Esileht Kodunurk Kuidas vana värv välisseinalt eemaldada?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kuidas vana värv välisseinalt eemaldada?

Postitas:
Kägu

Olen korteriinimene, aga ostsin nüüd ühe väikse vana suvila maale. Tahaks selle üle värvida, sest värv koorub juba seintelt, see on üle 15 aasta vana. Kuna puutun sellega kokku esmakordselt, siis on see minu jaoks täiesti tume maa, seepärast palun jagage õpetust, millega see kooruv värv eemaldada, et saaks seinad uuesti üle värvida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Survepesur peaks hästi toimima, kui värv juba koorub.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Värvi kraapimiseks on müügil spetsiaalsed kaabitsad. Kuuma õhu püstolit ei soovitata, see on tuleohtlik.

Üldiselt tasub guugeldada ja ka YouTube’st vaadata ehitusasju, sealt saab häid praktilisi nõuandeid ja näitavad ette, kuidas teha ja mida kasutada.

https://moodnekodu.delfi.ee/artikkel/82607099/varvime-maja-10-asja-mida-silmas-pidada-kui-hakkad-maja-varvima

https://www.youtube.com/watch?v=ERGdC-HN6ak

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pakuks mingi liivaprits või soodaprits või mis see kolmas prits oli. Ise kraapida on jube vaevarikas, kooruvat värvi üle värvida pole mõtet. Siis vahetaks juba voodri välja ja värviks kohe õige värviga. Survepesurit pigem ei soovitaks, ei usu et sellega ühtlase tulemuse saab, paar lahtisemat tükki vast peseb maha.

Minu kodu ümbruses on palju eestiaegseid puitvoodriga maju ja paljudel neist on kooruv värv, mitte eestiaegne vaid kümmekond aastat taasi värvitud. Seega õige värvi ja krundi valik on oluline, aga enne seda tuleks vanast värvist lahti saada. Ise olen väiksemaid välitöid teinud linaõlivärvidega, nende miinuseks on kerge hallitama minek kui on ebasoodsad tingimused (niiskus) ja üldse suvalise mustuse külge võtmine, samas kooruma pole kusagilt hakanud. Tehases värvitud uksed ja aknad kooruvad siit ja sealt, aga selles saan ilmselt ainult ennast süüdistada, et sai hinna alusel otsus tehtud (varasemate tööde pildid olid küll ilusaqd, aga eks meie omad olid ka kohe peale paigaldamist ilusad).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Kodunurk Kuidas vana värv välisseinalt eemaldada?