Esileht Kodunurk Kuidas vahetada lambipirni köögis (ei ole nali)

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kuidas vahetada lambipirni köögis (ei ole nali)

Postitas:

tere,

kusjuures ma olen meesterahvas, häbi häbi 😀
aga mul köögis on selline laelamp:

http://www.upload.ee/image/3342948/lamp.jpg

ja ma ei tea, kuidas surnud pirnid kätte sealt saada. keerates ei tule; aga keerata neid annab küll veidi. JA kogu kupatust üritades eemaldada (vasakul jäljed sellest 😀 ) ei tundu, et see kupatus on mõeldud eemaldamiseks.

Loodan, et keegi vastab ilusa vastuse ka, mitte ainult ei naerda mu üle 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pirni hoidev võru (sisemine) tuleks lahti keerata. Vähemalt mul käib köögimööblis olevate valgustite pirnivahetus niimoodi.
Kas sisemine võru on keeratav?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hoiab pirne mingi traat kinni, mille kruvikeerajaga lahti kangutan

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sellised pirnid küll seinalambis aga seda pirni ei pidanud keerama vaid see tuli välja tõmmata. Selline ora oli taga http://www.ledhouse.ee/spaw2/uploads/images/laialt_levinud_mr16.jpg

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laelampidel ka traatrõngas, mis tuleb eemaldada. pildilt tundub, et vist ka traat, sellel, mis pildil üleval vasakul paistaks nagu veidi traati (all paremal). Teistel siiski ei näe seda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 11:53; 07.06 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõenäoliselt on tegemist 220V halogeenidega. Need käivadki veerand pööret tagasi ning siis tulevad otse alla.

Peaksid proovima pöörata vastupäeva niipalju kui võimalik (u veerand pööret) ning kui pirn kergelt loksuma hakkab logistama, ja siis peakski välja kukkuma. Pirnil on kaks servaga saba. Need istuvad keraamilises pesas ning peale pööramist tahavad veidi loksutamist saada, et sealt pesaaukudest välja tuleksid.

Saad ühe kätte, siis taipad kuidas nad seal istuvad.

Ära põe – endal on paar isetehtud lampi kus on samuti need 220 halogeenid kuid pirn on küllaltki sügaval. Kätte veel saab mingi loksutamisega, aga uue panek võtab ikka jupi aega. See keraamiline pesa ja lambi kinnitusklemmid on kõik teravate servadega ja tagasiupitamine on tõeline jant.

Kui on aga 12V halogeen, peaks olema hoidmisvõru või muu kinnitus mida lahti lasta. Need pirnid aga käivad pesas ringi. Nendel tulab pirni hoidevõru lahti lasta ning pirni välja võttes saba lahti ühendada.

Pildil pole võrusid näha nii et peaks olema 220V

Muuseas soovitan LED pirnid panna. Juba on suht normaalse hinnaga saadaval. Säästavad elektrit ja ei küta niipalju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lambi serval on silt, kus ilmselt pirni mark kirjas. Pane see siia kirja ja siis kohe teada kuidas pirn välja käib.

Üldiselt on 3 varianti nagu juba varem kirjutati:

1) natuke keerad vastupäeva ja siis peaks kergelt välja tulema tõmmates (220V)
2) käib välja ainult pirni keskelt tõmmates, lukustust pole
3) tuleb välja pirn koos reflektori osaga, siis ilmselt traatrõngas hoiab kinni

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Traatrõngast pole näha, seega arvan, et palle soovitus on kõige adekvaatsem.
Ostsin ka kunagi sarnase halogeenpirniga lambi ja nägin vahetamisega kurja vaeva (lambiga oli küll kaasas halvastitöötav iminapp, aga see oli vahetamise ajal teadmata kohas). Uue panin juba led pirni, aga selle kahejalgse pirni õigesse kohta panek ja siis veerand pööret nõudis omajagu mängimnist, lapsega kahepeale nikerdasime paika.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loodan, et pirn juba vahetatud, aga igaks juhuks täpsustan, et pirni tüübi teadmisest siiski üksi ei piisa. Mul on 230V, GU10 pirnid laelampides, kuid kinni hoiab neid traatvõru. Selle eemaldamisel tuleb pirn koos pesaga välja ja nii on juba üsna mugav see veerandpööre teha, et pirn kätte saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 11:53; 07.06 19:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk Kuidas vahetada lambipirni köögis (ei ole nali)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.