Esileht Pereelu ja suhted Kuidas vanemalt lapse kasvatamise ja heaolu nimel abi küsida

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Teema: Kuidas vanemalt lapse kasvatamise ja heaolu nimel abi küsida

Postitas:

Kuidas oma isalt sellist abi paluda? Tal on endal maja olemas ja mingeid suuri makseid tal ei ole ja pangalaenu samuti mitte.

Lähed oma isa juurde ja räägid temaga.

Ja need, kes siin seletavad, et isalt ei tohiks abi paluda, siis minul lapsevanemana oleks ikka väga kehv tunne kui mu hädas laps ei tuleks minu juurde. See ei tähenda, et ma peaks talle kõike ette-taha ära tegema, aga võimaluste piires kindlasti aitaks. Mille jaoks ma seda mammonat korjan kui oma lapsigi ei aita?

Ja ostmine on kindlasti targem tegu kui üürimine pikemas perspektiivis. Saab hakkama ka 1-toalises, aga hea oleks kui köök oleks eraldi ehk siis pigem vanemas majas.

Panin kohe plussi. Minu jaoks täielik hämming on see jutt mõnel, et isa ei peaks aitama. Kes siis veel aitama peaks kui mitte vanemad ja kui nad ise on oma eluga heal järjel. Muidugi ei peaks aitama sellist, kel koguaeg abi vaja, lollusi teeb, sõltlane on jne selline pidev süüdimatu parasiit. Aga praegusel juhul kui tõesti on ühekordne ja suur SOS olukord, siis võiks küll isa aidata. Ise lapsevanemana ma ei kujuta küll ette sellist olukorda, et jätaks lapse abita. Mis ema ma selline oleks. Ise lapsed sünnitasin ja pean neid ka aitama. Vajadusel ja võimalusel ka siis kui nad on täiskasvanud ja hädas.

Õige ema kasvatab oma lapsed iseseisvateks inimesteks, kes õpivad ise elus hakkama saama. Ma ei ütle, et oma lapsi vajadusel toetada ei võiks, võib ikka, aga mõistuse piirides.
Kui laps soovib omale korterit, siis täiesti piisav oleks vanemate poolt nt sissemaksuraha anda, aga mitte enamat.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.12 20:29; 15.12 07:34; 15.12 07:40; 15.12 07:54; 15.12 09:11; 15.12 11:17; 15.12 11:26; 15.12 11:50; 16.12 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õige ema kasvatab oma lapsed iseseisvateks inimesteks, kes õpivad ise elus hakkama saama. Ma ei ütle, et oma lapsi vajadusel toetada ei võiks, võib ikka, aga mõistuse piirides.
Kui laps soovib omale korterit, siis täiesti piisav oleks vanemate poolt nt sissemaksuraha anda, aga mitte enamat

Ma ei näe seost. Hiljem võibki tütar ja küllap võtabki laenu üle ning paar esimest aastat raskel ajal laenumakse tasumist ongi võrdne sissemakse andmisega. Pealegi, kui isa võtab laenu, jääb korter seniks ju ka isa nimele, mis pigem just hoiab isa raha turvaliselt, juhuks, kui tütar osutuks ebamääraseks elukunstnikuks. See korter võib olla ka lõpuks isa pensionisammas.

Aga praegu vajab isa laps sündiva lapselapsega abi, mitte tänavale heitmist, et saa aga ise hakkama ja iseseisvalt või sure ära, kui elada ei jaksa nagu Ukuaru filmis Ukuaru Minnale öeldi.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 10:31; 15.12 11:47; 15.12 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja abi saab ka teisiti pakkuda, korteri ost ei ole ju ainuke variant.
Miks ei võiks tütar isa majja kolida, kuni ise jalad alla saab?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.12 20:29; 15.12 07:34; 15.12 07:40; 15.12 07:54; 15.12 09:11; 15.12 11:17; 15.12 11:26; 15.12 11:50; 16.12 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja abi saab ka teisiti pakkuda, korteri ost ei ole ju ainuke variant.
Miks ei võiks tütar isa majja kolida, kuni ise jalad alla saab?

