Esileht Hobinurk Kuidas välja anda kalendrit või postkaarti?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Kuidas välja anda kalendrit või postkaarti?

Postitas:
Kägu

Hakkas huvitama, kas tavainimene saaks ka anda välja endapildistatud fotodega kalendri või postkaardi? Ütleme näiteks, et olen pikalt tegelenud hobikorras loodusfotograafia ja fototöötlusega – kuhu võiksin pöörduda, kui oleks soov kalender või postkaart müügiks teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkas huvitama, kas tavainimene saaks ka anda välja endapildistatud fotodega kalendri või postkaardi? Ütleme näiteks, et olen pikalt tegelenud hobikorras loodusfotograafia ja fototöötlusega – kuhu võiksin pöörduda, kui oleks soov kalender või postkaart müügiks teha?

Idee on ju vahva, aga ma ei usu, et sa sellega päriselt raha võiksid teenida.

Tänapäeval tegelevad fotograafiaga nii paljud, et pakkumine ületab nõudluse. Vahepeal oli tendents, et igal vähegi peegelkaamera omanikul on oma sait X photography, kuhu laeb pilte ja kujutab ette, et on nüüd kõva fotograaf.

Neid oma fotodest kokku pandud kalendreid saab tänapäeval tellida netist. Paned ise programmi abil pildid kokku ja nädala pärast on kalender kodus. Proovi alguses sellega ja vaata, kas su pildid on üldse nii kvaliteetsed, et ka paberil head välja näevad. Olen ise seda teinud, nii kalendrit, kui fotoalbumit perele.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, kalendreid ehk veel ostetaks, aga kes ostab tänapäeval postkaarte? Ja kalender pole ju lihtsalt pildialbum, seal peavad, et asjalik tarberiist oleks, olema üleval ka kuuseisud, riiklikud tähtpäevad ja kasvõi rahvakalendri tähtpäevad. Lisaks on terve hulk mingeid veidraid ja naljakaid rahvusvahelisi tähtpäevi, nt alles hiljuti oli kasside kallistamise päev, ja selliseid on teisigi. Nimepäevad jne. Siis peaks mingi ekstra vidin olema, et kalender lisaks ilusatele piltidele ka praktiline ja muidu atraktiivne oleks.

Võiksid midagi valmis teha ja esialgu nt sõpradele ja tuttavatele müüa pakkuda – kui läheb, siis tiraaži suurendada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trükikotta pead pöörduma, kuhu mujale. Ainuke asi, et müügiga pead ka ise tegelema.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla väljendasin end segaselt. Mu eesmärk pole nende müügiga hullult pappi teenida, küll aga pidasin silmas seda, et selle annaks välja keegi, kes tegeleb kalendrite väljaandmisega. Ilmuvad ju eesti fotograafide looduskalendrid jmt. Vaevalt et nad oma kulu ja kirjadega neid välja annavad.

Ja loomulikult olen ma enda pere ja sõprade tarbeks oma fotokalendreid juba teinud, pildid on igati kvaliteetsed, mitte mingid udukogud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingil saidil (nime enam ei mäleta) pakuti ristsõnu ja samas ka võimalust trükkida omaenda pilte särkidele, kruusidele, ja teha ka kalender. Aga muidu jah, eks ikka tuleb leida kirjastus. Kui sul põhi on juba valmis, siis on ilmselt lihtsam. Kui sa aga silmas pidasid, et keegi selle lõbu sul kinni maksaks, eks siis pead otsima sponsoreid. Seda need loodusfotograafid ilmselt ka teevad. Võid ju mõnega konsulteerida, või vaadata, kes nende kalendri on välja andnud ja siis sama kirjastuse poole pöörduda, et mis tingimused neil on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No reklaamkalendrid on tihtipeale nii generic piltidega, et v-o sealt kaudu saaks midagi mitte-miinusessejäävat korraldada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.sulemees.ee/trukiteenused

https://www.kumaprint.ee/

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla väljendasin end segaselt. Mu eesmärk pole nende müügiga hullult pappi teenida, küll aga pidasin silmas seda, et selle annaks välja keegi, kes tegeleb kalendrite väljaandmisega. Ilmuvad ju eesti fotograafide looduskalendrid jmt. Vaevalt et nad oma kulu ja kirjadega neid välja annavad.

Ja loomulikult olen ma enda pere ja sõprade tarbeks oma fotokalendreid juba teinud, pildid on igati kvaliteetsed, mitte mingid udukogud.

