Esileht Kodunurk Kuidas valida kasvuhoonet?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kuidas valida kasvuhoonet?

Postitas:

Plaan kevadel kasvuhoone osta. Pakkumisi ja võimalusi palju. Kas keegi oskaks juhendada või kogemusi jagada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vana kasvuhoone, mis on kunagi ise ehitatud ja hiljuti “renoveeritud” polüetüleenplastiga.

Kui oleks raha, siis ilmselt ostaks täitsa uue ja moodsa vana kõrvale.

Ainus, mida oskan soovitada, osta iseavanevate/tuulutavate akendega ja sisse korralik isekastmissüsteem. Teeb elu palju lihtsamaks ja laseb kodus ära käia.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 12:48; 05.02 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti peab olema selline, mida tuul ära ei vii.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin 2a tagasi polükarbonaatplaatidega kasvuhoone. Soovitan väga seda materjali.

Kui kasvuhoonet hakkad valima, siis mõtle hästi läbi kui suurt soovid, et ei oleks aasta pärast tunne, et miks ma ometi nii väikse tegin. Tegin selle vea ja nüüd 2a tagasi vahetasingi suurema vastu välja – enne oli kilekasvuhoone.

Kindlasti tee kasvuhoonele vundament, et minema ei lendaks sügistormidega.

Kõik muu on maitse küsimus. Minule näiteks meeldib, kui kasvuhoone on puhas ja korralik – seega minul on keskmine teerada plaaditud ja taimed kasvavad nö piiratud kastides. Lisaks, minule isiklikult ei meeldi kaarkasvuhooned. Tuli nö viilkatusega. Mees arvas, et siis lihtsam vahetada ka karbonaatplaate, kui mõni peaks alla andma. Kaarkasvuhoonel vist see materjal suhteliselt ühes tükis.

Osta kasvuhoone Lätist. Eestis on ebanormaalsed hinnad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 16:33; 06.02 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin 2a tagasi polükarbonaatplaatidega kasvuhoone. Soovitan väga seda materjali.

Kui kasvuhoonet hakkad valima, siis mõtle hästi läbi kui suurt soovid, et ei oleks aasta pärast tunne, et miks ma ometi nii väikse tegin. Tegin selle vea ja nüüd 2a tagasi vahetasingi suurema vastu välja – enne oli kilekasvuhoone.

Kindlasti tee kasvuhoonele vundament, et minema ei lendaks sügistormidega.

Kõik muu on maitse küsimus. Minule näiteks meeldib, kui kasvuhoone on puhas ja korralik – seega minul on keskmine teerada plaaditud ja taimed kasvavad nö piiratud kastides. Lisaks, minule isiklikult ei meeldi kaarkasvuhooned. Tuli nö viilkatusega. Mees arvas, et siis lihtsam vahetada ka karbonaatplaate, kui mõni peaks alla andma. Kaarkasvuhoonel vist see materjal suhteliselt ühes tükis.

Osta kasvuhoone Lätist. Eestis on ebanormaalsed hinnad.

http://entsyklopeedia.ee/artikkel/karbonaat
http://proplastik.ee/ehitusplast/kihtplastik-pc-polukarbonaat/
Millist sa silmas pead?
Vundamendiga hoone vōi rajatis vajab ka asjakohast projekti ja oma valitsusest kooskōlastust/luba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 12:48; 05.02 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtle läbi kuhu sa ta paned – meil on aianurgas, suht päiksepaistelises kohas, veekraani lähedal (sinna on pandud ka vee soojendamiseks tünn).
suurus – mis plaanid sul on? Ütlen kohe – esimesed aastatad kasvatad seal tohutult igasuguseid värke, teed hoidiseid, salateid jne – kuid aasta aastalt tuhin väheneb. Minul on suht väike ja see katab pere vajaduse ära värske tomati ja kurgi osas (lisaks panen varakevadel tilli, salati jms).
Akende avamiseks ostsin ise juurde vastavad seadmed (Hansapostist)
Kindlasti vundament.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin 2a tagasi polükarbonaatplaatidega kasvuhoone. Soovitan väga seda materjali.