Miks see abi nüüd rohkem aktsepteeritav on, kui korteri ostmise aitamine? Isakodus võib iseseisvumine hoopis kauem aega võtta, sest sööd vanemate lauast, maksud on tibatillud, ei pea üksi argipäeva majandama, mis kindlasti kaasneks omaette korteris elades.

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 10:31; 15.12 11:47; 15.12 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu töö on kodune, mis palju sissetulekut ei too ja mehel ei ole kunagi kindlat töökohta. Välismaal töötades ei saanud ma kõrvale palju panna, kuna töö oli hooajaline ja talved veetsin enamasti Eestis üürikas, mille alla ka enamus raha läks.

Sellepärast sa kardadki isa poole pöörduda, kuna sa tead, et isa teab, et sa pole eriti stabiilne. Elad vägivaldse mehega, kes ei pea ühtegi töökohta, ise ka ei tööta ja siis otsustad veel sellisesse suhtesse ja kaootilisse elusse lapse sünnitada. Miks selline otsus? Nüüd jama majas.
Ju see vaene isake peab sind ikka aitama, mis tal muud üle jääb. Kantseldama oma vana suitsetavat haiget ema ja tite ootel elukuntsnikust tütart.
Jõudu talle!

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on teemaalgatajast isekas oodata, et isa ostab talle korteri. Nõus, kui oled hädas, siis tuleb aidata. Aga ikka seda joont järgides, et anna abivajajale õng, mitte kala.

Ma sain esimese lapse 19-aastaselt. Ehkki mu vanemad olid järje peal inimesed, ei tulnud mul kordagi pähe, et nemad peaksid mulle korteri ostma või mulle raha andma. Ise tahtsin last. See tähendab, et pean ise hakkama ka saama. Nii me siis esialgu üürisimegi mehega maakohas korterit, kus jõud ja rahakott peale hakkas. Mees töötas üksi. Emapalka sel ajal ei tuntud. Lasterahad olid olematud ja dekreediraha ma ei saanud, kuna noore ja rumalana töötasin ühe petturi juures, kes ei olnud minu pealt sentigi makse maksnud.
Kui elujärg läks paremaks, siis üürisime Tallinnas korteri. Pikalt elasime nii. Nüüd on peres neli last ja meil on enda raha eest soetatud kodu.

Mul pole pähe ka tulnud, et minu või mehe vanemad oleksid pidanud meile midagi ostma või andma. Jah, mehe vanemad laenasid meile pangalaenu võttes natukene raha juurde, sest enda kogutud sissemaksust tuli puudu. Aga selle maksime aasta jooksul neile täies mahus (pluss intressid) tagasi. Minu arust on niimoodi õige.

Kui oled täiskasvanud inimene ja planeerid siia ilma lapsi, siis pead olema võimeline ka vastutust võtma.

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja abi saab ka teisiti pakkuda, korteri ost ei ole ju ainuke variant.

Miks ei võiks tütar isa majja kolida, kuni ise jalad alla saab?

Kas sa ei lugenud siis – pole piisavalt hea ju, seal elab suitsetav vanaema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<
Miks ei võiks tütar isa majja kolida, kuni ise jalad alla saab?

Miks see abi nüüd rohkem aktsepteeritav on, kui korteri ostmise aitamine? Isakodus võib iseseisvumine hoopis kauem aega võtta, sest sööd vanemate lauast, maksud on tibatillud, ei pea üksi argipäeva majandama, mis kindlasti kaasneks omaette korteris elades.

Isakodus kehtivad ikka sealsete majaelanike reeglid ja täiskasvanud laps tavaliselt soovib just kiiremas korras ikka oma kodu ja pingutab rohkem, et sissemaksu raha koguda. Isal ei pruugi ju olla pangakontol korteriostu raha seismas, ja kui varem on isa öelnud et tema laenu ei võta, siis ainuke mida võib loota on rahaline abi üürikorteris elamise ajal max 2a. tööle tuleks ikka varem minna või teha lapse kõrvalt varem kodus mingeid tööotsi. Sel juhul tuleks vaadata ka odav üürikas kuni 200.-eur kuus.
Välismaal teeniti raha, aga talvel ei käinudki Eestis tööl? Elukaaslase kukil elada temast sõltuvana on ikka väga riskantne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas oma isalt sellist abi paluda? Tal on endal maja olemas ja mingeid suuri makseid tal ei ole ja pangalaenu samuti mitte.