Lugedes seda ja teemaalgatust, jääb ikkagi segaseks, mis su eesmärk siis on? Tuntust koguda? See peaks käima ikka teistpidi, et enne teed endale nime, sest nende  kalendrite väljaandmise/müügi juures loeb ju see ka. Lähene pigem nii, et osaled erinevatel loodusfoto konkurssidel – äkki seal siis jääd kellelegi silma, tekivad kontaktid ja võimalused.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla väljendasin end segaselt. Mu eesmärk pole nende müügiga hullult pappi teenida, küll aga pidasin silmas seda, et selle annaks välja keegi, kes tegeleb kalendrite väljaandmisega. Ilmuvad ju eesti fotograafide looduskalendrid jmt. Vaevalt et nad oma kulu ja kirjadega neid välja annavad.

Ja loomulikult olen ma enda pere ja sõprade tarbeks oma fotokalendreid juba teinud, pildid on igati kvaliteetsed, mitte mingid udukogud.

Lugedes seda ja teemaalgatust, jääb ikkagi segaseks, mis su eesmärk siis on? Tuntust koguda? See peaks käima ikka teistpidi, et enne teed endale nime, sest nende kalendrite väljaandmise/müügi juures loeb ju see ka. Lähene pigem nii, et osaled erinevatel loodusfoto konkurssidel – äkki seal siis jääd kellelegi silma, tekivad kontaktid ja võimalused.

Kas nüüd just tuntust, pigem tahaks oma loomingut jagada. Olen välja andnud kaks luulekogu ja nende puhul oli asi lihtne ja konkreetne: saatsin paarile kirjastusele käsikirja, nende seast leidsin kirjastuse, kes oli avaldamisest huvitatud, ning edasi tegeleski raamatuga juba kirjastus. Minu jaoks oli see, et kirjastus tahtis mu raamatuid avaldada, justkui kinnitus, et looming on avaldamiseks piisavalt kvaliteetne. Seepärast meeldiks mulle ka oma fotoloomingu puhul, kui avaldamine käiks läbi ametliku kanali, mis annaks asjale mingi kvaliteedimärgi.

Küsisin rohkem huvi pärast, lootes, et ehk on kellelegi teemaga isiklikke kogemusi. Mingit kindlat plaani mul veel ei ole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla väljendasin end segaselt. Mu eesmärk pole nende müügiga hullult pappi teenida, küll aga pidasin silmas seda, et selle annaks välja keegi, kes tegeleb kalendrite väljaandmisega. Ilmuvad ju eesti fotograafide looduskalendrid jmt. Vaevalt et nad oma kulu ja kirjadega neid välja annavad.

Ja loomulikult olen ma enda pere ja sõprade tarbeks oma fotokalendreid juba teinud, pildid on igati kvaliteetsed, mitte mingid udukogud.

http://www.kalender.ee

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla väljendasin end segaselt. Mu eesmärk pole nende müügiga hullult pappi teenida, küll aga pidasin silmas seda, et selle annaks välja keegi, kes tegeleb kalendrite väljaandmisega. Ilmuvad ju eesti fotograafide looduskalendrid jmt. Vaevalt et nad oma kulu ja kirjadega neid välja annavad.

Ja loomulikult olen ma enda pere ja sõprade tarbeks oma fotokalendreid juba teinud, pildid on igati kvaliteetsed, mitte mingid udukogud.

http://www.kalender.ee

Teemat ka lugesid või? Ilmselgelt ei otsi teemaalgataja kohta, kus oma pere tarbeks mõned kalendrid tellida.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

küll aga pidasin silmas seda, et selle annaks välja keegi, kes tegeleb kalendrite väljaandmisega.

Kuidas sa nii rumal oled? Kalender.ee tegelebki kalendrite välja andmisega ja kust siis mujalt tellida kui neilt?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

küll aga pidasin silmas seda, et selle annaks välja keegi, kes tegeleb kalendrite väljaandmisega.

Kuidas sa nii rumal oled? Kalender.ee tegelebki kalendrite välja andmisega ja kust siis mujalt tellida kui neilt?