Kui kasvuhoonet hakkad valima, siis mõtle hästi läbi kui suurt soovid, et ei oleks aasta pärast tunne, et miks ma ometi nii väikse tegin. Tegin selle vea ja nüüd 2a tagasi vahetasingi suurema vastu välja – enne oli kilekasvuhoone.

Kindlasti tee kasvuhoonele vundament, et minema ei lendaks sügistormidega.

Kõik muu on maitse küsimus. Minule näiteks meeldib, kui kasvuhoone on puhas ja korralik – seega minul on keskmine teerada plaaditud ja taimed kasvavad nö piiratud kastides. Lisaks, minule isiklikult ei meeldi kaarkasvuhooned. Tuli nö viilkatusega. Mees arvas, et siis lihtsam vahetada ka karbonaatplaate, kui mõni peaks alla andma. Kaarkasvuhoonel vist see materjal suhteliselt ühes tükis.

Osta kasvuhoone Lätist. Eestis on ebanormaalsed hinnad.

http://entsyklopeedia.ee/artikkel/karbonaat

http://proplastik.ee/ehitusplast/kihtplastik-pc-polukarbonaat/

Millist sa silmas pead?

Vundamendiga hoone vōi rajatis vajab ka asjakohast projekti ja oma valitsusest kooskōlastust/luba.

Sellest materjalist, mis nt sellel lingil. Mul on 4mm, täiesti piisav paksus.

https://www.ehomer.ee/et/kodu-ja-aed/kasvuhoone.html?gclid=CjwKCAiAqOriBRAfEiwAEb9oXa7oNCBzrn863zD9rXJSyUPAXaYLAz2d7QMugZIZ_v7c66M64L1b6BoCciQQAvD_BwE

Igasuguse ehitamise koha pealt – tuleb ikka enda koduvallast/linnast uurida, millised tingimused konkreetselt kehtivad. Meie ei pidanud mingeid projekte jm esitama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 16:33; 06.02 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul 6m2 kasvuhoone. Meie 5-liikmelise pere igapäevased vajadused katab ära, aga sissetegemiseks ei jätku. Vaiadega maa sees ja püsib küll. Pärnumaa tuttaval jällegi lendas minema vaiadega kasvuhoone, eks neil seal ole tuulisem ka. Mitmelgi tuttaval on kasvuhooned lume raskuse all plönni vajunud. Selle vastu aitab, kui panna talveks toed sisse vöi lund rookida kasvuhoone pealt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu esimene valmiskasvuhoone oli majakese kujuga (kolmnurkne katus), alumiiniumist, veerennid ja puha. Sattus olema lumerohke talv ja ise ka ilmselt laisk – katus kukkus kokku. parnandasin kuid siis hakkasid plastikplaadid lendama. Ehk asja sellest ei saanudki.

Edasi soetas ämm tunnelkasvuhoone – metallist kaared aga uksi/otsi ei olnud ja kaared vaid tugevduseks painutatus. Kile peale ja toimis/toimib, lumi küll natuke vajutas üks aasta aga ei midagi hullu. Tahtis küll lisatugesid alla ning uste ehitust aa päris kena.

Endale soetasin järgmiseks ka tunnelkasvuhoone 2m lai (et peenraid oleks hea teha). 6m pikk. Algselt oli mõeldud ka see kavuhoone plastikule kuid olles näinud mis plastikust ajaga saab (no mul kippus ikka muld vahele minema, tuhmus ka siis kui oli õiget pidi pandud jne) ei tundunud see enam eriti ahvatlev. Seega tõmbasingi oma tunnelile kile peale ja toimis. Esimene kile pidas 4 aastat vastu, vaatame kaua järgmine peab… Mudel ise Dvushka tugevam pidada olema Strelka aga sinna terava nurga otsa ei ole hea ilmselt kilet tõmmata.

Loomulikult sooviks midagi sellist aga hind on ka vastav.

Ehk minu tähelepanekud:
Kasvuhoonel ei tohiks olla vihmavee renne – takistab lume maha vajumist
Raam peaks olema vähemalt profileeritud metallist
plastik tuhmub ka siis kui seal on auruteibid jms
Kile on jahedam
Kilega on keeruline kasutada automaattuulutajaid (ning neid ei saa panna ka vertikaalsele ukseaknale. Või on äkki keegi proovinud ja kas toimib?)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk Kuidas valida kasvuhoonet?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.