Lähed oma isa juurde ja räägid temaga.

Ja need, kes siin seletavad, et isalt ei tohiks abi paluda, siis minul lapsevanemana oleks ikka väga kehv tunne kui mu hädas laps ei tuleks minu juurde. See ei tähenda, et ma peaks talle kõike ette-taha ära tegema, aga võimaluste piires kindlasti aitaks. Mille jaoks ma seda mammonat korjan kui oma lapsigi ei aita?

Ja ostmine on kindlasti targem tegu kui üürimine pikemas perspektiivis. Saab hakkama ka 1-toalises, aga hea oleks kui köök oleks eraldi ehk siis pigem vanemas majas.

Panin kohe plussi. Minu jaoks täielik hämming on see jutt mõnel, et isa ei peaks aitama. Kes siis veel aitama peaks kui mitte vanemad ja kui nad ise on oma eluga heal järjel. Muidugi ei peaks aitama sellist, kel koguaeg abi vaja, lollusi teeb, sõltlane on jne selline pidev süüdimatu parasiit. Aga praegusel juhul kui tõesti on ühekordne ja suur SOS olukord, siis võiks küll isa aidata. Ise lapsevanemana ma ei kujuta küll ette sellist olukorda, et jätaks lapse abita. Mis ema ma selline oleks. Ise lapsed sünnitasin ja pean neid ka aitama. Vajadusel ja võimalusel ka siis kui nad on täiskasvanud ja hädas.

Õige ema kasvatab oma lapsed iseseisvateks inimesteks, kes õpivad ise elus hakkama saama. Ma ei ütle, et oma lapsi vajadusel toetada ei võiks, võib ikka, aga mõistuse piirides.

Kui laps soovib omale korterit, siis täiesti piisav oleks vanemate poolt nt sissemaksuraha anda, aga mitte enamat.

Ema? Teemaalgatajal pole ju ema, isa on.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 00:46; 15.12 11:08; 15.12 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isekas plikake- vanemate juures elada ei kõlba, sest vanaema teeb omas kodus mida tahab (et see on nõme tervistkahjustav komme, see on teine asi). Issi tagugu kinni korter, sest sul õnnestus rasedaks jääda. Kas issil selles ka ütlemisõigus oli, kas või kellega see laps teha, või tema peab ainult tegelema sinu vigade silumisega?
On ok, kui vanemad aitavad raskesse olukorda sattunud last, selleks ongi vanemad, on lapsepõlvekodu, on koht, kuhu minna, kui elus viltu veab, sellist tagalat tahaks elus iga (suurekskasvanud) laps.
Teine asi on, kui vanemad peavad pidevalt toetama, aitama elada, taguma kinni vigu (laenu, lapsi, elukohti, taskuraha). Siis pole nad oma ülesannet täitnud, et kasvatada üles täiskasvanu. Neil on endiselt titt kaelas, kes iseseisvalt hakkama ei saa.
Teemaalgatajal on ikka päris tagumine aeg hakata täiskasvanuks ja üritada ise hakkama saada, kui ta juba lapsi saab. Eeldaks nagu, et lapsi saavad täiskasvanud, mitte ise veel ülalpeetavad lapsed. Olgu, lapse titeea oleks ju hea, kui oleks tugi, aga hiljem kindlasti ise.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 13:19; 17.12 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna elasin kuni täisealiseks saamiseni ema kodus, siis sain sellest ka elukestva trauma, kuna ema oli aökohoolil ja isegi kaine peaga ähvardas mind lastekodusse panna või tema arvates idioodist isa juurfe saata. Ma olin igatepidi koolis tubli ja püüdlik ning õpetajate pooöt andekaks lapseks peetud. Samas puudus mul kodus turvatunne, millest arenes ka ärevus ja raskused hiljem ise hakkama saada. Hakkasin turvatunnet hoopis oma suhetest otsima ja olin emotsionaalseöt sõltuv ja usaldav. Kõrghariduse omandasin sellise, et antud erialal ei meeldi enam tänasel päeval töötada, seega jah olen olnud rumal ja teinud palju valesid valikuid. Välismasl töötasin erialal, mida Eestis nt ei ole.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.12 19:59; 14.12 22:17; 14.12 22:20; 14.12 22:32; 14.12 22:33; 15.12 14:01; 16.12 15:24; 21.12 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas oma isalt sellist abi paluda?

