasin edasi. Sõi kell 3 öösel ja siis kell 6 ärkas üles ja otsustas korraliku portsu mähkusse lasta, nii et pool selga jälle pasane ja kõik riided oli vaja puhaste vastu vahetada. Siis magasime 9ni hommikul.
Kuna laps alles 7-kuune, siis vist esialgu jätaks ühe söömiskorra ööseks alles. Muidu äkki hakkab piima väheks jääma. 9-kuuselt võiks laps juba terve öö magada.
Eks see kõik oleneb ka lapsest. Üldises plaanis on meil laps ikka väga hea magaja olnud ja üldse on ta kuidagi selline leplikum ja väga ei karju. Ma ootasingi ära, kui alumised hambad tulnud ja ülemised neli hammast ka lõikunud. Nüüd oligi hea aeg hakata vähendama tissitamisi. Arvasin, et kisa on rohkem, aga endale tuleb kindlaks jääda. Samas, mida aeg edasi, seda rohkem ta sellest öisest tissitamisest sõltuvusse jääb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Kui viimati kirjutasin, et päris hästi läheb, siis tegelikult nüüd võin öelda, et ega ikka hästi ei läinud küll. Alguses lihtsalt tundus nii. Jah, esimese toitmiskorra jätsin ära ja see peaaegu toimis. Laps küll üritas seda ikka ja jälle varasemaks nihutada. Aga kui 2 paiku söötsin esimest korda, siis pärast seda oli laps ikkagi iga natukese aja tagant tissi otsas. Mulle see magamatus ei mõju kuidagi hästi. Peavalud pidevalt. Laps oli kuidagi segaduses, sest üks hetk teda ei võetud voodist välja ja lasti nutta, teine hetk jälle võtsin kaissu ja andsin rinda.
Niisiis laps saab kohe 8-kuuseks ja läksin üle kolmele söögikorrale päevas. Otsustasin öise tissitamise üldse ära jätta. Esimene öö möödus karjudes. Õnneks ta ei karju täiest kõrist, vaid pigem jorisedes. Niisiis sõi ta viimati õhtul kell 20:30 putru ja 21:00 veel sai rinda ka. Ärkas mitu korda öösel ja nuttis. Kell 4 öösel kolisin elutuppa diivanile magama. Nii magamata. Siis jäi laps magama. Kell 6 ärkas ja siis andsin rinda esimest korda. Magas kella 8ni hommikul.
Nii et mina ei oska seda lõpetada leebelt. See ajab lapse segadusse ja mind ennast ka ei aita. Võõrutusperiood pikeneb. Pigem ikkagi see karjumine ära kannatada ja pärast seda on kõigil parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu beebi on küll noorem, 6 kuune, aga olin samamoodi hädas öiste tissitamistega. Väga pikka aega sõi öösel iga tunni aja tagant. Lisan, et magama jäi ainult tissi otsas. Ise olin täiesti läbi omadega ja samuti peavalud ja migreenihood.
Mind aitas raamat “Nutta uni”. Katsetasin seal öeldud, et kui laps on tissid otsas ning hakkab magama jääma, ehk imemine on aeglustunud, siis võtta lapsel tiss suust ära. Ilmselgelt hakkab uuesti otsima rinda aga siis vajutada õrnalt suu kinni tal. Esimesed korrad see kindlasti ei õnnestu. Kui laps hakkab nutma, siis tiss uuesti suhu ja seda korrata mitmeid kordi. Ise küll magamata sel ajal kui see tööle hakkab aega vähemalt pärast magab laps paremini.
Minul võttis 3-4 ööd aega ja laps ärkab nüüd 2-3x öösel ja seda ka ainult korraks, et kontrollida kas emme on olemas ikka.
Enda enesetunne on oluliselt parem nüüd ja laps ka palju rõõmsam.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Kui viimati kirjutasin, et päris hästi läheb, siis tegelikult nüüd võin öelda, et ega ikka hästi ei läinud küll. Alguses lihtsalt tundus nii. Jah, esimese toitmiskorra jätsin ära ja see peaaegu toimis. Laps küll üritas seda ikka ja jälle varasemaks nihutada. Aga kui 2 paiku söötsin esimest korda, siis pärast seda oli laps ikkagi iga natukese aja tagant tissi otsas. Mulle see magamatus ei mõju kuidagi hästi. Peavalud pidevalt. Laps oli kuidagi segaduses, sest üks hetk teda ei võetud voodist välja ja lasti nutta, teine hetk jälle võtsin kaissu ja andsin rinda.

Niisiis laps saab kohe 8-kuuseks ja läksin üle kolmele söögikorrale päevas. Otsustasin öise tissitamise üldse ära jätta. Esimene öö möödus karjudes. Õnneks ta ei karju täiest kõrist, vaid pigem jorisedes. Niisiis sõi ta viimati õhtul kell 20:30 putru ja 21:00 veel sai rinda ka. Ärkas mitu korda öösel ja nuttis. Kell 4 öösel kolisin elutuppa diivanile magama. Nii magamata. Siis jäi laps magama. Kell 6 ärkas ja siis andsin rinda esimest korda. Magas kella 8ni hommikul.

Nii et mina ei oska seda lõpetada leebelt. See ajab lapse segadusse ja mind ennast ka ei aita. Võõrutusperiood pikeneb. Pigem ikkagi see karjumine ära kannatada ja pärast seda on kõigil parem.