Arusaamatu, miks sa mind rumalaks sõimad. Ma pole väitnudki, et kalender.ee käest tellida ei tahaks. Ma ei teadnud lihtsalt sellist kohta. Tänan linkijat lingi eest, uurin asja.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui Eestis mõnel loodusgotograafil oma kalender on, siis on tegu ikka tuntud nimedega. Ühegi tundmatu fotograafi aitorikalender pole mulle kaubanduses silma jäänud. On sul näiteks oma fotograafiateemaline Instagrami või Facebooki konto? Sealtkaudu saab ka vaikselt tuntust kasvatama hakata, kui piltidel on tabatud mõni haruldane või naljakas hetk ja need inimeste seas levima hakkavad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh, kalendreid ehk veel ostetaks, aga kes ostab tänapäeval postkaarte

Mina näiteks. Vahel ikka tuleb ette, et mõne postkaardi saadan ja sünnipäevakaarte saadab meie pere siiani. Ise saan ka. Nii et ikka on neid, kes jäävad kõigele vaatamata vanamoodsaks. ???? ????

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, kalendreid ehk veel ostetaks, aga kes ostab tänapäeval postkaarte

Mina näiteks. Vahel ikka tuleb ette, et mõne postkaardi saadan ja sünnipäevakaarte saadab meie pere siiani. Ise saan ka. Nii et ikka on neid, kes jäävad kõigele vaatamata vanamoodsaks. ???? ????

Jah, aga nende väheste pärast vist ei ole mõtet postkaarte tegema hakata. Kalender on iseasi, sel on praktiline väärtus – lihtsalt ilusate piltide pärast maitia, kas keegi ostaks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh, kalendreid ehk veel ostetaks, aga kes ostab tänapäeval postkaarte

Mina näiteks. Vahel ikka tuleb ette, et mõne postkaardi saadan ja sünnipäevakaarte saadab meie pere siiani. Ise saan ka. Nii et ikka on neid, kes jäävad kõigele vaatamata vanamoodsaks. ???? ????

Jah, aga nende väheste pärast vist ei ole mõtet postkaarte tegema hakata. Kalender on iseasi, sel on praktiline väärtus – lihtsalt ilusate piltide pärast maitia, kas keegi ostaks.

Tead, ma reisidel olles alati teadlikult vaatan, kui paljud näiteks turismi-info putkadest postkaarte ostavad. Neid ei olegi nii vähe.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohtade vaateid ilmselt ostetakse küll. Kui mina lähen kalendrit ostma, siis vaatan ikka piltide ilu, pildistajate nimed ei ütle minule nagunii midagi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, kalendreid ehk veel ostetaks, aga kes ostab tänapäeval postkaarte

Mina näiteks. Vahel ikka tuleb ette, et mõne postkaardi saadan ja sünnipäevakaarte saadab meie pere siiani. Ise saan ka. Nii et ikka on neid, kes jäävad kõigele vaatamata vanamoodsaks. ???? ????

Jah, aga nende väheste pärast vist ei ole mõtet postkaarte tegema hakata. Kalender on iseasi, sel on praktiline väärtus – lihtsalt ilusate piltide pärast maitia, kas keegi ostaks.

Tead, ma reisidel olles alati teadlikult vaatan, kui paljud näiteks turismi-info putkadest postkaarte ostavad. Neid ei olegi nii vähe.

See on reisidel, ilmselt siis välismaal. Meie turg on hoopis iseasi. Ja turismi-info putkades on ilmselt vaatamisväärsused, mitte loomapildid, kui just pole tegemist mingite eriliste eksootidega. Vaevalt sa nüüd lähed mõnda teise Eesti linna ja sealt putkast siis nt hundi või kasvõi karu pildiga postkaardi ostad 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb, mis fotod on. Kui viitsid näiteks mõnest omavalitsusest sealsete kaunite vaadetega ja huviobjektidega fotod teha, võivad nad tahta oma valla kalendri luua. Tallinnas saadab näiteks Pirita LOV oma elanikele tasuta linnaosa pitlidega kalendri.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kristiine saadab ka, pildid on enamuses pargi pidudest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine poodi, võta kalender kätte ja vaata, kes välja andis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaevalt sa nüüd lähed mõnda teise Eesti linna ja sealt putkast siis nt hundi või kasvõi karu pildiga postkaardi ostad ????

Kes loomapiltidest on rääkinud? Mina ostan linnavaate- või mõne muu huvitava motiiviga kaarte ja tõesti võin vahel postitada ka Tartust või Kapakohilast, kui isu tuleb.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Hobinurk Kuidas välja anda kalendrit või postkaarti?