Lihtsalt lähed isa juurde, räägid et oled hädas ja kas ta saaks sind elamispinnaga aidata. See, kuidas ta aitab, on tema otsus: üürib, ostab, vms. Sul oleks lisaks materiaalsele toele tegelikult vaja ka moraalset tuge. Kas su isa üldse teab, et su mees vägivaldne on? Räägi temaga.
Need, kes siin arvasid, et kõik inimesed peaks end segi pingutama: oleneb ju vanema võimalustest, kuidas toetada. Kui minu laps oleks rase ja elaks vägivaldse mehega ning mul oleks nii palju raha, et vabalt mingi korter osta, siis ma teeksin seda. Kui oleks vähem raha, siis üüriksin või võtaksin laenu, vms.
Mul on sõbranna, kes on oma kolmele lapsele (kes ei olnud üldse hädas) korterid ostnud ilma igasuguse küsimiseta. Tal lihtsalt oli see võimalik.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isa kirjutas täna, et igaüks peab ikka ise oma probleemidega hakkama saama, olgu see mees mul ükskõik milline. Et tema ei saa nõuda vanaemalt suitsetamise mahajätmist. Tema ei saa osta ka korterit, üürimist ka välja ei pakkunud. Talle on uue muruniiduki ostmine olulisem.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.12 19:59; 14.12 22:17; 14.12 22:20; 14.12 22:32; 14.12 22:33; 15.12 14:01; 16.12 15:24; 21.12 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isa kirjutas täna, et igaüks peab ikka ise oma probleemidega hakkama saama, olgu see mees mul ükskõik milline. Et tema ei saa nõuda vanaemalt suitsetamise mahajätmist. Tema ei saa osta ka korterit, üürimist ka välja ei pakkunud. Talle on uue muruniiduki ostmine olulisem.

Lihtsalt huvi pärast – kas sa isaga näost näkku (või telefonitsi) ei suhelnudki? Ja nii kirjutasidki, et tuled tema juurde elama, kui vanaema suitsetamise maha jätab, või muidu tuleks korter osta?

See nüüd küll päris hea lähenemisviis ei olnud (kui see muidugi nii juhtus – ma ju ei tea).

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su isal on õigus, igaüks peabki ise oma probleemidega hakkama saama, sinu isa ei pea hakkama sinu keedetud suppi sööma.
Ja nüüd käitud sa nagu väike laps, kes jonnib, kuna issi ei osta sulle korterit. Tule taevas appi, kasva suureks.
Kas sa sa seda küsisid, kas võid mõnda aega tema majas elada? Seda ta sulle vaevalt keelaks.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.12 20:29; 15.12 07:34; 15.12 07:40; 15.12 07:54; 15.12 09:11; 15.12 11:17; 15.12 11:26; 15.12 11:50; 16.12 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsustasid saada lapse mehega, kellest juba teadsid, et kooselu temaga ei toimi. Miks ometi? Kuigi teadsid, et hakkad last üksi kasvatama, siis tulid ära töölt. Selle asemel, et viimase minutini töötada ja endale natuke raha koguda ja endale korter üürida. Nüüd ootad, et keegi annaks sulle lihtsalt nii sama elamise. Sedasi saab toimida ja mõelda ainult nn peast lihtne inimene.
Räägid, et oled isaga lähedane, aga abi palud mingi sõnumiga ja siis imestad, kui isa ära ütleb. Pigem ei palunud abi vaid nõudsid, et osta mulle korter, sest mul pole kuskil elada. Aga kui ei osta, siis las vanaema muudab oma harjumusi ja ma kolin sinu majja.
Ega sul palju muud ei jää üle kui minna tööle, ükskõik millisele ja nii kaua, kui saad elada selle elukaaslase korteris koguda endale, kas või üüri sissemakse raha. Mõnes väikelinnas kindlasti jõuad üürida. Ehk siis, kui sa oled isale tõestanud, et sa ise ka pingutad hakkamasaamise nimel, on isa ka nõus sind toetama.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isa kirjutas täna, et igaüks peab ikka ise oma probleemidega hakkama saama, olgu see mees mul ükskõik milline. Et tema ei saa nõuda vanaemalt suitsetamise mahajätmist. Tema ei saa osta ka korterit, üürimist ka välja ei pakkunud. Talle on uue muruniiduki ostmine olulisem.