Mina see kes eespool küsis, kuidas teil läinud on (10k beebi).

Ma mõtlesin seda, et selline jupitamine ehk ajab lapse täitsa segadusse ja jätsin üks öö lihtsalt rinna andmata. I öö jäi temaga mees ja pm röökis öö läbi, magas mehel süles või rinna peal. Peale seda vahelduva eduga karjus ja siples 5 ööd. Nüüd möödas 2 nädalat ning magame päris hästi. Paar kord ärkab, niheleb ja natuke viriseb, aga jääb kähku uuesti magama. Rinnaga panen magama veel ja öösel tõstan ta oma voodisse.

Kunagi vanema lapsega tegime sama ja saime 3 ööga hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd siis kolmas öö seljataga ja peab tunnistama, et ma ei mäletagi, millal viimati magasin nii hästi kui nüüd. Arvestades seda, et ma olin magamata juba enne sünnitust meeletu sügelemise pärast. Laps ärkab küll vahepeal üles, mis on täitsa normaalne, aga ta jääb ise kohe jälle magama. Või siis ma kohendan tal tekki, sest ta kipub rändama mööda voodit ringi. Viimane öö ei karjunud ta üldse. Sellest eelmine öö veel karjus. Nagu ma aru saan, siis ta ikkagi tahab süüa 5-6 vahel. Ja see on täiesti ok minu jaoks. 8-9 unetundi järjest ilma söömata on minu arvates hea saavutus. Täna hommikul ärkas üles 7:30.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on oma neljakuusega just vastupidine mure – ta EI ärka üles. Varem käis unetsüklite vahetus nii, et sõrm suhu ja magas edasi (või kui kõht tühi, siis ärkas ja küsis süüa). Aga nüüd on nii, et ca iga kahe tunni tagant rallitab ja häälitseb läbi une, nagu otsib tissi, ja lõpuks hakkab nutma (jätkuvalt ärkamata), nii et ma enamasti olen oma elu lihtsustamiseks talle lihtsalt tissi suhu lükanud, sest siis sööb ja magab edasi ja ma ei pea ta rallimise pärast üleval olema. Ei teagi, kas mõistlikum oleks lihtsalt teise tuppa magama minna, kardan, et harjutan last liiga tihti sööma (varem sõi öösiti 3-4 tunni tagant).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Mul on oma neljakuusega just vastupidine mure – ta EI ärka üles. Varem käis unetsüklite vahetus nii, et sõrm suhu ja magas edasi (või kui kõht tühi, siis ärkas ja küsis süüa). Aga nüüd on nii, et ca iga kahe tunni tagant rallitab ja häälitseb läbi une, nagu otsib tissi, ja lõpuks hakkab nutma (jätkuvalt ärkamata), nii et ma enamasti olen oma elu lihtsustamiseks talle lihtsalt tissi suhu lükanud, sest siis sööb ja magab edasi ja ma ei pea ta rallimise pärast üleval olema. Ei teagi, kas mõistlikum oleks lihtsalt teise tuppa magama minna, kardan, et harjutan last liiga tihti sööma (varem sõi öösiti 3-4 tunni tagant).

    Ma teen sama. Kui niheleb ja kägiseb, lykkan tissi suhu. Laps rahuneb ja magab. Maiviitsiks seda tramburaid kuulata . Nad lopuks hakkavad nagunii ilma tissita ka magama. Meil neljakuune, kohe saab viis. Monikord olengi vaid 1-2 unetissiga paasend.  Mulle meeldib et mu laps ei pea nutma  ega stressama.  Vahel kui ma tissitada ei viitsi, panen talle luti suhu. Kohe rahuneb.
    mu arust ta ei visklegi labi une mitte nälja,  vaid krooksu voi puuksu parast.  Tiss lihtsalt lôdvestab ta ara

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib olla teemast mööda, aga mul on kolm last, kes kõik magasid suures voodis kaisus teatud vanuseni. Ja keegi pole voodist välja kukkunud. Minu arvates see pigem vabandus, kuigi turvalisuse tagamine nõuab küll veidi rohkem pingutamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Olen jõudnud järeldusele, et öiste tissitamiste vähendamine meil ei õnnestu. Nii palju õnnestus, et neid kordasid jäi 2-3. Laps saab järgmine kuu 10-kuuseks. Hetkel pikalt olnud nohus ja nüüd köhas. Ei ole lasknud tal öösel nutta, aga tulemus on see, et ta ikkagi nihutab neid söögikordi varasemaks ja tihedamaks. Ega siis jäägi muud üle, kui lõpetada üldse öise söötmise ära. Ta on meil neljas laps ja kõigi teiste lastega olen ikkagi täielikult öise söötmise ära lõpetanud ja see on ka õnnestunud. Siis ka läksin elutuppa magama ja mees jäi beebiga. Seekord katsetasin, kas saaks nii, et 1 kord sööb öösel. Aga see ei toimi. Mees on kodus ka ainult nädalavahetustel ja kuna tal rasked tööpäevad seljataga, siis ei taha nii, et ta öösel üldse magada ei saa.
Vabadel päevadel võtan lapse enda ja mehe vahele. Täna hommikul jäin aga sügavalt magama ja ehmatasin end üles selle peale, et laps ronis mu jalgade peal ja oli juba voodi äärel. Viimasel hetkel sain tal jalast kinni. Tal on turvalisem oma voodis olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas vähendada öiseid tissitamisi?