Kui sa muidugi kindlaid ja suuri tingimusi oma abistajatele hakkad esitama, siis pole ime, et abikätt ei pakuta. Minu jaoks ületab see abiküsimise (vajamise) piiri, kui täiskasvanud inimene abiks eeldabki, et keegi teine (olgugi, et isa) peaks tema heaks laenu võtma. Minu laps teab küll, et mul on mõte tulevikus vähegi võimalusel abistada kuidagi teda korteri soetusel (kas sissemaksuga; aidata alguses kuumaksetega vms), aga kindalasti mitte siis, kui ta tuleb rusikas laual nõudma endale korterit või on näha, et ta laristab kõik toetused uisapäisa maha.
Olen ise pakkunud sisuliselt üleöö oma väikest elamist väikelapsega emale ajutiseks elamiseks. Tal polnud küll mingeid tingimusi. Oli rahul, et saab nii kiirelt ajutise tasuta elamispaiga, elupaigale mingeid tingimusi tal polnud, kuigi palju kehvemad, kui tal enne olid. Oli rahul, et sai puhveraja (ka rahaliselt), et oma edaspidised võimalused läbi mõelda ja leida võimalik viis edasiminekuks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtaks sinu olukorras ühendust naiste varjupaigaga – päriselt ka. See ei ole mingi asotsiaalide kogunemiskoht (nagu sa tundud arvavat), vaid ongi mõeldud sinu olukorras olevate naiste (ja laste) aitamiseks. Kui mind ei usu, otsi netist videoklippe nende kohta ja vaata järgi. Kindlasti saab seal käia ka kohapeal konsultatsioonis ja veenduda oma silmaga, et varjupaik on tõepoolest aitamiseks.

Raske lapsepõlv jääb alatiseks kummitama, kuid on sinu asi otsida endale abi ja oma lapsele paremat, traumavaba, elu pakkuda! Ühel hetkel tuleb võtta vastutus ja tagada, et sinu valikud oleks sinu omad, mitte põhjustatud lapsepõlvetraumadest. Sa ei saa jääda oma otsuseid elu lõpuni põhjendama asjadega, mis juhtusid aastaid tagasi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uue muruniiduki eest saab kohe mitu korterit ja kindlasti on see talvel plaanis. Loomulikult ei saa ta nõuda, et vanaema suitsetamise maha jätaks – vaid et suitsetaks omas toas. Aga sellega oli ta nõus, et tema juurde elama lähed?
Kui aus olla, kui minu laps oleks sellises olukorras, siis just pakuks võimalust enda juurde tulla, korterit ma ostma/üürima ei hakkaks. Saaks jalad alla, läheb tööle – siis üürib ja ostab, selle ajani saaks tasuta peavarju ja aitaks last hoida.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 08:52; 15.12 09:52; 16.12 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oleme mehega tülitsenud, siis ta läheb tihti välja ja paneb ukse lukku, mul võtit ei ole

Oot, see värd hoiab sind pantvangis?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtle oma REAALSED variandid läbi. Jõuluvana, ootamatu pärandus või kingitud korter pole ju tegelikult võimalused. Minu meelest on 3 varianti:
1) Jääd koos lapsega vägivaldse mehe juurde ja olete seal koos luku taga. Annad lapsele samasuguse lapsepõlve nagu sul endal oli.
2) Lähed naiste varjupaika. Mehest pääsemiseks hea variant, kuid ka seal ei saa elada lapse kooliminekuni. Varem või hiljem pead ISE jalad alla saada. Ka sotsiaalkorteris on vaja maksta üür ja kommunaalid. Samuti on vajab laps mähkmeid, riideid, alates kuuendast elukuust ka lisatoitu.
3) Palud isalt võimalust elada ühes toas tema majas. Üüri ta sinult ilmselt ei küsi. Kui ise süüa teha oskad ja terve pere menüüd planeerid, siis võimalik, et toidukuludelt tekib hoopis kokkuhoid. Miinimum-vanemahüvitist saavad Eestis kõik ja see jääb sul täielikult lapse ja enda vajaduste katmiseks. Kui isa ja vanaema on muidu normaalsed inimesed, siis suitsuhais on rohkem nagu pseudoprobleem. Hoia oma toa uks kinni ja tuuluta sagedamini. Võimalik ka, et tite nägemine paneb vanaema harjumusi muutma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadsin juba rasedaks jäädes, et suure tõenäosusega pean lapse heaolu nimel üksikemaks hakkama. /…/ Kuna olen kõik aastad elukaaslase pinnal elanud ja viimased kuud ka ilma tööta olnud, siis paljas kui püksinööp.

Palun seleta mulle, kuidas sa plaanisid siis hakkama saada? Sa jääd teadlikult rasedaks mölakast, kellest sa tead, et temast pole lapsele isa ega sulle tuge, ise olles täiesti rahatu, kodutu, toeta- seleta palun oma masterplaani, kuidas sa kavatsesid last kasvatada?

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 13:19; 17.12 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadsin juba rasedaks jäädes, et suure tõenäosusega pean lapse heaolu nimel üksikemaks hakkama.

Palun seleta mulle, kuidas sa plaanisid siis hakkama saada?

No ta ilmselt sinisilmselt lootiski, et papake ostab talle korteri. Muidu ta ju sellise asja küsimise peale poleks tulnudki.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 20:16; 17.12 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raseduse päris aöguses, kui sellest veel ei teadnud, läksime lahku ja kui test oli tehtud, siis arvasingi, et pean üksikemaks hakkama. Kui ta sellest edialgu teada sai, siis oli ta arvamusel, et see on minu vastutus, aga miski temas muutus ja ta tahtis kooselu ikkagi jätkata. Ta oli raseduse alguskuudel väga normaslne, kuniks ta vana sõber välja ilmus (ei teadnud mis inimene ta on), hakkas elu käest minema. Elasime mehele pärandatud kodus, mis vajas küll palju remonti, aga meil oli elamiseks kõik olemas. Elukaaslane ja ta sõber olid lõpuks nagu sukk ja saabas, hakkas ka iga ndv joomine, niiet töötegemised venisid. Iga liigutuse ette ja taha joodi pudel õlut. Kusjuures elukaaslane lubas enne, et tema piirdub vaid vähese joogiga… Ma algul kannatasin seda, küll ütlesin, et öösel võiks ikka koos magama minna (ndv), aga hiljem ta hakkas lihtsalt kodust öösiti ära käima ja kui palusin selgitust ja ka ütlesin, et ma tunnen end öösiti üksiolles halvasti, ta kuulas mu ära, aga ütles, et ma ei pea muretsema ja et ma tean kus ta on. Kõik kordus, lisaks tuli sõim ja alandamine, lõpuks mind ei kuulatud. Igal arstivisiidil käis kaasas, oli õnnelik, aga kodus närvitses ja tujutses, lõpuks ta enam mind ei kuulanud ja käskis vait olla. Seega otsustasin, et toon lapse üksinda ilmale, tal on aega järele mõelda, kas ta tahab stabiilset pereelu ja minust lugu pidada või pakub sõber talle rohkemat. Seetõttu viimases hädas suundusingi isa poole, ma ei olnud sellega üldse arvestanud, et midagi nii koledat võib juhtuda.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.12 19:59; 14.12 22:17; 14.12 22:20; 14.12 22:32; 14.12 22:33; 15.12 14:01; 16.12 15:24; 21.12 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sa pole ikka veel aru saanud, et ta on sul PD?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks võimalus on sul pöörduda sotsiaalhoolekandeosakonda ja oma olukorrast neile rääkida. Saaksid toimetulekutoetust ja ilmselt ka mingi elamispinna. Olen kunagi samuti sealt abi saanud, kui üksi last kasvatasin.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui isal on maja, kas siis tõesti ei ole seal võimalik selliseid ümberkorraldusi teha, et sa ei pea elama ahelsuitsetajaga samades ruumides?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raseduse päris aöguses, kui sellest veel ei teadnud, läksime lahku ja kui test oli tehtud, siis arvasingi, et pean üksikemaks hakkama. Kui ta sellest edialgu teada sai, siis oli ta arvamusel, et see on minu vastutus, aga miski temas muutus ja ta tahtis kooselu ikkagi jätkata. Ta oli raseduse alguskuudel väga normaslne, kuniks ta vana sõber välja ilmus (ei teadnud mis inimene ta on), hakkas elu käest minema. Elasime mehele pärandatud kodus, mis vajas küll palju remonti, aga meil oli elamiseks kõik olemas. Elukaaslane ja ta sõber olid lõpuks nagu sukk ja saabas, hakkas ka iga ndv joomine, niiet töötegemised venisid. Iga liigutuse ette ja taha joodi pudel õlut. Kusjuures elukaaslane lubas enne, et tema piirdub vaid vähese joogiga… Ma algul kannatasin seda, küll ütlesin, et öösel võiks ikka koos magama minna (ndv), aga hiljem ta hakkas lihtsalt kodust öösiti ära käima ja kui palusin selgitust ja ka ütlesin, et ma tunnen end öösiti üksiolles halvasti, ta kuulas mu ära, aga ütles, et ma ei pea muretsema ja et ma tean kus ta on. Kõik kordus, lisaks tuli sõim ja alandamine, lõpuks mind ei kuulatud. Igal arstivisiidil käis kaasas, oli õnnelik, aga kodus närvitses ja tujutses, lõpuks ta enam mind ei kuulanud ja käskis vait olla. Seega otsustasin, et toon lapse üksinda ilmale, tal on aega järele mõelda, kas ta tahab stabiilset pereelu ja minust lugu pidada või pakub sõber talle rohkemat. Seetõttu viimases hädas suundusingi isa poole, ma ei olnud sellega üldse arvestanud, et midagi nii koledat võib juhtuda.

Palun ära kirjuta seda last mehe nimele. Sünnitama mine nii, et ta ei tea. Teada ära anna. Isaduse omaksvõtt, unusta ära. Ära riku oma lapse elu ära, surud mehe nime ta sünnitunnistusele, siis oled juba ise rumal kui elatist ei nõua. Nõuad aga elatist ja saad, siis on sinu lapsel tema ees tulevikus kohustused.
Küll sa hakkama saad. Räägi isaga, mingi nurgake sul tema juures ikka oleks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noor inimene peab pingutama, ise omad laenud võtma ja unistuste nimel tööd tegema. Süllekukkunud varandus ei tee õnnelikuks, hoopis laisaks – need on minu isa kuldsed sõnad.

Kõik pole kuld, mis hiilgab ning loll, kes vabandust ei leia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kõik oleneb ikka sellest, kus elab isa ja kuhu soovib tütar, et isa aitaks korteri osta. Kui tegemist on Tallinnaga, siis ei pruugi isa nii palju laenu saada kui vaja. Isegi kui ta tahaks aidata. Kui elukoht on Põlva või Jõgeva või mõni muu väiksem koht, siis võib see isegi kõne alla tulla. Ikka reaalselt tuleb mõelda. Kuigi teemaalgataja eriti reaalselt mõelda ei oska või ei taha. Kuidas teha laps suhtesse, mis ei toimi ja takkatipuks pole elukohta ega tööd. Julged naised , julged naised ( või siis lollid…)

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas vanemalt lapse kasvatamise ja heaolu nimel abi küsida